Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kitilthatnak kávézóból életkor szerint? fórum

Kitilthatnak kávézóból életkor szerint? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
93. szafaripók (válaszként erre: 92. - Bodajanosne)
2013. febr. 27. 13:59
Lehet ilyet nyitni, engedély kell hozzá. Gondolom megkapták...
92. bodajanosne (válaszként erre: 88. - 17aadc1082)
2013. febr. 27. 13:59
Igy igaz,sehogy,mert állatnak nincs helye ilyen helyen.Hamarosan megy az ellenőr,kemény bírság lehet belőle.
91. szafaripók (válaszként erre: 90. - Luca széke)
2013. febr. 27. 13:22

Nem tudom.

Én azért örülök, hogy felülbírálták a korábbi döntést..:)

A házirendet meg gondolom kiteszik, de hogy hogy tartatják be, egyáltalán hogyan olvastatják el mindenkivel, azon én is gondolkodom...:)

90. Luca széke (válaszként erre: 89. - Szafaripók)
2013. febr. 26. 23:16

Ez eddig oké.

Te, én, mi olvastuk ezeket a sorokat. Már csak az a kérdés, hogy mindegyik látogató olvassa-e ezeket a jó tanácsokat belépés előtt ??

Mert ugye vannak olyan akaratos gyerekek, akik igenis azt teszik, amit ők akarnak. Pl. kiveszik az alvó macsekot a helyükről és teszik ezt egy pillanat alatt, mielőtt bárki közbe léphetne.

Esetleg, ha minden állatra jutna egy önkéntes, hogy minden pillanatban szemmel legyen tartva minden cicus ?

2013. febr. 26. 13:13

Kedves Mindenki!


Folyamatban van önkéntesek felvétele annak érdekében, hogy nagyobb figyelmet tudjunk fordítani a cicáink nyugalmára! Ezért a mai naptól ismét bárki látogathatja a kávézót korhatárra való tekintet nélkül. Arra szeretnék kérni Mindenkit, hogy a Házirendben leírtaknak megfelelően járjon el és fokozottan ügyeljen az állatok épségére / nyugalmára!


Kérem fogadják el az alábbi jó tanácsokat:


- A macskákat ne keltsék fel. Nekik sokkal több alvásra van szükségük, mint nekünk embereknek! A cicák alapvetően éjszakai állatok, ezért napközben sokszor pihennek. Este alapvetően aktívabbak, tehát, aki játszani szeretne Velük javaslom, hogy inkább az esti órákban látogasson el Hozzánk.


- A macskákat ne "szedjék elő", ha elbújnak, bemennek valamelyik dobozba, búvóhelyükre. A kávézó berendezése a személyes elképzeléseim szerint azért lett így kialakítva, hogy ha a cicák "megunják" a társaságot akkor legyen lehetőségük elvonulni akár egy cicaházba, akár a mászófalukon magasabb pontra, ahol nem lehet őket elérni. Kérem tartsák tiszteletben, ha az állatok elvonulnak. Később elő fognak jönni, igénylik az ember társaságát, a játékot. A legfontosabb, hogy ne kényszerítsük őket semmire.


- A macskákat akaratuk ellenére ne vegyék fel. Sok esetben otthon a saját cicáinknál is előfordul, hogy nem igénylik, hogy kézben legyenek. Ez a kávézóban élő társaikra is igaz. Ezt a szabályt mindenkinek a saját érdekében is javasolt betartani, mert az állat adott esetben védekezhet is ilyesmi ellen, megkarmolhatja, megharaphatja az embert. Természetesen a macskáknak a körme folyamatosan le van vágva, de ettől függetlenül is okozhatnak sérülést. Én úgy gondolom, hogy a cicák nagyon jófejek, szociálisak, emberközpontúak. A legtöbb esetben maguktól is odamennek és beleheverednek az emberek ölébe. :)


- A macskákat ne kényszerítsük semmire. Ez a legutolsó és legáltalánosabb szabály, amit a legfontosabb is egyben. Semmit nem szabad rájuk erőltetni, ha játszani szeretnének nyugodtan játszanak velük, ha aludni szeretnének akkor egyszerűen csak gyönyörködjenek bennük, ha simogatásra vágynak akkor egyszerűen csak simogassák őket. A lényeg, hogy hagyjuk meg nekik a szabad mozgásteret és ne kényszerítsük őket semmire.


Nekünk senkit nem célunk kitiltani a kávézóból, az egyetlen célunk a macskák egészségének a megóvása és a nyugodt légkör megteremtése. Minden óvintézkedést meg fogunk tenni, hogy ezt a lehető legoptimálisabb módon tudjuk biztosítani.


Arra szeretnék kérni Mindenkit, hogy hagyjuk abba az egymásra történő sárdobálást és fogjunk össze a cicák és egy jó hely kialakítása érdekében. Remélem senki nem veszi zokon, de az elmúlt napok post-jait letöröltem az oldalról, és mostantól csak és kizárólag cicás képekkel, hírekkel foglalkozunk! Úgy gondolom, hogy közös a cél, mindenkinek a cicák a legfontosabbak, így hát szóljon ez az oldal kizárólag RÓLUK! :)


Köszönöm!

Balotay Krisztina

2013. febr. 25. 13:46
mondjuk én azt sem értem, hogy az ántsz hogy a fenébe engedi a macskákat, hogy egy vendéglátó helyen dekkoljanak? ilyenkor hol van a hacccp, meg a többi? :)
2013. febr. 25. 11:08

Ó, az emberi jogok. A TASZ majd kivívja hogy szabadon lehessen a macskákat macerálni

Milyen jogon tiltja meg az Állatkert hogy bemenjek az oroszlánhoz?/hogy sarkítsak/


Fiatalkorúakrol csak a dohány-alkohol és szerencsejáték törvény szól tiltólag.


Ezek ellenére én egyetértek , ha valami tulajnak nem tetszik egyfajta közönség, hadd tiltsa ki.

2013. febr. 25. 10:22

ma reggeli poszt pedig(lehet, valaki szólt neki, hogy nem kóser a kitiltás):


Jó reggelt!


Rengeteg komment, üzenet érkezett tegnap este / éjszaka. Egyenlőre sajnos nem tudok okos lenni. Én őszinte leszek, magánemberként kitiltanám a gyerekeket egy az egyben, mert nem elég érettek egy ilyen helyhez. Azonban meg kell hagyni vannak pozitív ellenpéldák is! Az Ő érdekükben megpróbálok más megoldást keresni.


Ezúton szeretném meghirdetni, hogy önkénteseket keresünk a kávézóba!


Ha valakit érdekel, kérem írjon vagy hívjon a megadott elérhetőségeken!


Remélem megtaláljuk azt a megoldást, amivel mind elsősorban a macskákat meg tudjuk óvni és a rendes, állatszerető gyermekeket is be tudjuk engedni!


Köszönöm!

Balotay Krisztina

85. 17aadc1082 (válaszként erre: 84. - Mandula71)
2013. febr. 25. 10:20

[link]


Kedves Mindenki!


Tisztelt Mindenki!


Sajnálatos módon bizonyos emberek NEM úgy viselkednek, ahogy az úgy gondolom elvárható lenne. Szeretném tisztázni, hogy nekünk az ELSŐDLEGES és legfontosabb a macskák épsége és egészsége. Az állatgondozó és a felszolgálók felelőssége is, hogy a macskákat semmilyen attrocitás ne érje. Sajnálatos módon a hétvégén a nagyon nagy forgalom miatt az egyik cicánk szem elől lett tévesztve egy pár percre és egy család gyermekei "rugdosták a macskákat". Én ezt személy szerint nem láttam csak hallottam. Elszomorítónak tartom, hogy vannak emberek, akik ígz viselkednek... Ahogy a Házirendben is benne van 14. életévet be nem töltött gyermek KIZÁRÓLAG szülői felügyelettel léphet be. Azonban ez esetben a szülők is jelen voltak, mégsem tettek semmit. Megvallom őszintén erre nem számítottam. Mivel azonban kikényszerítették a vendégek a felelőtlenségükkel, ezért az alábbi intézkedéseket hoztam a mai naptól:


- 14. életévét be nem töltött gyermek egyáltalán NEM léphet be a kávézó területére

- Amennyiben bárki nem a Házirend szabályai szerint viselkedik az állatokkal AZONNALI távozásra felszólítható büntetőjogi felelősségének tudatában. Tehát amennyiben valaki inzultálja, bántalmazza a macskákat azonnali feljelentést fogunk tenni állatkínzásért!


Ezen felül minden kedves vendéget arra kérek, hogy amennyiben ilyet tapasztal és a személyzet nem vette észre azonnal jelezzék nekik!


Ne haragudjatok ezért, de sajnos az emberek visszaéltek a megelőlegezett bizalmammal!


Elnézést kérek minden a szabályzatot tisztelő vendégtől és gyermektől, de sajnos a kivételek egyenlőre többen vannak, ezért az állatok épsége érdekében muszáj vagyok szankciókat hozni.


Köszönöm!

Balotay Krisztina

2013. febr. 25. 07:46

Khm. Én két honlapot találtam... Az egyik szerint a VI. kerület Révai utcában van a kávézó, a másik szerint a VII. kerület Damjanich utcában. Az egyiknél 15 macskáról írnak, a másiknál mindössze az általam említett két main coon, és a talán tegnap érkezett ragdoll cicáról van szó. Az egyiknél van tételes árlista, a másiknál egy óra ára van megadva korlátlan fogyasztással.

Ugyanakkor arról nem olvastam sehol, hogy gyerekkel ne lehetne bemenni.

2013. febr. 25. 07:33

Hát igen. Elegáns szállodában voltunk a lányommal nyáron, és az egy hét alatt átlag 3-szor azt kellett hallgatni reggelinél, hogy visszhangzik az étterem, mert etetőszékben ordít valakinek a gyereke.

Az a baj, hogy én meg már ebből kinőttem, és nyugit akartam. És ha nyűgös az a kölök, miért nem viszi ki valamelyik felnőtt? (Azért elég jól elkajálgatott mellette anyuka-apuka-nagymama-nagypapa, egyiknek sem volt annyi esze, hogy gyorsan megkajálok, felkapom és viszem?:(((

82. timycat (válaszként erre: 81. - E28c748947)
2013. febr. 24. 23:21
A legjobb példa a kávézók, de a falra mászom mikor valaki valamilyen "felnőtteknek szóló" ünnepségre/rendezvényre beállít gyerekkel, vagy a szálloda fúúú azt de gyűlölöm, én már kerülöm a családbarát szállodákat... komolyan nem azért vagyok ott hogy más neveletlen gyerekét hallgassam, tűrjem és ha szólni mersz a szülőnek, hogy bocs de qrvára zavaró akkor te vagy a bunkó, mert hisz az egy gyerek.... tipikusan egyébként azon szülők gyerekeivel van ilyen gond, akik azt hiszik azért mert gyerekük lett felsőbbrendűek mint bárki más a világon, és persze a legfelsőbb szinten az ő neveletlen gyereke áll, akire még véletlen sem lehet rászólni, mert ne korlátozzuk és különben is amíg másokat piszkál addig sem az ő nyakán lóg
81. e28c748947 (válaszként erre: 78. - Timycat)
2013. febr. 24. 23:16
Pl honnan?
80. 17aadc1082 (válaszként erre: 78. - Timycat)
2013. febr. 24. 23:16

Persze, én is simán. :)

De az is diszkriminatív lenne :)

79. 17aadc1082 (válaszként erre: 77. - Bd5e718401)
2013. febr. 24. 23:15
Te miért vagy itt a topikban?
2013. febr. 24. 23:15
Mondjuk ez most nem ide tartozik, de én egy csomó helyről kitiltanám a gyerekeket és nem azért, mert a gyerekek eredendően "rosszak"... erről is inkább a szüleik tehetnek
77. bd5e718401 (válaszként erre: 76. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 23:14
Gondoltam, hogy csak ezért. :)
76. 17aadc1082 (válaszként erre: 74. - Bd5e718401)
2013. febr. 24. 23:11
mert konkrétan teszek rá, azért. nem az én ügyem. mint ahogy egy csomó más sem. de attól még véleményem lehet, nem? :)
75. 17aadc1082 (válaszként erre: 73. - Timycat)
2013. febr. 24. 23:11
nekem mindegy :) mondom, én nem mennék amúgy sem.
74. bd5e718401 (válaszként erre: 70. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 23:09
Ha ilyen biztos vagy, mi tart vissza, hogy perelni kezdj?
73. timycat (válaszként erre: 72. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 23:02
Nem kell nagy Spielernek lenni, hogy ne büntessenek meg... a törvény magában rejti a kiskaput, hidd el
72. 17aadc1082 (válaszként erre: 71. - Timycat)
2013. febr. 24. 23:01
hidd el, majd jön egy szülő, és meglépi. és jogilag neki lesz igaza.
71. timycat (válaszként erre: 70. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 22:59

"de olyan rendelet nincs, hogy macskás kávézóba nem mehet 14 éven aluli gyerek :) majd ha lesz, akkor joga lesz a kávézónak kitiltani a gyerekeket. amíg ilyen nincs, addig perelhető és büntethető is. sanszos, hogy meg is fog történni."


esélytelen

70. 17aadc1082 (válaszként erre: 68. - Luca széke)
2013. febr. 24. 22:57

pedig van sok helyen. nem egyedi eset itthon sem.

Van olyan kerület pl, ahol 10 óra után boltban nem lehet alkoholt árusítani, vagy megszabják, hogy a szórakozóhelyek meddig lehetnek nyitva. helyi rendelet szabályozza, törvényi felhatalmazással.


de olyan rendelet nincs, hogy macskás kávézóba nem mehet 14 éven aluli gyerek :) majd ha lesz, akkor joga lesz a kávézónak kitiltani a gyerekeket. amíg ilyen nincs, addig perelhető és büntethető is. sanszos, hogy meg is fog történni.

69. timycat (válaszként erre: 63. - Szafaripók)
2013. febr. 24. 22:56
No de ezt a felnőttet ki lehet dobni és mindenki fújjog az idióta felnőttre... ha ugyanezt megcsinálná egy "édes-drága" gyermekkel mindenki fel lenne háborodva; így a tulaj elébe megy a problémának, az esélyét sem adja meg ennek
68. Luca széke (válaszként erre: 67. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 22:50
Nekem mégis meglepő volt, mert ilyennel a kis hazánkban még nem találkoztam.
67. 17aadc1082 (válaszként erre: 66. - Luca széke)
2013. febr. 24. 22:48
angliában törvény is van rá, hogy x óra előtt nem adnak :) ez nem meglepő egyáltalán.
66. Luca széke (válaszként erre: 64. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 22:47

Épp ez az !

Diszkrimináció mindenhol !

OFF, de érdekes : nálunk volt egy presszó, ahol délután 5 előtt nem adtak szeszes italt !!

65. bd5e718401 (válaszként erre: 63. - Szafaripók)
2013. febr. 24. 22:44
...állítólag én erősködök...
64. 17aadc1082 (válaszként erre: 62. - Luca széke)
2013. febr. 24. 22:44

ez ok, de attól még baromira diszkriminatív :)

mint ahogy az is, hogy az etnikumot nem engedi a discoba, (pedig vannak normálisan viselkedők is) vagy hogy 45 év fölött nem vesznek fel egy munkahelyre, mert csak. vagy hogy nem vesznek fel, mert még nincs gyereked, vagy pont azért, mert van.

Egykutya.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook