Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaució ez esetben visszajár? fórum

Kaució ez esetben visszajár? (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 31. 20:53
Vissza jár, szerintem. Lakásnak van természetes amortizációja. A nem rendeltetés szerű használat az nem itt kezdődik. Bár a bérbeadók többsége úgy gondolja, hogyha használva van a lakás, csak fényesebb lesz minden, sehol egy karc, a falakat se kell festeni, vagy 30 évig. A bérlőket szidják. Ha észreveszi, akkor észreveszi, ha nem akkor nem. Nem hívnám fel a figyelmét rá.
2021. márc. 31. 14:14
A mosogató körül a pult attól puffadt fel, hogy odafolyt a víz, gondolom. Ha az átadáskor készült fotó, és azon nincs felpuffadva, a főzőlap nem karcos, akkor igen, jogos, hogy a kaucióból levonja. Egyik sem minősül rendeltetésszerű használatból eredő kárnak.
6. rabankari (válaszként erre: 4. - Rabankari)
2021. márc. 30. 20:18
Mármint a nem arra vonatkozik,hogy nem teheti meg és nem a fórumcímre.
2021. márc. 30. 20:18

Kicsit túl brutális takarítószereket használsz, de ez még nem bűn. A mosdónak ki kellett volna bírnia nem egészen egy évet.

Ha nagyon kötözködős a főbérlő, akkor is bőven fedezi a hibákat egy havi kauciód.

De talán együtt megnézve, sikerül megegyeznetek.

Otthagyod a párátlanítót?

4. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 30. 20:15

Én aki lakást adok bérbe azt mondom nem.

A rendeltetésszerű használatból adódó amortizáció helyreállítása nem a bérlő feladata. Nálam mondjuk a festés sem.

2021. márc. 30. 19:47
Rendes és lekiismeretes vagy.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 30. 19:29

A mosdó szerintem festve volt, a festék málik róla.


Többiben a szerződésben foglaltak a mérvadóak.

2021. márc. 30. 19:22

Sziasztok!

Ez az első hely ahol albérletben élek. Fizettem két havi kauciót (260 ezer Ft).

2 hónap múlva jár le a bérleti szerződés, nem hosszabbítok. A majd egy év alatt mióta itt vagyok, annyi hogy a mosogató körül nem szembetűnően de kicsit 'felpuffadt' a pult, tényleg alig észrevehető. A kerámia sütőlapot amikor tisztítottam megkarcoltam, van rajta egy 8 centis karc. Valamint a fürdőszobában a kézmosó tálcájánál van egy kis hiba.. olyan mintha nem is kerámia lenne a tálca, hanem be lenne volna valami fehér bevonattal amitől olyan fényes a felület, az kezdett el egy helyen leperegni (ilyen gumis,nyúlós anyag). A tisztításhoz Flóraszept vízkőoldót használtam és domestost szivacsra rányomva és azzal áttörölve, meg ugye szappan a kézmosásokkor. Nem értem ez miért árthatott neki, vagy csak ennyire silány anyagból van?

Annyi még, hogy mivel szuterén nagyon penészednek a falak és a páratartalom is folyamatosan 70% felett volt(szellőztetés nem segített), ezért kénytelen voltam venni 60 ezer ft-ért egy párátlanító készüléket, ezzel mérséklődött a penészképződés és a páratartalom, valamint a falakat letisztítottam Szavó-val. Nyilván úgy adom vissza, hogy kifestek, ez benne van a szerződésben. Viszont nem tudom a másik három 'hiba' miatt megteheti -e hogy nem adja vissza a kauciómat, mondván, hogy új konyhapultot, kerámia főzőlapot és kézmosót kell vennie?

Válaszokat előre is köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook