Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsonykor egyedül fórum

Karácsonykor egyedül (beszélgetős fórum)


1 2
42. tumbo2
2022. nov. 16. 13:30
írtam,hogy mit sütök karácsonyra,visszaírt az unokaöcsém,mi lenne ha szeretnéd is,mondom én 10 szelet rántott hússal megbékélnék.erre a lányom,ő volt a felbujtó.
41. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Globus)
2022. nov. 16. 13:25
unalmas volt.én csússzak le egy hússzú csúszdán,inkább nem.a legjobb volt az egészben,hogy este kimentünk a térre,ott volt zene,mutatványosok,na,meg a gyönyörű sült csülkök,de hát a vacsoránál teleettünk magunkat,így csak egy deci rozét ittunk.
40. globus (válaszként erre: 39. - Tumbo2)
2022. nov. 16. 11:20

Én még sosem voltam. De nem is vágyom rá. Enni, feküdni itthon tudok legkényelmesebben. Fürdők, strandok meg annyira nem érdekeltek sosem, hogy 30 éve fürdőruhám sincs.

Tök érdekes, hogy még a gyerekem se akart strandra járni. Mamánál nyáron a neki kitett kiskádba belerakta a kutyát.

Könyvek, na abból jöhetne ekhós szekérrel. Csak már nincs hová tenni,nemrég válogattam.

39. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Kannanana)
2022. nov. 16. 10:56
én kétszer voltam.az egyiket nyertem,a másikat kaptam,mikor nyugdíjba mentem.mindenki órát kapott mondom,nekem nem kell-még jó hogy a munkatársnőmnek eszébe jutott-én unatkoztam,ötkor már fönn voltam,úszni nem tudok.a kaja az finom volt.az elsőnél mindig el kellett küldeni a pincért,nem kell a gyertya.
2022. nov. 16. 07:14

Én is wellnesezni mennék, ha tehetném

Ha nem, akkor kivennék a könyvtárból legalább 5-6 jó könyvet különböző stílusokban, ha van Netflixed felraknék a listámra egy csomó filmet, és ha szeretsz sütni-főzni, akkor csinálj előre meg mindent a 26-ra. Emellett vannak otthoni torna videók, egy kis mozgás sem árt az ünnepek alatt. Mindent szép lassan komótosan csinálj, 2 nap hipp-hopp elszalad majd.

37. Napsugár8 (válaszként erre: 36. - Libikóka)
2022. nov. 14. 15:19

Egyetértek!

Pontosan ezért nem mindegy, hogyan fogalmazunk: egyedül töltöm, vagy magányosan töltöm el azt az estét.

36. libikóka (válaszként erre: 35. - CsakEgyNegyvenes)
2022. nov. 14. 15:11

Nehogy félreérts/etek ,,a mai egyik cikk elolvasása után,,,Hálát adtam a teremtőnek,,vagy akárkinek,,,hogy ha közel ,ha távol,,akárhogy is de mindenki megvan épen egészségesen,,ilyenkor nagyon átértékelődnek a dolgok.


Mondom ezt úgy hogy abszolút nem kicsinylem le a problémádat.

2022. nov. 14. 14:54
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Természetesen nem szomorkodom (majd), de csak megviseli ez ilyenkor az ember leklét. Igen, olvashatok, sétálhatok, vehetem sima hétvégének is, de azért szerintem ez nem (lesz) ilyen egyszerű és "laza".
34. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Aszparagusz)
2022. nov. 14. 14:47
Kösz! Sejtettem, hogy valami gubanc van, mert aláhúzta pirossal. :)
33. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2022. nov. 14. 13:11
Hofi.
32. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. nov. 14. 12:35
a sógornőmet,hát sokáig utáltam.az anyám,így katikám,úgy katikám,mi meg mindig te,az apám összes haja az égnek állt,mikor apukának hívta.aztán,hogy elváltak,jobb távolról valakit bírni,mint közelről.
31. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. nov. 14. 12:29
szerintem örültek nekünk a kislányt le sem lehetett vakarni a lányomról.bár én egyiknek sem adtam volna puszit,nem szeretem.
30. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2022. nov. 14. 11:46
Az más kérdés, hogy az öröm valódi, vagy csak az "ilyenkor illik".
29. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2022. nov. 14. 11:01
hogy örülnek-e fene tudja.mikor egyik éven voltunk az unokahúgoméknál előtte,vagy utána,mondta, rengeteg kaja van a hűtőben.de eszébe sem jutott,hogy megkínáljon,persze úgy sem kértünk volna,én is főzök.
28. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
2022. nov. 14. 10:48

Egyrészt a város központban lakok, másrészt a szemben panelban, ahol örülnek egymásnak a családtagok, osztják az ajándékokat, csili-vili fenyőfa... szinte mindenütt teljes a díszkivilágítás, akarva-akaratlan is látja az ember, ahogyan örülnek egymásnak. Nem kell az ilyet nézni!


Én is inkább valamelyik természetfilmes csatornát szoktam nézni, amíg volt este 10-kor kezdődően a Sas-kabaré, vagy még régebben a Hofy-műsor, akkor visszakapcsoltam...

Egyik tesóm távol él, az itteni olyan "bekuckózós" fajta, éveken át kora délután jöttek, pár falat süti, ajándék oda-vissza.

Majd az idén beszélek sógornőmmel, ha valamelyik délután én kanyarodok arra feléjük egy röpke órácskára. Ha megigéri, hogy nem csinál felhajtást...

27. tumbo2 (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2022. nov. 14. 10:42
én meg a krimiket is,pedig egy csirke nyakát sem tudtam életemben elvágni.mondom felőlem gyilkolásszanak is,de messziről,pisztollyal.a többinél becsukom a szemem,bár tudom,hogy csak film.
26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Tumbo2)
2022. nov. 14. 10:37
Bevallom, én is csak természetfilmeket néznék, mert azért rajongok.
25. tumbo2 (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2022. nov. 14. 10:20
természetfilmeket,meg hasonlót nézek,vessetek meg,néha a maunikát is.bár az ünnepnap nincs.de a tegnapi géniusz nagyon tetszett.és ne hogy azt hidd,van vagy 80 csatorna,az egyik rosszabb,mint a másik.ugyanazok a filmek,már az állatok vándorlását is láttam százszor.ami még érdekel a második világháború.
24. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2022. nov. 14. 10:15
az akkor biztos nagyobb utca,itt egy teremtett lélek sem jár.a húgom is mondta,nézegetni szokott ki az ablakon,én aztán nézhetnék,bár a szomszédnak szerencséje volt,mikor szedtem össze a mosnivalót,kinéztem az ablakon,láttam,hogy füstöl a garázs,később már égett is.ha nem hívjuk a polgárőrséget,a tűzoltókat,leégett volna a ház,de az is lehet,hogy az egész utca.
2022. nov. 14. 10:07
Össze kell húzni a sötétítő függönyt, ha nem látod a kinti fényeket, a vendégségbe jövő-menő embereket, talán könnyebb. Ha csak az órát nézed, mikor hívhatod telón a szeretteidet... és igen: teríts meg magadnak is ugyanúgy, mert ilyen ünnep legközelebb csak egy év múlva lesz! És az ismét csak másmilyen lesz. Ez most így sikerült, majd jövőre másként szervezitek.
22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2022. nov. 14. 09:59
Mennyire igaz! A tévé műsorok nem hogy rosszabb karácsonykor, számomra elviselhetetlen. Mondjuk nekem csak ingyenes csatornáim vannak, a fizetősben biztos lenne ami érdekel. De nem nagy gond, lekötöm magam mással.
21. tumbo2 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2022. nov. 14. 09:56
mivel nálunk sosem volt úgynevezett rendes karácsony,inkább sütéssel,főzéssel egybekötött bolondokháza,ahogy az egyik színésznő mondta.a gyerekek valamelyik nap eljönnek,a többi ugyanolyan nap mint máskor.legfeljebb a tévéműsor rosszabb.
20. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Globus)
2022. nov. 14. 09:32

Kell is. Változunk mi is és a körülmények is.

Arról nem beszélve, hogy amit 15 éve könnyedén megcsináltunk, ma már több időt, erőfeszítést igényel.

19. globus (válaszként erre: 14. - Libikóka)
2022. nov. 14. 09:30
Jaaa, hát 8-10 év nekem is kellett, mire felismertem, hogy csak én változtathatok, senki más :)
2022. nov. 14. 09:20
Én sok éve már hogy egyedül vagyok karácsonykor. Még nem éreztem úgy hogy Istenem, de magányos vagyok! Sose érzek ilyet. Egyedül vagyok, kedvem szerint töltöm az időt. A kötelező ünnepeket amúgy se szerettem sose. Ami a saját és szeretteim személyes ünnepe, az más.🙂
17. semleges (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. nov. 14. 09:13
De, igazad van.
2022. nov. 14. 09:13
Szerintem is élvezd ki, hogy nyugi lesz, Enissa és Libikóka leírta amit gondolok, nem írom le még egyszer.
15. libikóka (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. nov. 14. 08:52
Igen,,,bár megértem, más lesz egyedül,,Van idő még szokni a gondolatot,,ami most még riasztó, ha kicsit áthangolja magát akkor jó is lesz. Sőt a kisebbik gyermekkel csinálhatja úgy is hogy amikor megjön akkor ajándékozza meg ,,lesz mit várni :)
14. libikóka (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. nov. 14. 08:41
Megértem ha valaki nem tud,,csak arra gondoltam hogy van az úgy,,megszokja hogy csinálni kell,,a váltás eszébe sem jut,,csak gyűri.
13. Channa* (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2022. nov. 14. 08:40
És nem említve azt, hogy csak +1 napról beszélünk, hiszen a szenteste szombaton lesz, karácsony első napja vasárnap, azaz egy szimpla hétvégének is fel lehet fogni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook