Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi magány fórum

Karácsonyi magány (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi magány

1 2
6. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - _Berry_)
2019. dec. 27. 14:46

Azt nem tudni, hogyan töltötte el a feleség a férj általi elhagyás utáni 30-35 évet. Önsajnálatba süppedve, vagy mégis talált magának új társat? Szerettem volna megkérdezni tőle, hogyan él, egyáltalán mi van vele, de arra a bizonyos "gyere üljünk le a padra beszélgetni" nem volt hajlandó. Az idén ősszel csak a közös ismerősök hozták a hírt, hogy az osztályból ismét csak egyel kevesebben vagyunk.


Az a furcsa beszúrás, hogy jó alakja van, azzal csak azt akartam jelezni, hogy az életük biztosan nem azért alakult úgy, mert az asszonyka egy elhízott, magára igénytelen, stb. stb. személyiség volt.

2019. dec. 27. 14:38
Nekem az első történet második fele volt kissé zavaros...
2019. dec. 27. 14:10

Nem találom egyik történetben sem azt az érzelmi állapotot, amit magánynak nevezünk.

Szerintem a magány nem létezik, csak vannak emberek, akik a társaság hiányát ezzel azonosítják. Azt elfelejtik vizsgálni, hogy mi is vezetett odáig, hogy egy üdvözletet nem kap ünnepi napokon, hogy nincs kivel leülnie egy asztal mellé.

2019. dec. 27. 13:26
Míg a második történet rövidebb, mégis egy kerek egészet alkot. Ezzel szemben az első történet elég hiányos, több kérdést is felvet. Elég furcsa beszúrás, hogy mielőtt a férj lelép, még megállapítja, hogy tulajdonképpen milyen jó nő még mindig a felesége. Az elhagyás és a halál között pedig még több év telik el, de a barátnő szavaiból inkább úgy tűnik, hogy a feleség ezt is önsajnálatban töltötte el.
2019. dec. 27. 09:51

Nem biztos, hogy az érzi magát magányosnak, aki egyedül él.

És szerintem az is biztos, hogy a magányosság érzése nem a fizikai távolságból ered.

2019. dec. 27. 09:35
Két kis történet arról, ki hogyan érte meg életében a karácsonyi magányt.
A két történet teljesen különbözik egymástól, nem lehet, nem szabad őket összehasonlítani.
Az, hogy ezt a szent estét ki hogyan éli meg, hogyan fogadja, attól függ, milyen napoknak, éveknek nézünk elébe. Fájdalommal, félelemmel nézünk-e előre, vagy hittel, reménnyel, bizakodva várjuk mindazt, ami előtt állunk.

Ugrás a teljes írásra: Karácsonyi magány
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook