Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Karácsonyi ajándékötletek, ajándéktippek gyerekeknek fórum

Karácsonyi ajándékötletek, ajándéktippek gyerekeknek (beszélgetős fórum)


31. ALLICS
2008. dec. 16. 12:17
Bébitaxi,járássegítő?
2008. dec. 16. 12:15
Anyósom ránk bízta, hogy vegyünk valamit neki, amire szüksége van, hiszen jobban tudjuk, mint ő. A nekem tetsző játékokat már megkapja máshonnan, ruhája van most neki elég. Ötleteket várok, konkrét! játékokat stb, hogy minek örülne egy 10 hós baba! Mivel tud jól eljátszani? köszi!
2008. dec. 14. 20:32
Hát nem jutottunk nagyon előre mi se. Lehet valami sünis ajándékot kapnak, mivel süni csoport vagyunk. :)
2008. dec. 5. 07:38

De egyébként PöttömPannának igaza van.Ma már egyre kevesebb értelmes játékot lehet kapni:(

Tele a bolt pónikkal, zenélő játékmobillal, és barbiekkal

Sőt a sok pókember meg egyéb harci játékfigura, meg tank, és verdák meg társai is elkeserítenek. És hihetetlen hogy sokan még most is ezeket veszik. Én boltos vagyok, és szinte nincs olyan aki ne ilyeneket venne a gyereknek.Nem baj mert nekünk is van.De minél kevesebb annál jobb.Egy-két baba meg egy-egy kisautó elég.De ezek a több 10-ezerbe kerülő komplett babaházaknak nem látom sokértelmét.

27. b9662b68b3 (válaszként erre: 26. - Pmjudit)
2008. dec. 5. 07:35

Szia!

Én pl szeretem a mesekockákat.Amit forgatni kell hogy kirakja a mesét.

26. pmjudit (válaszként erre: 25. - PöttömPanna)
2008. dec. 4. 19:05

Egyetértek azzal, amit a válaszod elején írtál -miszerint a ún. divatos játékok leépítik őket.


Konkrétan szeretném, ha gyakorló szülők megírnák, hogy melyik az a játék amivel a gyerekük nagyon szeret játszani és még értelme is van.

Nekünk pl. a Logico sorozatból van több, hasonlót szeretnék, de olyat , amivel együtt is játszhatunk.

De fontos, hogy egyedül is tudjon, mert van egy 21 hós kistesó, na az érdekes lenne, ha együtt raknánk a puzzlet.

2008. dec. 4. 15:07

Nekem pont nagycsoportosaim vannak,és épp ma adtuk le a rendelést, hogy mit szeretnénk a csoportnak karácsonyra...reméljük meg is kapjuk...

Sajnos a boltokban kapható játékok nagy része nem ér semmit. Mint óvónő, és végzős feljlesztőpedagógus azt látom, hogy a játékok 75%-a vagy rosz minőségű, vagy nem fejlesztő, sőt leginkább leépíti a gyermekeket. Illetve az aktuális sikersorozatokon alapszanak.

Úgy gondolom, hogy a játék akkor fejleszt megfelelően, ha kihívás is egyben a gyermeknek, nem csak szórakozás. A régi jól bevált játékok, mint 50, vagy 100 db-os puzzle (képességtől függően) vagy rajztábla, melynek egyik fele mágneses, másikra lehet táblafilccel rajzolni (IKEA), vagy olyan társasok felújított változatai, melyek már 10 éve piacon vannak is nagyon hasznosak. Jó ha olyan játékot szánunk a gyermekünknek karácsonyra, mellyel mi is le tudunk ülni velük, hogy közösen játszunk. A karácsony lényege végtére is a szeretet, az együtlét, a család, az adni, ajándékozni tudás. És mindenki elhiheti, hogy a legdrágább ajándék sem fog sokáig örömet okozni, ha nem ül le apa, vagy anya játszani a gyermekkel. A lényeg, és a hangsúly azon van, hogy tanítsuk meg a gyermeket játszani, és a játék örömére. Nagyon sok gyermek nem tud játszani. Az autó tologatás, vagy a pónilovakkal játszás nem játék egy 6 éves gyermeknek. Le kell tudjanak ülni kitartóan asztali játékhoz, mert iskolában is ülni kell, méghozzá 45 percet. Illetve nagyon fontos, főleg a nem kertes házban élő gyermekeknek, hogy mozgásuk meg van kötve. Az ilyen életkorú gyermek még rendkívül igényli a nagymozgásos tevékenységet, játékot. Ezt az „igényét” is kielégíthetjük.

Néhány ötlet: dominó(igazi számos, táblás), sakk, UNO kártya, Jenga torony, puzzle (akár nagyobb is, amelyiket az egész család rakhatja. De ne legyen túl nagy, mert kudarcélményt okozhat, ha semmit nem tud hozzátenni), rajztábla, trambulin, bordásfal (akinek van lehetősége felszerelni szobában), legó (ezt még az iskolások is szeretik. Külön lehet kapni fiúknak, lányoknak), Twister, Tick, Tack Bumm Junior(szókincsfejlesztő)…én már többször rendeltem innen, és el is lehet érte személyesen menni, és helyszínen fizetni: [link]

Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok.

24. pmjudit (válaszként erre: 23. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 14:24
Igen, azért írtam az előző! :))
23. b9662b68b3 (válaszként erre: 22. - Pmjudit)
2008. dec. 4. 14:21
Láttad a képet a reglapomon?
22. pmjudit (válaszként erre: 21. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 14:18

Köszi, ez tényleg jó.


Ebből a fajtából házziállaots van is nekünk.


Ott az anyaállatot + kölyökállatot + a lakóhelyüket kell összepárosítani.

21. b9662b68b3 (válaszként erre: 20. - Pmjudit)
2008. dec. 4. 14:02

Én a tesco-ba vettem még tavaly.Talán 1500-ért

A neve:Játszva ismerjük meg a számokat. Teszek fel az adatlapomra egy képet , hogy néz ki.

20. pmjudit (válaszként erre: 13. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 13:55

Ez tetszik.

Neve? Hol lehet venni?

19. b9662b68b3 (válaszként erre: 18. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 4. 13:43
Tényleg amúgy az ember el sem hiszi hogy igazából nem is kell több ezer ft-ért nagy cucc.Olcsó dolgokat is lehet találni.
18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 17. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 13:41
Az is jó! Az unokaöcsémnek mikor kicsi volt magam gyártottam ilyen kártyákat. Felül a betű, alatta pedig olyan dolog ami azzal a betűvel kezdődött. Meg van ilyen bohócos üvegmatrica sablon is. Olyan alakot vesz fel a bohóc, amilyen betűről szó van. :)
17. b9662b68b3 (válaszként erre: 16. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 4. 13:38

Amúgy ezek jók.

Sőt volt hogy vettem betűkártyát,pár ft-ért, felül kép, alatta a neve írva. Ez is bevált

16. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 13. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 13:36
Erről jutott eszembe: olyan mágneses táblát vettem neki, amihez számok és betűk vannak.
15. b9662b68b3 (válaszként erre: 13. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 13:36
Ja és ez 0-10ig megvolt.Az volt a lényeg hogy a gyerek felismerja a számokat, kép alapján, ahogy összerakja
2008. dec. 4. 13:35

Kreativitást, kézügyességet fejlesztők:


kétoldalas puzzle (egyik felén színes képpel, a másik oldalon csak a rajz és kiszínezheti)


üvegmatrica készlet sablonnal (előre kontúrozott képek vannak benne, csak festékkel kell kitölteni az egyes részeit)


van az a fajáték, amikor egy tornyot kell építeni és egyesével kihúzni a kis elemeit (a nevére nem emlékszem)

13. b9662b68b3 (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2008. dec. 4. 13:35

Én tavaly számkirakó puzzle-t vettem neki.3 részből állt az egyik részen egy 5-ös szám volt, a másik részen egy ujj volt ami 5-öt mutatott, a harmadik részén meg 5 db állatfigura(pl maci)

és ezzel nagyon sokat tanul.Nekem bevált. És nem volt drága.

12. pmjudit (válaszként erre: 11. - Ritaanyu)
2008. dec. 4. 13:33
Köszi jó ötlet, de már van. :)))
2008. dec. 4. 13:30
laptop!!! van ilyen gyrekeknek való laptop ami fejleszti , logikai játékok vannak rajta! és nem is annyira drága
2008. dec. 4. 13:29

6 éves, nagycsoportos a kislányom.

Karácsonyra fejlesztő vagy logikai játékot szeretnénk neki.

Ötleteket várok, kinél mi vált be.

Logiconk már van.


Barbie, Pony stb. van, nem ilyesmit szeretnék.

2008. dec. 4. 13:28
Nagycsoportos kislánynak karácsonyi ajándék? Fejlesztőt vagy logikait szeretnénk.
8. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 7. - 7229faecd4)
2008. nov. 15. 22:02
Majd írd meg, hogy mit döntöttetek, hátha kapunk egy eddig ismeretlen ötletet. :)
2008. nov. 15. 21:57
Két csoportról, szóval 30 kisördög. :) Köszike szépen, ezt is felvetem majd hétfőn. :)
2008. nov. 15. 21:46

Hány darab gyerkőcről lenne szó? Nem mindegy, hogy húsz vagy száz...

Esetleg só-liszt gyurmából lehetne készíteni szépen kidolgozott angyalkákat, ragasztópiszollyal könnyen meg lehet oldani hogy álljanak. Nekem van egy nagy helyes angyalktípusom, ami egyáltalán nem gagyi.

2008. nov. 15. 21:23

Köszike, az ötletet, ez aranyos. Mondjuk el tudnám képzelni ezt olyanba, mint a Shrekből az a süti. :)

Az egyik újságban láttunk egyszer parafadugóból készült rénszarvast. Nagyon édes volt az is.

4. 7229faecd4 (válaszként erre: 2. - Manhattan22)
2008. nov. 15. 21:21
Mi szeretnénk készíteni.
2008. nov. 14. 23:10
Vannak nagyon szép karácsonyi mézeskalács kiszúróformák (vagy minek nevezik). Nem a szokásos csillagra meg szívre gondolok, hanem nagyobb és jobban kidolgozottakra. (Én most vettem négyet). Azt lehet díszíteni, cukor-tojásfehérje ill. színes ehető tortadíszekkel. És ha netalántál eltörik, akkor sincs nagy baj, megehetik. Pillanataok alatt össze lehet ütni, és szórakozásnak sem rossz a díszítés.
2008. nov. 14. 22:48
Ti szeretnetek elkesziteni, vagy venni szeretnetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook