Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony van fórum

Karácsony van (beszélgetős fórum)

15. 5146e98818 (válaszként erre: 3. - Júlia*)
2012. dec. 19. 16:46

Jézus és Sai Baba azért nincsenek annyira jóban.

Bár mindkettő tud varázsolni.

2012. dec. 19. 16:27
Hol?
2012. dec. 19. 16:20
Még nincs, és lehet, hogy nem is lesz.
2012. dec. 19. 10:57
Hol van karácsony?Átaludtam volna pár napot?:O
11. 800b726b6d (válaszként erre: 9. - Megi04)
2012. dec. 19. 09:59
Igen, Advent van, ami nem egyenlő a Karácsonnyal! :)
10. 800b726b6d (válaszként erre: 8. - Júlia*)
2012. dec. 19. 09:59
Tulajdonképpen hasonlóan gondolkodunk a szeretetről! :)
2012. dec. 19. 09:48
Még nincs,csak lesz!:)
8. Júlia* (válaszként erre: 5. - 800b726b6d)
2012. dec. 19. 09:46
Olvastam és válaszoltam is. :-)
2012. dec. 19. 09:45
hol is?
6. kristo_f (válaszként erre: 4. - Kristo_f)
2012. dec. 19. 09:44
Bocs, 5 nap :)
5. 800b726b6d (válaszként erre: 3. - Júlia*)
2012. dec. 19. 09:43

Áldott Békés Karácsonyt kívánok ! :)

u.i:

Elolvastad a fórumot? Épp nem arról szól amire a cím utal! :)

4. kristo_f (válaszként erre: 1. - Júlia*)
2012. dec. 19. 09:38
3 nap mulva Mária szülni fog
2012. dec. 19. 09:38

Karácsony van


A Karácsony Jézus Krisztus születésének és a SZERETET-nek az ünnepe.

De vajon tudjuk-e, mi a szeretet, az önzetlen, és a feltételek nélküli tiszta szeretet?

Ha tudjuk, gyakoroljuk-e?

Erről szól az életünk, vagy csak beszélünk róla?


Bármilyen ékesen beszélünk is, bármilyen szépet, és jót teszünk is, ha nincs benne szeretet, akkor csak felesleges fecsegés, és tevékenységünk is hasztalan.

Most ebben a megbolydult világban különösen fontos és szükséges az őszinte, önzetlen, feltételek nélküli szeretet érzése és gyakorlása.

Most amikor sok ember az anyagi jólét megteremtésében véli feltalálni a legnagyobb boldogságot, - és lám, amikor elérte, nem boldog, mert a pénz hajszolása közben elfelejtette a szeretet érzését. E nélkül pedig értelmetlen és sivár az életünk.


Mi a szeretet?


A szeretet hosszútűrő, kegyes, nem irigykedik, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal.

A szeretet soha el nem fogy. Ez az egyetlen dolog, amiből minél többet adsz, annál többet kapsz.

Vagy ahogy Pál apostol mondja: „Ha a szeretet irányítja életünket, nem hibázhatunk.”

Ha van időnk letörölni mások könnyit, megsimogatni, rámosolyogni, vagy felemelni az elesettet, akkor már nem éltünk hiába.

Nem a szeretet leple alatt, mert akkor sok gonoszságot, álságosságot követhetünk el, hanem a szeretet erejével kell dolgoznunk, türelemmel, szelíden, elvárások nélkül, akkor az eredmény nem marad el.

Az igazi szeretet mindent legyőz.


Gárdonyi Géza csodálatos gondolatával folytatnám:

„A szeretetnek melege van a természet hidegében,

Világossága van az Élet sötétségében,

És a szeretetnek ajkai vannak,

Amik mosolyognak velünk örömben,

És lecsókolják könnyeinket a fájdalomban.”


A szeretet nem más, mint jónak lenni, és jót tenni. Akiket szeretünk, elfogadjuk olyannak, amilyenek. Nem azért szeretek valakit, mert szép, jó, okos vagy csinos, csak szeretem!

A szeretetemért nem várok semmit cserébe. De nemcsak környezetemet, barátaimat, ismerőseimet szeretem, hanem azokat is, akik engem szeretnek, fájdalmat okoznak vagy szidnak, rossz gondolataikkal vagy cselekedeteikkel ártanak nekem.

Ez a fajta szeretet az, ami igazán felmelegít bennünket, és megsokszorozza energiáinkat.

Sőt, nem elég csak érezni a szeretetet, annak nap, mint nap hangot kell adni egy-egy mosollyal, dicsérettel, simogatással. Nem csak a gyermekeknek van erre szüksége, a felnőtt is vágyik a szeretet ilyetén megnyilvánulására.

Éljünk vele, ne fukarkodjunk, árasszuk a szeretet fényét.

Ha az emberi kapcsolat alapja a szeretet, eltűnik a félelem. A fájdalom, a bánat,

a depresszió, a bűntudat és a félelem összes formája eltűnik, ha a tudat a pillanat szeretetére gondol.

Az igazi egészség, gazdagság és boldogság a megbocsátás.

Ha nem ítélkezünk, megbocsátjuk és elengedjük a múltat, akkor nem csak a jelenünket, de a jövőnket is megszabadítjuk a félelemtől.

Az igazi szeretet az adás tökéletes, tiszta és akadálytalan formája. Szabadon árad a többi ember felé, és jutalmát önmagában hordja.

Az igazi szeretet mindent megad, és semmi sem kér.



Ebből az alkalomból kívánom Mindenkinek, hogy a szeretet útját járva leljék meg a boldogságot.


A tolerancia szellemében pedig Sai Baba szavait idézem:


„Csak egyetlen vallás létezik,

A Szeretet vallása;

Csak egyetlen szó létezik,

A szív szava;

Csak egyetlen kaszt létezik,

Az Emberiség kasztja;

Csak egyetlen Isten van,

A Mindenütt Jelenlévő.”



Meghitt Békés és Boldog Karácsonyt.


"Az anyós és meny újratöltve" apropójából.

2012. dec. 19. 09:37
Igen :)
2012. dec. 19. 09:36
Karácsony van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook