Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony 2013 fórum

Karácsony 2013 (beszélgetős fórum)


30. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - Migerben)
2013. nov. 25. 22:52

Én 22-23.-án mindent megcsinálok.

Lányom akkor már a 17. hónapját tapossa, anyukámmal megbeszéltem,h átviszem erre a két napra, mert náluk többen vannak: öcsém, szüleim, húgom.. így még anyum pl. összedob egy sütit, tesóm játszik a lányommal.

Én meg itthon tök egyedül vagyok, mert párom dolgozik (még karácsonykor is..). Két napom lesz elkészíteni a menüt. 22.-én a sütiket csinálom meg, másnap pedig levest, káposztát és még valami kis apróságos menüt csinálok. Rántott halon gondolkodtam ma, akkor meg ahhoz már csinálok pluszban egy kis köretet.

24.-én megvárjuk míg apa hazaér a munkából, ebédelünk, aztán jön a Jézuska, délután pedig kicsit együtt vagyunk és nézzük majd ahogy a lánykánk örül a Jézuska ajándékainak. Este pedig megyünk át a szüleimhez :) na úgy kb. eddig így néz ki a program.

29. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Emese1987)
2013. nov. 25. 22:48
Franciasalit ma már biztos,h csinálnom kell, párom imádja, úgyh lesz az is :) bár még soha nem csináltam, gondolom elrontani nem lehet.
28. smolika (válaszként erre: 26. - Lili bárónő)
2013. nov. 24. 16:27
:)
27. katus3 (válaszként erre: 9. - Emese1987)
2013. nov. 24. 16:03
Sziasztok! Nyugodtan próbáld ki a receptet, nem fogsz benne csalódni. :-) Nagyon finom. :-)
26. Lili bárónő (válaszként erre: 21. - Smolika)
2013. nov. 24. 15:14
UGyan, ne viccelj, semmi baj...:-))
25. megi04 (válaszként erre: 23. - Migerben)
2013. nov. 24. 15:11
Köszönöm,kipróbálom ezt is!:)
2013. nov. 24. 14:21

Nálunk 24-én nincs ünnepi vacsora. Valahogy így alakult, 25-én eddig anyuéknál voltunk, 26-án pedig a férjem családjával töltöttük a napot.

Most még nem tudom hogyan lesz, mert a 25. sajnos teljesen "felszabadult".


A halászlét, töltött káposztát mindig anyu főzte. Én pulykát sütöttem, meg a sütiket, salátákat.

Az idei menü még alakulóban.


Sütik közül biztos lesz mézes, ványai perec, vagy oroszkrémtorta, vagy feketeerdő-torta, apró linzer, bejgli. Meg az elmaradhatatlan dobostorta.

23. migerben (válaszként erre: 14. - Megi04)
2013. nov. 24. 14:16
Tavaly készítettem először gesztenyés bejglit, a masszát kevés tejföllel kevertem össze, hogy kenhető legyen. Nagyon finom volt.
22. smolika (válaszként erre: 19. - Megi04)
2013. nov. 24. 14:02

krémes több lapos

Rókafarka 3 színű, őzgerinc sütőbe sütve! :)

Dupla adagot készíntünk,m párom: hát nem ismerem majd kiderül, erre karácsony 2. napjára elfogyott 2 őzgerinc jön ki 1 adagból :) !

Azóta duplánál kezdünk :) főleg,m én ilyenkor reggelire is sütit eszem és ez nagy kedvencem tejjel vagy teával még napközbe is többször! :)

21. smolika (válaszként erre: 20. - Lili bárónő)
2013. nov. 24. 13:58
Bocsi! :)
20. Lili bárónő (válaszként erre: 14. - Megi04)
2013. nov. 24. 10:53
Smolika válaszolt helyettem:-))
19. megi04 (válaszként erre: 17. - Smolika)
2013. nov. 24. 10:26
Izé...a többit ismerem,de mi az a rókafarka?
18. megi04 (válaszként erre: 15. - Smolika)
2013. nov. 24. 10:23
Köszönöm!:)
2013. nov. 24. 08:30

Mi 24-én reggel, na jó délelőtt neki állunk főzni!

Feltesszük a levest! Hortobágyi húsos palacsinta mindig a párom reszortja :) mert szeret csinálni és ő csinálja a legfinomabban! :)Délbe virslit vagy hideget! Karácsonyfát közösen díszitjük! Este összegyűlűnk vkinél és általában először ajándékot bontunk, nagy az izgalom :) Aztán vacsi :)

Nálunk hagyomány leves, rántott hal, tartármártás, hasáb! Hugom kedvéért van rántott hús és rizs is (mikor pici volt apukám után sírt,m ment dolgozni, aztán leültünk 1-2 óra múlva vacsizni és egy szálka meg akadta, na azóta még se rá tud nézni a halra, mind a 2 eszébe jut)! Vmi saláta mindig van ecetes ubi, francia saláta, majonézes kukorica, majonézes krumpli, majonézes tojást (persze nem mindent, amit karikor csinálok azt nem csinálom szilveszterkor)! Szilveszterkor virsliset is csinálok! Tavaly nem bonyolítottam,m Babu fél éves volt és mindent egybe öntöttem! Nem kell mondanom, hogy jobb lett, mint előtte bármikor :) Szent este a java elfogyott! :)

Sütik: rókafarka, beigli, krémes, gesztenyéskifli, linzer, karácsonyi kekszek, mézeskalács, keksztekercs, meg ami jön! :) Idén még nem tudom, hogy hogy lesz,m 19 hós most és egy pillanatra nincs meg a popiján :) 25-én apukám, páromék, mert egy útvonalon laknak és busszal megyünk, kocsival hoznak :) 26 Pihi :) általában következő nap 27-én párom megy dolgozni egészen szilveszterig!

16. smolika (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2013. nov. 24. 08:12

Köszi!

Viszont Nektek is!

15. smolika (válaszként erre: 14. - Megi04)
2013. nov. 24. 08:08

Szia! 25 dkg gesztenyéhez, ízlés szerint, porcukor, aroma jól összekeverni, nem lesz se folyós, se tömény!

Én/Mi ezt csináljuk beiglibe és gesztenyés kiflibe is!

Szeretjük, gyorsan fogy!

14. megi04 (válaszként erre: 13. - Lili bárónő)
2013. nov. 23. 23:06
A gesztenyés bejgli töltelékét hogyan kell csinálni?A gesztenye masszát össze kell valamivel keverni?Mert csak úgy "magában" nem lesz száraz a töltelék?
2013. nov. 23. 22:57

Nálunk tradicionális dolgok vannak, na de mindegyiket szeretjük is.-))

Szenteste halászlé szokott lenni,régen töltött csrke, de pár éve áttértem a lentebb írt baconos csirkére, nagyon finom. Hozzá hidegsaláták. Mindenből anynit csinálok, hogy bőven kitart a többi napokra is, plusz egy jó nagy fazék töltött káposzta. Így mindenki eszik ami kedvére való. Ezen felül még bejglit sütök, diósat, mákosat, gesztenyéset, ez a fix, és mellé még pár dolgot. Zserbót is szoktam, illetve a kinder bueno torta elmaradhatatlan. Tavaly a zabpelyhes almatortát is csináltam a kislányom kérésére, és nagyon kelendő még a diókrémes tekercs is...

12. Ficánka5 (válaszként erre: 9. - Emese1987)
2013. nov. 23. 22:23

Olvasva a bejegyzésedet jutott eszembe életem első gesztenyés pulykája. Ez a hetvenes években történt, itt akkor még csak hallottunk ilyesmiről, de olyan jól hangzott és annyira volt s filmekben dicsérve, hogy elhatároztam, azzal lepem meg a családomat. Mindent úgy csináltam, ahogy le volt írva, mégis emlékezetes lett, mert az új íz mindenki számára szokatlan volt, úgyhogy csak az a része fogyott a pulykának, ami messze volt a gesztenyétől. Azóta megöregedtem, de az első pulykámat azóta is emlegetjük.


Azóta sem csinálnék olyat, hogy egy új recit ünnepi asztalra próbáljak ki.


Betegségem miatt nagyon szigorú diétán leszek, amit egy életem, egy halálom szentestére felfüggesztek, hogy hosszú idő után egyek valami finomat, ami a szokásos lesz, egy kis előétel és Stahl Juci tejszines rakott lazaca. Kb. 10 éve ez a menű. Ez azért jó, mert nagyon fincsi és előtte való nap össze lehet készíteni a tepsibe és vacsora előtt elég berakni a forró sütőbe kb. 40 perces sütésre és így frissen fogyasztható.

11. megi04 (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2013. nov. 23. 22:03
Igen kell,légyszíves írjál receptet!:)
10. Annette (válaszként erre: 9. - Emese1987)
2013. nov. 23. 22:00

Ezt már megcsináltam párszor, nagyon fini :) csak a sóval kell vigyázni :)

Hogy maradjunk a témánál: én egyedül lakom albérletben a suli miatt, haza szoktam menni természetesen a szüleimhez, de akkor úgysem hagyják hogy én főzzek :) Halászlé tuti mindig van, valamilyen vadhús is, kipróbálunk egy-két új receptet, többféle köretet készítünk na és persze a sook süti :)

Mindenki mindenkinek vesz ajándékot, általában egy nagyobbat és egy kisebbet, vagy ha nagyobb értékű akkor 2en összedobjuk. A rokonlátogatás kimerül a nagyszülőknél, én nem is vágyom máshova, nem szeretem az erőltetett dolgokat :)

2013. nov. 23. 21:55

Sziasztok


Én tuti csinálok franciasalit, kukoricasalit, valószínű töltött rántotthusi, és most karácsonykor fogok kipróbálni egy receptet amit nemrég kaptam (m elég sok minden kell hozzá, dehát mikor próbáljam ki ha nem karácsonykor?! :) ), baconos csirkemell őzgerincformában (baconnel kibélelni a formát, csirkemell kockázva+reszeltsajt+tojás+liszt+tejföl+só,bors, ételízesítő - ezeket összekeverni bele a formába, tetejére sajt, a kilógó baconnel betakarni és megsütni) állítólag nagyon finom! Igaz elég költséges ezért én is csak karira készítem el :)

Ezen kívül jópár fajta sütit tuti lesz! ;)

2013. nov. 23. 21:53

Nálunk az ajándékozás úgy működik, hogy felnőttek 8an vagyunk, belerakjuk a nevünket egy kalapba és mindenki húz, és csak annak az embernek vesz ajándékot 20-25 euró értékben. (én veszek a férjemnek külön is), belerakjuk egy nagy zsákba és nálunk a Télapó hozza Szenteste az ajándékot. Mielőtt valaki nekem ugrana, Észtországban élek. :)


Az ünnepi menü: tuti, hogy lesz rántott lazacfilé, krumplisaláta (ha kell irok receptet), szeretnék valami vadpörköltet nokedlival, ha nem kapok vadhúst, akkor marhapörkölt lesz. A süteményen gondolkozom: szerintem zserbó és mirindás szelet lesz, esetleg kalács. Ugye attól függ, mennyire tudok sütni-főzni, mert a kislányom még csak 5 hónapos. De már nagyon várom :)

2013. nov. 23. 21:52
Majonézes krumpli!!
2013. nov. 23. 21:26
Nálunk valószínű halászlé lesz és sült:)És valamilyen süti:)
2013. nov. 23. 21:24

Engem kimondottan abszolút nem érdekel, hogy másoknál hogy és mi van.

Abból "gazdálkodom", ami van.

Nem rajtam múlik, mivel alkalmazkodnom kell másokhoz.

4. Humor Helga (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. nov. 23. 21:22

hello :)


a karácsony a kedvenc ünnepem, nálunk a menü 24én kettesbe párommal: húsleves rántott husi+krumplipüré+sali.


és rengeteg süti.


25én Anyukáméknál, aztán párom szülei és Apukámék :) nálunk furfangos mert mind a kettőnk szülei elváltak így egy csomó helyre kell menni de ez van!


Az ajándékozás nem csak a Te bajod... én is minden évben ezzel kűzdök... nem szeretem ezt a kötelező dolgot..

2013. nov. 23. 21:22
2013. nov. 23. 21:21

Hiszem, hogy olyanná lesz a karácsony amilyenné mi magunk tesszük!


Örömteli, áldottat kívánok neked !

2013. nov. 23. 21:12

Elnézést, ha már van ilyen fórum.. de gondoltam beszélgethetnénk itt receptekről, szokásokról és hogy ki hogyan, kivel tölti majd a közelgő ünnepeket.

Én még nem tudom mit készítsek ünnepi ebédként az már biztos,h lesz töltött káposzta.

Nagy család vagyunk: nekem az a fontos,h az ünnepi asztalnál együtt legyünk. Az ajándékok mellékesek, nem ez a fontos. Amúgy sem szeretem azt amivé a mai karácsony vált de ez az én bajom.

Szóval.. egyelőre az ünnepi menü terén vagyok bajban, ki mit főz? Hátha ihletet kapok már végre :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook