Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaposvári kismamák fórum

Kaposvári kismamák (beszélgetős fórum)


2010. márc. 10. 19:45

Lányok, én most úgy ennék egy kis töpörtyűkrémet! Olyan rég ettem, és most megkívántam. Majd keresek valami jó kis receptet.

A múltkor a sajtkrémlevesért őrültem meg, és képes voltam beülni egy étterembe egyedül, hogy egyek. Volt még parkolójegyem, és gondoltam egy merészet. :-)

152. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 150. - Candy82)
2010. márc. 10. 19:42

Így már világos. Jól meg kell nekem mindent magyarázni, mert ma valahogy nem vagyok a helyzet magaslatán. Annyi minden történt... :-)

Na ugye? Bizony, hogy csodákra képes! :-)))

151. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 148. - Gabimami28)
2010. márc. 10. 19:40

Én szeretem a sört, tök mindegy hány fok van kint. Meg a jó édes vörösbort is. És akkor az esküvőn még pezsgőzünk is! (persze csak mértékkel szoktam ám inni...) :-)


Fú, az borzasztó lehetett! Én utálok várni, és újabban elég türelmetlen is vagyok. Mikor voltunk Pécsen a genetikai uh-on, nagyon kiakasztott a várakozás. Hazafelé össze is balhéztunk a párommal.


Ja, az lesz, lebeszélem vele.

150. Candy82
2010. márc. 10. 19:38

ha időpontot kérsz, akkor lutri, ha viszont megbeszéled a dokiddal, akkor az biztos. Nekem a Szemerei az orvosom, de ő nem 4D-zik, a Benczét meg dícsérik.



a sört nem szeretem, de 1 dl vörösbor is csodákra képes állítólag :-)

149. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 147. - Candy82)
2010. márc. 10. 19:35

De kár..! :-(

Akkor lutri, hogy ki csinálja? Remélem, a Varga csinál ilyen uh-t.

148. Gabimami28 (válaszként erre: 146. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 10. 19:35

Ó, de rendes!! Én nem ittam sört, mert nem igazán szeretem. Ahhoz nagyon nagy melegnek kell lennie!


Én az 4D- nél pórul jártam, mert előre volt időpontom, aztán lebetegedett a fél orvosi gárda és 1 doki rohangált a du.-i rendelés és az uh között. Órákat kellett várni, mire odaért.

Szerintem beszéld meg a Vargával, biztos találtok megoldást:-)

147. Candy82
2010. márc. 10. 19:33
a Bencze meg pénteken van, és szerintem előre le lehet velük beszélni, de nem mindegyik orvos 4Dzik, pl az enyém se...
2010. márc. 10. 19:28

Képzeljétek, most kaptam ide a gép mellé a páromtól egy pohár sörikét. :-)

Nekem a doki kifejezetten ajánlotta a vérképzéshez, meg a vérnyomásom miatt is. Állítólag jó a tejképzéshez is.

145. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 141. - Gabimami28)
2010. márc. 10. 19:27
Gondolom, hogy izgatott vagy, de azért ne vidd túlzásba! :-)))
144. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 141. - Gabimami28)
2010. márc. 10. 19:26
A Varga szerdánként ultrahangoz, annyit tudok. Szerintetek le lehetne vele előre egyeztetni, hogy 4D-t szeretnék nála? Vagy be kell jelentkezni, és aki éppen szabad, az fogja csinálni?
143. Candy82
2010. márc. 10. 19:25
én se mennék akárkihez a kórházba, ilyen szempontból csak a Benczében bízok...
142. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 140. - Candy82)
2010. márc. 10. 19:24
Nahát!!! Az tök jó! És ott is adnak DVD-t?
141. Gabimami28 (válaszként erre: 139. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 10. 19:24

Hát mi itt voltunk a kórházban 4D-n. Itt is van, de vagy nem jó dokit fogtam ki, vagy a gép nem az igazi, szerintem máshol csináltasd meg. Akkor voltunk egyszer a 28. héten. Végülis a szája előtt volt a köldökzsinór, ugyhogy amikor odafordult végre, akkor sem lehett látni teljesen.


Nincs konkrét időpontom holnapra. Szerintem 8-fél 9 körül elmegyek a terhesgondozóba NST-re, aztán onnét a kórház, ahol majd úgy hívják oda a Vargát vizsgálni. Na, képzelhetitek milyen izgatott vagyok, mit mond majd.

140. Candy82
2010. márc. 10. 19:19

nekem is csak két három hete szólt a védőnő, merthogy úgyis a 30. hét körül kell menni az első alkalomra. A kórházas dolgot meg a kórházban is meg a t.gondozóban is olvastam a falon...


a kórházban van 4D, arról beszéltem az előbb 10ezer ft.... :-))

139. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 137. - Gabimami28)
2010. márc. 10. 19:16

Köszi. Olyan aranyosak vagytok! :-)

És Neked volt alkalmad azóta meglesni a Levi baba pofiját? Téged is ilyen ritkán invitálnak ultrahangra?


Hányra mész holnap a dokihoz?

138. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 136. - Candy82)
2010. márc. 10. 19:14

Juj, de izgi! Jó kis program, megfontolandó. :-)

Nem értem, hogy erről nekem a védőnő miért nem szólt... Pedig tényleg érdekel.


Nekem a Varga legközelebb március 13-ra adott időpontot, és azt olyan későinek tartom. Ráadásul szó nem volt addig ultrahangról. :-( Én pedig szeretném addig látni minimum egyszer. Az a baj, hogy a 4D-ért nagyon durva árakat kérnek. Kár, hogy nincs itt a kórházban 4D-re lehetőség.

137. Gabimami28 (válaszként erre: 133. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 10. 19:08

Szia.

Örülök, h jól sikerült a nap, és h már napközben is leszel:-)) És nagyon sok szeretettel gratulálok az esküvőhöz! De jó, úgy örülök neki!!!


Ezt a bújócskát ismerem, Levi baba sem akarta megmutatni a pofikáját.


Holnap doki, utána írok mindenképp.

136. Candy82
2010. márc. 10. 19:07

MI Pécsre mentünk le a Medisonba, de most a Bencze azt mondta megnézi a kórházban, hogy hogyan helyezkedik el, érdemes e 4D-t fizetni, és itt 10ezerbe kerül. Pécsen ugyanannyi volt, mint nektek a seffernél...


A babaváró klubot úgy szervezik össze h nagyjából egyidős terhes kismamikat várnak össze és a 30. hét körül kezdik el négy héten át tart. De a kórházba bármikor el lehet menni, és elég egyszer. Mi a jövő héten megyünk hétfőn és szerdán a kórházba, ha gondolod gyere el te is!! Hétfőn csajosan, szerdán párosan megyünk két kismami rokonommal... :-)

135. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 134. - Candy82)
2010. márc. 10. 18:58

Hát, az aktivitással nálunk sem volt baj, sőt. Egy pillanatra nem bírt nyugton maradni. :-) De a végére már úgy besértődött, hogy a térdei a homlokát verték. A párom aszonta, "anyjalánya". Merthogy én is gyűlölöm, ha fényképeznek, és a lányok ilyen szégyenlősek. :-)

Ja, egyébként Seffer is megerősítette, hogy nunis. :-)))


Te hol voltál 4D-n?


Rákérdezek a védőnőmnél erre a témára, amit írtatok, mert minket is érdekelne.

134. Candy82 (válaszként erre: 133. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 10. 18:54

Szia!!


Jaj de sajnálom, hgy elbújt a kicsi, én fél tála milkát és 3 dl kólát vettem magamhoz a 4D előtt, aktív is volt a törpe... de azért gondolkozunk rajta h két hét múlva mégegyszer meglessük... :-))


A kórházban kéthetente minden hétfőn és szerdán kettőkor van egy egyórás előadás, a hétfői inkább a kismamáknak, a szerdai eg szülőszobás, szülés témájú, így azt apukával érdemes meghallgatni.

A másik négy alkalmas, a védőnők szervezik, babváró klub a neve és a védőnőknél kell regisztrálni rá...


Május 8 lagzi?? jaj de szuper!!!!!!!!!

2010. márc. 10. 18:44

Sziasztok, lányok!

Gabi, még egyben vagy? :-)))

Hajni, üdv a fórumon!

Hát, igen, Andi. Úgy tűnik, mi maradunk legtovább, de Te még így is beelőzöl engem két hónappal. :-)

Hogy vagytok? Mi ez a szülőszoba látogatás?


Szóóóval, a mai napom az csúcs volt! Minden szempontból. 9-re mentünk a 4D-re, de nem jártunk túl nagy sikerrel, mert a nőszemély elbújt. Szó szerint vegyétek, az arcát belefúrta a méhfalba, kb. 10-15 mp-re láthattuk a pofiját, de így is nagyon édes! :-) Azért majd mentünk ki a DVD-ről képet, és holnap felteszem. A méretei alapján július 24-én fog megszületni, az eredeti július 20 helyett. Ennek én örülök, mert legalább oroszlán lenne. :-) De persze úgyis Ő dönti majd el.

Nagyon nagy élmény volt, hihetetlen volt, amit művelt. Volt egy-két pillanat, amikor szabályosan futott a hasamban. :-) Folyamatosan le akarta rúgni a kütyüt a hasamról, amivel a doktor bácsi nézelődött.


Aztán mentünk tovább, az anyakönyvvezetőhöz... Május 8-ra kaptunk időpontot, össze fogunk házasodni. A párom ragaszkodik hozzá. Aszonta, elvi kérdést csinál belőle. Nagyon szűk körű lesz.


Ja, és jöttek vidaneték. Úgyhogy már tudok jönni napközben is. :-)


Velem ma ennyi történt.

Kicsit sűrű nap volt, de nagyon szép! A hülye hóesés ellenére...

132. Gabimami28 (válaszként erre: 131. - Candy82)
2010. márc. 10. 17:52
Na, a szülőszobás uaz , mint a kórházas. Nekünk is hétfőn és szerdán volt.
131. Candy82
2010. márc. 10. 17:30
2 alkalom lesz a szülőszobás? egy alkalmasnak volt feltüntetve... de szerintem a kórházasra is elmegyek, ami hétfőn meg szerdán van, jövő héten oda is elmegyünk... végülis időmből kitelik... :-))
130. Gabimami28 (válaszként erre: 129. - Candy82)
2010. márc. 10. 17:18

Szia.

Voltam én is ezeken az előadásokon, de mondjuk túl sok újat nem tudtam meg, kivéve a szoptatós alkalommal. Az a védőnő volt a legszimpatikusabb és ő mondott sok jó dolgot, amit addig nem hallottam. A szülőszobás mókára úgy készülj, h az 2 alkalom, és a szülőszoba ajtját is csak 10 méterről láttuk, pedig ezt a részét én is nagyon vártam. Viszont megnézhettük a kórtermeket, az is jó volt, legalább van fogalmam róla hova kerülök szülés után.

Málnalevelet gyógynövényboltban kapsz, amit Neked kell megcsinálni teának. 1 csomag 140-170 ft.

129. Candy82
2010. márc. 10. 16:32

Sziasztok!


Megjöttem, olyan babaváró klubos dolgon voltam az sztk-ban. Ti is voltatok? Babakelengye volt a téma,aztán jövő héten a csecsemőgondozás, a szoptatás, és végül a kórházban a szülőszobás móka lesz...


Hol vettetek málnalevél teát? Én kerestem, de nem találtam, viszont majd kipróbálnám, hátha. :-)


Gabi sajnállak, hogy nem hagynak élni :-)))) én mondtam a férjemnek hogy a kaputelefonnal valamit csináljon, mert amióta lecserélték lent, azóta üvölt itt fent...

128. Gabimami28 (válaszként erre: 126. - Palhajni)
2010. márc. 10. 15:37

Igen, én is iszom a 36. héttől. A 38 hetes vizsgálaton már majdnem 2 ujjnyira nyitva volt a méhszáj, Holnap megyek megint vizsgálatra, majd meglátjuk, mi lesz.

Nagyon gondolkodom a homeo-s bogyókon is, sokan ajánlották. Megvárom holnap mit mond a doki, aztán eldöntöm.

Marci nagyon jó név, tetszik:-)))

127. palhajni (válaszként erre: 124. - Candy82)
2010. márc. 10. 15:25

Igen, én is Táncsicsos voltam!!

Kisfiút rejt a pocak és Marci (Márton) lesz a neve. Első baba, de remélem nem utolsó. :)


6 kg?! Én már 16-nál tartok! Mondjuk az igaz, hogy nem látszik, nem is értem hová tűnt az a rengeteg plusz!

126. palhajni (válaszként erre: 123. - Gabimami28)
2010. márc. 10. 15:19

Hát, neked már nagyon ketyeg az óra... :)


Nekem az idősebbik Gyócsi az orvosom és nagyon meg vagyok elégedve vele. Ráadásul mindig megnyugtat ha aggodalmaskodok.

Persze már szeretnék túl lenni ezen a szülés dolgon, de amúgy jól viselem, csak fáradékony vagyok. És olyan, mintha egy hatalmas tégla lenne a pocakom helyén éjszakánként, de gondolom ilyet te is érzel...

Te iszol málnalevél teát? Nekem csomóan ajánlották, megkönnyítheti a szülést (állítólag). Én most kezdtem, 36. héttől ajánlott. Majd kiderül...

2010. márc. 10. 14:16

Még mindig egyben....azt gondoltam, h ez a havazás majd megindít vmit. Eszméletlen fáradtnak és álmosnak érzem magam egész nap. Gondoltam lepihenek kicsit, és mire elaludtam volna, kaputelefon ezerrel.Nagyon dühös lettem, mert ritkán fekszem le napközben, de akkor mindig felcsöngetnek:-S

Ti hogy vagytok? Majd be-be nézek, csak közben hajmosás, vasalás és vmi kajakészítés is szerepel még a mai napi terveim között.

124. Candy82
2010. márc. 10. 11:06

Sziasztok!!


Hajni, összefutottunk már párszor valóban! :-) meg azt hiszem talán te is Táncsicsos voltál, mint én, nem? :-)) Kisfiú vagy kislány lesz nálatok? Első baba?


Gabi mindjárt szül, te is már csak pár hétig leszel kismama, Szilvi csak mi maradunk???!!! :-)))


Ugye tudsz ma feltölteni képeket Szilvi??? Olyan kiváncsi vagyok a picire!


Én eddig 6 kg-t híztam, nem sok, bár azért nem vagyok kevés így sem... :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook