Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Káosz a lakásban fórum

Káosz a lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
47. titati (válaszként erre: 40. - Hisztikirálynő)
2012. jan. 12. 13:30

tetszik ez a "kettőt pislogok"...és milyen igaz!


ha nagyobbak lesznek?

sajnos "vagy igen" lesz :-))) :-(

46. zsakagi (válaszként erre: 41. - Titati)
2012. jan. 12. 13:29
Igen...hihetletlenül fárasztó folyamatosan mindenért veszekedni, fenyegetni, büntetni!
45. mimmo33 (válaszként erre: 43. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:29
A Szuperdada tényleg jó.Én is olvasta.Vannak dolgok amik működnek is, de mint mondtam a nagyobbaknál...addig meg marad a káosz:D
44. mimmo33 (válaszként erre: 39. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:28

Persze hogy nem vagyok okosabb attól, hogy van gyerekem.De egyáltalán nem mindegy, hogy az ember a sajátját irányítja napi 24 órában, vagy ahogy írtad nevel, tanácsod ad x órában...

Amíg kicsi agyerek addig meg szerintem természetes, hogy káosz van.A nagyobbikat és is rá tudom venni arra, hogy segítsen, és meg is teszi.De a kicsi, ő még nem érti, hogy miért pakoljuk össze a játékokat...viszont nagyon boldog amikor sikerül újra szétpakolnai

2012. jan. 12. 13:28

Egyébként, mielőtt valaki végérvényesen belé kötne, pedig magam vagyok a jó szándék, van 3 nagyon okos könyv a témában, rengeteg nőnek segítettek:

SZueprdada1-2 és Vicki Iovine:Barátnőim az anyaság első éveiről.


Tényleg érdemes elolvasni őket :-)

42. zsakagi (válaszként erre: 39. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:27

De-és ne sértődj, mert nem akarlak megbántani-ha nincs gyereked, csak elképzelésed, valszeg nem hiszed el: nem úgy műkszik, h elhatározok vmit és azt tűzzel-vassal betartatom!

Mikor millió követelés van a suliban, a gyereknek is vannak vágyai(sport, szakkör) nem mondhatom neki, h régen ez nem így volt! akkor működött, most nem.

41. titati (válaszként erre: 35. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:26

Elméletben szerintem mindannyiunk tudja hogyan kellene cselekednünk, élnünk, szabályoznunk....de ahogy valaki írta, ahogy a gyerekek száma nő, ezt egyre nehezebb kivitelezni.


Ha kapnánk napi 2-3 órával többet, és "nyugalmat", hogy a hisztinek és tiltakozásnak ellent tudjunk állni, nagyon megköszönném :-)))


Pár napig hétig az ember próbálja elviselni nyugodtan a hisztit, visítást tiltakozást...de aztán már csak legyinteni tud, és inkább enged és elpakol ő maga...mert különben beleőrül :-(

Mint írtam, 1 gyerekkel még működött!


És sajnos más a saját tapasztalatod, mert gyerek voltál...kíváncsi vagyok, hogy ha lenne - gyereked, és Te lennél a szülő mit tudnál belőle megvalósítani. Így még könnyű elméleti tanácsokat osztani.

2012. jan. 12. 13:25

Most megnyugtattatok, hogy nem csak nálunk van ez így...:)))

minden nap úgy harc kezdődik:S

nem tudom mások hogy csinálják, hogy mindig minden az élére van állítva, mindennek megvan a helye, a konyhában sehol egy kóbor pohár, a mosogató mindig üres, a játékok mindig rendben a helyükön...

nálunk még a könyvek sincsenek normálisan a helyükön, mert a gyerekek még azt is megmozgatják a polcon.

Nekem meg nincs energiám egész nap hajolgatni és szedegetni mindent össze. Néha a játékok közt csinálok egy ösvényt, hogy ne lépjek rá semmire és úgy közlekedek:D

Aztán ha beüt, akkor elpakolunk a gyerekkel közösen, rendet csinálunk. Aztán leülök, nézem kb. 5 percig, hogy milyen jó rend van, majd kettőt pislogok és újra borul minden:D ezvan:)

majd talán ha nagyobbak lesznek, nem lesz ennyi minden szanaszéjjel... vagy igen?:))

39. 888efd6baf (válaszként erre: 37. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:24

Nézd, hogy hány gyerek neveléséért felelek nap mint nap, azt nem tudhatod :-) Azt sem, hogy nem gyermekpszichológus vagy nevelési tanácsadó vagy pedagógiai szakember vagyok-e.

Azt értsd meg, hogy teljesen mindegy, hány gyereked van, attól nem vagy okosabb. Attól vagy okosabb, ha belátod (és ehhez nem kell 2-3-4-5 gyerek), hogy csak és kizárólag a szülők tudják rendre nevelni a gyerekeket, mert magától ez nem fog menni és igen, ez egy kemény munka :-)

Ennyit mondtam.

38. zsakagi (válaszként erre: 31. - T_marcsi)
2012. jan. 12. 13:23

Na igen...az a fránya mosogatás :(

Segítenek a fiúk(többet, mint más gyerek, mert állataink és kert is van) de mosogatni? SOHA!!!

Ruhát normálisan kivenni a szekrényből? LEHETETLEN!!!

És sorolhatnám.

Mellesleg én azt hittem, csak nálunk van csatatér, mert anyám mindíg ezt mondja ..:(

Ja, és még 1 dolog, konkrétan annamarinak: az állandó zsörtölődésemmel nem fogom a gyerekeimet kiszekálni itthonról! Rossz anya vagyok? Lehet...de előbb muti, te hogy csinálnád!

37. mimmo33 (válaszként erre: 34. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:21

Tehát nincs gyereked...

Szeretem amikor olyanok mondják meg a frankót, akik nincsenek benne nap mint nap.

Az hogy te felnőttél benne jó, de ma már nem küzdesz a problémával...

2012. jan. 12. 13:21
Fúú tudom miről beszéltek míg kicsik voltak a gyerekeim addig nálunk is sokszor káosz uralkodott.
35. 888efd6baf (válaszként erre: 32. - Titati)
2012. jan. 12. 13:21

Figyi, a világ más mindig, de a gyerek az gyerek, a szülő az szülő a ház meg ház, a rend meg rend :-)


Persze, hogy sok és véget nem érő szájtépés és éveik tart és szélmalomharcnak tűnik, de egyszercsak beépül és maga a siker :-)


Mástól nem tudják megtanulni, csak tőletek. Erre más módszer nincsen :-)

34. 888efd6baf (válaszként erre: 30. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:19
Mint említettem: sokgyerekes családban nőttem fel, ahol működött a dolog. A szüleim is megőrizték "leveiket" végig, amennyiben elvnek lehet egyáltalán nevezni azt, hogy az ember maga után elpakol vagy a megfelelő helyen eszik.
33. t_marcsi (válaszként erre: 29. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:18
Na... az szép lenne a 7. emeleten... :)
32. titati (válaszként erre: 24. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:18

a netet csak azért hoztam fel, hogy lásd MÁS világ van minden téren mint a mi gyerekkorunkban!


De egyébként nagyon jó dolgokat írsz!! csak a mai rohanó világban több gyerekkel nem lehet kivitelezni hosszú távon.

Reggel 7kor indul a család, este fél 6 mire hazaér mindenki, akkor leülni lecke írás, ellenőrzés, vacsora, fürdetés, játék...és akkor még neveld, fegyelmezd, tartasd be a szabályokat. Ha nem tartja be, megy a nevelő sarokba, kijön, folytatja, nem érdekli, stb.

Lehet hogy egy hétig működne ez a mindenre odafigyelek és fegyelmezem, nevelem, szoktatom... de a szülők idegei tuti elszállnak utána, mert az esti 2 órában kell főzni, takarítani, gyereket nevelni, fegyelmezni, stb.

Sokkkkkk!

31. t_marcsi (válaszként erre: 20. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:17

Ezzel nincs gond. Beteszi a ruháját a szennyesbe, ha éppen nem köti le valami nagyon a figyelmét, vagy nem szalad valahova akkor el is pakol. Cipőt mi is az ajtóban vesszük le.


Macska miatt kell porszívózni, a heti takarítás így is kell, mert a vizesblokkokat olyankor csináltam meg amíg bírtam. A konyha az sarkalatos pont, mert a mosogatóba berakják a fiúk a tányért, de el senki sem mosogat :(


A férjem szívesen segítene, de neki teljesen más az ingerküszöbe, és az értékrendje mint nekem. Ha szerinte valami jól van úgy, én halál koszosnak látom, és nem hiszem el, hogy nem zavarja a morzsa, a szőr, a szösz a szőnyegen... pedig nem zavarja :(

30. mimmo33 (válaszként erre: 23. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:17

Tehát nincs gyereked, viszont vannak elveid...

Amíg nem voltak gyerekeim nekem is voltak.Gyerekek száma nő, elvek száma csökken;)Hiába is tiltakozol ellenük;)

29. zsakagi (válaszként erre: 27. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:16
Ugye? Tiszta ciki...még kiderül, h egeret se fog...fujj :D
28. 888efd6baf (válaszként erre: 25. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:15
Közel 40 éves vagyok, a többi magánügy.
27. mimmo33 (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. jan. 12. 13:15

Akkor nálatok valahol sokkal mélyebben gyökeredzik a probléma:D:D:D

A macska amelyik nem porszívóz maga után...ccc, ejnye-bejnye::D:D:D:D

26. 888efd6baf (válaszként erre: 21. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:15
Nem azt mondtam, hogy feltétlenül együtt, hanem hogy az ebédlőasztalnál. Hol lehetne enni másutt?
25. zsakagi (válaszként erre: 23. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:14

Megmondanád, h mennyi idős vagy, és hány gyereked van?

Csak érdekel, azért kérdezem :)

24. 888efd6baf (válaszként erre: 22. - Titati)
2012. jan. 12. 13:14
Ne haragudj, de mi köze az internetnek ahhoz, hogy mindenki elpakol maga után vagy hogy asztalnál eszik ?
2012. jan. 12. 13:13

A szüleim mindig közölték, hogy ez van és majd ha nagyok leszünk és anyukák meg apukák leszünk, akkor majd mi leszünk a főnök, most viszont ők azok :D


De igazuk volt, a felnőtt diktál.

22. titati (válaszként erre: 17. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:13

20-30éve a gyerekek és a élet is másképp működött!

Nem volt internet, mobil, csellengés, stb.


A mai világban kellene tudni megvalósítani a rendet és a tisztaságot több gyerek mellett!


Kíváncsi lennék Neked működne-e ;-) A szüleink még ügyesebbek voltak :-)

21. zsakagi (válaszként erre: 17. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:12
1: Ahányan vannak, annyi féle az órarend. Nem mondhatom a délben hazajövőnek, h várjon, míg a lgnagyobb hazajön 3-kor, v apa 5-kor, mert addig nincs kaja.
20. 888efd6baf (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. jan. 12. 13:12

Nálunk minden nap lezárása volt, fürdés előtt, hogy akkor most mindenki összeszedi a játékait, már ovis korban is. Megszoktuk :-)

Macskát nem tartottunk lakásban, de nem volt napi porszívózás sem. Heti egyszeri takarítás, a konyha volt felmosva naponta.

19. t_marcsi (válaszként erre: 16. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:11
Szép kilátások... azt hittem lesz segítségem, de ezek szerint hiú ábránd, és csak a káosz fog nőni :)
18. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Proszka)
2012. jan. 12. 13:10
a káoszon uralkodni az a valami, rendet csinálni bárki tud
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook