Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Káosz a lakásban fórum

Káosz a lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
77. Szabianyu (válaszként erre: 72. - Proszka)
2012. jan. 12. 13:47
nekem a fiam mondta (4 éves) amikor kiboritotta a táskámat hogy a hugi volt ,kijött a kiságyból ,kiboritotta és a ő (fiam) visszatette :D
76. 888efd6baf (válaszként erre: 72. - Proszka)
2012. jan. 12. 13:47
Erre te?
2012. jan. 12. 13:47

Nah viszont én megyek is.Igaz most kivételesen rend van...viszont tanulnom kéne;)

Sziasztok!

74. 888efd6baf (válaszként erre: 70. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:47

Most képzeld el: a kettő is tud menni egyszerre :-)

Csak meg kell találni a módját.

73. zsakagi (válaszként erre: 71. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:46
Ok, utánna nézek!
2012. jan. 12. 13:46
Csak úgy mihezkép-a gyerekeim hazajöttek a suliból,mondtam nekik rakjanak rendet a szobájukban,eltelt 1 óra a szobában még nagyobb káosz és egymásra mutogatnak.
71. mimmo33 (válaszként erre: 55. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:44
A Szuperdada tényleg használható;)
2012. jan. 12. 13:44
Szembe szominál 1 gyerek, akit nagyi elvisz hétvégén, hogy anyu tudjon takarítani...a gyerek 3 éves kora óta felügyelet nélkül játszik kint az utcán,5 évesen ha homokozott, bilibe kakilt az udvaron, mert nem mehetett be-nehogy koszt csináljon.És sorolhatnám.Ezek után én azt mondom:ink legyen káosz, de törődök a gyerekeimmel, mint patika de a gyerekemet meg nem is ismerem :(
69. Szabianyu (válaszként erre: 66. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:43
ebben igazad van .csak a saját életviteledbe kell beleilleszteni.magadhoz formálni.
68. titati (válaszként erre: 59. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:43

én is azért elleneztem, mert azt hallottam, hogy pl másnapos krumplis vagy tésztás vagy zsírosabb edényt már nem mos tisztára....aztán jött a pozitív csalódás :-) és semmit nem kell előre öblíteni.

Még a zsíros tepsit amiben pl hurka sült azt is szépen elmossa :-)))

67. csgybzs (válaszként erre: 58. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:42

Semmi baj. Csak sajnos ugrok erre "mit szólsz bele, Neked még nincsen, maaajd meglátod, hogy nem úgy van" című dolgokra...


Persze elhiszem, hogy beüt a káosz és felborulnak az elvek, biztos cudar lehet...

66. 888efd6baf (válaszként erre: 55. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:41

De, létezik.

Ne utasítsd el azonnal, akkor hogyan segítsen?


Segít felmérni a fontossági sorrendet, a gyerekek számára felállítandó szabályokat, amik rengeteg időt képesek felszabadítani, a saját magad számára felállítandó szabályokat...


Az ember nagyon sokszor nem látja, mi a gond, mert benne tocsog egy helyzetben. De más vagy esetleg ő maga is, ha megkapja a helyes szempontokat, tudja olyan szemszögből nézni a helyzetet, hogy megtalálja a megoldást.

65. Szabianyu (válaszként erre: 62. - Titati)
2012. jan. 12. 13:41
tavaly építkeztün két gyerekkel és egyedül főztem a munkásokra !ne azt nézzétek mit nem tudtál megcsinálni hanem azt hogy mit tudtál :)így már másképpen látsz mindent :)
64. titati (válaszként erre: 57. - Proszka)
2012. jan. 12. 13:41

Teljesen megértelek!!!! Ismerős a helyzet!


végre lefekszenek a gyerekek és olyankor meg hátradől az ember, hogy huhhh...de jó, vége a napnak :-)

63. zsakagi (válaszként erre: 57. - Proszka)
2012. jan. 12. 13:40
Ez nagyon így van... :)
62. titati (válaszként erre: 56. - Szabianyu)
2012. jan. 12. 13:39

na igen!

Nálunk pl a szembeszomszédnál 1 gyerek van, de a nagyszülők heti 2* jönnek, mosnak, takarítanak, virágot ültetnek, stb.

A másik szomszédnál szintén 1 gyerek és mégis heti 2* jön a nagyszülő, hozza a melegételt, játszóterezik a gyerekkel, addig anyuka ráér...

61. mimmo33 (válaszként erre: 56. - Szabianyu)
2012. jan. 12. 13:39
na ez a másik...
60. Szabianyu (válaszként erre: 57. - Proszka)
2012. jan. 12. 13:38
hú ez tényleg így van !a lányom 21 hós :)
59. zsakagi (válaszként erre: 54. - Titati)
2012. jan. 12. 13:38
Az a bajom a mosogató géppel, hogy én csak a szennyes edény egy kisebb részére tudnám használni.Nem bírna a sajtos, túrós edényekkel, lehet, h a tejessel se, mert magas a zsírtartalom (tehenünk van)
58. mimmo33 (válaszként erre: 52. - Csgybzs)
2012. jan. 12. 13:38

Sajnálom ha így jött le.Egyáltalán nem tudok többet.Sőt, megmerem kockáztatni, hogy időnként semmit nem tudok, és azt sem hogy merre tovább.És ezt most ne úgy értsd:D, de tényleg.

Ilyenkor nem értem hova lettek az elveim...szerintem elvesztettem valahol, és lett belőle megalkuvás, engedés, vagy nem tudom, csak hogy menjen minden "rendben"

2012. jan. 12. 13:35
Hát igen, egy gyereknél, még a födről is lehetett volna enni nálam, a második után már nehezebb volt, mert 1 év volt köztük.Most a 3. 2 éves állandóan mellette kell lenni,mert mászik asztalra, székre, pakol, wc-be dobál....stb.Sorolhatnám, a nagyok de.iskolában, hazajönnek mese, ki-mit-hogy, utána tanulunk, jön férj meghallgat,kávéztat, etet és kipurcanva szellemileg, testileg belesz*rok a takarításba.
56. Szabianyu (válaszként erre: 52. - Csgybzs)
2012. jan. 12. 13:35

meg persze kinek mennyi segítsége van nagyi fronton!

néha írigylem akinek van ilyen segítség!

55. zsakagi (válaszként erre: 48. - 888efd6baf)
2012. jan. 12. 13:35

Nem hiszem, h létezik olyan könyv, ami azt tudja megoldani, ami a fő bajom: egyszerűen kevés napi 24 óra.Apa egész héten egész nap dolgozik, én a gyerekekkel foglalkozom, főzök, mosok, takarítok stb

+ állatok...és most tél van, tavasztól kert is lesz..segítség meg semmi.Ennek ellenére, tudod, mi a jó? Imádnak a gyerekeim itthon lenni.Nem menekülnek.

És-a látszat ellenére szigorúan fogom őket,cs rettentő sok a munka :(

54. titati (válaszként erre: 38. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:35

picit off, de mégis....

Amúgy a mosogatógép egy csoda. Ha van lehetőségetek megvenni! Utána egy csomó időt és munkát megspórolsz. És olcsóbb azzal mosogatni, mint kézzel :-))) pláne ha nagy teríték számú gépetek van.

Nálunk a 2,5 éves segít be és kipakolni, ő tölti be a mosogatótablettát, és kapcsolja be a megfelelő programot amit kérek :-)))


Én évekig elleneztem, de a férjem nem adta fel, és 5 év után belementem....hát már sajnálom, hogy nem vettünk korábban :-))

2012. jan. 12. 13:34

Ja és persze, hogy másképpen van minden kis gyerekkel :-) Ami nem is baj. De nevelni muszáj és sokan nem tudják hozzá a helyes eszközöket, módot, utat. Pedig tényleg nem nehéz.


Ráadásul senki nem születik ezzel a tudással, de van olyan fontos téma, hogy érdemes tanulni a szakértőktől. Mégiscsak a gyerekeinkről van szó :-)

52. csgybzs (válaszként erre: 44. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:34

Tényleg nem akarok kötekedni, de ebben a pár sorban igenis úgy írsz, mintha Te annyival többet tudnál, mert van gyereked.


Van aki rendet tud tartani több gyerekkel is, van aki egy nélkül sem. Ez nem a gyerekek számával hatványozódik, hanem a felnőtt hozzáállásával függ össze.

51. 888efd6baf (válaszként erre: 44. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:33

Persze, hogy sok minden más, sőt, minden gyerek más :-)

Én csak azt mondom, hogy következetességgel és szoktatással két dolgot lehet elérni: egyrészt megkapja az egészséges pszichéhez szükséges szabályrendszert, mert anélkül sajnos nem lesz neki olyanja. Másrészt megszokja a dolgokat. Nem baj, ha nem érti az elpakolást, de vegyen benne részt, minden áldott nap, kivétel nélkül. Aztán egyszerre magától fogja tenni.

Ez a nevelés lényege: a külső kényszer belső kényszerré válik.

50. mimmo33 (válaszként erre: 49. - Csgybzs)
2012. jan. 12. 13:32
Persze hogy lehetnek;)Kérdés hogy meddig tudja megtartani;)
49. csgybzs (válaszként erre: 30. - Mimmo33)
2012. jan. 12. 13:31
Nem tudom a kettő miért zárja ki egymást???? Egy gyerektelennek nem lehetnek elvei??
48. 888efd6baf (válaszként erre: 42. - Zsakagi)
2012. jan. 12. 13:30

Tudom, hogy nem akarsz megbántani :-)

Nézd, én leírtam, hogy mit tapasztaltam a saját bőrömön, nagycsaládban. Egyébként ki a fene mondhatná egy gyereknek, hogy nem, hanem a saját anyja? Felnőttek hozzák a szabályokat, akármi is van.

Egyébként nem engem kell meggyőzni, én tudom, amit tudok :-) Csak segíteni szerettem volna azzal a két könyvvel, amit beírtam. Olvassátok el. Remek tanácsok, nem magastudomány, a laikus szülőknek találták ki őket :-)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook