Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kancsalság kezelése csecsemőknél fórum

Kancsalság kezelése csecsemőknél (beszélgetős fórum)


9. Késői Kismami (válaszként erre: 8. - Lencsy)
2012. jan. 21. 17:22
Azt nagyon megköszönném! Az a baj, hogy hiába van nagyon sok szemorvos Pécsett, nem ismerem őket, ezért keresek ajánlás útján szemorvost! Még egyszer köszönöm!
8. Lencsy (válaszként erre: 7. - Késői Kismami)
2012. jan. 20. 08:19
Pécsi szemészt kerestek ? A hugommal is Pécsre jártak a szüleim és nagyon dicsérték a doktornőt ! Igaz már idős de ha jól tudom még mindig praktizál ! Megkérdezem neked a nevét..
7. Késői Kismami (válaszként erre: 6. - Ami.)
2012. jan. 19. 17:32

Köszönöm!

Ha Pécsett nem találunk jó gyerekszemészt, akkor minden más megoldás érdekel. Mi még csak egy hete ragasztgatjuk a szemét, kíváncsian várom lesz-e eredménye, remélem igen! Addig is gyűjtöm az infókat a pécsi gyerekszemészekről, és mielőbb viszem magánrendelésre is.

6. Ami.
2012. jan. 18. 22:19
Én Zalaegerszegen tudok egy jót ajánlani.Öcsém is kancsal volt,de csak egyik szemét vitte ki,míg ovis volt ragasztottuk neki,szegény hogy utálta,meg szemüveget is hordott.Neki úgy volt h jobb szemét vitte ki oldalra,ezért az agya kivonta a működésből,csak a ballal"nézett" így a másikra 30%osan megvakult.A jó szemét ragasztották,ráerőltetve a balt a működésre.2szer műtötték,úgy néz ki sikerült helyrehozni a kancsalságot,az elsőt ők rontották el,túlhúzták a szemét,külső-belső izmot is vágtak,így befelé lett kancsal.Ugyh elég lett volna 1 műtét,ha jól sikerül.Most nem kell a szemüveget sem hordani,és egyre szebb a szeme,most 10 éves.Míg baba volt mindig ha kancsalított szólni kellett neki,vagy az mutató ujjunkat elé tenni közel,össze kellett zavarni,utána rendesen nézett.Neki nem folyamatos volt,inkább ha már fáradt a szeme,akkor ment ki oldalra. Remélem megoldódik nálatok is.
5. Késői Kismami (válaszként erre: 2. - Lencsy)
2012. jan. 18. 21:25

Remélem mi is hasonlóan szerencsések leszünk!

Az lenne a legkevesebb, ha szemüveget kell hordania, csak a kancsalsága múljon el szegénykémnek!

4. Késői Kismami (válaszként erre: 3. - Veraesbalu)
2012. jan. 18. 21:24
Sajnos Szfvár nagyon messze van nekünk (nincs autónk) de természetesen keresem a legjobb gyermekszemészt Pécsett, hogy elvigyem magánrendelésre, csak sajnos nem ismerek senkit. Már mozgósítottam ez ügyben a barátokat, ismerős látszerészeket, és természetesen a fórumozók közül is szívesen veszem ha tud valaki ajánlani gyermekszemészt, de lehetőleg Pécsett, vagy legalábbis Baranya megyében.Mindenesetre köszönöm a választ, még az sem kizárt, hogy Szfvárra is elmegyünk, ha kell!!
2012. jan. 18. 19:43

Nem is tudom, hogy mondjam hogy ne bántsalak meg.

Nem vagyok milliomos, és nincs sok pénzem, de megkeresném a város legjobb gyerekszemorvosát, és elvinném hozzá privátba. Szfváron 5000-10000 Ft között mozog egy ilyen rendelés. Egyszer volt is rá szükségünk, amikor begyulladt a szeme. Nem bántam meg, hogy oda vittem. Nem tudom jártok-e Szfváron, de ha igen, szívesen megadom a telefonszámát.

2012. jan. 18. 17:10
A húgom is kancsal volt és neki is ragasztotta anyu a szemét ! Igaz neki csak egyik szemére így mindig a jó szemet kellett ragasztani, hogy a rossz szemét használja . Mára már 30 éves és ugyan szemüveges , de már csak gyenge szemcsit használ és a kancsalsága korrigálódott !
2012. jan. 18. 14:31

Sziasztok!

Kislányunk 4,5 hónapos, és már pár hetes kora óta kancsal mindkét szemére. A gyermekorvos eleinte azt mondta várjunk a szemészettel, de végül adott beutalót. Múlt héten voltunk, 1 hónapig napi 1-2 órára ragasztgatni kell a szemét (egy nap csak az egyiket) és 1 hónap múlva megyünk kontrollra.

Kérdésem volt-e valaki hasonló helyzetben, és segített-e a ragasztás, illetve szívesen megnézetném magánrendelésen is, ha valaki tudna jó gyerekszemészt ajánlani Pécsett, vagy környékén. Előre is köszönök minden hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook