Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamasz lányok menstruálása és a torna óra!! fórum

Kamasz lányok menstruálása és a torna óra!! (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 11. 10:35
Az a véleményem, hogy a tanárnak maximális bizalommal és tapintattal kell lennie a lányok iránt.
45. pgiz (válaszként erre: 43. - Pgiz)
2010. szept. 17. 14:43

Ezután nekünk nem volt gond a mensi miatti felmentéssel sem, más miatt sem a testnevelés tanárral.

Később középiskolában nem volt probléma egyáltalán.

44. Jasmine24 (válaszként erre: 43. - Pgiz)
2010. szept. 17. 14:43

Ez tenyleg a durva valtozata. Elhiszem hogy sajnos van ilyen is.

En csak arrol beszelek, es amiket tapasztaltam is a kornyezetemben, hogy azert nagyon sokszor a lustasag jobban kozrejatszott, minthogy jaj de rosszul vagyok mert menstrualok dolog.

Nincsen tartasa a legtobb fiatalnak!

43. pgiz
2010. szept. 17. 14:35

Nem gondolnám, hogy a mai gyerekek tunyábbak, vagy lustábbak, mint a régebbiek.

Ha egy gyereket jobban érdekel a jazztánc,(ami aztán nem a tunyaság tenyészete) mint a bordásfalon lógás, vagy az agresszív kézilabda, attól még nem lusta. Ha pedig menstruál, ne tegye tönkre egy életre a tornatanár.

Lányom általános iskolás volt, amikor egy délelőtt 10 órakor egy kis osztálytársával sírva jött haza, a hosszú hajából folyt a víz, lucskos hódarabokkal tarkítva. Ui.tesi óra volt, futás az iskola és udvara körül.Havas eső esett.

Tanár úr meglepődött, hogy én mentem a gyerek helyett.

2010. szept. 17. 14:30
én is korán kezdtem a mensest és totál dőlt belőlem a vér, ráadásul sportiskolába jártam, na ott erre abszolút nem voltak tekintettel...majd a gimiben már rendes tanáraink voltak, eleve a lányoknak és a fiúknak külön-külön volt tesitanáruk, így egyáltalán nem volt ciki, hogy 1-2 lány néha-néha a padon ücsörög tesi helyett. Viszont én pl feleslegesnek tartom, hogy 1 hétig ne tornázzon valaki emiatt, úgyis csak az első 1-2 nap van rosszul az ember és erősebb a vérzése is, bőven elég, ha csak 1-2 nap nem tornázik, emiatt nem kell kihagyni 1 egész hetet. különben is jobb, ha ezalatt valaki tornázik, (persze megfelelő intenzitásról beszélek)pl nekem mindig elmúlt a hasfájásom az edzések alatt a sportsuliban (az már egy más kérdés, hogy azon "imádkoztam", hogy ne vérezzem át a nacimat, mert annyira dőlt belőlem is..)
41. abarta
2010. szept. 17. 14:21
A tornatanarokrol meg csak annyit hogy aki igy all hozza vagy a fajdalmat nem tudja aterezni az egy taplo. Tudnak olyan mensis fajdalmat emliteni amikor vegighanytam a napot es csak L alakban tudtam jarni. Coopert pedig venyes gorcsoldoval es fajdalomcsillapitoval telenyomva fusson az akinek nem fontos az egeszsege. DE egyebkent nem hinnem hogy egy lelkiismeretes ighely ne tudna megallapitani pl hogy mikor kamu es mikor valos egy felmentesi igeny. Nekem is o ajanlotta a sajat nogyogyat mikor hasonlo problemaval felkerestem gyerekkent. Vannak meg jo pedagogusok es valoban sportra felkeszito lelkesito tesitanarok is.
40. Jasmine24 (válaszként erre: 39. - Jasmine24)
2010. szept. 17. 14:14
Bocsi, Pzig-nek szantam!
39. Jasmine24 (válaszként erre: 36. - Panni58)
2010. szept. 17. 14:14
En szerintem a gyerekek mostanaban alapbol el vannak tunyulva es lustulva es mindent kitalalnak csak hogy ne kelljen kicsit mozogni.
38. abarta (válaszként erre: 27. - D47d4b1088)
2010. szept. 17. 14:13
Szia, Ez valoban igaz. A haspres ilyenkor nem ajanlott, a felkerult verbol endometrium vagyis mehnyalkasejtek kerulhetnek a hasuregbe a kurton keresztul, ahol megtapadnak, ciklus szerint verezhetnek, cisztat okoznak, tehat ez lehet akar endometriozis alapja is, bar ez nem bizonyitott. Egyebkent ha erosen faj, akkor az azt jelenti hogy a meh erosen gorcsol ami szinten, terelheti a vert. Gyermekkorom ota ezekkel a tunetekkel szenvedtem, felturbozva tobbszoros gyulladasokkal, persze anyamban semmi sem tudatosult, az egyetlen tanacsa az volt hogy mossam gyakrabban az alsonemut. Akkor tudtam csak lepni mikor eloszor egyedul mar viszonylag felnottkent jutottam nogyogyaszhoz. Azt ajanlom mindenkinek hogy figyeljen es nyugodtan vigye gyermeket orvoshoz ha problema van. Vannak nagyon jo fej es kifejezetten gyereknogyogyaszok. Akkor talan en sem szenvedtem volna annyit es lennek most endometriozisos... Udv, Adri
37. pgiz (válaszként erre: 34. - Jasmine24)
2010. szept. 17. 14:09
Egy gyermeknőgyógyász véleménye nálam többet nyom a latban a menstruáció-torna polémiában, mint egy középszerű, sikertelen sportoló véleménye, aki így vagy úgy elvégezte a főiskolát. Így lett belőle tornatanár. Pedagógiai alkalmasság nem volt feltétel.
2010. szept. 17. 14:01
Ez elsősorban a gyerkőc érettségétől és felkészültségétől függ, lányom 12 évesen kezdte, addigra pontosan tudta, mi történik vele, mivel jár ez az egész. Nekem kezdettől fogva annyi dolgom volt, hogy legyen otthon megfelelő betét és tampon. Nem emlékszem, hogy felmentést kellett volna kérnem emiatt, pedig első 2 nap ő is erősen vérzik.
35. 7ba09b9e94 (válaszként erre: 33. - Pgiz)
2010. szept. 17. 14:00

Nekem nagyon nagy szerencsém volt a gimnáziumi tornatanárommal.

Az alkatom alapján az első tornaórán elmondta, hogy felmentést ad a szertornáról, mert csak magamban és a szerben tennék kárt. Viszont amíg a lányok keményen gerendáztak, felemás korlátoztak, addig nekünk súlyzózni kellett és mikor eljött az osztályzás ideje az vette figyelembe mennyit tudunk guggoni 25 kg-os súlyzóval.



Pedig egy igen szigorú tornatanárhoz volt szerencsém, aki arról volt híres, hogy valaha év ismétlésre buktatott egy diákat, mert lusta és trehány volt.

2010. szept. 17. 13:58
En soha nem kertem felmentest ha menstrualtam! Kicsit legyen az ember kemenyebb onmagaval szemben. Igenis lehet sportolni ha menstrual valaki, foleg meg olyan fiatalon! Sosem ertettem azt aki nyafogosan felmentest kert csak mert menstrualt. Kitartas az alapja mindennek!
33. pgiz
2010. szept. 17. 13:52

Az iskolai tornaórákat a szegénység hozta létre, és bebetonozódott.

A szabadon választott sportfoglalkozások helyett működik jelenleg is.Megnyomorodott lelkű tornatanárok foglalkoznak a gyerekekkel, akik az agressziót példázzák, viselkedésükkel, modorukkal -vagy modortalanságukkal- nem kívánt irányba befolyásolják a gyereket.Katonai kiképzőként ordibáló akarnokok hajszolják kötélre fel a gyerekeket, szekrényt ugrálni rosszul látókat.

Ehhez ad jogosítványt nekik a tanterv, amit a jelenlegi tanárok méltó elődjei dolgoztak ki.

32. naiv
2009. márc. 17. 11:19
nekem is bunkó tornatanárnőm volt azt mondta mi lessz ha szülni megyek akkor is kispadon ülök?!!igy orvosi felmentés,volt amikor még azt se fogadta el
2009. jan. 9. 08:51
nem minden lány tudja a tampontfeltenni, ha szűz még bonyolultabb. három lányom van de nekik ez sose jelentett gondot, ugyanúgy tornáztak mintha nem lett volna semmi. igaz, hogy nem tornadresszben, hanem tornanadrágban, vagy a torna tanár adott igazolás ellenében felmentést.
30. McKenzi (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2009. jan. 2. 13:18

nem tudom, én pont ott szerettem meg a mozgást. Kihívás volt minden tesi óra, nehéz volt, szinte minden óra után csurgott rólunk a víz.

Nagyon szigorú tanárnő volt - nem volt mese, muszáj volt megcsinálni a feladatokat - a sok gyakorlás miatt sikerült is , kihozták belőlünk a legjobbat

Következő suliban a cooper teszten a harmadik lettem, fiúk között:)

Innentől jött a visszafejlődés :)

2008. aug. 10. 17:09
Nekem ugyan fiaim vannak, de ha lányom lenne, én tampont javasolnék neki és biztosan elmennék vele gyermek nőgyógyászhoz, ha "dőlne" belőle a vér...
28. cilus
2008. júl. 20. 11:28
Nem,de nagy a valószinűsége hogy ez tényleg így van
2008. júl. 7. 18:05

Sziasztok,


ugyan kinőttem már ebből a korból, de egy másik fórumon én is érdeklődtem, hogy mi a helyzet ilyenkor a hasizom-gyakorlatokkal.

Valahol olvastam u.is, hogy a hasprés nem ajánlott, mert a vért a belső részek közé szorítja, ami a későbbiekben gondot okozhat. Pontosan már nem tudom visszaidézni, azt sem tudom, mekkora a valós rizikó.

Hallott már erről valaki?

2008. máj. 29. 11:07
Amikor én még suliba jártam, akkor a lányok és a fiúk is más gyakorlatokat csináltak. Nem kellett pl. saslengést csinálnuk!
2008. máj. 21. 17:52
sokkal értelmesebb lenne a lányoknak vmi jó kis fenék-has és somberősitős gyakorlatsor mint a kötélmászás,gerenda,korlát és társaik....
24. emagdi
2008. máj. 15. 10:03

szerintem eleve a tornaóra hülyeség. legalábbis az a rendszer, hogy most akkor elő van írva, hogy neked hogyan kell kötelet mászni, meg zsámolyt ugrani, stb.

annak lenne értelme, hogy valamilyen formában a fiatalokat mozgásra ösztönözzék, de szerintem ezekkel az időre és teljesítményre mért akrobata mutatványokkal pont az ellenkezőjét érik el.

23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 17. - D4c5dd9803)
2008. máj. 15. 10:01
nálunk si még a tornamezes időszak volt,de olyankor vehettünk fel egy melegítőalsót...
2008. máj. 15. 09:58

Én is elég sz@rul éreztem magam,mikor úgy kellet tornáznom,hogy pont menstruáltam.

Az erős vérzésen kívűl nagyon kellemetlen lehet még,hogy az embernek olyankor rossz a közérzete is.

Szerintem nincs baj azzal,ha erre a pár napra felmentést kérnek a lányok tornából!

2008. máj. 15. 09:33
ez elég ciki de én a gyerekekre biztam a megoldást mindenki másként oldotta meg nem kellett beavatkoznunk pedig 9 lányt neveltünk ....
20. RLindi
2008. máj. 15. 09:32

Általánosban nekünk annak ellenére,h. nő volt a tesi tanárunk iszonyatosan bunkó volt és egyáltalán nem megértő,pedig mivel nő ugye ez elvárható lett volna,hát nem.

Ami sztem a legnagyobb bunkósága volt,mikor közöltük vele mi ahelyzet,erre ő:mutasd meg akkor elhiszem!


Középsuliban szerencsére normális volt ahelyzet. Ott kihagyhattuk a tesiórát épp egybeesett a menstruációnkkal.

2008. máj. 15. 09:29
Nálunk se fogadta el a tornatanár a szülői igazolást, azt mondta felmentés akkor jár ha már a halálos ágyamon vagyok addig tenni kell ami a feladatunk. Emiatt néha ellógtam az órát, mert annyira fájt a hasam és erős volt a vérzésem. Persze csak első 1-2napban... ha utána volt tesi az már nem okozott gondot. Egyébként szerintem ezt a tanároknak kéne kicsit természtesebben venni, hogy mindenki másként éli át ezeket a napokat és nehogymár ő mondja meg h én mit érzek.
2008. márc. 22. 00:14
Általános suliban egy nagyon bunkó tornatanárunk volt. Rosszul bánt a gyerekekkel, cikizte azokat, akik esetleg lassabban futottak, meg ilyenek. De szerencsére a lányokkal menstruáció a téren elnéző volt, ha szóltunk neki, akkor nem kellett részt vennünk az órán. Sőt, ha véletlen valaki megszorult, a tanárunk szekrényében mindig volt egy csomag tisztasági betét!
2008. márc. 11. 14:31
mégsem a középsuli volt szörnyű,hanem az általános,a kötelező tornadressz miatt,perverz férfi tanárral........nem kérhettünk felmentést és nadrágot sem vehettünk fe a dresszre
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook