Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamasz lányok menstruálása és a torna óra!! fórum

Kamasz lányok menstruálása és a torna óra!! (beszélgetős fórum)


1 2
2008. márc. 11. 14:29
Én fiú iskolába jártam,egyedül voltam lány az osztályban, férfi tanárral :),túléltem
15. SDitti
2008. márc. 11. 14:10
Nálunk annak idején "könnyítés" volt. Tehát beöltöztünk, tornáztunk, de kiálltunk akkor amikor jónak láttuk. Szerintem tökéletes megoldás volt. Persze a tanár találta ki ezt a "műfajt".
14. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Cilus)
2007. nov. 13. 06:39

Igazából szerintem nem levelezned kellene a tanárral, hanem személyesen találkoznod és megbeszélni, hogy ő mit gondol, miben tud segíteni. Látni fogod hogy egyáltalán milyen a hozzáállása. Félreértett-e valamit stb.


Ugyanakkor a lányoddal is meg kell beszélni, hogy ez egy természetes része az életének és nem ok a felmentésre, csak kizárólag akkor, ha tényleg nagyon kényelmetlen neki. Egyébként a mozgás kifejezetten jót tesz ilyenkor is, de persze vannak gyakorlatok, amiket kerülnie kell.


Ha nagyon vérzik, akkor jobb lenne, ha egy gyermeknőgyógyász is látná...


Mindenképpen személyesen találkozz a tanárral, levelezéssel szerintem ezt nem lehet megoldani rendesen!

13. LoLiNa
2007. nov. 13. 04:24
ilyen nincs, ha a szülő ir felmentést, miaz, hogy nem fogadja el?!
12. Sz.Csirke (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2007. nov. 12. 17:38

Nalunk is elfogadott volt, felmentes sem kellett, egyszeruen mondtuk, hogy ezt a mait kihagynank, es a tanarno rogton tudta mirol van szo. Sokszor vissza is eltunk a helyzettel:)

A lenyeg, hogy ha valakinek kellemetlen ilyenkor tornazni, nehogymar egy idegen ebbe beleszoljon. Ezt nem szabad hagyni. Kulonben en is nagyon hamar atalltam a tamponra, sosem volt vele problemam, es sokkal jobban ereztem magam, es higenikusabbnak. Fontos hogy legyen nala nedves torlokendo is, olyan kis tasakos, hogy minel kellemesebbe tegye ezt az eleg kellemetlen "ujdonsagot"

11. benvik
2007. nov. 12. 17:33
Szerintem vidd el a gyereket gyermeknőgyógyászhoz, és adjon ő hivatalos felmentést. Azzal már nem tud mit kezdeni a tanár. Nekem ő adta annakidején, mert nekem is ilyen gondom volt.
2007. nov. 12. 16:54

Szerintem tampont nyugodtam használhat, 45 percet kibír egy tampon,még akkor is ha nagyon vérezne. Egyébként ha csak ücsörög az sem jobb,mert ha feláll akkor még jobban vérzik.

Szűz lányok is használhatnak tampont.

2007. nov. 12. 16:43
Szerintem is tampon, gyártanak már nagyon kicsi comfortokat célirányosan szűz lányoknak.
2007. nov. 12. 16:33
ezért kezdtem el tampont használni dehát egy másik témában nagyon megoszlanak a tamponnal kapcsolatban a vélemények,merthát feltételezzük hogy szűz lányokról van szó. nekem mindenesetre áldás volt a tampon ezekree az órákra máshogy én se birtam volna....
2007. nov. 12. 14:35

Sziasztok!


Nekem középiskolás koromban nagyon szörnyű volt minden menzesz, fájni nem igazán fájt, de rengeteg volt, és dőlt belőlem a vér.

Nálunk elfogadott volt, hogy minden lány minden hónapban egy hétig nem vett részt tesi órán. Senki nem szólt érte, és a tanár természetesnek vette, soha nem volt belőle gond. Anyukám megírta a felmentést, tanár rápillantott, és ennyi.

6. cilus (válaszként erre: 4. - Coline)
2007. nov. 12. 14:11
szia!Hidd el hogy gond a tornaóra mert nem ugy tud mozogni mint a többi kislány ,valószinű hogy azért mert még nem ismeri ezt a*helyzetet ami vele történik.még eddig csak két alkalommal volt menzesze,később lehet hogy majd más lesz.
5. cilus (válaszként erre: 3. - Edb6c38cef)
2007. nov. 12. 14:08
Szia4Beirtam az ellenőrzőbe hogy mi a felmentés oka de a tanárnéni azt mondta ill.üzente hogy mi a te anyukád orvos hogy mindig felmentést kér??Szóval nem igazán értem a tanárnénit ugyanis ömlik a vér kicsilányomból nem viccből kérjük a felmentést.Egyébként egy jó hirű,kisgimnázium 6. osztályába jár lánykám.
2007. nov. 12. 09:23
Húúúú, én is tartok ettől az időszaktól. Az én lányom 11 éves és őrült tempóban fejlődik.Olyan fiatalok még ehhez,szörnyen sajnálom,hogy ez is a nyakukba szakad.Nem tudom egyáltalán felfogják-e mi történik velük.Én még babáztam 12 évesen ők meg már azon gondolkoznak milyen betétet szeretnének használni.Tisztasági betétet már pár hónapja használ a lányom.:(((( A torna órát nem látom problémának. Könnyíthet és gyorsíthatja a nehéznapokat.Csak 12 évesen nagyon korai:((((((
2007. nov. 12. 09:13

Szia! Megértem a gondodat. Az én lányom 11,5 éves, és igaz, hogy nem fáj a hasa, nem fáj a feje ha menzeszel, de iszonyatosan dől belőle a vér.

Szeptemberben kezdett ebben a nyolcosztályos gimiben, én adtam egy papírt, hogy ez van, de a tanár úr ragaszkodik hozzá, hogy ezt ezentúl mindig az ellenőrzőbe írjam be. Nem értem, most azt hiszi, ez változni fog? Mert nem fog, és azzal lesz tele az ellenőrzője, hogy menzeszel, és felmentést kérünk (10 hónap a tanév, az 10 eset).

Nálunk a családban megoszlanak a vélemények, hugom szerint igenis neveljek belőle modern nőt, és tornázzon. De ismétlem, rengeteg a mennyiség:( Közben tarkóállás, előre-hátra bunkfenc, hát köszönöm.

2007. nov. 12. 08:49
sziasztok!Torna óra alól felmentést kérünk menstruálás alatt és a tanárnéni nem engedi ://szerinte semmi ok nincs rá hogy a gyerek ne tornázzon!!Lányom 12 éves és nagyon vérzik mikor menstruál!Még aza szerencse hogy uszás alól megengedi a felmentést !!!
2007. nov. 12. 08:46
Kamasz lányok menstruálása és a torna óra!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook