Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Júniusig szeretnék leadni 5 kg-ot, illetve életmódot váltani, hogyan fogjak hozzá? fórum

Júniusig szeretnék leadni 5 kg-ot, illetve életmódot váltani, hogyan fogjak hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. jan. 6. 12:52
úgy, hogy sutty!
13. Szantina (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. jan. 6. 12:52

Csak kb. egy hete figyelem a szénhidrát fogyasztásomat, ami nem egy túl nagy idő, tehát nagy tapasztalatom nincs benne.

Ami viszont tuti: nyáron finoman szólt a família hogy ne csodálkozzak ha hízok mert kábé félóránként feltépem a hűtőt : ))) Úgyhogy leszoktam a folytonos zabálásról. Semmi eredmény, pedig magamhoz képest totál visszafogtam az evést.

Aztán szeptembertől sportolok is, rendszeresebben mint előtte, meg nem ilyen tingli-tangli 15 perces itthoni aerobic-ot.

A kettő együttes hatása: SEMMI!!!!!! Pontosan annyit mutatott a mérleg mint nyáron, ilyen kínszenvedések árán :D

Úgyhogy így a karácsonyi pihi során olvasgattam sokat a neten és kiderült hogy nem a kalóriákat kell számlálni, hanem a szénhidrátot (leginkább, mert még ott van a fehérje és zsír is amik szintén nagyon fontosak). Úgyhogy elkezdtem a kajanaplót és láss csodás, a hasam laposodik!!! Ha nem velem történik, el sem hiszem...

És ugyanúgy eszem, csak kihagyom a számomra oly szeretett CH dús kajákat, de mivel mindenevő vagyok, beérem mással is :D

Nem kell amúgy nagy dolgokra gondolni amikor szénhidrátcsökkentésről van szó: én eddig a kávémba két hatalmas kanál mézet tettem, most meg csak ennek a negyedét. De mivel a mézben brutál sok széndhidrát van, ezért máris sokat számít. Vagy imádom a fagyasztott csemegekukoricát és kb. egy fél zacskónyit meg tudtam enni eddig, most már csak 10dkg-os adagocskákat engedek meg magamnak :(

A húsban és a tejtermékekben amúgy nincs vagy kevés szénhidrát van, ezeket lehetne enni de egyiket sem szeretem annyira hogy egész nap ezzel tömjem magam és szerintem nem is egészséges.

Bár minden nap túllépem egy picit a kajanapló szerint elvárt szénhidrát mennyiségemet, és még így is látom a változást. Viszont ahhoz képest ami CH-t megettem eddig, most drasztikusan kevesebbet eszem. Lehet ebben van a megoldás, ez majd később derül ki.

Amúgy anyukám ezzel fogyott le még évekkel ezelőtt és továbbra is figyeli mit eszik (na nem vasszigorral), nem is hízott vissza ;)

12. 0c052fb01d (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2019. jan. 6. 08:35
Az a baj, hogy túl vastag a karom, a combom, illetve a hasamon is van egy kis felesleg, ami -5kg-mal eltűnne.
11. Lizy92
2019. jan. 6. 03:26
Ha nincs semmi anyagcsere gond, akkor vagy azt lehet alkalmazni hogy a feherlisztet, cukrot, feherkenyeret, stb elhagyni, es egeszsegesebb alapanyagokat hasznalni, vagy lehet ugyan azt enni, mint eddig, csak csokkentett adagban. A legfontosabb a mozgas! Minimum heti 3x.
2019. jan. 6. 01:13
Az életmódváltás kezdődhetne azzal hogy nem mások tanácsát várod, hanem elkezdesz utánanézni, keresgélni, olvasgatni.
2019. jan. 6. 01:06
Szia. Kezdhetned peldaul azzal, hogy kaloriakalkulatorral kiszamolod, hogy mennyi kaloriat hasznalsz fel egy nap, kiadja, hogy mennyi kaloria kell ahhoz, hogy fogyj, kulon grammban megadva a szenhidrat, feherje es zsirszuksegleted. Ezutan mar az aucimkek alapjan konnyen ossze tudod rakni magadnak az etrendet ( az elejen azert bonyolultnak tunhet). Arra figyelj, hogy inkabb teljes kiorlesu lisztbol keszult dolgokat vegyel, zoldseg, gyumolcs legyen az etkezesedben, cukor helyett pedig eritrit vagy nyirfacukor pl.
8. Guruljka (válaszként erre: 3. - Szantina)
2019. jan. 6. 00:48
Komolyan kérdezem, mire alapozod a tanácsod, van-e már esetleg tapasztalatod is?
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2019. jan. 6. 00:47
Ehhez csatlakozva esetleg megfelelő mozgást javasolnék.
6. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 0c052fb01d)
2019. jan. 5. 23:26
Szerintem ha 10 kilóval kevesebben csontsovány volrál, akkor most lehetsz pont jó. Nem kellene fogynod egyáltalán!
5. Cepheus (válaszként erre: 2. - Asinel 75)
2019. jan. 5. 23:15
+1
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Szantina)
2019. jan. 5. 23:08
... akkor mit eszel?
2019. jan. 5. 22:53

A szénhidrát bevitelt kell drasztikus mértékben lecsökkenteni + mozgás, ez egy "egészséges" embernek elvileg elég kell hogy legyen a normális tempójú fogyáshoz.


Nekem amúgy ugyanez a célom és én is most kezdtem, kajanaplót vezetek a Mennyi Kalória oldalon, vicces :D

2019. jan. 5. 19:37
Nekem a kalóriaszámlálós dolog bejött, keres hozzá vmi jó kis programot, + rendszeres testmozgás.
2019. jan. 5. 14:41
Régebben 10 kg-mal kevesebb voltam, viszont borzasztóan soványnak néztem ki, ezért gondoltam, hogy 5-6 kg minusz elviselhető lenne. De hogyan kezdjek hozzá? Milyen ézeleket dobjak ki az életemből, illetve milyenek fogyasszak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook