Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jót nevettem magamban, mikor a túlsúlyos háziorvos, aki még... fórum

Jót nevettem magamban, mikor a túlsúlyos háziorvos, aki még... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
32. michelle.r (válaszként erre: 29. - Csillagszem38)
2023. máj. 15. 09:35

Értem miről beszélsz, de nekem ez kettős mércének tűnik, mindenki más, aki kövér védekezhet hormonnal, genetikával, a levegőtől is hízom lózungokkal, csak egy orvos nem?


Ennyi erővel hiteltelen az utazási iroda dolgozója, aki arról győzköd, hogy utazz Balira, mert az olyan klassz, miközben ő sose járt ott, vagy az ékszerbolt dolgozója, akinek nem telik gyémántra, de neked el akarja adni.


Én, ha nekem egy kövér orvos mondaná, hogy fogyjak le, biztosan megkérdezném, hogy neki miért nem sikerült. Főleg, ha olyan stílusban mondja, ami pl. egy fórumot indukál 😉

31. michelle.r (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2023. máj. 15. 09:28
Jajj, de hiányoznak a bölcs meglátásai 💙
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Csillagszem38)
2023. máj. 14. 21:01
Természetesen elfogadom, hogy ez a véleményed. Hiteltelen, mivel ő maga is kövér. De akkor ha ő mondja, már nem is igaz, hogy a túlsúly egészségtelen? Talán, ha az elhatározásról, kitartásról és mértékletességről papolna, inkább lenne hiteltelen, de az meg már nem orvosi téma.
29. Csillagszem38 (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2023. máj. 14. 19:57

Ez, hogy jon ide? Ha erről akarsz beszélni, indítsd egy fórumot erről a témáról ☺️


Leírtam az ezzel kapcsolatos vélemenyemet, azt annyi. Sztem elég vicces és hiteltelen az ilyen orvos.


Nyilván vannak ennél komolyabb dolgok is, de most nem azokról beszélünk.

28. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Csillagszem38)
2023. máj. 14. 16:39
Lehet, hogy nincs rendben, de sok ember sokmindent tesz, ami igazából nincs rendben. Nem tudsz mit tenni, maximum méltatlankodni. Azzal legalább csak magának árt, hogy kövér. Ennyi erővel szidjuk inkább a büntető fékezőket, mert az sincs rendben, és még veszélyes is.
27. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - K-né Zsóka)
2023. máj. 14. 16:34
Szted az rendben van, ha egy orvos kövér...? Mitől mástól lenne túlsúlyos, ha nem a rossz életmódtól?! (A hormon és egyéb kifogásokat hagyjuk) Én a kövér edzoktol is rosszul vagyok!
26. tumbo2 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2023. máj. 14. 15:30
a miénk csak ivott,meg cigizett,de azt becsületesen.na meg nőzött,de az nem árt az egészségnek.
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2023. máj. 14. 15:25

"Kovács úr alkoholista. Azt mondja erre a bölcs pszichológus: csodálkoztok? Ez az ember egész gyerekkorában azt látta, hogy az apja esténként részegen dülöngélve ment haza, mi a meglepő abban, hogy ezt a mintát követi maga is? Nagy úr viszont soha nem iszik egy kortyot sem. Azt mondja erre a bölcs pszichológus: csodálkoztok? Ez az ember egész gyerekkorában azt látta, hogy az apja esténként részegen dülöngélve ment haza, mi a meglepő abban, hogy ő egy életre elundorodott az italtól?"

Popper Péter

24. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 14:59
👍👍👍
23. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 12:27

Számomra nem mulatságos amit az orvos mondott, inkább példaértékű. De elgondolkodtató is, hisz tudja mi a helyes út, mégsem azon jár. Lehet bármi az elhízása oka az orvosnak, de még ha betegség is, az sem metntség a kövérségére. Egy orvos pontosan tudja miként lehet ezt gyógyítani. Ha nem, mert eddig tájékozatlan volt, tudnia kell hol talál erre információt.


Magam részéről én hiteles emberektől szeretek egészségre vonatkozó jó tanácsot megfogadni. Ha idős és egészséges, az már lehet hiteles ránézésre is. Bár a kövér orvostól komolytalannak tartom a tanácsokat, de a fenti eset kivételt képezhet, mert alapból tudjuk hogy a kövérség betegség.

22. tumbo2 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2023. máj. 14. 12:21
a cipésznek lyukas a cipője,ha van még cipész.
21. michelle.r (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. máj. 14. 12:15

Erre van egy nagyon cuki mondás, amit egy podcastban hallottam:


👉ügyvéd lett, mer alkoholisták voltak a szülei,

👉alkoholista lett, mert ügyvédek voltak a szülei,

👉ügyvéd lett, mert ügyvédek voltak a szülei,

👉alkoholista lett, mert alkoholisták voltak a szülei.

20. michelle.r (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 12:12
Helyes. Tedd az ellenkezőjét annak, amit tanácsol. 😜 Maradj kövér, és élj egészségtelenül. A lényeg, hogy igazad legyen.
19. globus (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 12:05
Hidd el, attól nem lesz példakép a betege előtt. Milliószor megállapították, hogy akkor tudunk sikeresek lenni valamiben, ha azt magunkért tesszük. Nekem akkor kell nevetnem, mikor azt mondja egy pocakos, hogy mit csináljak,apám is kövér volt. Vagy anyám is cigizik...minden bajunknak valaki más az oka.
18. tumbo2 (válaszként erre: 11. - ,zumba)
2023. máj. 14. 12:03
nem igen.nagyon dohányzott,egész délelőtt a kocsmában sörözött a barátjával,aztán hazavitte.na,akkor igyunk is valamit.
2023. máj. 14. 11:58
Hát igen, nem árt példát mutatni. Az ortopédusom púpos, a szemészem szemüveges. A háziorvosom a múltkor épp úgy köhögött, mint én. Mondjuk a nőgyógyászom nem nő. A gyerekorvos pedig nem is gyerek 🤔
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2023. máj. 14. 10:51

És ha? És amiatt cigizik is?

Aki ezzel foglalkozik, az mutasson példát az egészség terén.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 2. 14:59
És ha valami betegség miatt túlsúlyos?
2023. máj. 1. 07:17
Végülis mókás csak azért elhanyagolni a saját egészséged, mert a doki nálad is felelőtlenebbül él. Szerintem válassz másik példaképet.
2023. máj. 1. 01:42
Nem tudom, mi ezen a mosolyogni vagy nevetni való. Ha stimmel, amit mond, akkor tedd azt, és ne őrajta morfondírozz. Persze jobb lenne, ha példát is mutatna, de az az ő saját élete, amiét ő tartozik felelősséggel. Rád nem az életmódja vagy a testalkata tartozik, hanem az a tanács, amit orvosként a te egészségeddel kapcsolatban ad.
12. Myra
2023. ápr. 30. 16:10
Hát ez tényleg mosolyogni való🙂
11. ,zumba (válaszként erre: 5. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 30. 15:46
Nem példakép, de őket nem érdekli az, hogy minél tovább egészségesek maradjanak, nem számít nekik az életük?
10. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 15:42
Vannak egy páran. Neked azt mondja ezt és ezt ne tedd, de neki ugyanúgy vannak káros szenvedélyei, sőt sok kg túlsúlya.
9. tien (válaszként erre: 3. - Timycat)
2023. ápr. 30. 14:27

De még mennyi 😉

Hamvas lánykoromban együtt ittam egy sebész főorvossal.

Hajigálta maga mögé a poharakat és dicsekedett,hogy reggel operálni fog.😲


Na meg a kis "cucc ",ami kell.

8. K-né Zsóka (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2023. ápr. 30. 13:49
Akkor sem az! Ő a gyógyítód, ő is egy ember. Ha kútba ugrik utána ugrik minden betege, mert példakép? Ha elválik, váljon el minden páciense? Nem, nem az ő dolga példát statuálni.
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 12:57

Ha ő vékony lenne, intelme hatásosabb számodra?

Igazából ehhez nem is kellene orvos, mármint hogy megmondja.

6. levarosbukta (válaszként erre: 5. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 30. 12:52
Pedig bizony annak kéne lennie! Ráadásul ő még tűzközelben is van, hamarabb és több segítség van mint egy átlag halandónak.
2023. ápr. 30. 12:50
Miért nevettél ezen? Honnan tudod, hogy ő azért kövér, mert állandóan zabál? Függetlenül attól, hogy ő miként néz ki, attól még igaza lehet, hogy neked fogynod kellene. Ő nem példaképnek van odatéve. Gyerekes vagy.
2023. ápr. 30. 11:04
Ja, nekik lehet mindent is. Nem is tudom melyik rosszabb, amikor egy túlsúlyos, bagós eü.dolgozó szól be, hogy diétázzál meg éljél egészségesen, vagy egy ultramaraton futó, piperkőc, magát Adonisznak gondoló, nullás EQ-val rendelkező orvos (ez a típus főleg a puccos magán- és a túl hype-olt állami intézmények körül szeret "rajzani") beszél veled úgy mintha egy elhízott zsírdisznó lennél, hogy ez meg az lesz ha nem fogysz le, miközben a BMI-d alulról súrolja a 27-et 🤬😣😤 Mindkét "élményben" volt részem... Tényleg ugyanannyira gáz mind a kettő.
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 11:02

Ne tudd meg hány ilyen van... Elhízottak, alkeszek, dohányosak, zéró sport, orvoshoz sem mennek (mondjuk ezt megértem, tudják hogy mi vár rájuk) stb.


Barátnőm radiológus mondta hogy nincs az a pénz hogy ő befeküdjön egy MRI-be... még a végén kiderül valami 😂

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook