Ji csing (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 18. 10:17
Imádom a Ji Kinget! Kb. 9 éve használom a Müller Péter félét. Kérdezném, hogy tudtok-e ajánlani más könyvet, ami jó. Előre is köszönöm.
8. Deni plus (válaszként erre: 7. - Alficica)
2013. jan. 13. 19:38
:)
7. alficica (válaszként erre: 6. - Ab0319f203)
2013. jan. 13. 19:37
Köszönöm a tanácsot. Fogok dobni, és elfogadom a segítséget, hogy még tisztábban lássak.
6. ab0319f203 (válaszként erre: 4. - Alficica)
2013. jan. 12. 18:01

"5. Hogyan olvassuk a Jósjeleket?

Alakjel - Vonások - Irányjel

Hogyan olvassuk tehát a Jósjeleket?Két lehetőség van. Az egyik, hogy nem dobtál változó vonásokat. Csakis 7-et és 8-at.

Ilyenkor csakis Alapjelet alkottál. Olvasd el a Jósjel nevét, a kínai írásjel szimbolikus jelentését, az általános leírást és a Gondolatokat. Az egyes jósjelek értelmezése általában meditációban, egyetlen lendületből született. Érdemes elolvasni a vonásokat is, hiszen egy könyvet is jobban értünk, ha az egészet végigolvassuk, nem csupán a tartalmi kivonatát.

A jóslatnál azonban a vonásokat nem kell ilyenkor figyelembe venni!Ennyi a feladat. S aztán meditálni a válaszon.

Más a helyzet azonban, ha egy vagy több vonás változik! Ott, ahol 6-ost vagy 9-est dobtál. Ilyenkor ezek a vonalak

változnak - s egy új jósjelet kapsz. Az ALAPJELBŐL egy másik IRÁNYJEL lesz!Ilyenkor el kell olvasni:- az Alapjel általános üzenetét, a Gondolatokkal;- az Alapjelben megváltozó vonás vagy vonások üzeneteit;- és az Irányjel általános üzenetét, a Gondolatokkal. Az Irányjel vonásait már nem kell figyelembe venni! (Bár itt is tanácsos elolvasni őket. A jóslatba nem szólnak bele, de segítenek megérteni az új Irányjel drámáját.)Ennyi, amit a folyamatról tudni kell..


Ez a Müller péter könyvből van idézve. De ha gondolod, írj privit, és ha dobsz, leírom a jóslatot.

5. ab0319f203 (válaszként erre: 4. - Alficica)
2013. jan. 12. 17:43
Azt írd meg, melyik könyvből jósolsz. A Müller péterből, vagy az eredeti jicsingből.
2013. jan. 12. 15:09
Pénzt dobtam. És odáig eljutottam, hogy két féle kép jött ki a változó jelek miatt, amihez tartozik egy-egy leírás. És nem tudom, hogy hogyan kell értelmezni az elsőt és a másodikat. Az első a jelen? és a második a jövő?
3. air (válaszként erre: 1. - Alficica)
2013. jan. 12. 14:20

:)) [link]


Pénzt is dobtál vagy csak képet?:))

2. ab0319f203 (válaszként erre: 1. - Alficica)
2013. jan. 11. 22:06
Olvasd el a müller péter jóskönyvét. scribd-en megtalálod. Annak az elején pontos magyarázatot találsz erre az esetre.Ha nem találod, majd próbálok valamit előkotorni. De nekem a jicsing is meg van. A müller péter könyv magyarázza meg pontosan. De a kettő könyv szinte lényegében egy és ugyanaz.
2013. jan. 11. 21:06

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy a ji csingben kidobott kép, ami kétféleképpen felírható állandó és változóként.

Hogyan kell olvasni a két képet? Mi mire vonatkozik?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook