Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess méhen belüli gyógyszerleadó rendszer fórum

Jaydess méhen belüli gyógyszerleadó rendszer (beszélgetős fórum)


2023. ápr. 18. 06:35
Sziasztok! Én arra lennék kiváncsi, hogy akinek fájt a felhelyezés: hol tették fel? Rendelőben? Mert nekem kórházban fogják, helyi érzéstelenítéssel (azt mondta az orvosom, nem szült nőknél így kell, különben igen kellemetlen). Szóval van tapasztalat ilyen kórházi felhelyezéssel kapcsolatban?
11. Zsffer
2021. jan. 18. 21:07
Sziasztok. Két hét múlva helyezik fel nekem a Jaydesst viszont nem tudom hol kéne megvennem. Az internet 65.000ft ot ír de ugy hallottam vannak akik sokkal olcsobban megszerezték. Aki vett Budapesten vagy ahhoz közel olcsóbban segitsen, hogy hol és mennyiért vette jaydess-ét és nem tul régen. Nagyon megköszönném ha segítenétek.
2019. márc. 16. 11:40

Szia Vica!

Sajnálom, hogy így tönkretett ez a Jaydess... sajnos benne van a rizikó, hogy nem fogadja jól a szervezet és erős gyulladást okoz.. :( én is féltem tőle nagyon, de muszáj volt nekem is megpróbálnom.. hiába drága mint a fene.. tabival is ugyanott voltam pénzügyileg, de arra is jól/semlegesen reagált a szervezetem, mensimmel sem voltak soha panaszok. Csak ez kényelmesebb, a tabit nem rendszeresen szedtem.


Én nekem most már kb 3 hónapja van fent, első mensim elmaradt, második 1 egy hétig tartott (4 napig mensiztem előtte) most meg csuszással de van pecsételő vérzésem, enyhe görcsökkel.

2019. jan. 29. 20:06
Sziasztok! Most lesz két hete hogy felrakattam a Jaydess spirált, ami iszonyatosan fájt, azóta is fáj nagyon az alhasamnál. 3x mentem vissza eddig sírva hogy ez tuti hogy normalis-e?? Mondtak hogy igen jo helyen is van nyugodjak meg. Mivel a munkamat sem tudtam mar ellatni elmentem magan nogyogyaszhoz aki mondta h petefeszek gyulladasom van a spiraltol es hogy ket het tappenz illetve antibiotikumok.... a gatyam is rament arra az eszozre ami betegge is tett... szoval en ezek utan senkinek nem ajanlom plusz ha kigyogyultam ebbol tuti hogy rogton leszedetem... hat ennyi az en sztorim a Jaydessel...
8. sziszi0528 (válaszként erre: 7. - Anna.manna)
2018. dec. 16. 14:13
Persze, szívesen leírom! Nekem menzesz első napján tette fel, mert akkor fel van egy kicsit puhulva a méhszáj és egy kicsit nyitott is. Nem mondom, hogy nem fájt, enyhe szúró érzést éreztem vagy fél percig, amíg betette. Utána az első együttlét volt furi, de nem fájt, csak mintha éreztem volna ott valamit, de ez csak az első alkalommal volt így. A menstruációm is normális lefolyású volt, nem volt sem több, sem hosszabb ideig tartó vérzésem, mint szokott. Írtad, hogy azt hitted a ciszták főleg az idegen tárgy miatt keletkezik. De a Jaydess az hormon is és idegen tárgy is, a fém spirál pedig csak idegen tárgy, szóval eggyel kevesebb rizikófaktor szerintem. De mégegyszer mondom természetesen mindenki maga dönti el, hogy mit választ :).
7. anna.manna (válaszként erre: 2. - Sziszi0528)
2018. dec. 14. 16:35

Örülök, hogy leírtad a véleményed, tapasztalatod! Hasonlóan gondolkodom én is, talán csak féltem attól, hogy a hormonmentes hazavágja a mensimet, ami eddig gondmentes volt. Sok olyat olvastam, hogy erős menstruációs vérzést és fájdalmat okozott. Ettől sajnos nagyon rettegtem, pedig azért álltam le legfőképp a tabiról, mert hormonos és mikor össze-vissza szedtem, féltem, hogy ezzel rosszabbat teszek(pl a menszeszemnek is) annál, ha szedem csak simán rendszeresen a tabit.. Most valahogy mégis a hormonos spirálnál döntöttem, de nem tudtam, hogy a ciszták a hormonok miatt keletkeznek leginkább, és nem az idegen tárgy miatt pl... Ettől is félek..

Az ilyen kúpokat én is kihúztam a listáról, óvszer is körülményes, kényelmetlen nekem és a legrosszabb hogy száraz leszek tőle, vagyis fájni fog az együttlét.

El tudnál légyszi mondani, hogy neked mi változott, és meddig fájt mikor felrakta a spirált? :)

6. sziszi0528 (válaszként erre: 5. - Lapbarna)
2018. dec. 14. 16:12
Én annyit sem szeretnék, mert minden hegem nagyon keloidosan gyógyult. Az anyajegyeim levétele utáni vágások is és a császárheg is, megvastagszik és kitüremkedik...
5. lapbarna (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2018. dec. 14. 16:05
Laparoszkópiásan csinálják. 3-4 picike vágás.
4. sziszi0528 (válaszként erre: 3. - Lapbarna)
2018. dec. 14. 16:02
Mert nem akarom emiatt megint vágatni a hasam (volt 2 császárom) és nekem olyan furi érzés lenne, ha elkötnének. Nem tudom megmagyarázni az okát, de úgy érzem, mintha elvennék a nőiességem egy darabját azzal, ha meddővé tennének. Lehet hülyeség, de én így érzek...
3. lapbarna (válaszként erre: 2. - Sziszi0528)
2018. dec. 14. 15:50
A sterilizálás miért nem jöhet szóba?
2018. dec. 14. 13:11

Szia!


Én nemrég rakattam fel spirált, de fémből készültet. Szerintem sem a Jaydess, sem a Mirena nem különbözik a tablettától abban a tekintetben, hogy hormonnal bombáz. És már vannak kutatások arra vonatkozóan, hogy az ilyen fajta fogamzásgátlók (helyi hormonkibocsájtó) és a ciszták kialakulása között összefüggés mutatható ki. Én félnék a hormontól pont ezek miatt: ciszták, szövődmények, későbbi teherbeesés nehéz lesz (nem véletlen, hogy a mostani 30-as generáció körében iszonyatosan sok a meddő vagy nagyon nehezen teherbe eső nő!). És szerintem az sem normális egy nő szervezetére nézve, ha évekig nincs rendes menstruációja vagy éppenhogy pecsétel, szerintem ez természetellenes. Persze hozzáteszem ez csak az én véleményem, én is nagyon sok mindent átrágtam, hogy melyik módszer lenne a jó, gyógyszer a hormonok és egyéb mellékhatások miatt kilőve, gumit utáljuk, a kúpok/kenőcsök/habok nem megbízhatóak és macerásak, a naptármódszer 8 év után megbukott nálunk, mert most ott szuszog a másik szobában :), sterilizálás szóba sem jöhet, hüvelygyűrű szintén hormonos, hormonos spirál nem érdekelt, így maradtam a sima fém spirálnál. Nem zavar bele a szervezetem hormonális működésébe, normálisan megjön, bármilyen előkészület nélkül lehetünk együtt, nem kell rá figyelnem és láthatatlanul véd :). Én ezért döntöttem emellett :).

2018. dec. 14. 10:42

Sziasztok, lehet, hogy nem jó helyre írok, de mindenképp meg szeretném osztani veletek a Jaydessel kapcsolatos élményeim, talán azért is fórumként, hogy akinek kérdése lenne, fel tudja tenni.

Itt egy tájékoztató először is a termékről.

[link]


Nem szültem még. Magánorvosnál voltam rákszűrésen, mikor megkérdeztem milyen véleménye van a rézgyöngyről. Azt mondta, túl van árazva, és 8000 Ft-ért felhelyez nekem egy másfajta hormonmentes spirált. (Goldlily)

Felhozta a hormonosat is, azt mondta, azért ajánlja ezt, mert nem volt gondom a fog.gátló tablettával se, ráadásul ez kettős védelmet nyújt valamilyen szinten, mivel valamit megvastagít (?) és ettől a fertőzések is kevésbé tudnak feljutni a fertőzések. /aki erről tudna többet mondani, nyugodtan bekapcsolódhat :)/

Úgyhogy a drágább/hormonos mellett döntöttem. Kértem receptet, kiváltották 45 500 Ft-ért. Nagy dobozban van.. Nem megijedni! Én azt tettem...

Pár nap múlva felhívtam a doktort, mikor megjött a menszeszem, elmentem hozzá és eljött a felrakás ideje. A váróban vettem észre, hogy a doboz oldalán rajta van a valódi mérete egy képen. Picike :) Az ágyon fekve már féltem.. megvizsgált, majd felrakta a kacsát és valamivel felnyúlt, mondta, hogy egy húzó fájdalmat fogok érezni. Olyasmi volt, de én belegondoltam, hogy mit húz? Mit csinál?? Majd ilyen menstruációs görcsszerűt éreztem. De az átlagosnál sokkal fájfalmasabb volt. Mondta a doki, hogy jöhet, már 7 cm.. (miiii?) Aztán jött a Jaydess. Hosszú műanyag valami, de mutatta a doki, hogy ebből csak kb marad bent.. felrakta.. én azon gondolkodtam, hogy ha ez így fáj, akkor mi lesz szülésnél???! Kérdezte hogy múlik a fájfalom? Mondtam neki, hogy valamivel igen de fáj, mozdított még egyet, az is felért egy görccsel, majd megint enyhült.. úgy hagyta a doktor. Kész vagyunk, mondta. Én nem tudtam örülni, de mondtam valami pozitívat. Leültünk az asztalához miután felöltöztem, de izzadtam.. szédültem. Alig emlékszem mit mondott. Én csak menni akartam ki, tudtam hogy ott hideg van. Megkérdezte hogy jól vagyok? Mondtam neki, hogy nem, úgy érzem mindjárt elájulok. Kérdezte, hogy le akarok feküdni? Neeem. Hozott egy vizes papírt, a homlokomra tette. Vártunk. Mondta, hogy egy-két napig szedjek fájdalomcsillapítót akár. Kimentünk a váróba, ott remegtem és majdnem elszürkült minden. Megitattak. Jobban lettem. NE ilyedjen meg senki, én annyira rástresszeltem erre... egy véradáson is “körülrajonganak”, hogy feledtessék velem mi történik épp.. a fájdalom teszi számomra valódággá (tűszúrás, felhelyezés) és jön is az ájulás.. de anyukámnak pl. nem is fájt a felhelyezés se. (Mirena)

Majd elindultam haza, beugrottam egy patikába, kértem a legerősebb vény nélküli fájdalomcsillapítót. Beugrottam egy boltba, megvettem a kedvenc csokim (milka jelly) és hazamentem, bevettem egy cataflamot, lefeküdtem és megettem a felét a csokinak és aludtam... este 7-kor. Nem akartam érezni a fájdalmat.. 2-kor felkeltem, hogy még mindig fáj, magzatpózba helyeztem magam és aludtam tovább. Láss csodát! Reggelre nem fájt :D (ma reggelre). Most még érzek nagyon-nagyon minimális fájdalmat a tegnapiból de azt is néha. Mintha mensiznék. Cataflamot nem vettem be.

Nem is tudom, hogy lesz-e mensim ettől.. anyának nincs (vagy csak pecsételő) de mintha azt olvastam volna, hogy ettől a dologtól még megjöhet..

A jelzőszálról még nem tudok mit mondani, nem voltam még partnerrel,hogy érződik-e számára vagy sem, 2 cm-re hagyta meg.

Még mensizek.

Kíváncsi leszek rá.. 3 évig marad fent, átszámoltam, hogy felhelyezés költségével(12 000 ft)3 évre majdnem 2000 ft/ hó, nekem olcsóbb picivel, és kényelmesebb. A tabit sokszor figyemetlenül szedtem ha nem volt partnerem. Levételért is kell fizetni gondolom, azt nem számoltam bele, de ennyire nem akartam erre rámenni. Csak tájékoztatás miatt írtam le.

Ami megijesztett még, az az, hogy a tájékoztatóba benne van, hogy ciszta alakulhat ki... gondolom ez bárkinél előfordulhat, aki spirálozik. Valakinek tapasztalat? Anyának van sajnos. Nem tudom mi okból.

Később talán még írok ide, ha nincs tünet akkor is. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook