Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jane Austentől a Büszkeség és balítélet című könyvet aki olvasta, milyen élménye volt? fórum

Jane Austentől a Büszkeség és balítélet című könyvet aki olvasta, milyen élménye volt? (beszélgetős fórum)


25. ujlany
2011. aug. 12. 22:59

Nagyon jo konyv, a BBC feldolgozas szuper es meg a szinkronja is jol sikerult.

Az amerikai feldolgozas igazabol csak a konyv gerincet koveti, viszont abban is van nehany igazan jol megcsinalt jelenet.

(Pl. az elso bali jelenet kulonbozo a ket filmben, de mindketto igazan jora sikeredett)


Az igazan nagy elmeny azonban nalam akkor kovetkezett be (a nagy szellemi orgazmus) amikor eredetiben olvastam a konyvet. Imadom Jane Austen stilusat, a nagyon hosszu mondatait, a vegtelen udvariassagot.

Amikor a regeny elejen bemutatkoznak, es az "Orvendek"-et, valahogy ugy fejezik ki, hogy "I am delighted to make acquaintance with you", egyszeruen fantasztikus. Ma mar ki sem varna senki mig a mondat vegere ersz, mar ott is hagyna.

Egyszer elohoztam ezt egy angol kollegamnak, aki jot nevetett es azt mondta, hogy manapsag mar csak a Kiralyno beszel igy Angliaban.


de a lenyeg, hogy a konyv fantasztikus, es Jane Austen koranak kiemelkedo ironoje volt szerintem.

2011. máj. 3. 23:02
Én nagyon szeretem. :)
23. Skar (válaszként erre: 22. - Skar)
2011. máj. 3. 23:01

Ja, és amúgy nem szeretem a romantikus könyveket, de szerintem ez nem is az.

És a film poros nyomába sem ér a könyvnek :)

22. Skar
2011. máj. 3. 22:58

Azt hittem nem fog tetszeni, viszont a Könyvmolyképző olyan szép borítóval adta ki nemrég, és kíváncsi is voltam, mert az összes ismerősöm olvasta, úghogy csak nekikezdtem, és annyira tetszett, hogy rögtön utána elolvastam tőle még két könyvet - azok nem értek a B&b nyomába, de azért jók voltak, hamarosan olvasom a többit is.

Nagyon bájos, de nem nyálas, Austennek remek a humora és nagyon jók a karakterei.

Kár, hogy nem előbb olvastam, és valószínáleg azon kevés könyv közé fog tartozni, amit újraolvasok.

21. zena01 (válaszként erre: 20. - Ritamoto)
2011. ápr. 28. 13:50
Utálom a "mai rohanó világot". Nincs időnk élni. Ha tehettem volna, a XIX. században születek. A könyv nagyon tetszett és a film is.
20. ritamoto (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2011. márc. 21. 08:32

Nekem is tetszett,szeretem a kosztümös történeteket, de nagyon furcsa volt (és őszintén szólva idegesített is néha) hogy mennyi idejük volt annak idején az embereknek egymás életével és gondolataival foglalkozni, és csak utazgattak, sétálgattak, bálokra jártak, és arról szólt az életük, hogy részletesen kibeszéljék a szomszédokat és kicsit túlmagyarázzák egymás érzéseit, mosdatait.Ez a mai rohanó világban nagyon furcsa, feleslegesnek tűnő dolog...

És ez csak fokozódik az Emma című művében ...:-)

2011. márc. 21. 08:10
fantasztikus a többi Austen művel együtt:)
2009. aug. 25. 07:52
szuper:)
2009. jún. 20. 15:42
Nagyon szeretem, sokszor olvastam, mindenkinek ajánlom!
16. wanda2
2009. jún. 20. 11:28
Meggyőztetek ;)
2009. jún. 20. 11:11
Mindenképpen olvasd el, csak nyerhetsz vele. Én majd minden évben elolvasom és a BBC-s filmem is megvan azt is elég sokszor láttam már. Szerinetem a legjobban megírt romantikus könyv és Austin regényei közzül is messze kiemelkedik.
2009. jún. 20. 11:11

Szia!

Kedvencem!

Én olvastam is,de szerintem filmben jobb!

2009. jún. 20. 11:09
Én a könyv filmváltozatát láttam modern feldolgozásban. Nagyon tetszett!
12. vvicus (válaszként erre: 11. - Wanda2)
2009. jún. 20. 10:59
Vannak olyan nők, akik nem bírják a romantikus filmeket, ellenben imádják az akció meg horrorfilmeket. Személyesen is ismerek ilyet...
11. wanda2
2009. jún. 20. 10:56
Nekem nagyon-nagyon tetszett...ahányszor megnézem, hangosan kacagok/mérgelődök... Szerintem a BBC-s szereposztás verhetetlen, nagyon eltalálták. Szerintetek van olyan nő, akinek nem tetszett? :)
2009. jún. 20. 10:54
Nekem a könyv és a film is nagyon tetszett.
9. vvicus (válaszként erre: 7. - Vvicus)
2009. jún. 20. 10:53
a lemezt persze nem olvastam, hanem hallgattam...:-DD
8. vikiiii (válaszként erre: 4. - Wanda2)
2009. jún. 20. 10:53
sztem ha azt láttad és tetszett,akkor a könyv is fog ,mert a szöveg, a beszélgetések meg minden ugyanugy van mint a könyvben :)érdemes a többi Jane Austent is elolvasni , márha tetszett a B.és B.
7. vvicus (válaszként erre: 4. - Wanda2)
2009. jún. 20. 10:52

Velem is ugyanez volt. Kábé 11-12 éves voltam, karácsonyi szünet volt, és a Dunán adták le 3X2 részben. Teljesen magával ragadott. Persze mindig is szerettem a kosztümös filmeket. Aztán megláttam a Magyar Könyvklub katalógusában a könyvet, azonnal megvettem. Miközben olvastam, végig Mike Oldfield Guitars című lemezét olvastam, azóta is ha meghallom bármelyik számát arról a lemezről, azonnal elővarázsolódik a könyv élménye.

Ja, és a BBC szinte szórul szóra követi a könyvet, szóval nem fogsz csalódni. Ha a film tetszett, a könyvet is imádni fogod.

6. wanda2 (válaszként erre: 5. - Vikiiii)
2009. jún. 20. 10:52
Egyébként nagyon hangulatfüggő nálam, van amikor szeretem a több oldalas leírásokat egy-egy pillantásról, van amikor pedig idegesít.Aki szereti az ilyesmit, Dumas-tól a Monte Cristo grófja kötelező olvasmány.
2009. jún. 20. 10:50
nem túl izgalmas én azt nem szerettem benne, de persze a maga stilusában nagyon jó könyv, én is többször olvastam , ajánlom a BBC-s sorozatot az nagyon jó!!:) persze nem annyira mint a könyv...
2009. jún. 20. 10:49
Nem tudom hogyan történhetett, de hamarabb láttam filmen (BBC), mint olvastam volna. Most készülök a könyvtárba...kiveszem:)
2009. jún. 20. 10:46

Imádtam, nem is egyszer olvastam. Elizabeth igazi példaképem volt, mint okos, leleményes, természetszerető nő. A BBC változatát is nagyon szeretem, ellenben a Kierás mozifilmmel.

Amúgy minden Jane Austen könyvet nagyon szeretek, mindet olvastam. Nekem egy örök klasszikus.

2009. jún. 20. 10:46
nekem tetszett
2009. jún. 20. 10:44
Jane Austentől a Büszkeség és balítélet című könyvet aki olvasta, milyen élménye volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook