Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


230. Tina87 (válaszként erre: 229. - Razsoann)
2010. máj. 29. 18:26
Naná hogy így :))))
229. razsoann (válaszként erre: 225. - Tina87)
2010. máj. 29. 16:08

Én is egyedül vagyok a fiammal!Tényleg nehéz egyedül, de a mosolya, nevetése mindennél többet ér és minden gondot felülír!gondolom ezzel te is igy vagy...


Vovnak jó lagzizást!

Ha esetleg elindul a dolog, utána írd ám meg, h mi volt!!! :-)))

228. Tina87 (válaszként erre: 227. - Vov)
2010. máj. 29. 14:34

Húú akkor háha úgy dünt kijön bulizni :D

Vigyi magatokra :)

227. vov
2010. máj. 29. 14:32
Elköszönök, megyünk eskövőre, hátha a nagy lagziban lesz vmi izgalom..
226. vov (válaszként erre: 225. - Tina87)
2010. máj. 29. 14:31

El sem tudom képzelni milyen nehéz lehet egyedül, sokszor még így ketten is megijedünk a "feladattól".

De elhiszem, hogy egy ilyen gyönyörű gyermekért mindenre képes az ember:)

225. Tina87 (válaszként erre: 222. - Vov)
2010. máj. 29. 14:26

Köszi :D

Igen, így alakult, nem bánom egy percét se, jó így nekem, habár egyedül nehéz :)

224. vov
2010. máj. 29. 14:25
Kis kukisom van:)
223. vov (válaszként erre: 221. - Tina87)
2010. máj. 29. 14:25
Kőbányaiak, de 15 perc innen a kórház. Holnap és a hétfő- na és a mai napot se zárjuk ki teljesen!
222. vov
2010. máj. 29. 14:24
Most néztem, nagyon édes a kislányod!!! Te meg jó fiatal vagy:)))) Bár én sem vagyok öreg, de már hármassal kezdődik...
221. Tina87 (válaszként erre: 220. - Vov)
2010. máj. 29. 14:23

Akkor már csak holnapi van időd :P

Fiú vagy lány?

Erzsébetiek vagytok?

220. vov (válaszként erre: 219. - Tina87)
2010. máj. 29. 14:21

Jajaj... ez nem hangzik túl jól.

Keddre, kb. de több időpont is van... ki hogy számolja (szülésznő, orvos). Én kiegyeznék egy májusi babával:)

219. Tina87 (válaszként erre: 218. - Vov)
2010. máj. 29. 14:20

Húú akkor előfordulhat.Kirusnak is mindig arcánál volt uh-n a keze :)

Mikorra vagy kiírva?

218. vov (válaszként erre: 217. - Tina87)
2010. máj. 29. 14:12
Te szegény... biztos nagyon kellemetlen volt. Én tartok tőle, nehogy a kis kezét bedugja majd a pofijához, mrt uh-on mindig ott van Neki...
217. Tina87 (válaszként erre: 211. - Vov)
2010. máj. 29. 12:57
Azt mondták azért mert a keze valahogy a feje mellett volt és felsértett.Aztán meg amikor kiszedték a varratot, egyet benn hagytak :S 3.héten esett ki, és addig eszméletlen fájt :(
216. sleepin (válaszként erre: 215. - Vov)
2010. máj. 28. 22:40
Érdekes, amit írtok... Én egyiknél sem féltem/tartottam a szüléstől. aztán mikor menni kellett, akkor majd kiugrott a szívem a helyéről. Viszont ahogy beértem, nem tudom, hogy a szülésznőmnek hála, vagy más miatt, de olyan nyugalom töltött el. Lehet csak felpörögtek az események, de olyan más lett minden. Nekem az elsőnél voltak gondok, vákum lett. Azt mondtam soha többet. Mégis a másodiknál eszembe sem jutott, hogy milyen rossz lesz, hogy fog fájni. Rábíztam magam a szülésznőmre és az orvosomra. Ha bennünk bízol, akkor nem fogsz félni. Ők tudják mit mikor hogyan... Ki lett a szülésznő???
215. vov (válaszként erre: 214. - Babita)
2010. máj. 28. 22:11

Köszönöm a biztatást:)))) Hiteles a forrás:)

Milyen jó, hogy megúsztad a császárt, tényleg jó az orvosod. Remélem másodjára is rendben megy majd minden.

Nekem is van választott orvosom, mert voltak gondok, és szülésznőt is felkértünk, biztos ami biztos alapon, hátha egy erős frontkor szülünk sok más kismamával.

214. Babita (válaszként erre: 213. - Vov)
2010. máj. 28. 22:05
Igen, volt választott orvosom, B.F. doktor, ha így mond valamit Neked. Azért ragaszkodtam hozzá, mert egész terhességem alatt (sajnos most is) elég magas volt a vérnyomásom és hát ez nem kecsegtetett sok jóval. Konkrétan arra lettem felkészítve, hogy ha ki is tudom végig hordani a babát, szülni fix, hogy császárral fogok. Szóval gondoltam, ha már császár, akkor az orvosom legyen ott. És nem így lett. A babát 39 hétig tudtam hordani és nem hogy császár nem lett belőle, de a szülés alatt még a vérnyomásom sem emelkedett meg (ookkéé telenyomtak gyógyszerrel, de akkor is :)) ). Szülésznőm nem volt fogadott és még egy műszakváltásba is beleestem, de mindkét ügyeletes szülésznő előtt le a kalappal, nagyon meg voltam velük elégedve. Egyáltalán nem kezeltek úgy mint egy "beeső" kismamát, kedvesek voltak, többnyire mellettem voltak, nem kínoztak sok és kellemetlen vizsgálattal. Én most is hasonlóképp tervezem, fogadott orvossal, ügyeletes szülésznővel. Biztos vagyok benne, hogy életed legszebb élménye lesz a szülés és ha nem lennék most én is hasonló cipőben, állatira irigyelnélek, hiszen én még utána is hónapokig álmodtam a saját szülésemmel. Élvezd ki minden cseppjét a várandósság utolsó napjainak (óráinak?? :) ), hiszen tényleg csodálatos dolog ez és az is ami előtt állsz. :)
213. vov (válaszként erre: 212. - Babita)
2010. máj. 28. 21:49

Ez aranyos volt:)

Tudom, hogy javarészt hozzáállás kérdése, mint ahogy sok más dolog is fejben dől el. Remélem szép élményben lesz részünk. Egyik pillanatban úgy érzem, hogy na nem, én ezt kihagyom, a másikban meg, hogy na jöjjenek már azok a fájások....

Orvossal szültél?

212. Babita (válaszként erre: 207. - Vov)
2010. máj. 28. 21:37

Szerintem meszanikonak tökéletesen igaza van.

Egy szülés hála az égnek ritkán zajlik úgy, hogy tele van komplikációkkal, csak valahogy inkább ezekről lehet olvasni. Ne olvass ilyesmit! :) Ugyan csak a magam nevében nyilatkozhatok, de úgy gondolom, hogy a fájdalom része is kibírható, pedig nem számítok nagy hősnek, csak hozzáállás kérdése. Én úgy mentem be, hogy nem én leszek az a kismama akitől minden esetleg velem egyidőben vajúdó kismamának feláll majd a szőr a hátán, ehhez tartva magam végig meg sem nyikkantam, de valahogy akkor nem is esett volna jól. A szülésznő beérte a bólogatással és a fejrázással. :) Így visszagondolva, bár rövid szülésem volt (ennek megfelelően iszonyú hirtelen jövő, intenzív fájásokkal), de nem volt vészes. Tudom egy szülés előtt álló kismamát ilyesmivel nyugtatgatni nem lehet, mert könnyen beszél az aki már túl van rajta, én jelenleg a 29. hétben járok a második kislányommal és ugyanúgy rettegek mint először, pedig a lelkem mélyén tudom, nincs mitől. :)))

211. vov (válaszként erre: 210. - Tina87)
2010. máj. 28. 21:28
Nagy volt a baba, vagy túl gyorsan jött?
210. Tina87
2010. máj. 28. 21:26
nekem csak szülésznőm volt.Aztán hirtelen megjelen egycsomó ember körülöttem és a dokinak klelett összevarrni, belül, mert felszakadt.Ez egy nagyon rosz élményem, de ht rről senki nem tehet gondolom.
209. razsoann (válaszként erre: 199. - Sleepin)
2010. máj. 28. 21:22
nem engem "túrtál ki", előttem még volt egy csaj, a szőke, gyönyörű hosszú hajú kislánybabája lett, utána lett meg az enyém.
208. 06128f70cf (válaszként erre: 207. - Vov)
2010. máj. 28. 20:08
nyugi :) nekem nem volt könnyű és komplikációmentes szülésem... de így is azt mondom, hogy amint meglátod a picikédet mindent elfelejt az ember és már nem is emlékszik a fájdalmakra :) olyan még nem volt, hogy bent marad a baba :) Te is ügyes leszel! Hajrá :) és valóban tudni fogod mikor jött el az idő :)
207. vov (válaszként erre: 206. - Babita)
2010. máj. 28. 19:09

Hát ez nem semmi!!!! Egy ilyen szüléssel én is kiegyeznék:)

Nagyon ügyes voltál!!!

Olyan nagyon jó ilyet olvasni, nem csak a hosszú, félelmetes, komplikációs szülésekről...

Köszi, hogy megírtad!!!!!

206. Babita
2010. máj. 28. 17:17

Sziasztok!

Vov ne aggódj, én végig totál zárt voltam. A baba születésének a napján ctg után megvizsgált az orvosom (én nem a dél pestibe jártam ctg-re) és totál elszörnyedt, 3 ujjnyira nyitva voltam fájások nélkül, pedig előző nap nézett meg, akkor még semmi nem volt. Azonnal küldött a kórházba, ő is robogott utánam. Ott kezdtek jönni a fájások már bent. 17 órára értem be, 18:30 körül burkot repesztettek és 19:33-ra meglett a babám. Nekem is első baba volt és pár óra alatt játszódott le minden. Egyre emlékszem, a terhesség végén nagyon sokat fájt a medencém körül, alig bírtam felállni és szülés előtt 3 nappal minden bajom megszűnt. De tényleg minden, semmi fájdalom, semmi gyomorégés, vihar előtti csend. :) Szóval figyelj a jelekre, észre fogod venni ha menni kell. :)

205. vov (válaszként erre: 202. - Sleepin)
2010. máj. 28. 15:47
Sajnos eddig teljesen zárt vagyok- első baba, semmi fájás... de majd csak beindul:)
204. vov (válaszként erre: 203. - Tina87)
2010. máj. 28. 15:46

Hú, jó gyors volt!

Akkor várom kitartóan a fájásokat:)

203. Tina87
2010. máj. 28. 14:33

Én 2007 augusztus 14én szültem ott.Háát a szülészet okés, de a csecsemős osztály...pfff.Már alig vártam hogy hazamehessünk.

Nekem burkot repesztettek, és nem kaptam fájdalomcsillapítót sem.

8:15kor értünk be és 13:12-kor született a lánykám :))))

202. sleepin (válaszként erre: 201. - Vov)
2010. máj. 28. 14:25

Nekem egyiknél sem folyt el a víz. Az elsőnél arra vártam. Majd biztos akkor kell menni, ha elfolyt... hát ha arra várok, otthon megszülök. :-) Másodiknál is repesztettek.

Epidurál eszembe sem jutott... Amúgy sem pártolom, nekem ne szúrkálják a gerincemet... :S

201. vov
2010. máj. 28. 13:16

Nektek fájásokkal kezdődött, vagy a víz folyt el?

Kért vki epidurált?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook