Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


20. 06128f70cf (válaszként erre: 19. - Koa)
2009. szept. 8. 11:15

szia Koa.


Én is ehez a kórházhoz tartozom, bár a többi részről nem nagyon hallottam semmit, viszont a szülészetről csak jót. Illetve hát a nővérek kedvességét már tapasztaltam vérvételkor, akkor voltam ott először és kicsit tanácstalan voltam hova merre, de nagyon segítőkészek voltak mind a szülészeten mind a betegfelvételen.

19. koa (válaszként erre: 18. - 06128f70cf)
2009. szept. 8. 11:02

Szia meszaniko.


Köszi a választ.

Én most vagyok 6 hetes, elvileg május elejére számolják. Eddig én is elég jókat hallottam a szülészetről bár a kórháznak rossz a híre felénk ezért nem tudom. Én ide tartozom és nem szeretnék orvost fogadni csak szülésznőt.

18. 06128f70cf (válaszként erre: 17. - Koa)
2009. szept. 7. 16:52

Szia Koa,


én még csak vérvételen voltam ott és már orvosom is van onnan, bár hozzá magánrendelőbe járok, de ha minden igaz jövő áprilisban én is ott szülök, eddig csak jót hallottam róla (sógornőm is ott szülte mindhárom babáját)amikor csak vérvételre mentem akkor is tündéri volt a nővér... én meg egyébként is faksznis vagyok minden ilyenre de szimpatikus a kórház. Mikor lesz babád? én a 10. hétben vagyok

17. koa
2009. szept. 7. 15:26

Sziasztok!


szeretném a tapasztalataitokat kérni a dél pest kórházról, előre is köszönöm a válaszokat.

16. Babita
2008. dec. 15. 15:26
Én 3 hete szültem itt, de nem különösebben hagyott bennem rossz emlékeket. A szülőszoba kulturált volt, fogadott orvosom ugyan volt, ám szülésznőm nem és mégis nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Sajnos a szülésznő, akinél elkezdtem szülni (a vezetéknevére már nem emlékszek, de a keresztneve Nóra volt) nem tudott végig maradni, ám az Ő kedvessége és pozitív kisugárzása nagyon sokat segített. Az osztályon lévő nővérek olyanok voltak amilyenek, a csecsemősök szintúgy. Nem igen foglalkoztak velünk, pedig első gyerekes friss anyukaként igen bénácska voltam, a szoptatással is problémák voltak. Mindezt leszámítva szerintem az ott töltött 4 nap abszolút kibírható volt.
2008. nov. 18. 09:36
nagyon nem jó ezeket olvasni:(
2008. márc. 6. 08:40

Én 2006 december elején szültem ott a kisfiamat.

Még akkor megfogadtam, ott soha többet!

Nem volt fogadott dokim, sem szülésznő, de a szüléssel alapjában véve semmi gondom nem volt, az szép emlék, ámde ami utána volt, a csecsemősök...

Kosz van, az ebéd általában olyan, amit a tej miatt nem javasolnak, a nővérek meg beülnek tv-zni, pletykálni és szarnak mindenre. Ha nincs elég tejed, segítség helyett leordítanak, hogy adj a gyereknek enni. (Tisztelet a kivételnek). Ha segítséget kérsz, eltűnik.

Az első pelenkázásnál kerestem őket, egyik se volt sehol, egy 2.gyermekes szobatárs segített, a fiam aludt közben, de egyszer csak betoppant a csecsemős, felkiáltott, hogy ez nem a maga gyereke, csak ő tudja, hogy ezt hogy kell, és ő majd megmutatja, mér nem szóltam. Húzta vonta rángatta a gyereket, szerencsétlen meg csak sírt.

Aki teheti, máshova menjen:(

2008. febr. 27. 07:59

Sziasztok!


Én 2003-ban szültem a Dél-Pestiben. Nekem nem volt rossz tapasztalatom. 3 hétig voltam lakó velem nagyon rendesek voltak. A válaszott dokim Dr. F.V. szabin volt, igy rábízott Dr.CS.A-ra aki előtte nem látott, semmi probléma nem volt, készséges volt, segített mindenben. Végül is +megvártam a fogadott dokit és ő segítette világra az ikreket. Mivel császáros voltam nem kellett szülésznőt fogadni. Azért bele kell gondolni a szülésznők helyzetébe is. Álltalában 2-en vannak, és ritka az egy ilyen nagy vonzáskörü kórház esetében ,hogy csak 1 szülő nő van. Mellette a ctg-is ők csinálják a bent fekvőnek. Éjjszakásba pedig csak 1 szülésznő van. Én még nem hallottam olyanról, hogy a doki már az fájások idijén bemegy és ha valaki 12-15 órát vajúdik, gondoljátok addig ő ott fog malmozni??? A doki csak akkor kerül elő amikor "el kell kapni" a babát. A csecsmősők között is van különbség. Függ attól, hogy hogyan ébredt, te hogyan szólsz hozzá. Nekem is volt olyan, hogy a választ harapófogóval kellett kihúznom belőle, de volt olyan is aki nagyon készséges volt mindent megmutatott. És az nagyon jó dolog, hogy szinte egész nap te gondoskodsz a gyermekedről.

12. Duncan
2007. okt. 15. 21:28
Közben csak figyelek ám:) Időközben kiderült, hogy nem fogok ebben a kórházban szülni, a dokimat lecserélem mert nem lelkiismeretes, a másik doki pedig nem ebben a kórházban van...
11. vikasz (válaszként erre: 10. - Nikolett0728)
2007. okt. 15. 11:49

Azt nagyon megköszönném! drága vagy! annyiféle lista van, nehéz eligazodni rajta, hogy mi is fontos valójában.

megírod, hogy ki volt az orvosod?

ha gondolod priviben is küldheted.

2007. okt. 15. 11:43
egyébként ha elfogadsz néhány jótanácsot szívesen segítek hogy könnyebb legyen az ott eltöltött pár nap!Mit kell vinni magaddal?stb
9. vikasz (válaszként erre: 7. - Nikolett0728)
2007. okt. 15. 11:38
Séránál szülök. És neked ki volt a dokid?
2007. okt. 15. 11:32
12 órát bocsi
7. nikolett0728 (válaszként erre: 6. - Vikasz)
2007. okt. 15. 11:31
Orvosom volt,de ő is csak a végére jött meg.Hajnali fél 3-kor elfolyt a magzatvizem és kb. délbe láttam először.2 órát vajúdtam,ha apárom nincs ott nem tudom kire számíthattam volna!Persze ezt orvosa válogatja!kinél fogsz szülni?
6. vikasz (válaszként erre: 5. - Nikolett0728)
2007. okt. 15. 11:16

Szia Niki!

Hát ez nem jó hír :(( Nekem csak orvosom lesz, szülésznőt nem fogadunk.

Egyébként nem értem az ilyen hozzáállást, hiszen nekik ez a munkájuk, ezért kapják a fizetésüket.

Neked volt orvosod?

2007. okt. 15. 11:01

Szia(sztok)!


Én 2006-ban szültem a Jahn Ferenc kórházba.Sok jót nem tudok mondani róla!Ha nincs fogadott szülésznőd nem nagyon foglalkoznak veled,a csecsemősök nem mondanak el semmit és még kosz is van.Persze ez az én véleményem.Ha van kérdésetek nyugodtan írjatok!


Üdv:Niki

4. vikasz (válaszként erre: 3. - Duncan)
2007. okt. 15. 08:52

szia! január 4-re vagyok kiírva.

remélem tudtam valamennyire segíteni!.

egyébként a kórházban minden kedden van baba, szülés, terhesség stb. témában előadás, csak az a baj, hogy délután 2-4-ig, így meló miatt nem tudok ott lenni. ha érdekel, a kórház hónlapján fent van a program.

3. Duncan (válaszként erre: 2. - Vikasz)
2007. okt. 13. 11:01
Nagyon szépen köszönöm:))) megyek el is olvasom:) Mikor szülsz?
2007. okt. 9. 09:23

Szia Duncan!

Én is ott fogok szülni. A múltkor találtam egy fórumat a nőklapja café-n, ott is ez volt a téma. Bemásolom a linket, ha érdekel, meg tudod nézni az ottani hozzászólásokat. van egy hosszabb hozzászólás, ahol az egyik anyuka részletesen leírt mindent,a saját tapasztalatait.


[link]

2007. okt. 5. 16:47
Ha valaki ebben a kórházban szült, vagy éppen ott készül szülni, kérem, hogy írja le eddigi tapasztalatait:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook