Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Izzadtságszag - mosás fórum

Izzadtságszag - mosás (beszélgetős fórum)


16. melóódia (válaszként erre: 1. - Katka_85)
2012. febr. 21. 21:24

Áztasd Neomagnolos oldatba a ruha hónaljrészét fél órán keresztül.(fél L vízhez 1 Neomagnol tabletta).

Utána normál mosás mosószerrel.Szárítsd minél gyorsabban.Garantált siker színes ruháknál is!

Nálunk bevált!

2011. jan. 9. 15:42

Én nem tudom, hogy hány perc a mosás, de legrövidebb program, szinte mindent 30 fokon mosok (fehérek kapnak 40 fokot, meg törölköző, ágynemű külön 60-on), és kimegy minden. Ha kifelejtettem az öblítőt, akkor sem volt semmi büdi. Szerintem túl kevés a mosás ideje és talán a mosószer sem a legjobb.


Szerezzetek be egy legegyszerűbb párátlanítót. Tartó egy nagy tablettával, ami megköti a vizet. Ha tényleg magas a páratartalom, az segít. Én itthonra is vettem, mert előző lakó után penész folt maradt a hideg falakon, de pár hónap alatt alig csapott le valamit. Szerintem nem szellőztetett eleget az előző lakó.

Én ha főzök, kinyitom az ablakot (meg utána addig szellőztetek, amíg ki nem megy a szag). Ha fürdök/zuhanyzok, szintén kiszellőztetek. Meg reggel mielőtt elmegyek, és este ha hazajövök.

14. hobnobs (válaszként erre: 1. - Katka_85)
2011. jan. 9. 15:28
nincs penész a lakásotokban? nálunk volt, azt olvastam három napon keresztül 75%vagy afölötti páratartalom eredményezi ezt! az izzadságszag ellen én azt szoktam tenni, hogy mosás előtt beáztatom a kellemetlen szagú részre teszek l...nor fehér öblítőt (nekem ez használ, a dm-es nem) és úgy teszem a mosógépbe. 40fokon mosom a ruhát. ha eleget áztattam akkor kijön a szag, ha nem akkor újra áztatom/mosom..
13. bared
2011. jan. 9. 12:49
én pl a pulcsikat,pólókat vállfára teszem, és felakasztgatva szárítom..
12. Szilvamama (válaszként erre: 11. - Genlips)
2011. jan. 9. 12:04
Ezt akartam mondani! Már most ki lehet tenne, fújdogál a szél, és plusz van.
2011. jan. 9. 11:55

tapasztalatom szerint könnyebben, gyorsabban szárad a ruha, ha kint van a szabadban, még ha hűvös is van (persze nem tél)

szerintem ablakpárkányhoz is lehet találni ruhaszárítót

10. berhukri (válaszként erre: 9. - Katka_85)
2011. jan. 9. 11:47
párátlanító készülék? Az is valami, viszont mindenképp kevés a 18 fok. 20 fok alatt nem száradnak a ruhák.
2011. jan. 9. 11:45
A párom mondja, hogy ez sima fizika, hogy akárhova teszed a ruhát, ha egyszerűen a száradás párolgással jár, ami egyszerűen nem tud hova elmenni a szobában, akkor magas lesz a páratartalom és telítődik a szoba. A nap nagy részében nem vagyunk otthon, igy hát szellőztetni sem tudunk olyan sokat.
8. Katka_85 (válaszként erre: 7. - Berhukri)
2011. jan. 9. 11:43
volt már, hogy közvetlen a konvektor mellé tettem a ruhákat száradni, akkor se értem el semmit...
2011. jan. 9. 11:39
Ilyen magas páratartalom melett nem csoda hogy berohadnak a ruhák száradás helyett, na meg a 18 fok marha kevés.Mindenképp a konvektor közelébe teregess. És tényleg nem ártana egy hosszabb progi, és folyékony mosószer ha ilyen kis hőfokon mosol, meg ennyi idő alatt fel se oldódik a mosópor.
6. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Katka_85)
2011. jan. 9. 11:30
Hosszabb program, magasabb hőfok, jobb mosószer, és egy picit melegebb a lakásban-akkor gyorsabban szárad a ruha. Kapcsoljatok le mindent amig megy a mosóügép akkor talán nem csapja le a bizositékot...
5. genlips (válaszként erre: 1. - Katka_85)
2011. jan. 9. 11:29

izzadtságszagról szerintem a rövid mosás tehet.

ha mosás előtt beáztatnád vagy átmosnád ott a ruhát, ahol kell, talán jobb lenne az eredmény.


néha szellőztessetek. ha kisebb a páratartalom, hiába van hűvösebb, jobban szárad. még ellenőrizni is tudjátok, mikor kell megint szellőztetni

4. d2299ac778 (válaszként erre: 1. - Katka_85)
2011. jan. 9. 11:29

Nálam ilyen probléma még nem volt!

Átlag 40fok 40 perc!

2011. jan. 9. 11:28

sok..ugyanígy jártam...

a következő a helyzet...

a 18 fok nagyon kevés ruhát szárítani...óránként ha otthon vagytok 5 perc minimum a szellőztetés..

a 30 fok felejtős az én gépemen is, pedig ott 30 perc... minden izzadságszagú lett!!! ugyanis gondolom kioldódott a szuper izzadásgátlónkból a vízben...aminek nem volt szaga így, lett mosás után...

rendes mosópor, s.ilan, vagy l.enor öblítő, és minimum 40 fok!! fehérnemű, ágynemű, konyharuha minimum 60....

2011. jan. 9. 11:28
A 15 perces program nagyon rövid, szerintem ez lehet a gond. Az ingeket inkább kézzel mosnám, ha nincs más megoldás.
2011. jan. 9. 11:25
Albérletben lakom a párommal, ahol gázkonvektor fűt, a ruha nagyon nehezen szárad a szobában. Van egy óra, ami méri a celsius fokot és a páratartalmat is. Általában 18 C° és 70-80 %-os a páratartalom. Párom mondja, hogy a ruha miatt van a magas páratartalom. Ez egy ördögi kör. Hiába fűtünk, ha magas páratartalom, nem fog a ruha megszáradni normális idő alatt. A ruhámból az izzadság szag sem megy ki, ehhez nem tudom mennyi köze van annak, hogy milyen mosóport, öblitőt használok, ill. hogy 15 perces 30 fokos programon használom a mosógépet (hosszabb progit nem bir, mert kivágja a biztositékot).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook