Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Izom hypotónia okai fórum

Izom hypotónia okai (tudásbázis kérdés)


9. cinus79 (válaszként erre: 5. - Macskanita)
2011. máj. 20. 01:05
Mi a HRG-nek a szárazföldi változatát csináljuk már fél éve, rengeteget stabilizálódott a járása, sokkal barátkozóbb lett, remélem lassan majd a beszéd is beindul. Nálatok mennyi idő után volt látványos javulás?
2011. máj. 20. 01:00

Köszönöm a sok részletes választ! Most nem válaszolnék külön-külön mindegyikre. Mindenkinek rengeteg türelmet kívánok és kitartást, mert valóban megjön az eredmény.

Nálunk is a nagy lökést a Dévény-torna adta, előtte sajnos a Katona-módszerrel elvesztegettünk fél évet, mert nálunk is mindenki csak azt mondta, hogy nincs olyan nagy gond. De én annyira éreztem, hogy valami nem stimmel, mert mindig önkéntelenül összehasonlítottam az első gyermekemmel.

Most még azon is aggódom, ehhez is majd várom a hozzászólásokat, hogy mivel a mozgása lemaradt kb. 1/2 évet, ezáltal az értelmi fejlődése is. Most olyanra is járunk ősz óta heti 1x. Most már mindent megért, és megérteti magát, de érzem, hogy ott is van még behoznivalója. Szeptemberbe megy bölcsibe, az állítólag az ilyen gyermekeken nagyon lendít.

Ezekről mik a tapasztalataitok?

7. Macskanita (válaszként erre: 2. - Cinus79)
2011. máj. 17. 23:33
terhesség alatt sokat szédültem én is, meg szünet nélkül görcsölt ahasam, B 6-ot, és No- Spat szedettek velem:-(
6. Macskanita (válaszként erre: 4. - 83ff5144bd)
2011. máj. 17. 23:31

nekem is jó volt az Apgar, 9/10-es.

nálunk meg 3 naposan emelte a fejét, 2 hetesen átfordult, senkinek nem tűnt fel, milyen ügyes ez a baba, holott szegényt a görcs húzta már akkor:-(

nagyon oda kell figyelni, és a nyakukra járni, ha szükséges.

2011. máj. 17. 23:29

sziasztok!

nekem császárral, előre tervezett, azaz programozott császárral született a kisgyerekem, ellentétje a tiéteknek, ő dystoniás, túl feszesek voltak az izmai...nagyon.

Álélítólag a születésekor bekövetkezett oxigénhiányos állapotnak tudható be, oxitocint kaptam cseppinfúzióban, ami 5 perc alatt tolófájást idézett elő nálam, állítólag az én szervezetem reágálta túl a dolgot, mármint az oxitocint, minek következtében elment a gyerek szívhangja majdnem teljesen:-( ennek következménye lett a fent írt állapot. magyarul összepréselte a méhem idő előtt, és majdnem megfulladt. 3 hónapos kora óta hordom konduktív terápiára, heti több alkalommal, korai fejlesztésre. most 3 és fél éves, kitűnően mozog, jár, fut szalad, le sem lehet lőni:-)

Időközben megállapítottak nála féloldali spacticus bénulást, de kívülálló ezt nem érzékeli. javaslom a korai komples fejlesztést, és a HRG gyógyúszást, csodákra képes, ha időben és megfelelő szakemberekkel végzik.Nem beszélve róla, hogy ők figyelemmel kísérik a gyermek állapotában bekövetkezett változásokat, és időben jelzik, ha valami nem stimmel.

Anno 3 hónaposan engem tolószékkel kecsegtettek...

Szóval fel a fejjel, van belőle kimenet...megfelelő és mielőbbi fejlesztéssel. Onnan tudom, hogy rengeteg hypotón kisgyerekkel találkozunk nap mint nap az intézményben, ahová fejlesztésre járunk a mai napig.

2011. máj. 17. 23:02

Sziasztok!

Az én kislányom június 4.én lesz 1 éves..

2 nappal a kiírt időpont előtt született, jóslófájások nem voltak, viszont elfolyt hajnalban a víz, és beindultak a fájások... a víz elfolyásától a baba megszületéséig összesen 7 és fél óra telt el.. és a kitolási szak sem volt hosszú... ő ráadásul 10/10es Apgarral született, azaz a gond nem itt keresendő feltétlenül...

pár napos volt, mikor lekerült a koraszülöttre, mert besárgult, és infúziót kapott emiatt.. akkor azt mondták a nyakizmai hypotóniásak.. de nem foglalkoztak vele.. 2 hónaposan ismét mondták, de semmit nem tettek... 3 hónapos volt, mikor először emelte a fejét, fél éves,mikor először átfordult.. mikor ezt mondtam a dokinőnek és a védőnőnek, azt mondták ne aggódjak, csak lusta a baba.. (koponya UH kamrai aszimmetriát mutatott, de ez nem nőtt, így azt mondták nem kell vele foglalkozni).. folyton szóltam a dokinknak, hogy még nem csinálja amiket kellene, válasz: majd fogja... 8 hónaposan belázasodott, csillapíthatatlanul, irány a kórház, ott egyből durrogtak, h nem ül és nem mászik a baba.. elküldtek kéztőröntgenre, ami negatív lett, illetve gyermekneurológiára... ott a doktornő megállapította, hogy alkati izomhypotóniája van a babának, amivel az egyetlen teendő a folyamatos fejlesztés,tornáztatás... azóta szépen lassan de haladunk.. hetente 1x járunk tornára, és itthon is minden nap tornázunk.. nem soká feláll a kicsi, már próbálgatja magát.. :)

nálunk sztem 100%ban kizárható a szülészeti probléma.. persze nem mindenhol..

2011. máj. 17. 22:44

Szia!

Látom, már 2 hónapja írtad ki a témát.

Az én kislányom is 2 éves, szintén hypotón.

Már eltűnőben van nála, sok tornára jártunk, de legfőképpen a dévényes gyógytornásznak tulajdonítom a sikert.

Nála is lehetett egy enyhe oxigénhiányos állapot. Elhúzódott a kitolási szakasz és elég kéken jött a világra, elhagyta magát és nem sírt azonnal, inkább csak nyöszörgött. Aztán nem volt semmi gond, de nem szopott, gyenge volt. Laza volt a csípője és egyéb testi tünetek utaltak rá, hogy vmi nem okés. 10 hetesen már megvolt a diagnózis, azóta pedig kezeltetjük, hatalmas sikerrel.

Nálam fájásgyengeség lépett fel, újraindították a szülést. A méhlepény nem vált le szülést követően, így altattak, műtöttek.

A kislányom besárgult és vérömleny volt a fején a koponya és a fejbőr között. Ezt leszívták 2 hetes korában.

Nekem a méhem nem egészen tojás alakú, inkább szív formája van, a magzat a terhesség alatt nagyjából 5-6szor megfordult. Lehet, hogy emiatt lett a hypotónia, mert rossz helye volt, lehet, hogy a szüléskori történések miatt. Nem tudom...

De őszintén szólva én is félek a következő terhességtől és a szüléstől ezek miatt.

2011. márc. 15. 22:08

Olyanok hsz-ait várom, akiknek a gyereke ilyen problémával született. Rengeteget olvastam már erről a neten, valószínű sok esetben nem is derül ki teljes bizonyossággal ennek az oka (általában oxigén hiányt szoktak mondani), de nálam időről-időre visszatér, hogy hol történhetett a gond. Ha egyszer még terhes leszek, mire figyeljek jobban.

Röviden azért leírom a történetemet: második terhességem volt, rengeteget szédültem a 9 hónap alatt és a hasam is már kb. a 3. hónaptól viszonylag rendszeresen keményedett. Akkor sejtettem, hogy valami nem lesz rendben. Már a 37. héttől az orvosok nem értettek teljesen egyet, hogy az nst alapján legyen-e megindítva a szülés vagy ne. A végén, a 41. hét előtt két nappal indított szülés, császáros baba lett-mindez 1-2 órán belül lezajlott (az első is császáros volt)Az első koponya uh-on láttak a buksijában egy pici vérömlenyt, vagy bevérzést, de azt mondták, azzal ne foglalkozzak, majd felszívódik. Az egyik tornásztatója azt mondta, hogy lehet, hogy azon a részen lehetett oxigén hiány, vagy esetleg genetikai dolog...? Majd 3 hónapos korától a mai napig (már 2 éves) különféle tornák sokasága (erről már más fórumokon írtam), de most már szerencsére látom a fényt az alagút végén.

Visszatérve az eredeti kérdésre, esetleg attól is kialakulhatott, hogy túl sokat volt bent és már nem táplálta úgy a méhlepény? Már a 36.héttől harmad fokban érett volt. De a vizsgálatok nem mutattak problémát.

Elnézést ha kicsit hosszúra sikerült. Bármilyen tapasztalatot vagy észrevételt szívesen veszek a témával kapcsolatban.

Előre is köszönöm!

2011. márc. 15. 21:53
Izom hypotónia okai

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook