Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnál Axialis Hypotóniát állapítottak meg. Mikor várható javulás a fejlődésében? 9 hós fórum

Kisfiamnál Axialis Hypotóniát állapítottak meg. Mikor várható javulás a fejlődésében? 9 hós (tudásbázis kérdés)


6. megryan (válaszként erre: 4. - Bb.andi83@citromail.hu)
2009. dec. 17. 21:14

Vegyétek nagyon komolyan az otthoni tornát, akkor lesz csak fejlődés.

Milyen feladatokat csináltok?

Nekünk sokat segített a takarós fordítás.

Próbáld ki ha nem csináljátok: tedd az ágyon egy babapokrócra hátára a babát és a pokróc két sarkát lassan emeld fel. Ezáltal a baba lassan elkezd átfordulni. Ezt akár naponta 3 alkalommal 5 x megcsinálhatod. Egyre inkább ő is akarni, igyekezni fog. Nagyon sok, kitartó tornáztatás kell. Mi kb. 1-2 hónapos kortól 1 éves korig minden nap csináltuk, volt hogy többször is, meg masszíroztam is. Még így is késtünk az elindulással, 18 hónaposan kezdett járni. De utána már elég jól utolérte a többieket.

5. bb.andi83@citromail.hu (válaszként erre: 2. - Marc§ika)
2009. dec. 17. 20:50
Ez egy úgynevezett izomtónus zavar. Állítólag tornával teljesen rendbehozható. Bár utánanéztem és van akinél ez agyi eredetű és ez rosszabb.
4. bb.andi83@citromail.hu (válaszként erre: 3. - Megryan)
2009. dec. 17. 20:48
Igen járunk. Miskolcra ygek-be járunk heti 1-szer gyógytornára. de itthon is kell minden nap vele tornázni. Annyit már elértünk hogy hasról hátra fordul. De hátról hasra még nem. Nem ül fel egyedül, nem kúszik nem mászik.
2009. dec. 17. 20:05
Jártok valahová fejlesztésre vagy tornára?
2009. dec. 17. 20:01
ne haragudj,de megkérdezhetem hogy ez milyen betegség?vagy egyáltalán az?
2009. dec. 17. 19:56
Kisfiamnál Axialis Hypotóniát állapítottak meg. Mikor várható javulás a fejlődésében? 9 hós

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook