Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » István (Vajk) és Koppány lányának a kapcsolata fórum

István (Vajk) és Koppány lányának a kapcsolata (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. dec. 16. 21:59

[link]


Csiszár István-Torda

77. 71ddaa07fa (válaszként erre: 76. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 17. 18:03

A helyes link:


[link]

2021. aug. 17. 18:01

[link]


Wunderlich Józseffel is egyszer megnézném. Egyik legjobb hangú színész jelenleg. Nekem itt is nagyon tetszik.

75. Flóra76 (válaszként erre: 67. - Sütikee)
2021. aug. 14. 01:04

Jobb azt nem tudni..

Ha pl Szulejmán elsőszülött fiát nem öleti meg, később szultán lett volna belőle, akkor mi most valószínű naponta 5x kelet felé imádkoznánk és fejkendőt hordanánk.

74. Sütikee (válaszként erre: 73. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 23:43
Huhh, ez olyan igazi libabőrös volt ☺️ nem hallottam még a srácról, de nagyon jól nyomja 😍
2021. aug. 13. 22:28

Véres kardot hoztam. Csiszár István előadásában


[link]

72. 71ddaa07fa (válaszként erre: 71. - Sütikee)
2021. aug. 13. 22:20

Két éve Győrben láttam az István a királyt ott Tordát egy Csiszár István nevű színész játszotta és énekelte, nagyon rendben volt hangilag.


[link]


Itt a Halál szerepében hallható.

71. Sütikee (válaszként erre: 70. - Sütikee)
2021. aug. 13. 22:15
Úgy értem amit Bill énekel a legjobban, igaz nekem még Novák Peti is tetszett Tordaként.
70. Sütikee (válaszként erre: 69. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 22:10
Meg a jóslat amit Bill énekel. Ezért is írtam hogy jobb lett volna ☺️
69. 71ddaa07fa (válaszként erre: 67. - Sütikee)
2021. aug. 13. 22:05

A Nyomorultakat még nem láttam, ezért nem tudok róla véleményt mondani, de amit a youtubon hallok tőle mostanság, az már csak egykori önmaga paródiája.

Már nem vennék jegyet egyikük koncertjére sem, azt mondom ideje lenne nekik befejezni. Persze ez csak az én véleményem.


Mi lett volna, ha Koppány kerül a trónra? Azt Torda megénekelte a Véres kardot hoztam című dalban. :))

68. Sütikee (válaszként erre: 66. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 21:56

Ez három évvel a Novák féle előadás után :


[link]

67. Sütikee (válaszként erre: 66. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 21:46

Vikidálnak nagyon is van hangja ☺️ Nem vállalta, mert a Nyomorultakban játszott éppen a Szegedi szabadtéri játékokon, meg országszerte.

Minden évben megnézzük a tv-ben az "élő" közvetítést, előtte utána is más verziókban is ☺️


Amúgy nem tudom ti hogy vagytok vele, de én kíváncsi lennék ha Koppány kerül trónra, hogy alakult volna a népünk sorsa, hol tartanánk. Őszintén szólva lehet jobb lenne 🙊

66. 71ddaa07fa (válaszként erre: 65. - Sütikee)
2021. aug. 13. 20:33

Augusztus 20-án a köztévé ismét levetíti ezt a Novák Péter féle rockoperát.

Vikidál gyanítom azért nem kapott szerepet, mert szegénynek már annyi hangja sincs, mint a többieknek. Lehet apukáddal is jobban jártak volna.:))

65. Sütikee (válaszként erre: 64. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 20:12

Kovács Ágnes Anna igen. Nekem az a véleményem hogy semmilyen ok nincs ami indokolná az ilyen döntést,de nagyon sajnálom, főleg hogy ott van a kisfia is.


Sajnos elkopott a hangjuk, szegény Bill még a szövegbe is belekeveredett. De még így is nagyon jó volt őket látni, és nagy szó, hogy ezek a legendák vállalták az élő "koncertet",pláne hogy Billnek már volt infarktusa. Csak Vikidált hiányoltam, vele lett volna igazán teljes. Mondtam apukámnak, álljon be, senki nem fogja észrevenni, hogy nem Vikidál van a színpadon, csak ne énekeljen 😁


Alföldit én is tisztelem, és valóban zseni, csípem őt, de elég volt egyszer megnézni a művét, ami ugyan elég érdekes volt, mégis az ember akarva akaratlan összehasonlítja az eredetivel, vagy mondjuk úgy, az addig látott darabokkal. Azt gondolom, hogy amit Ferónak és Varga Mikinek szánt, azok borzasztó megalázó szerepek voltak!

64. 71ddaa07fa (válaszként erre: 62. - Sütikee)
2021. aug. 13. 17:42

Kovács Ágnesnek hívták azt hiszem azt a fiatal színésznőt, aki öngyilkos lett. Nem tudom, elképzelni, hogy egy a 30-as éveiben járó embert mi visz rá az öngyilkosságra.


A Novák Péter féle előadással nekem az volt a problémám, hogy az szinte koncert volt, és sajnos már azok az a szereplők , akik még az eredeti előadásban is játszottak Varga Miklós, Nagy Feró, Deák Bill Gyula, hangilag már nagyon megkoptak. Ami valahol természetes, mert nem mai gyerekek, de mégis csalódás, mikor azt hallani, hogy nem tudja már azt kiénekelni valaki, ami régen természetes volt neki.


Alföldi előadása, egy nagyon furcsa volt, de tőle nem is vártam mást. Szereti, ha megbotránkoztathat, de ettől függetlenül én egy zseninek tartom őt.

63. Sütikee (válaszként erre: 57. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 17:24
Kis érdekesség, hogy Vikidál nagyon hasonlít apukámra ☺️ és általában vele együtt nézzük az István a királyt, fanok vagyunk ☺️ együtt mentünk Novák féle előadásra is, meg még más előadás is volt, ismeretlen szereplőkkel.
62. Sütikee (válaszként erre: 57. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 17:22

Nekem is ők a favoritok, főleg Vikidál! Nagy Feró,Bill,Varga Miki, szerintem ő is olyan legalább annyira jól alakítja Istvánt, mint Pelsőczy. És Sebestyén Márta is kiváló Réka szerepében.

Mondjuk Tordaként nekem tetszik Novák Peti is, és Koppányként pedig Feke Pali kellemes csalódás volt. Pedig nekem Koppány csakis Vikidál lehet.

Igen, Kováts Kriszta nagyon jól alakítja mind a két szerepet. Ami még nekem kedvenc a csíksomlyói előadásban, az a székely himnusz, ahányszor megnézem, tiszta libabőr vagyok, de még meg is könnyezem.

Érdekes még, hogy a csíksomlyói Réka szerepét alakító lány azóta sajnos öngyilkos lett 😔

Az Alföldi által rendezett előadás viszont borzalmas volt!

Viszont tetszett a Novák Peti rendezte.

61. timycat (válaszként erre: 55. - Sütikee)
2021. aug. 13. 15:45
Igen
60. tumbo2 (válaszként erre: 59. - Sütikee)
2021. aug. 13. 15:43
kevés szövege tetszett.
59. Sütikee (válaszként erre: 58. - Tumbo2)
2021. aug. 13. 15:40
Igen valóban 🙊
58. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Sütikee)
2021. aug. 13. 15:34
Bródy szövegíró volt.
57. 71ddaa07fa (válaszként erre: 48. - Sütikee)
2021. aug. 13. 15:23

Az eredeti szereposztás nagyon tetszett, ugyanakkor sajnálom, hogy akkor Varga Miklós és Sebestyén Márta csak a hangját adta a darabban, Istvánt Pelsőczy László, Rékát pedig Kovács Ottilia alakította.Igaz megjelenésben Pelsőczy királyibb, mint Varga Miklós. :))


Ami még érdekesség, hogy Kovács Kriszta az 1990-es Népstadionban előadott darabban Gizellát, még Csíksomlyón Saroltot játszotta. Mondjuk neki mindegy mit énekel nagyon jó a hangja.

Koppány szerepében nekem egyértelmű Vikidál az aki az igazi, a többi színész, vagy zenész legyen az Feke Pál, Stohl András, vagy Vadkerti Imre nem igazán tetszettek.

Tordaként hasonló a helyzet, ott is Bill volt az igazi, amíg volt hangja...

Laborcként viszont Szemenyei János előadása volt a nyerő, jobban tetszett, mint Nagy Feró.

56. 71ddaa07fa (válaszként erre: 38. - Sütikee)
2021. aug. 13. 14:53
Nagyobb összeget mernék arra tenni, hogy Bródy írta a szöveget, Szörényi, pedig szerezte a zenét. Ez már egykor az Illés és a Fonográf együttesnél is így működött, sőt Koncz Zsuzsának, de még az Omegának is írt Bródy János dalszövegeket. Igaz ez csak a közelmúltban látott napvilágot.
55. Sütikee (válaszként erre: 54. - Timycat)
2021. aug. 13. 14:17
Crossmotoros akrobaták 😯 nem semmi. Abban volt Dolhai mint Koppány ugye?
54. timycat (válaszként erre: 53. - Sütikee)
2021. aug. 13. 13:54

Nekem kifejezetten tetszett. Én szabadtéren láttam és elég jól éltek a térrel, nagyon látványos, mozgalmas volt. Nem tudom falak között hogy oldották meg azt az előadást, pl itt voltak crossmotoros levegő akrobaták. Hogy azt színház falai között hogy oldják meg? 🤷‍♀️


Nagyon jól eltalált rendezés volt, ami csak pont annyira modernizálta, aktualizálta a rockoperát amennyire azt még szabad, de abban elmentek a falig.

53. Sütikee (válaszként erre: 50. - Timycat)
2021. aug. 13. 13:48
Milyen volt?
52. timycat (válaszként erre: 30. - Bless the child)
2021. aug. 13. 13:48
A testéért, hogy illőképp eltemethesse.
51. Sütikee (válaszként erre: 49. - Timycat)
2021. aug. 13. 13:48
Tényleg! Igazad van, rosszul írtam 🙊
50. timycat (válaszként erre: 23. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 13. 13:45
2018-ban láttam, Operettszínház, Székely Kriszta rendezésében.
49. timycat (válaszként erre: 37. - Sütikee)
2021. aug. 13. 13:40
István anyja Sarolt fejedelemasszony volt. Gizella a felesége volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook