Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Istennel beszélgethetnél, mit kérdeznél tőle? fórum

Istennel beszélgethetnél, mit kérdeznél tőle? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
17. pergamon (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. jan. 26. 08:44

Isten ezt a világot hamarosan felszámolja és egy olyan emberi társadalmat hoz létre, amely a szereteten és tiszteleten fog alapulni.


2Pét 3:13 Isten ígérete szerint azonban Új Eget és Új Földet várunk, ahol jóság, békesség és igazság fog uralkodni.


Jelenleg azért hagyja, hogy a gonosz uralkodjon, hogy eldöntve legyen az a kérdés, amit még az Édenben vetett fel egy lázadó szellemi lény, Sátán. Vagyis azt kell tisztázni, hogy az ember képes-e önmagát Isten nélkül megfelelő módon irányítani. A válasz egyértelmű ha végig nézzük a történelem lapjait.


Ézs 33:24 Egyetlen lakója sem mondja: beteg vagyok - a nép, amely lakja, elnyeri bűnei bocsánatát.

Minden fizikai, érzelmi és szellemi betegség az ádámi bűnre vezethető vissza, amely Isten megváltási tervében el lesz törölve. Az Új Föld társadalmát nem fogja sújtani a betegség semmilyen formája.


A reinkarnáció nem bibliai tanítás, a feltámadás által újra élni fognak azok az emberek akik meghaltak, akikre Isten emlékezni fog.

2012. jan. 26. 08:43

Azt még én is megkérdezném, hogy ezt érdemlem az élettől amit kapok?

Miért nem lehet könnyebb az élet?

15. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Pergamon)
2012. jan. 26. 08:42
Megbánta-e már az ember teremtését, mert ha igen, én is megbocsátok.
2012. jan. 26. 08:36
Tényleg ezt érdemlem?
13. omaja (válaszként erre: 12. - 35c0449bbd)
2012. jan. 26. 08:36
ezt főleg neked kell megválaszolnod :)
2012. jan. 26. 08:33
hogy mi értelme az életnek :)
11. omaja
2012. jan. 26. 08:17
Kérdezhetünk...de a válaszokat önmagunkban kell megtalálnunk....:)
10. pergamon (válaszként erre: 3. - Szöszi71)
2012. jan. 26. 08:17

„Amit vet az ember, azt fogja aratni is” (Galácia 6:7)

Ez egy alap igazság. Hogy ha valaki úgy dönt, hogy dohányzik, felelőtlenül vezet, vagy elpazarolja a jövedelmét, akkor ő is hibáztatható, ha emiatt szenvedés éri. Az emberek önző tettei miatt is szenvedünk, hiszen az emberek követték el a legnagyobb gonoszságokat egymás ellen.

Luk 13:4 Vagy mit gondoltok arról a tizennyolc emberről, akik akkor haltak meg, amikor Siloám tornya rájuk omlott? Gondoljátok, hogy bűnösebbek voltak, mint az összes többi jeruzsálemi?

Sok tragédia azért történik, mert az emberek rosszkor vannak rossz helyen, vagy mert valamilyen emberi mulasztás történik. Ha az emberek nem figyelnek oda a figyelmeztetésekre, pl. olyan épületeket építenek olyan helyekre, ahol nagy valószínűséggel földrengés lesz, és úgy építik, hogy ne legyen földrengés biztos. Ha beköv. a tragédia sok szenvedés elkerülhető lenne.

A Biblia kijelenti: „az egész világ a gonosz hatalmában van” . A „gonosz” nem más, mint egy nagy hatalmú szellemteremtmény, Sátán, az Ördög. A Biblia szerint ő „a levegő hatalmának uralkodója”, és azt a szellemet mozdítja elő, „amely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik”. Ez azt jelenti, hogy képes befolyásolni a legtöbb ember gondolkodását, és rávenni őket, hogy ne engedelmeskedjenek Istennek.

Hamarosan végleg felszámolja a szenvedést a földön.

2012. jan. 26. 08:03
Miért hagyja hogy egyes emberek el akarják foglalni az o helyét.
2012. jan. 26. 08:00
Nem kérdeznék semmit, megköszönnék mindent, amit kaptam,elsősorban az életemet,a családomat a gyerekeimet.
2012. jan. 26. 07:58
Miért kell az embereknek folyton marniuk egymást? Miért irigyek az emberek egymásra? Miért kell betegnek lennünk? Én nagyjából ezeket kérdezném meg tőle. És megköszönném, hogy azért vigyáz ránk :)
2012. jan. 26. 07:57
Azt, hogy Édesapukám hogy van. :)
2012. jan. 26. 07:55
Mindig az éppen aktuális kérdésemet teszem fel neki. Vagy kérek tőle. De nem szabad túl sokat zavarni :)
2012. jan. 26. 07:55
Hogy mit akar tanítani nekem, nekünk? Mert már nagyon nem értem ezt a sok negatív történést.....
2012. jan. 26. 07:49

Miért kell a földön ennyi szenvedés?

Miért vannak beteg gyerekek?

2012. jan. 26. 07:47

Mi a célja ennek a degradált embertelen világgal?

Miért hagyja, hogy a gonosz ennyire eluralkodjon?

Miért van ennyi betegség?



Van-e reinkarnáció??? :)

2012. jan. 26. 07:45
Mikor Mózes beszélt Isten angyalával, bármit megkérdezhetett volna, ő mégis azt kérdezte, hogy mi a neved.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook