Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeritek a LUX porszívóját? (kb 150 000 Ft) Van róla tapasztalatotok? fórum

Ismeritek a LUX porszívóját? (kb 150 000 Ft) Van róla tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
71. CHM
2021. ápr. 13. 15:53

Szervusztok!


Kicsit felfrissítem ezt a topikot, mert a LUX úgy tűnik örök. :-)


Nemrég volt nálunk egy porszívóügynök, aki a LUX S115-öt szeretné eladni nekünk. 400+ ezer Ft-ot kérnek érte. Erősen ingadozunk, hogy vegyük, vagy ne vegyük.


Gondoltam kissé utána guglizok, hogy mégis lássam, hogy a net mit tud erről, hol szerepel a különféle porszívó teszteken és így tovább.


Ami meglepett, hogy nem találtam róla árat (még irányárat sem) még a cég saját oldalán sem. A tartozékai ott vannak, szépen beárazva, de a porszívó nincs, csak az hogy adjam meg az adataimat és majd visszahívnak. Van ennek objektív, nyilvánosan tudható ára egyáltalán? Vagy annyiba kerül, amennyiért az ügynök el tudja adni? (Egyetlen olyan oldalt találtam ahol ár is szerepelt: a Vaterán, ahol 370000-ért kínálja valaki).


Másik, hogy az aránylag friss (egy évesnél nem régebbi) porszívó teszteken ilyen porszívót nem találtam. Rowenta, Dyson, Shark, Miele: ezek ott vannak mindenütt, de Lux-ot sehol nem láttam. Pedig ha annyira jó, ennek is ott kéne lennie a BestOf 10-ben legalább a tesztek felénél.

Csak a Lux International/Lux Hungária BullShit szerű reklámjait találtam meg mindenütt.


Tud ezekre valaki valamilyen értelmes magyarázatot? Hogy-hogy nincs a porszívónak nyilvános ára? Akár az amit az ügynök arra az esetre mondott, ha csak később veszem meg a készüléket? És hogy-hogy nincs ott a neten sehol sem az összehasonlító teszteken? A helyükben küldeném mindenhová, akár ingyen, hogy teszteljétek gyerekek! Aztán ha ott van mindenütt az első tízben, az akár sokkal meggyőzőbb is lehet, mint az ügynökök bemutatója.

70. Vízimádó (válaszként erre: 69. - Gabi_71)
2014. júl. 14. 14:15

A felvetés érdekes!

Valamiért kihívtad Őket! Tán felhalmozódott a piszok? Ha van géped ez nem történik meg. A takarítás könnyebbsége sem elhanyagolható szempont. Ha neked ez vált be, akkor csináld így!

Az allergia meg jön megy, az allergiások nagy számban nem így születnek. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekeknek lesz családja, és több helyen is használhatjátok. Nem akarlak meggyőzni, ahonnan közelítesz az a gazdaságossági oldala, ez egy másik!

Sok sikert a lottóhoz!

2014. máj. 14. 21:25

Tegnap jött hozzám egy kárpit- és szőnyegtisztító brigád. LUX porszívójuk, gőztisztítójuk van. Kb. 3 órás munkáért elkértek (egy barátinak egyáltalán nem mondható) 16 ezer forintot. Ennyi időbe és pénzbe egy komplett ülőgarnitúra és egy átlagos szőnyeg száraz-, majd nedves porszívózása, és átgőzölése fért bele.

Kicsit számoltam. Tételezzük fel, hogy évente kihívom őket, és még a hálószobai matracokat is kitisztíttatom velük. Számoljunk ezért össz. 35 ezer Ft-ot.

Csak a 650 ezres porszívó árából 18x hívom ki őket, tehát 18 év után kezdene megtérülni az ár. Az áruhitel kamatát, a szervizelést, porzsákot, alkatrészcserét még nem is számoltam bele. Plusz, nem csak a porszívóról beszélünk, hanem a gőztisztítóról is!

Mivel a gyerekek már kiskamaszok, kutya-macska kint van, allergiánk nincs, évente 1x elég ezt a fajta tisztítást elvégezni. Parkettára, járólapra fölösleges szerintem.

Szóval - hacsak nem lesz nagyobb nyereményem a lottón - én biztosan nem áldozok egy ilyen gépre, bármennyire is el vagyok tőle ájulva.

68. Vízimádó (válaszként erre: 67. - Imicu48)
2014. márc. 4. 20:42

Gratulálok!

A legjobb döntés, ha felhívod a Lux ügyfélszolgálatot, szerintem azonnal küldenek neked, vagy hívd fel akitől vetted!

Nekem nem a CL van, de még DVD-t is kaptam hozzá.

Ha nem tudod megoldani, írj, és felhívom az üzletkötőmet! Jó fej, biztosan segít neked is!

Nekem a dobozban volt egy kb. 50 oldalas leírás, tehát a géphez jár!

2014. febr. 8. 11:27

Vettem én is egy lux intelligence CL porszívót.

Nagyon szeretném megtudni hogy miért nincs rgy ilyen drága készüléknek rlszletes használati utasitása. ha tudna valaki informálni róla.

2013. jún. 10. 16:15

nem olvastam el mindent de nekünk is van, jópár évvel ezelőtt vettük de majdnem 300 volt. Levegőtisztitásra nem használjuk , de kárpit atkátlanitásra , portörlésre, függönyposzizásra naponta és több mint 1 hónapig tart a porzsák ami nem 5-6 ezer hanem 2600 ft évek óta, annyi h most újítottak állytólag tovább tart és csak 4 van benne.

Mi nem bántuk meg előtte majdnem ennyit ráköltöttünk már külnféle vacak porszivókra ami 1-2 év után tönkrement, nem jól szívott stb uti kibirja 20 évig hacsak nem csesszük el pl vizet tilos vele felszívni.


nagyon nagyon jól szyv, ez már utána csak onna tudod h pl anyósnál porszivóztam hát egy rémálom volt a Lux után.

65. Vízimádó (válaszként erre: 64. - Regin_a)
2012. dec. 10. 08:35

Elvileg minden porszívó használható levegőtisztításra, hiszen a beszívott levegőt valamilyen módon megszűri! A szűrőktől függ, hogy ezt milyen mértékben teszi. A gyengébb szűrőmegoldásokkal pont ez a baj, hogy a mikroporokat átengedik, és ezek halmozódnak a lakásban.

A Lux tudomásom szerint 99,97% ban szűri a levegőt.

64. Regin_a (válaszként erre: 62. - Vízimádó)
2012. dec. 5. 15:12
Mert a Rainbow csak a lakás levegőjének a tisztitásra is használható, gondolom ilyenkor nem keveri a levegőt a vizbe és a HEPA szűri ki az allergén cuccokat
2012. dec. 5. 09:00
Szerintem az árából a LUX-nál kapsz egy gőzöst, és egy porszívót!
62. Vízimádó (válaszként erre: 61. - Anibani53)
2012. dec. 5. 08:56

Eltévedtél?


Vizes rendszerű porszívó, kiváló minőségű anyagokból!

Összehasonlítva a Lux gépével: vízbe szűr, talán az egyetlen amelyik nagy sebességgel keveri a port a vízzel hatékonyan. Ez azért fontos, mert a felületi feszültség miatt a víz nem tökéletes szűrő! (Gondolj a vízipipára) Ezért bele raktak egy Hepa filtert. (akkor minek a víz??)

A Luxnál egy speciális porzsák van a víz helyett, és utána van a Hepa. Nem mindegy hogy ebbe a szűrőbe nedves, vagy száraz levegő érkezik! Gondolj arra, hogy hogyan tisztítod, vagy szárítod a takarítás után!

A kibocsátott pára sok esetben jó pl.száraz lakásban, de lehet káros is. A párásítás nem egy porszívó feladata.

Összefoglalva: szerintem egy jó porszívó, árban a másfél kétszerese a LUX-nak. Hatékony, de a víz miatt maszatolni kell vele, mert ha nem tisztítod el megfelelően, gombaspóra keletkezhet. Tudomásom szerint a Luxból több százezer van a háztartásokban, európai gyártású, jó szerviz háttérrel. A RAINBOW (Amerikai) statisztikáit nem ismerem, de néhány ezernél többet nem hiszem hogy eladtak.


A döntés a tiéd, ha rám hallgatsz LUXot vegyél!


Próbaként kérj kölcsön egy vizes porszívót, használd egy-két hétig, és utána dönts!

2012. dec. 4. 11:28

Tudtok valamit egy másik "csodaporszívórol"?

A neve RAINBOW?

2012. nov. 27. 08:49

váá


30 millió egy lakásért, 10 millió egy autóért, 1 millió egy bútorért, 300 ezer egy ágymatracért, 200 ezer egy telefonért, 10 ezer valami gagyi vacakért?


Komoly :DDD


Nézd meg a fórum témát! Van róla tapasztalatod?


Hagyjuk már meg mindenkinek, hogy eldöntse neki mit ér meg a tisztaság, vagy bármi!(ld. elöbb)

Én is megvettem,és nem bántam meg. Egy mobilért nem adnék 200 ezret, attól még jó lehet, és nézd meg hányan veszik, és ölik egymást a plázákban! Nekik az tetszik, szívük joga, hogy azt vegyenek amit akarnak! Nem gondolom, hogy nekem akinek gőze sincs a hasznosságáról ebbe bele kellene dumálni, csak azért mert szerintem drága!

Elnézve a többi hozzászólásodat(alacsony nyugdíj, stb.) értem a helyzetedet, csak nem ez a téma!

Szerintem indíts egy fórumot, "ki tehet arról,hogy ennyi a nyugdíjam" címmel, ott van helye a miért nem tudom megvenni típusú hozzászólásnak.


(vajon miért hívják TuttoLUXonak?)

Van egy ismerősöm aki a mai napig azt hiszi, hogy Lux gépe van! Vicces!

59. hamyka (válaszként erre: 58. - Hamyka)
2012. nov. 23. 11:00
bár a zepter is enyiért adja a tutoluxo csodáját :DDDD
58. hamyka
2012. nov. 23. 10:59

váá


félmillio ft 1 porszívóért?? komoly :DDD

57. Vízimádó (válaszként erre: 56. - Kristo_f)
2012. nov. 23. 08:03
Nem is vettem annak, de köszi a helyesbítést!
56. kristo_f (válaszként erre: 54. - Vízimádó)
2012. nov. 22. 18:48

és én is normálisnak gondolom magam! "


Lehet féreérthető volt

Nem személyeskedésböl irtam, csak "szólásképpen"

2012. nov. 22. 13:45
Kipróbáltam, ha lenne rá pénzem rögtön vennék egyet!
54. Vízimádó (válaszként erre: 53. - Kristo_f)
2012. nov. 22. 08:40

Szia!

Nagyon korrekten leírtad, hogy nem láttál még ilyet!

Ritka az ilyen hozzászóló, aki nem csak fikáz, hanem érdekli a téma!

A különbség egy 2000 wattos porszívó és a Lux között a mélytisztítás. Általában a gépek csak felületi porokat szedik össze. Próbáld ki, porszívózd ki a szőnyeget, és utána porold ki, vagy az ágyat püföld meg, meglátod mi jön belőle.

Nálam is sok kupac port szedtek ki, pedig tiszta a lakás, és egy jó porszívóm volt. Mikor kiborították a porokat köhögtünk, prüszköltünk, pedig nem vagyunk allergiások. Javaslom nézz meg egy ilyen bemutatót, és a saját szemeddel láthatod a különbséget. A Rainbow (Amerikai) is egy nagyon jó gép, az egyik, talán az egyetlen hasonló tudású mint a Lux. Én azt is láttam, nekem a víz nem tetszett benne, mert a fene akar 5perc porszívózás után 10percet sarazni. Azért jól látszik, hogy egy ilyen minőségű gép nagyjából ez az árkategória.

Egy biztos, nagyon sok embernek van Lux porszívója, és én is normálisnak gondolom magam!


Jó egészséget

53. kristo_f (válaszként erre: 52. - Vízimádó)
2012. nov. 21. 10:32

Üdv

Én ilyen porszivó teszteket nem csináltam és nem is láttam

DE

ne mondja senki, hogy egy alapos normál-2000W-os- porszivózás után ha marad még por, vagy bármi, az egészségre ártalmas

Miben mások ezek a drága gépek, szívás tekintetében?

Semmiben, max a finomabb szűrőjükön ottmarad az a por amit nem venni észre egy por/papirzsákos vagy egy víz-zsákos porszivónál


Ismerősöm most árul 500ezerért egy Rainbow vizzsákos porszivót

Meg vagy zavarodva, kérdeztem

Mit gondolsz, 1millio forint volt újonnan és ez bemutató darab, alig ment

Normális aki megvesz egy ilyen gépet?

52. Vízimádó (válaszként erre: 50. - N ira77)
2012. nov. 21. 08:44

Jó kérdés, hogy drága-e a gép! Egy allergiásnak a havi gyógyszere 10e Ft. körül van, ha asztmás akkor már nem is tudom. Egy családon belül akár többen is lehetnek, nem beszélve a veszélyeztetettek, gyerekek, idősekről. Érdekesen hangzik, de a tisztaság (nem sterilitás) forintosítható. Szerintem mindenki tisztában van akár a porok, gombák, élősködők, stb. egészségre gyakorolt hatásával. Sokat hallottam ismerőseimtől a gyermekeknél előforduló ekcéma kezelésével járó kellemetlenségek költségeiről. Horror összegeket lehet erre is költeni. Nem tudom mennyi egy kókusz matrac, de az sem olcsó, és mit érünk vele, ha tele van ki tudja milyen porral! (ezeket sterilizálják csomagolás előtt? Vagy a kitudja honnan származó kókusz tisztítva van e?) Milyen opció van ezek tisztítására? Ez ugyan így igaz a szivacsra is. Szokásos érv a jövedéki termékek vásárlása (szándékosan írom így)az olcsó, vagy drága. Összefoglalva úgy gondolom, hogy a prioritások határozzák meg egy ilyen gép vásárlását, figyelembe véve az anyagi lehetőségeket. Sok esetben ezek átgondolása kizökkenti az embert a kényelmi zónájából, ezért nehezebb a döntés, viszont a fontossága vitathatatlan. Nekem megérte!


Jó egészséget

51. hamyka (válaszként erre: 50. - N ira77)
2012. nov. 11. 18:52

Huuu, köszy hogy leírtad az utolsó pontig....


Huuu nekem sincs ennyi pénzem, ráadásul én leszázalékolt vagyok és állásom sincs :(

2012. okt. 15. 13:01
Nálam tegnap voltak a LUX-tól és eléggé elhűltem, amikor kiporszívózta a 15 hónapos kislányom kókuszmatracát, amit a pici születése előtt vásároltam:1 kupac finom por. A játszószőnyegében, amit előző nap takarítottam ki, ill. a termékbemutató előtt ismételten, brutál mennyiségű 3 kupac por és miegymás volt.Az ágybetétem, amit szoktam porszívózni és mellesleg csupán 4 éves szintén 3 kupac finom por. Eléggé elgondolkodtató, hogy ebben alszunk. Természetesen az összes csoda bemutatása után rátértünk az anyagiakra. Csupán a készülék, az alap tartozékokkal több mint 500.000ft, ami részletre is megvásárolható. Gondoltam, hogy több mint 100.000ft, de ennyire azért nem számítottam. Egy plusz, teleszkópos, elektronikus vezérlésű, porolós fej 100.000ft, ami külön megvásárolható. A teljes szett takarító eszközökkel, kb.650.000ft. 24 havi részletre is lehet vásárolni, kb. 80.000ft-os önerő szükséges, majd kb.21.000ft/hó. Sajnos ennyi pénzem GYED mellett és egyéb hitelek mellett jelenleg nincs. Egyébként vsz. beruháznék egy ilyenre, mert az egész család allergiás. Tényleg aki megteheti, esetleg a családban többen összefognak nagyon érdemes beruházni egy ilyenre, mert eddig egy porszívóm sem tudott ilyeneket-ráadásul ha nem a saját szememmel látom, akkor el sem hiszem.
49. Vízimádó (válaszként erre: 47. - Macsekos)
2012. okt. 4. 09:58

Kedves macsekos!


Tökéletesen egyetértek veled abban, hogy aki nem tudja használni az ne vegyen ilyet! Azért felhívnám a figyelmedet egyik előző hozzászólásomra, melyben azt tárgyaljuk, hogy a Lux kb. 15 évente fejleszti a gépeket! Számoljunk! A 820-as gépet 2 éve nem gyártják. Ez azt jelenti, hogy 95 körül került forgalomba. Mínusz a fejlesztés 1-2 év, azaz 1993-as éveket írunk! Nyílván sokminden változott, az viszont sajnálatos, hogy kis lakásba kényszerulnek az idősek, és elgyengülnek. Ennek egy kicsit ellentmond néhány vidéki ismerősöm, aki kapál, kertet ápol, stb., és 70-80 évesen erősebb, és kitartóbb mint néhány fiatal!

Összefoglalva, szerintem sem a 30 négyzetméterben lakó idős Urak-Hölgyek azok akiknek ezeket a gépeket szánják! A Svéd nyugdíjas meg tudja fizetni a fiatal takarítónőt,(és nem 30 négyzetméteren lakik) ha nem bírja már fizikailag. Sajnos ez nálunk nem így van, de erről nem a Lux tehet! (szerintem) A felmosó vödör is vízzel 8-10 kg. és gagyi az ergonómiája, de sok éve nem csinálnak jobbat!


Erőben gazdag egészséget kívánok a problémáid megoldásához!

48. hamyka (válaszként erre: 47. - Macsekos)
2012. szept. 18. 23:15
igazat adok neked :D
47. macsekos (válaszként erre: 46. - Vízimádó)
2012. szept. 18. 22:55

Kedves Vízimádó! Egyetértek veled abban, hogy nagyon jó porszívó, abban is, hogy a világon az egyik legjobb. Kényelemben és használhatóságban azonban lenne min elgondolkodni még. A hozzászólásomban szerintem kiemeltem, hogy mindenki a pénztárcája mellett azt is vegye figyelembe, hogyan tudja használni, kihasználja-e. Nem leszóltam, hanem kifejtettem miben jó és kinek miért nem felelhet meg. Nekem van, mint írtam. Én 3 hónapig lelkes használója és ajánlója voltam. Eztán feltűnt, hogy nem bírja a csuklóm. Azért kitartóan használtam még majd 2 évig, és miután a törlesztőket kifizettem vettem a Miele porszívót. Nekem a korom, a lakásunk kis mérete és a cicák szőre miatt ez jobban használható. 42 m2-en nem tart az ember 2 porszívót, mert nincs hely. Van Lux légtisztítóm is, mellyel meg vagyok elégedve. A Lux porszívója nekem nagyon sok nehézséget okozott használat közben. Naponta használtam!!! Azért írtam a hozzászólásomban, hogy mindenki minden szempontot vegyen figyelembe, mielőtt vásárol. A legjobb sem elég jó, ha az ember nem tudja használni. Az idős embereknek meg tényleg nem biztos, hogy van fizikumuk emelgetni, fordítani, a csöveket összedugdosni, a bútort a fejhez fordítani stb. Senkit nem akarok lebeszélni, sőt aki beteg, vagy kisgyermeke van, elég nagy a lakása, tisztességesen tudja cserélni a szűröket, megvenni a meghibásodott kábelt vagy elnyűtt gégecsövet, annak biztos, hogy jó befektetés egyszer megvenni, és legfeljebb újabbra cserélni beszámítással, ha kijön egy korszerűbb fejlesztés. Amúgy 30 évig ma már elvétve használja valaki ugyanazt a porszívót. A család sem biztos, hogy vágyik megörökölni, ezért és a többi említettért mondjuk 70 évesen nem biztos, hogy jó döntés egy Lux porszívó. Természetesen 30 év jó működés garancia a minőségi termékre. Fiataloknál, népes vagy többgenerációs családban biztosan ki és sokáig használható.

Az ára az új fejlesztés miatt nagyon lement, ezért nagyon el sem adhatom. Nem kótyavetyélem el, mert elismerem a jóságát mindamellett, hogy nekem nem vált be. Talán, ha 10-15 m2-el nagyobb lakásom lenne, akkor 1-1 nagytakarításkor elővenném még vagy 10 évig. Nekem volt néhány javaslatom a könnyebb használhatóságra annak idején, melyet el is mondtam a magyarországi képviseleten még jóval az új fejlesztés megjelenése előtt. Nem tudom mennyit hallottak meg belőle. Az új típus azt hiszem több, mint 1 kilóval könnyebb és valamivel kisebb is. A "teleszkópos" cső és a gégecső végén lévő íves műanyag cső nem tudom változott-e. A csatlakoztatható kiegészítő fejekről meg fenntartom a véleményem, miszerint nehezen használhatók illet nem férnek be sok helyre. Tulajdonképpen ez sem lenne probléma, ha biztosítanának még néhány kiegészítőt választékban és nem egy újabb vagyonért, hiszen legyen akármilyen jó műanyag, a fröccsöntés és a hozzá való szerszám nem egy csoda manapság. A márka kezdeményező gesztusa lehetne a vásárlók felé. Nem ártana még 1 fogantyú a gép testére és 3 bolygókerék az 1 helyett sok problémát megoldana. Nem a súly a legnagyobb baj, hanem a kezelhetősége és mozgatása ennek a nagy súlynak. Összefoglalva legyen akármilyen jó is egy porszívó, a kényelem és ergonómia ilyen árfekvésnél szerintem már maximálisan maximális követelmény, és akkor talán az idősek sem tennék félre olyan könnyen a gépet. Magamon kívül személy szerint még 2 koros illetve idős embert ismerek akik néhány év használat után félre tették a Lux d820 -at. Egy ember meg visszaadta. Összefoglalva nem vitázni szeretnék, csupán leírtam 2 alkalommal a véleményem és tapasztalatom, mivel ez volt a fő téma. Mellékesen nemrég ébredtem rá, hogy a majd 30 cm átmérőjű Zepter edényem is lassan meghaladja majd az erőmet, és az indukciós nagyméretű wok emelgetése is feladat. A legközelebbi mosógép vásárlásánál előnyben kell majd részesítenem a felültöltős mosógépet, mert ki tudja le tudok-e majd gugolni az elöltöltős ajtaja előtt. Tudod a kor előrehaladtával változnak a szempontok és sajnos ehhez kell majd igazítani az elfogadható érveket és megtalálnunk a magunkét. Számomra a tanulság ennyi volt és hidd el 5-10 éve még eszembe sem jutottak volna hasonló gondolatok. Némely kritika persze előbb utóbb fiatalon is megfordult volna a fejemben, hisz a forma és ergonómia a szakmám alappillére.

46. Vízimádó (válaszként erre: 45. - Macsekos)
2012. szept. 18. 08:45

Kedves macsekos!


Igazad van, hogy a Lux porszívó nagyobb és nehezebb mint a hagyományos porszívók!

Ez azért lehet, mert 25-30 év használatra tervezik, illetve a szűrőrenszer, motor, elektronika nem fér el kisebb helyen. Egy kis Polskiba sem fér el egy 6 hengeres BMW motor!

A Luxban az a jó, hogy helyszínen mutatják be, kézbe lehet fogni, kipróbálni munka közben is.

A vásárlás után sem a súlya, sem a mérete nem változik, ezért nem hiszem, hogy az "ügynök" lenne a hibás! A Lux egy nagyon jó cég, de nem hiszem, hogy meg tudják oldani, hogy mindenkinek, és minden igénynek megfeleljen.(szerintem ilyen termék nem létezik) A LUX porszívó a világon az egyik legjobb gép. Mindenkinek ajánlom, mert azt teszi amiért megvesszük, és ezt nagyon hosszú ideig megbízhatóan tudja. Valahol meg kell alkudni. Ha kicsit akarunk, és könnyűt, az nagy valószínűséggel nem azt a szolgáltatást nyújtja mint a Lux.


jó egészséget!

2012. szept. 15. 03:58

Kíváncsiságból kerültem ere a web helyre és regisztráltam. Elolvastam a hozzászólásokat, mielőtt írásba fogtam. Az érdeklődésemet az keltette fel, hogy nekem is van 1 Lux Royal d820 porszívóm, és most el szeretném adni.

Kb. 4 éve vettük részletre, mert atka allergiám van. A porszívóról nincs rossz véleményem.

Amit az ügynökök és a cég honlapja ír, megfelel a valóságnak. Az átlag magyar embernek 4 évvel ezelőtt és ma is igen drága darab. A design tényleg nem a legújabb, lényegi formai változás a mostani fejlesztésben sincs. Az újabb típusnak kisebb a súlya és digitális érzékelői vannak. Nem tudom van-e 3 bolygókereke.

Az én porszívóm azért lett félre téve 2 év után, mert elmúltam 55 éves, a lakásunk kicsi, és egyszer csak nehezen tudtam mozgatni, megerőltette a csuklómat. Én 2-3 naponta porszívóztam és nagyon elfáradtam közben. Vettem egy Miele porszívót, mely szintén nem volt olcsó, hiszen az is 83 ezer Ft. volt újonnan. Meg vagyok elégedve a Miele porszívóval, mert ergonómiája jobban szolgálja a koromat, fordulékonyabb, fáradság nélkül tudom használni. Az eredménnyel is elégedett vagyok.


A Lux nagy előnyei: nagyon csöndes működés, nagyon jó teljesítmény felvétel és leadási arány, alapos és mélységében is tökéletes szívás. Akár 4 órás folyamatos működés, automatikus szívóerő csökkentés szükség esetén. Az allergiám tünetmentessé vált. Hátránya a régebbi designból következő ergonómiai nehézség, nehezen fordul kis helyen, kárpitfej bizonytalanul működik és az ecset túl bumszli. A porszívó ára és tartóssága megérdemelne legalább annyi fejlesztést, hogy kreálnak hozzá néhány kiegészítő tartozékot, amivel jobban hozzá lehetne férni sarkokhoz, elektronikai eszközök alá. Nem ártana egy laposabb és más alsó kiképzésű padlókefe sem, mely jobban befér alacsony bútorok, kanapé alá.

A korpusz és motor tényleg tartós. A repülőgép motorok elvén működő motor van benne állítólag. A gépre csak 2 év garancia van, míg a motorra 5 év. A szerviz pontos, gyors és készséges. Porzsák nem drágább, mint bármely jó minőségű porszívó porzsákja. Nálunk 2-3 hónapig volt elég 1 db. porzsák úgy hogy cicánk is van.


A Miele könnyebben használható, igazán jól szív. Sok egyéb kiegészítő is vásárolható hozzá. A bele való zsák kb. annyiba kerül, mint a Luxé és még tovább bírja. Hangosabb és nagyobb teljesítményfelvétellel dolgozik, vagyis az üzemben tartása drágább, karbantartása viszont olcsóbb.

Azonban én gyorsabban tudom használni, ezért rövidebb ideig kell működtetnem.


Én azt tudom javasolni, hogy ha valaki jó porszívót szeretne venni, akkor a neki megfelelően jót vegye vagyis az ár érték arány mellett vegye figyelembe az életkorát, fizikumát, lakása méreteit és bútorzatát. Kis lakásban élő idősebb embernek jellemzően nem javasolnám a Lux porszívót. Fiataloknak, kisgyermekeseknek, nagy lakásban élőknek viszont kitűnő választás lehet. Azt is figyelembe kell venni szerintem, hogy hány évig évtizedig fogjuk még használni. Lesz-e aki segít, ha mi már nem bírjuk az ilyen jellegű munkát.


Végezetül a Lux nem MLM rendszerben működik, de jutalomrendszer náluk is van. Bolthálózatokon keresztül nem forgalmaznak semmit. Nálunk a napokban járt újra Lux-os ügynök. Tényleg becserélné újabb típusra, de bármilyen egyéb Lux termékre, mert akkor eladhat nekem egy új készüléket. Neki az eladás olyan megoldással is haszon, ha beszámítva az előző terméket elad nekem egy újabbat, legyen az bármi. Arra vigyáz, hogy ne tévessze szem elől az értéket és amortizációt. A nekem tett ajánlatból azt derítettem ki, hogy egy olyan porszívó ára, mint az enyém, úgy 200 ezer Ft ténylegesen, bár ennyiért nem lehet eladni, mert ott a fiatalabb konkurens, meg a részletvásárlás nagy előnye. Azt azért halkan megjegyzem, hogy tisztességes ügynök igenis nem ad el idős, nagyon idős embernek 9 kg-os porszívót vagy több kilós edényeket több 100 ezer Ft-ért akár könnyen fizeti ki, akár nehezen. Egy a lakásban tartott atraktiv árubemutatón nem derül ki általában, hogyan tudja majd a tulajdonos használni. A jó minőség és tartósság, de még az egészség sem elég indok, ha az ember az új tárgyat majd csak a sarokban tartja.

44. Vízimádó (válaszként erre: 40. - Szofi60)
2012. szept. 14. 08:32

Kedves szofi60!

olvasd el kérlek a 35. hozzászólást!

Egy kicsit megvédeném az "ügynököt"!

Miért vette meg?

Tudomásom szerint nincs 260.000.- ért gép, csak valami használt.

Szerintem ha részletre vette meg édesanyád azért ennyi az ára. Nekem is van Lux porszívóm, én is részletre vettem, viszont azt gondolom, hogy ez egy lehetőség, másképpen nem tudnám megvenni!(pedig nem vagyok kisnyugdíjas)

A véleményem az, hogy kicsit eltúloztad a jelzőket, nem vagyok biztos abban, hogy anyukád döntése miatt hitvány lenne valaki, és szégyelnie kellene magát. Az hogy valakinek az anyagi helyzete megengedi e hogy vegyen ilyen gépet, az főleg nem az Ő felelősége! Nekem évtizedek óta vannak Lux gépeim, sok "ügynökkel" találkoztam, de ha valamit nem akartam megvenni, azt nem is tudták eladni.

Gondolatmenetedet követve szégyelje magát a pék, a tejes, a húsos, és mindenki mert kihasználja, hogy valakinek kevés a jövedelme!(ha így nézzük igazad van!)Szégyelje magát a világ!

43. hamyka (válaszként erre: 42. - Hamyka)
2012. aug. 16. 23:48
persze uj motorral és 5 év garanciával, tudom hogyy megoldhato mert beszéltem velük anno :)
42. hamyka (válaszként erre: 40. - Szofi60)
2012. aug. 16. 23:47
ha nem vágytok annyira ujra és jo a használt és régebbi akkor olyan 70-80 ezerböl is megvan 1 Lux.... nah én nem vagyok Lux ügynök csak tudok róla hogy van.....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook