Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki a Parkinson betegek elektróda beültetését az agyba? fórum

Ismeri valaki a Parkinson betegek elektróda beültetését az agyba? (tudásbázis kérdés)


1 2
8. cikicakk (válaszként erre: 5. - 3d956aa820)
2017. jan. 5. 14:51
Nagyon szépen köszönöm a te válaszod is.Örülök,hogy eddig pozitív eredményről számoltok be. Most már én is a műtét elvégzése felé hajlok. Rengeteg dolgot elolvastam az interneten is.Volt ami megijesztett,volt ami pozitívan hatott rám,de kb 50% ide ,50% oda volt a véleményem.Számomra az orvosi véleménynél sokkal fontosabb azoknak a véleménye,akik már átestek ezen a műtéten,vagy akik ismernek olyan embert aki már átesett rajta. Férjem orvosa szerint nála is genetikai eredetű a betegség.Férjem nem ismerte az Édesapja családját,mert még 2 éves sem volt mikor elváltak a szülei.Anyai ágon viszont senki nem volt Parkinsonos a családban. Édesanyja 99 éves korában itt nálunk halt me.Én ápoltam életének utolsó éveiben,de végelgyengülés volt a halál oka. Mikor kiderült,hogy a párom parkinsonos,akkor azt mondta az orvos,hogy az élet hosszát nem befolyásolja a betegség,csak az élet minőségét. Biztos olvastad,hogy én ápolónő voltam és legtöbbet elfekvő osztályon dolgoztam.Ma már sokkal finomabban fogalmaznak és rehabilitációs belgyógyászatnak,vagy krónikus belgyógyászatnak hívják. Elég sok parkinsonos beteget ápoltam,de tényleg egyik sem a parkinson miatt halt meg.Sajnos szerintem azért befolyásolja az élet hosszát is ez a betegség,mert a páromnál a depresszió egyre gyakoribb.A máj funkciós vizsgálatai is eléggé a türelmi határ tetején járnak,sőt néha az amyláz ( hasnyál mirigy problémát jelez) szintje is magasabb a kelleténél.Ezek a problémák a sok gyógyszer miatt vannak. A vérnyomása is elég magas a depis időszakban és a pulzusa is bőven 100fölött van.Ezekre a problémákra is gyógyszereket kap.Májkímélőt is szednie kell. Összesen reggel 13 szem gyógyszer,délben 7 szem és este 12 szem gyógyszert kell szednie. Ezek legnagyobb része a Parkinson ellen vannak. Fél évet adott az orvos gondolkodási időt,maximum ennyi az ameddig műthető. Nem a kora miatt (66 éves) hanem az állapota miatt.Egy bizonyos állapot romlás fölött már nem műtenek,mert nagyobb a kockázat,mint az eredmény.Köszönöm a segítséget,sokat számított amit írtál.Ha tudsz beszélni azzal akit műtöttek és hajlandó rá,próbáld kérlek kikérdezni milyen volt a mútét? Azt tudom,hogy az elektróda helyének meghatározásáig ébren kell lennie. A beültetés alatt már altatják,bár ez szerintem kórház és orvos függő is,hisz az agyban nincsenek fájdalom receptorok,így fájdalmat nem érez a beteg műtét közben.Inkább a lelki tényezők és a hangok elviselése lehet nagyon rossz. Fiam ápló képzőbe jár Szegeden és kértem,hogy ha van lehetősége kérjen meg egy idegsebészt,hogy benn lehessen egy ilyen műtétnél.Már sok műtétet látott,az idegsebészeten is voltak már gyakorlaton,de pont ilyen műtét akkor nem volt,csak balesetből származó agyműtéteket és daganat miatti agyműtéteket látott. Szia, és feltétlen megírom,hogy mi lett a döntésünk.
7. lapbarna (válaszként erre: 6. - Cikicakk)
2017. jan. 5. 14:28

Örülök, ha segítettem! :D

Sok sikert nektek!

6. cikicakk (válaszként erre: 4. - Lapbarna)
2017. jan. 5. 14:17
Nagyon szépen köszönöm a választ.Tulajdonkép engem pont az ilyen válaszok érdekelnek.Az orvosok a tudományos részét mondják el,de engem inkább az érdekel,hogy aki átesett már rajta,annak mennyire volt sikeres a műtétje,hogy élte meg,mennyi volt a gyógyulási idő,stb Ha egyszerűen akarnék fogalmazni,akkor azok története érdekel akik már átestek a műtéten.
2017. jan. 5. 09:06

Kedves cikicakk!


Nálunk a családban női ágon iden sok a Parkinson beteg, én személyesen még nem vagyok érintett, viszont a genetikai hajlamom megvan. Nagymamám gyógyszerezését a szintén Parkinsonos nagynénémmel felügyeljük, így 6-8 éve teljesen képben vagyok a betegséggel kapcsolatban. Nagymamám nővérét műtötték 5 éve, neki kb. 20 %-ot javult az állapota, ő ezt csodaként élte meg. Azóta sem romlott vissza arra a szintre az állapota, mint a műtét előtt volt.

Nagymamámnak is felajánlották a műtétet, viszont ő nem szerette volna, mi pedig ráerőltetni nem akartuk. Ahogy látom, bár sosem vallaná be, megbánta. Nagyon sok segítségre szorul, pont karácsony előtt feküdt egy hetet a Neurológiai klinikán, ahol sajnos pelenkát kellett viselnie, mert a nővéreknek nem volt idejük őt minden egyes alkalommal kikísérni a mosdóba. Ma már nem műthető sajnos.

Szóval szerintem érdemes belevágni, mert ha esetleg később jön a felismerés, hogy ez egy elmulaszott esély volt egy valamivel könnyebb életre, akkor ez könnyen mélyebb depresszióba sodorhatja a férjét.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan fognak dönteni, kérem írjon róla!

(Százezerszer oda-vissza beszéltem erről neurológusokkal és pszichiáterekkel nagymamám miatt, ha rajtam is diagnosztizálnák a betegséget, akkor a műtét mellett döntenék.)

4. lapbarna (válaszként erre: 3. - Cikicakk)
2017. jan. 4. 15:46

Szia!

Én személyesen nem vagyok érintett, de ismetek egy csajt, akinek a férjének Pécsett ültették be az eszközt. Az életminősége 100%-ot javult. Nemrég az akksi lemerült, emiatt ismét Pécsett érdeklődtek, de kiderült, hogy Debrecenben is van 2 orvos, akik ezzel foglalkoznak.

Nem tudom, hogy neki milyen fajta betegsége van, Szegeden sem vagyok ismerős. Én csak egy laikus vagyok, és azt mesélem el, amit hallottam.

Jó egészséget nektek!

2017. jan. 4. 14:56
Sziasztok Lányok! sajnos látom kevesen vagy senki nem olvasta a beírásom,vagy éppen ha olvastátok is,nem tudtok semmilyen javaslatot,vagy éppen nem ismertek senkit aki ilyen műtéten átesett volna.Most pedig nagy szükségem lenne tanácsra,főleg olyan embertől aki maga is átesett egy ilyen műtéten,vagy ismer olyat aki átesett.Nálunk 41 éve egészségügyi kérdésekben mindig én döntök.A férjem és a fiaim is elfogadták a döntéseimet,mert úgy voltak vele,hogy ápolónőként csak jobban ismerek tüneteket,kezelési módokat,mint egy olyan ember aki egész más területen dolgozik.Ez így is volt még kb az 1985-ös évig.Én 1975-ben végeztem az ápolónő képzőt és nyugodtan kijelenthetem,hogy az orvostudomány a maihoz képest gyermekcipőben járt.Nem ismertek ennyi betegséget és nem ismertek fel ennyi tünetet.Az is igaz,hogy akkoriban fele ennyi káros anyag sem volt a levegőben és az élelmiszerek fele annyi káros anyagot sem tartalmaztak.A gyógyszer ipar sem árasztotta el az embereket ennyi féle gyógyszerrel,ami valljuk be,néha többet árt mint használ. Most viszont bajban vagyok,mert a tudásom itt semmit nem ér.Még ha orvos lettem volna akkoriban,akkor sem hinném,hogy tudnék tanácsot adni,hisz az agyműtétek akkor még inkább életmentéssel foglalkoztak és sajnos nem mindig sikerrel. ma már sokkal komolyabb felszereléssel és tudással rendelkeznek a kórházak és az orvosok.Még sem tudom,hogy most rábeszéljem a párom,vagy lebeszéljem a műtétről.Tőlem várja,hogy megmondjam mi legyen,de én félek bár melyiket is választani.Természetesen nem csak itt a Hoxán érdeklődöm.Írtam az Orvos Válaszol rovatoknak is.Nem először kérdeztem már azokon az oldalakon,de azt tudom,hogy átlagosan 2 hónap mire válaszolnak. Ráadásul egy orvos egész másképpen éli meg az egészet,mint egy beteg.Ezért lenne jó olyan embert találni aki maga is átesett egy ilyen műtéten. Megpróbálom ébren tartani ezt a Tudásbázis kérdést,hát ha előbb-utóbb olyan is elolvassa aki tud erről a műtétről valamit.Sziasztok,további szép napot!
2017. jan. 3. 15:47

Ki tud valamit a II-es típusú Parkinson elektródás agyműtétéről?


Férjemnél kb 15 éve állapították meg a parkinson kórt. Nem az a remegős fajtája,hanem a mozgást erősen leamortizáló II-es típusú.Ebben vannak On-OFF szakaszok.Az első időkben a rossz szakaszok 2b 2 havonta váltották egymást és pár óráig tartottak,maximum 1 napig.Ilyenkor segíteni kellett öltözni,vetkőzni,fürdeni stb. Ha túl erősek és gyakoribbak lettek ezek a szakaszok,eddig PK-Merz Infúziós kúrát írtak elő neki és ettől hónapokra vissza nyerte az eredeti mozgásának a 70%-át Most már szinte naponta vannak rossz periódusai.A délutáni időkben szinte folyamatosan és éjszaka is gyakran segíteni kell neki megfordulni az ágyban,vagy kikelni az ágyból,ha WC-re kell mennie. Kb 2 éve mondja a Neurológus kezelőorvosa,hogy egy elektróda beültetése az agyába rengeteget javítana rajta.41 éves házasok voltunk december 20-án és én még mindig nagyon szeretem és féltem. Ápolónőként dolgoztam a nyugdíjazásomig,de akkoriban ezek a fajta műtétek Magyarországon ismeretlenek voltak.Ha ismerték is itthon még nem csinálták.Mi Hódmezővásárhelyen lakunk és Szegeden műtenék.Nem sok időnk van gondolkozni azon,hogy bele vágjunk-e,mert a műtétet csak egy bizonyos állapot romlásig csinálják meg.Én epilepsziás vagyok,nekem is javasolták már agyműtétet,de nálam más a helyzet,mert egyenlőre gyógyszeresen elég jól vissza lehet szorítani a rohamaim számát,ráadásul látható nyomai a roham után nem maradnak.Tudom,hogy a rohamok nyomokat hagynak az agyban és annak működésében,de eddig a rövidtávú memória romlástól eltekintve nem vettem észre semmi kóros változást.Férjemnél viszont,mivel a Parkinson gyógyíthatatlan elég komoly állapot romlás történt,főleg az utóbbi két évben.Az I-es típusú elektróda beültetésekről tudok és láttam is a tévében több ilyen beteget a műtét előtt és után,ott tényleg sikeresek ezek a műtétek,bár elég nagy a rizikó ott is.II-es típusú Parkinsonnál viszont nem tudom ez mennyire lehet sikeres.Engem nem zavar,hogy Őtt öltöztetni,vetkőztetni,fürdetni,stb kell,hisz ismerem a fogásokat és ráadásul szeretem is őt annyira,hogy ez számomra nem okoz gondot.Az viszont nagyon rossz,hogy Őt idegileg nagyon megviseli az állapota. Nehezen fogadja el a betegségét,nehezen kezeli a rossz szakaszokat.Ilyenkor ingerült,vagy pont az ellenkezője,deljesen depresszív.Egyik sem jó.Én már megtanultam elfogadni az Ő betegségét,de ezek a hangulati ingadozások engem is kikészítenek.Én is erős gyógyszereket kapok a betegségemre és bizony gyakran nagyon nehezemre esik tűrnöm ha agresszív,türelmetlen.Nem bántott soha fizikailag,de mi úgy éltük le a több mint 40 évet,hogy szinte alig volt köztünk veszekedés.ha volt is,az inkább a 2 gyerek miatt,akik most 40 és 20 évesek.A fiatalabb szintén az egészségügyet választotta.Vagy mentőápoló,vagy sürgősségi ápoló szeretne lenni.Még egy éve van.Szerencsére ebben a hónapban pont azon a Klinikán vannak gyakorlaton,ahol a férjem is feküdni fog,csak nem az agysebészeti osztályon.Most még csak Pk -Merz kúrára fekszik be,de az orvos szerint kb még fél éve van dönteni.Kérlek benneteket,aki tud olyan esetről,aki már átesett ezen a műtéten,esetleg ismeri ezt a műtéti fajtát,az írjon választ.Előre is Köszönöm!

2017. jan. 3. 15:45
Ismeri valaki a Parkinson betegek elektróda beültetését az agyba?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook