Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeretlen eredetű fajdalom, úgy hogy már nincs egy darab fog se, mitől lehet? fórum

Ismeretlen eredetű fajdalom, úgy hogy már nincs egy darab fog se, mitől lehet? (beszélgetős fórum)


6. pteri (válaszként erre: 1. - Kace)
2023. jún. 20. 08:50
Anyukám is kínlódott évekig, mire egy szájsebész valami spéci röntgent rendelt különböző irányokból és azon szúrta ki, hogy egy 20 évvel ezelőtti műtét helyén bennmaradt egy csontdarabka. A panoráma neki mutatott sose semmit.
2023. jún. 19. 19:13
Inkább CT re menj, az jobb bármilyen röntgennél.
2023. jún. 19. 19:10
Szerintem is arcidegzsába. vagy atípusos arcfájdalom...
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Kace)
2023. jún. 19. 11:39
Nekem a fogorvos mindig azt mondja a panorámaröntgen arra jó, hogy nagyjából lássák, hogy mi a helyzet, a helyi kisröntgnek, amik igazán értékelhetők, mert sokkal jobb a felbontásuk. Esetleg kérd hogy nézzék csak azt a részt. Nálunk mindig panoráma készül, és ha bárhol lát valamit, akkor arról a fogakról készül helyi is.
2023. jún. 19. 09:56

fogalmam sincs, lehet valami új járvány.


[link]

1. Kace
2023. jún. 19. 09:43
Sziasztok. Olyan helyzetbe vagyok amivel nem tudok most mit kezdeni. Nagyon rosszak a fogaim, jelenleg bal felül mar csak két fogam maradt a szemfog és mellette a kisörlő. Még márciusba kezdődött hogy nem szokványos fájást kezdtem érezni a szemfogam környékén, hanem olyat egy tized másodpercig tartó villámcsapás szerű fájdalom, mintha megsokkolták volna az ideget. Semmilyen gyógyszer nem hatott rá, mert végülis nem konstans állandó fajdalom volt. Nyomogatásra ki lehetett váltani de teljesen random is megtörtént, hozzáteszem már erősen szuvas volt ez a fog meg a mellette lévő is. A fogászaton végül kihúztak ezt a szemfogat márciusban, a probléma megszűnt, tehát maradt 1db fogam fent. Erre most 3 napja annál az egy kisörlő fogamnál is ugyanaz a áramütés szerű belenyilallásokat kezdtem érezni. Mivel teljes kivehető műfogsor a cél, ezért ezt a fogamat is ma kihuzattam, tehát nem maradt bal felül egy fogam se, és most jön a fordulat ugyanúgy belenyilall ott az ínyen belül ahol már semmi nincs. Olyan érzés mintha maga az ínybe még lenne ideg amit valami stimulál. Nyomogatással, meg ha megmasszírozom az iny azt a részét akkor konstans fent tudom tartani ezt a fájdalmat ott. De a probléma hogy hirtelen is belenyilall amikor semmit nem csinálok. Na ez mi lehet? Inkább annak a helyén érzem a nyilallást ahol régen a szemfogam volt. Panoráma röntgen nem lát semmit, van másik fajta röntgen amivel jobban belelátnak oda? Arcidegzsábára gondoltam de ez közel se olyan durva, nem sugárzik ki sehova, konkrétan egyetlen egy ponton nyíllal az ínyen belül és fizikailag is be tudom határolni hogy hol. Várnám az esetleges tippeket mi lehet. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook