Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaválasztás fórum

Iskolaválasztás (beszélgetős fórum)


16. Virág01 (válaszként erre: 11. - Misz)
2011. jan. 21. 23:19
Szerintem is ez a legfontosabb. Mindennél fontosabb. Mindenféle tagozatokkal szeretik hülyíteni az embereket és azt gondolom, hogy mi szülők bedőlünk ennek. A legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott jó légkörben legyen az első négy évben a gyerekem. Nem akarom, hogy a tagozat miatt állandóan rohanjon, szétessen. A tagozatok külön terhelésekkel járnak, csak ezt sehol nem ecsetelik előre. pl. a tesi tagozat állandó edzésekkel jár, egész nap öltöznek és vetkőznek. Ez nem tetszik. Az ének pedig kórusokkal, amit utálnak a gyerekek, de tetszik vagy nem tetszik menni kell+ szolfézs. Azt hiszem a legjobb választás a normál osztály. A legfontosabb a főtantárgyak alapos elsajátítása az alsó tagozaton. Különben sokkal szimpibb a tanító néni a normál osztályban.
15. misz (válaszként erre: 13. - 8285925b39)
2011. jan. 16. 19:30
Erre gondoltam. :)
14. misz (válaszként erre: 8. - 8285925b39)
2011. jan. 16. 19:29

Ezzel egyetértek. A személyiség a fontos, és hogy szeresse a gyerekeket, a hivatását. A módszer, a tankönyv igazán nagyon sokad-rendű kérdés.


Egy bemutató órán igaz, hogy mindenki a legszebbet és a legjobbat akarja mutatni kifelé. De ha az ember éles szemmel figyel, apró jelekből sok minden kiderül.

Amiket Te is írtál: rámosolyog-e a gyerekekre, hogy reagál, ha rossz válasz érkezik, a gyerekek hallgatnak-e rá, tudják-e hogyan kell reagálni egy-egy szituációban.

Mert ha a tanító néniről nem sugárzik a szeretet valamilyen formában a gyerekek felé, hát Isten őrizz oda íratni bárkit. Ha mérges és feszült lesz, ha hibáznak a gyerekek, az se jó jel. 45 percen keresztül nem lehet valamit megjátszani úgy, hogy ezer másikra kell figyelni az óra "munkarésze" miatt.

És hogy kirakat óra vagy igazi, az simán lejön, abból, hogy a gyerekek természetesen viselkednek-e a tanító által állított szituációkban. Ha igen, máskor is így tanulnak, ha nem, hát valószínű csak a szülőknek szól az egész.

13. 8285925b39 (válaszként erre: 11. - Misz)
2011. jan. 16. 19:25
Így van... nyuszi kislányhoz... bűbájos babázós tanító nénit. Harcias kissráchoz következetes, karakán, jó humorú tanító nénit. :))
12. 8285925b39 (válaszként erre: 10. - Mamcili)
2011. jan. 16. 19:24
A módszer a mindegy... szerintem. A lányom valami pálcikás módszerrel tanult, a mai napig nem tudom mi az, a lányom imád olvasni... a fiam azt hiszem szótagolva tanult, de ez tuti nem biztos.... szerintem minden tanár azt a módszert alkalmazza, amiben a legprofibb, amihez a legjobban ért, és akkor nincs gond... szerintem...
11. misz
2011. jan. 16. 19:19

Tanító néniként és szeptemberben iskolába készülő kislány anyukájaként a következőt tanácsolom:

A legfontosabb, hogy a gyermeked személyiségéhez megtaláld a megfelelő tanító nénit.

10. mamcili (válaszként erre: 8. - 8285925b39)
2011. jan. 16. 18:09

Bocsi, de nem mindegy, hogy tanítja a gyereket olvasni...

nem kell ahhoz probléma hogy elvegye a kedvét a tanulástól és ez nem jön le mikor bemutató órája van...

9. mamcili (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2011. jan. 16. 18:07

igen ez így van...

nem sűrűn használják..

kevés suli van ahol a valóságot mutatják meg...

8. 8285925b39 (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2011. jan. 15. 09:26
... szerintem nem máz, ha tudjuk, mit kell nézni.... lehajol-e a pedagógus a gyerek mellé, ha beszél hozzá... hozzáér-e a vállához, önkéntelenül is megsimogatja-e a fejét... van-e testi kontaktus... ilyesmi. Szerintem a módszer, hogy hogyan tanít meg olvasni, szinte lényegtelen, általában minden gyerek megtanul olvasni, ha nincs különösebb probléma. :)
2011. jan. 15. 09:19
egy tanér ismerősöm szerint a nyílt nap csak máz. olyan segédeszközöket használnak és módszerrel dolgoznak amivel évközben egyébként nem. én inkább ismerősöket kérdeznék
6. martin3 (válaszként erre: 1. - Virág01)
2011. jan. 14. 20:58

nincs barátnőd, ismerősöd, aki tudna ajánlani sulit, mert az övüké már iskolás? ez alapján is lehet választani, vagy menj el a nyílt napokra, sok mindent le lehet szűrni az adott iskoláról..csak végig kell menni a folyosón, és látszik, hogy gondoskodó, alapos, lelkiismeretes tanárok vannak-e vagy inkább a másik oldal. Ülj be 1-2 órára a nyílt napon és egyből rá fogsz jönni, neked melyik suli szimpatikus...

de attól is függ te mit helyezel előtérbe: inkább családias légkör legyen, vagy inkább tudásorientált, esetleg nyelvben emelt szintű, vagy tesiben emelt szintű stb stb, ha pl ilyen irányú elképzeléseid is vannak, menj el ezekbe a sulikba és nézd meg a tanítót! egy jó tanítón sok múlik..

2011. jan. 14. 20:51

suliban max azt tudod megnézni. hogy milyen pluszokat ad az iskola...

milyen lehetőségek vannak a kötelező tudáson felül különóraként...

2011. jan. 14. 20:49

Tanárnénit keress az első évekre ne sulit!

Kérdezd meg az odajáró gyerekek szüleit, akiket látsz kijönni.

nézd meg a gyerekeket, hogy jönnek ki a suliból...

milyen a hangulat, milyenek a gyerekek, hogy beszélnek a suliban történtekről...

kérdezd meg az óvónéniket...

2011. jan. 14. 18:39
Budapesti suli?
2. b826c5a02d (válaszként erre: 1. - Virág01)
2011. jan. 14. 18:17
nekem a kicsi megy szeptemberbe és oda ahova a 2 nagyobb is jár, nagyon nem tudok mellényúlni, a nagyok már kitaposták az "ösvényt"
2011. jan. 14. 18:11
Van valaki itt, akinek az idén szeptemberben iskolás lesz a kisgyermeke? Hová íratja be? Mit vesztek figyelembe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook