Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolák bezárását, hogy oldod meg? fórum

Iskolák bezárását, hogy oldod meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Pampalini (válaszként erre: 66. - Boldogzokni)
2020. márc. 22. 15:28
Elhiszem :)
66. boldogzokni (válaszként erre: 65. - Pampalini)
2020. márc. 22. 14:51
Izadtsággal :)
65. Pampalini (válaszként erre: 64. - Boldogzokni)
2020. márc. 21. 14:35
Nekünk már nagyok. Önállóan elboldogulnak, mi csak feltartanánk őket. De elhiszem hogy kicsikkel baromi nehéz lehet. Eszembe jutott a héten nekem is,hogy egy alsó tagozatos, akit fegyelmezni kell, hogy lehet táv oktatni.
2020. márc. 21. 12:04
Hát az a hét kemény volt, nem mondom. Reménykedek, hogy még javul a helyzet folyamatosan, meg mi is hozzászokunk az új dolgokhoz. Szinte egy egész embert kíván ez a tanulás minden gyerek mellé.
63. Pampalini (válaszként erre: 62. - Lolita2112)
2020. márc. 21. 11:20
Mindenhol így van. Csökken a kereslet. Mivel a nagyok bezárnak. A nemzetközi megrendelések lemondva sok helyen. A kicsiket is sújtja ha közvetve is. A lakossági megrendelések is csökkennek, hisz most mindenki tartalékol. Mi még tudtunk volna dolgozni pár hétig, de a főnök úgy döntött nem kockáztat.
62. lolita2112 (válaszként erre: 61. - Pampalini)
2020. márc. 21. 09:17
nalunk/nem otthon elek/egyre tobb munkahely zar be es kuldi el a dolgozoit.
61. Pampalini (válaszként erre: 59. - Globus)
2020. márc. 20. 07:29
Ismerek egy céget, aki tegnap kirúgta mind a 130 munkavállalóját. Probléma megoldva. Munkáltató részéről is, és a gyerekgondozás részéről is....
2020. márc. 16. 08:11
Nálunk a tanárok már hétvégén felmérték, kinek milyen eszközök állnak rendelkezésére otthon és ki igényel ügyeletet. Már megadták milyen szoftver lesz az alap, ma folytatják a kidolgozását és ma újra jelentkezni fognak a részletekkel.
59. globus (válaszként erre: 56. - Beebanya)
2020. márc. 15. 21:23

Idáig ez a hivatalos állásfoglalás:


A jelenlegi szabályok szerint nem számít keresőképtelennek az a szülő, akinek gyermeke olyan óvodába, iskolába jár, amelyet érint a járványügyi intézkedés, illetve ahol az adott intézmény csak javasolja a szülőknek, hogy gyermekeiket ne vigyék az adott közösségbe.

Ebben az esetben szintén a fizetett szabadság, a különös méltánylást érdemlő ok miatt indokolt távollét, illetve megegyezés szerint fizetés nélküli szabadság lehet a megoldás.

„A jelenlegi szabályok szerint egy hosszabb iskolabezárási periódus során a szülő, ha nem tudja másra bízni gyermeke napközbeni felügyeletét, a home office nem megoldható és a munkáltató sem vállalja önként a bérfizetést a távollét tartamára, akkor vagy feléli éves szabadságkeretének jelentős részét, vagy az intézkedéssel érintett időszakra nem számíthat jövedelemre. Nem kizárt azonban a jogszabályok módosítása a közeljövőben”.


Tisztázni kell a munkahelyen, mit tudnak ajánlani. Gondolom, azért a bújtatott táppénz is egy járható út, ha nincs más, de ahhoz ugye kamu betegséget kell beírni. Több hónapra elegendőt.

58. Nanda (válaszként erre: 56. - Beebanya)
2020. márc. 15. 21:17
Nálunk is pontosan így van.
57. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 56. - Beebanya)
2020. márc. 15. 21:16
Nálatok van még ovi?A legtöbb helyen már nincs
2020. márc. 15. 10:41
Én nem tudom mi lesz hétfőtől. Gyerek itthon lesz mert nincs suli, kicsit viszem óvodába de ha munkahely azt mondja szünet akkor otthon maradok. Maradnék most is de nem tudom fizetik vagy sem stb.
55. rabankari (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2020. márc. 14. 21:26
Bízom még abban is, hogy tavasz van,egyre melegebb lesz,talán ez is lassítja a terjedést.
54. Guruljka (válaszként erre: 49. - Rabankari)
2020. márc. 14. 21:19

Sajnálom, hogy ez nálatok így alakult.


Igen, a másik pillére a nyugalmamnak az, hogy sokan átvészelik.

53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2020. márc. 14. 21:15
Naná, hogy elrontom a gépelést: szereted, amit van.
52. Guruljka (válaszként erre: 50. - Pampalini)
2020. márc. 14. 21:14

"Boldognak lenni nem jelenti azt, hogy megkapod, amit szeretnél. Azt jelenti, hogy szereted, amit vcan, és hálás vagy érte."


Nem tudom, kitől származik az idézet, de kitettem a falra, hogy el ne felejtsem.

51. globus (válaszként erre: 32. - New(l))
2020. márc. 14. 21:05

[link]

Ezt találtam a táppénzzel kapcsolatban, itt azokat említik, akiknek jár.

50. Pampalini (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2020. márc. 14. 21:02

Fiatal koromban akkor éreztem boldognak magam, mikor nem törődtem semmivel, és élveztem az életet. Akkor lehetett, mert ha baj volt, volt akire támaszkodhattam. Szüleimre. Akikkel soha nem voltam túl jó viszonyban, de ha baj volt, mindig kihúztak a szarból.

Most akkor vagyok boldog, amikor ha baj van, nekem szólnak a szeretteim, és meg oldottam a problémát. most én vagyok az, akire támaszkodhatnak, amíg élvezik az életet.

49. rabankari (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2020. márc. 14. 20:54

Sokféle emberrel érintkezem a munkahelyemen és amigy is sokfelé járok,utazom és eddig azt hittem engem elkerülnek a betegségek, de rájöttem nagyon nem.

Kb.15 éve nem látott a háziorvosom, kivéve a terhesgondozást,de mióta a gyerekem bölcsődébe jár mindent elkapok.

Amit ő másfél hét alatt kihever ,azt én 4 hét alatt sem.

Sportolok,vitaminokat szedek,védőoltàsokat adattam be magamnak és mégis.

A csoporttársak szülei szintén,tehát nem vagyok egyedi eset.

Nem pánikolok,de erről a vírusról azt gondolom nem az a kérdés elkapom-e,mert szerintem elkerülhetetlen,hanem,hogy mennyire fog leteríteni.

48. Guruljka (válaszként erre: 46. - Pampalini)
2020. márc. 14. 20:52
Az egy dolog, én is családfenntartó vagyok. Realistának nem mondanám magam, de nagy átlagban boldognak igen.
47. andi6020 (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2020. márc. 14. 20:50
Miért?
46. Pampalini (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2020. márc. 14. 20:18
Családfenntartó vagyok. Az a dolgom hogy a vállamon vigyem a családot, tűzön vízen keresztül ha kell. Realista vagyok. Számolnom kell a kockázatokkal, előre kell látnom a problémákat. Mert ha jön a párom, lányom fiam hogy úr isten! Nekem már kész tervel kell fogadnom. S igen. Megint félre kell tennem a saját nyűgömet, igényemet, lemondtam a születésnapi 3 napos nyaralásom is, ami 2 hét múlva lett volna.
45. Guruljka (válaszként erre: 41. - Pampalini)
2020. márc. 14. 19:53

Azért ez nem egyenes matematika. Általában, aki sokféle emberrel érintkezik rendszeresen nap mint nap, nagyobb ellenálló ereje van, mint az átlagnak.


Te aggódsz, én igyekszem nem aggódni, főleg nem pánikba esni.

Majd ki fog derülni, hogy egyikünk sem kapja el, de én eközben is jobban éreztem magam.

44. rabankari (válaszként erre: 41. - Pampalini)
2020. márc. 14. 19:38
Kb.én is így hiszem.
43. boldogzokni (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2020. márc. 14. 19:32
Nem az. Vannak, akiknek jól esik pattogni ezen, még ha nem is érinti őket.
42. michelle.r (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2020. márc. 14. 19:30
Te hogy oldalán meg?
41. Pampalini (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2020. márc. 14. 19:27
Aki napi szinten jön megy dolgozni, esetleg pénzzel, emberekkel dolgozik. Szinte tuti elkapja, és viszi haza. Ha valóban akár 70% is lehet a fertőzöttségi arány, az 3-ból 2 fertőzöttet jelent. Nem ragozom tovább. Fel kell készülni rá.
40. Pampalini (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2020. márc. 14. 19:23
Lehet nem kell menned szabira, mert bezárják a munkahelyet is ahol dolgozol, mert nem lesz munka. Most a lényeg az hogy minél kevesebbet érintkezzenek az emberek. Annál lassabban terjed. Könnyű mást szidni, de egy ember nem tudja megoldani több millió ember személyes gondját.
39. Guruljka (válaszként erre: 36. - Pampalini)
2020. márc. 14. 19:22

Legyen!

Én egyébként ezt szilárdan hiszem. Épp megnyugtattam a szomszédasszonyt is.

Neki két általános iskolás gyereke van.

38. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Boldogzokni)
2020. márc. 14. 19:19

Persze, értem, de akkor is faszsâg. ;)

Az egész egy naaagy faszsâg.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook