Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolába menet megtámadták a lányom.... fórum

Iskolába menet megtámadták a lányom.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. 7796ae808e (válaszként erre: 37. - 6b006fc769)
2012. okt. 2. 22:22
Nem minden esetben enyhít. A törvény ad lehetőséget igen, de hogyan lehet bíró és bíró között ekkora különbség a döntésekben?
37. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - 7796ae808e)
2012. okt. 2. 22:20
a törvény ad lehetőséget a tól-ig- határok között a büntetés kiszabàsára. az meg köztudott, hogy a másodfok általában enyhít
36. 7796ae808e (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2012. okt. 2. 22:18
Akkor hogyan leghet az, hogy marian cozma gyilkosait életfogytiglanra ítélte első fokon a bíróság, majd egy másik bíró 18 évre csökkentette? Hogy lehet bíró és bíró között ekkora külömnbség döntésekben?
35. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - 7796ae808e)
2012. okt. 2. 22:13
az igazságszolgáltatás működését a törvények szabályozzák, tehát nem a leghelytállóbb a megállapításod.
34. 6b006fc769 (válaszként erre: 32. - 7796ae808e)
2012. okt. 2. 22:10
majd a jövőre hatályba lépő új Btk. szerint lesz úgy és nem minden bűncselekmény esetében (ami azért elég érdekes elgondolás) a garázdaság valószínű, hogy azért nem akkora durranás, hogy az is beletartozzon.
33. 7796ae808e (válaszként erre: 31. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 21:45
Az igazságszolgáltatás működése rossz, nem a törvények. Nem véletlen akarták nyugdíjba küldeni már az öreg bírókat, mert ők egy régi rendszeren nőttek fel/tanultak. Meg egy öreg bíró már nem oszt annyira kemény büntetéseket. A kor előrehaladtával, egyre jobban puhulnak. Fiatal párt állástól független bírókra van szükség!
32. 7796ae808e (válaszként erre: 27. - Jucusmucus)
2012. okt. 2. 21:42
Bocsi, de én úgy tudom, hogy már 12 év a korhatár, tehát a 12 életévét betöltő gyerekek is büntethetőek már.
31. d71ef05a8e (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2012. okt. 2. 20:44

nem tudom eldönteni, hogy valóban a rendőrség a felelős, vagy a törvényeink rosszak. Utóbbira gyanakszom. Nyilván vannak a munkájuk neheét inkább elsinkófáló rendőrök is, mint ahogy minden munkahelyen vannak ilyenek, de a törvény sem védi igazán az áldozatot, amíg komoly baja nem esik. Bizonyítani pedig a szóbeli fenyegetést, a testi sérülést nem okozó megfélemlítést, a lelki terrort nem igazán lehet. ez a baj:(


De. A feljelentést már csak azért is meg kéne tenni, hogy ha legközelebb ugyanezt a kislányt vagy akárki mást piszkálni kezdik, már legyen "múltjuk", ami talán hozzásegíti őket egyfajta büntetéshez. Ha soha senki nem szól , ill. nem tezs feljelentést, akkor minden ügyük első ügy lesz, amiért jár egy kis ejnye-bejnye.


szóval már csak ezért is meg kell próbálni.

2012. okt. 2. 20:17

jaj ne

Én nem is tudom, hogy mit tennék ha a fiamat így megrángatná meg megütné valaki. Nem hinném, hogy a rendőrség ebben érdemben fog tudni segíteni. Tapasztalat. Pár házzal lentebb lakott egy fiatal 18 éves lány akihez betört a volt barátja. A lány meg az apja feljelentették a faszit, a rendőrök elkapták. találtak Nála 1 kést és még így is elengedték. Pár nap múlva a lányt a fészerben várta a faszi és párszor szíven szúrta.

Ennyit a rendőrségről.

Egyszer engem is megtalált püfölni 3 TŐLEM FIATALABB lány, Ők is kisebbségiek voltak. Megpofoztak, megköpködtek és elvették a biciklimet. Mi is próbálkoztunk ilyen feljelentgetéssel de büntethetőek sem voltak és igazából bizonyíték sem volt mert olyan sérülést nem okoztak.

Mondjuk ez már jó 10 éve volt.

29. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - Jucusmucus)
2012. okt. 2. 17:41

Mindenképpen kellene feljelentést tenni! Nem szabad, hogy következmények nélkül megússzák!

Legalább legyen nyoma... Alig lehet őket egymástól megkülönböztetni :(

Sajnos, szinte tehetetlenek az emberek...

Amíg nem sújt le rájuk a törvény szigora, addig :(

Nekik jogaik vannak, nekünk meg kötelességünk :(

2012. okt. 2. 15:58
Hát ez tényleg katasztrófa:(
2012. okt. 2. 14:57

Sziasztok!

Mindenekelőtt szeretném mindenkinek megköszönni a tanácsokat, hozzászólásokat.

Bementünk délelőtt a lányommal a rendőrségre. Nagyon készséges volt a hölgy, aki meghallgatott. Lányom mindent elmondott, már amire emlékezett. A hölgy azt tanácsolta, hogy menjünk a kórházba látleletet vetetni. Elmentünk, a gégészeten vizsgálták meg, szerencsére nem lett sérülése, mindazok ellenére fájlalja a fülét. Ököllel is ütötték a fülét úgy, hogy a fülhallgató a fülében volt.

Délután felhívott annak a sulinak az igazgatója, ahová a feltételezett "gyerekek" (direkt az idézőjel) járnak. Felajánlotta, hogy holnap reggel menjünk be a suliba a lányommal, és ha felismeri őket, akkor ő megpróbál abban segíteni, hogy máskor ne történjen ilyen, vagy esetleg még durvább eset. A rendőrségen még nem tettük meg a feljelentést, de ezt az ötletet nem vetettük el. Az a baj, hogy amennyiben 14 év alattiak, semmit nem tudnak velük csinálni. A férjem azt mondta, ha meglenne, hogy kik ők és hol laknak, ő mint postás, elmegy hozzájuk és "elbeszélget" velük.A férjem postán gk.vezető, elvileg őket valamennyire tisztelik...

Tényleg az a legnagyobb baj, hogy a rendőrségi feljelentés semmit nem ér :(.

2012. okt. 2. 12:44
én úgy értettem, hogy esetleg 3lánnyal is megtörtént, vagy nem is egyedül volt a lány, ez viszont nem számított...:( így is-úgyis hülye helyzet
25. 7796ae808e (válaszként erre: 24. - 0a84e34983)
2012. okt. 2. 10:49

A magyar rendőrség csak traffipaxozni tud, meg bírságolni. A legtöbb rendőr úgy van vele, hogy ennyi pénzért nem hajlandó kockáztatni az életét, más életének, testi épségének megvédése miatt. A kisebbségben élőket direkt arra használják, hogy terrorizálják az embereket, hogy állandó félelembe éljenek, ezért kapnak olyan enyhe büntetéseket.

Tegnap hallottam az egyik tv csatornán, hogy egy elítélt gyilkost 2 év után jó magaviselet miatt haza járhatott hétvégeken, aztán most legutóbb nem ment vissza a börtönbe és most kőrözik. A magyar igazságszolgáltatás a legócskább egész európában, még a románok is jobbak nálunk. A magyar rendőrség egyszerűen megbízhatatlan. És itt nem csak az utcán járőrözőkről beszélek, mert a fejétől bűzlik a hal. Elég ha csak a diszkóbotrányt említem, ahol nagyon magas rangú rendőröket fizettek le, hogy a hajógyári szórakozóhelyeken ne razziázzanak. Ebbe a lepukkant porfészekben mindenki megvehető.

2012. okt. 2. 09:39
Nekem a rendőrségben már semmi bizalmam,mióta tesómat elkezdte fojtogatni egy elmebeteg a buszon,és a rendőrök szerint én voltam diszkriminatív,mert azt mertem mondani,hogy elmebeteg.Remélem azért ti többre mentek!!!
23. Enya78 (válaszként erre: 22. - 7796ae808e)
2012. okt. 2. 09:34
pláne, hogy lányok...... :D
22. 7796ae808e (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. okt. 2. 09:28

Ismerve a magyar igazságszolgáltatást...megúsznák egy ejnye-bejnyével, esetleg felfüggesztett börtönbüntetéssel.

Az ilyeneket kasztrálni kellene.

2012. okt. 2. 09:13

Sajnos manapság olyan világot élünk, ahol a közbiztonság a nullával egyenlő szinte. Egyre jobban szaporodnak el a paraziták. Nem tudom milyen ruhában volt a lány, amikor megtámadták, de én azt tanácsolom, hogy mindig szolidan öltözködjön és ne kirívóan.


Nem tudom a média miért akarja jó színben feltüntetni ezeket az embereket. Nem ismerek olyan embert, akinek ne lettek volna gondjai romákkal. Teljesen más a valóság, amit a tv próbál elhitetni velünk.

Hát nem vagyunk befogadó nemzet és soha nem is leszünk. De sajnos el kell tűrnünk őket.

Magyarország rasszista ország? Nem. Mi nem toloncoltunk ki romákat úgy, mint a franciák, vagy kanadaiak. Erről a két országról miért nem mondják, hogy rasszisták?


Sajnos a "magyar" média manipulálja az embereket.

Szeressük, fogadjuk be az idegeneket. És miért? Mert a "magyar" médiában se magyarok dolgoznak, csak magyarul beszélnek.


Ez a való világ, és nem az, amit a műsorokban láthatunk, ezekről az emberekről.

2012. okt. 2. 09:12
nyilván kevés volt az információja. nem hinném, hogy viccelt.
19. d71ef05a8e (válaszként erre: 17. - Júlia*)
2012. okt. 2. 09:09
:) Ez sem rossz ötlet:)
18. d71ef05a8e (válaszként erre: 15. - Jucusmucus)
2012. okt. 2. 09:09
Én is valahogy automatikusan fiúknak gondoltam őket, valószínűleg a szexuális jellegű megjegyzések miatt. Durva így is, úgy is. A lányok egyébként sokszor semmivel sem jobbak ilyen szempontból. Anno engem gyerekkoromban egy vékony ezüstgyűrűért szintén hasonló lányok ráncigáltak meg, vagy négyen....:(
2012. okt. 2. 09:02

Vegyetek személyi riasztót, és a TESCO-ban vettem, iszonyatos hangja van, de előtte dobja be a lányod azt a dumát, hogy a másik vége a rendőrségre jelez.


Nem drága, és bőven megéri az árát.

16. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Szanya)
2012. okt. 2. 08:57
ha gyerekkorúak, meg kell szüntetni a nyomozást. de azért nem fogja egyik kiskorú bajkeverőnek sem megköszönni az anyja-apja, hogy kihallgatásra kell járni:))
2012. okt. 2. 08:54

Nagyon köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. 3 lány volt.

a lányom reggel szólt a gimiben, hogy mi történt, ők értesítették a rendőrséget, úgyhogy most megyünk be a lánykámmal.

majd megírom, hogy mi volt.

Kész vagyok teljesen.

köszönöm a tanácsaitokat.

Üdv.

2012. okt. 2. 08:53

A munkahelyem közelében van egy általános iskola. Most szeptembertől minden áldott reggel apukák állnak a kerítés sarkánál. Ennek több oka i lehet: elijesszék a neppereket, megelőzzék a kisebb gyerekek zaklatását stb. Egy biztos, becsengetésig nem mozdulnak onnan.

Egyébként ha az én gyerekemmel csinálnák meg ugyanezt, egyszer szólnék a rendőrségnek, utána kézbe venném a dolgokat és nem válogatnék az eszközökben, max. okosan csinálnám.

13. Szanya (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2012. okt. 2. 08:52

A legjobb az lenne, ha nem járna egyedül és lehetőleg felnőtt férfi legyen mellette.

Sajnos ha csak a barátnőjével van, ez ugyanúgy meg fog ismétlődni. Ha kortárs fiúval van, akkor esélyesen a fiút meg is verik.

Ha önvédelmet most kezd el tanulni, az jelenleg nulla, majd 2 év múlva talán már jó lesz valamire. A rendőrségnek szólni kell, de mivel kiskorúak, nem nagyon fognak csinálni semmit.

Sajnos velem nagyon sok ilyen történt 12 éves koromtól kb. a középsuli végéig. Szerintem akkor azért szűnt meg, mert nem jártam többet BKV-val és szinte mindig a barátommal mászkáltam.

Gondos anyuka vagy, hogy foglalkozol ezzel. Az én szüleimet nem érdekelte a dolog annó. :S

12. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2012. okt. 2. 08:52
Feljelentés! Csoportosan elkövetett garázdaság, bántalmazás!
2012. okt. 2. 08:51
Egy nő egy kislányt? Nem ez a téma most, de az sem semmi történet lehet:(
10. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2012. okt. 2. 08:50
Ez bűncselekmény, tegyetek feljelentést!
9. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2012. okt. 2. 08:47
Ez igen! Jó ötlet!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook