Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskola utáni rutin? fórum

Iskola utáni rutin? (beszélgetős fórum)


12. sole08
2023. júl. 28. 22:10

Nàlunk nincs napközi.

Köszönöm szèpen a sok hasznos tanàcsot!!

11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 7. - Sole08)
2023. júl. 28. 07:27

Bizony. Az elején szüksége lesz a segítségedre. Bármennyire okos is, akkor is. Érezze, hogy mellette vagy, segítesz neki. Az, hogy mikor kezd önállósodni, sok mindentől függ. Hasonló ez a leváláshoz. Kinek előbb, kinek később sikerül.

Érezze, hogy bármikor számíthat rád, ha szüksége van rád, segítesz neki. De már az elején kérheted arra, hogy próbáljon egyedül „dolgozni”, ha nem megy, segítesz neki. Legyen bizonyos mértékig önálló. Vegye elő ő a táskájából azt a füzetet, könyvet, amiben lecke van. Nézze át a tolltartóját, melyik ceruzáját kell kihegyezni. Próbálja önállóan. Ha nem megy, kihegyezed neki, de valószínűleg képes rá. Ha szívesen beszél a suliban történtekről, hallgasd meg, érdeklődően. Ha nem szívesen beszél, ne unszold, majd később megteszi magától. Szerencsés, ha lesz kis barátja. Az is szerencsés eset, ha ovis társa kerül ugyanabba az osztályba.

Nagy változás a gyereked életében az iskolába kerülés. Nem mindegy, milyen élményekkel kezd.

10. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Sole08)
2023. júl. 28. 05:20

Nekem is régen volt, de én mindig arra tanítottam a gyerekeimet, hogy munka után édes a pihenés. Volt, h megpróbáltuk fordítva, na, akkor nehezebben tudtak nekifogni a tanulásnak.

Napközisek voltak, otthon mindennap át kellett nézni az ott elkészített házit, mert a tanítónéni simán kipipálta a rossz házit...

És a gyakorlásról még nem is beszéltem.. Nem akarom szépíteni, eleinte voltak sírós napok.

Továbbá két gyerekem közt konfliktust okozott, hogy a kisebbnek miért van kevesebb tanulnivalója.

2023. júl. 27. 22:20

Nekem könnyebbség volt a napközi 16 óráig.

Szakszerű tanári felügyelet és segítség volt nekik. Itthon viszont semmit sem kellett tanulniuk, szabadok voltak.

Minden gyerek más ez biztos, de én nem bántam a napközit.

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Sole08)
2023. júl. 27. 21:36

Húúúú, majd ez is kialakul!

Minden gyerek más. Az enyém mindig igényelte a közelségemet. Még akkor is, ha nem kérdezett, nem magyaráztam. Még középiskolás korában is sokszor úgy tanult, hogy egy helységben kellett vele lennem;)

Sőt! A főiskolán is majd nem mindig😉

2023. júl. 27. 21:12

Ti mikortól hagytàtok az önàllò tanulàst?

Tudom, hogy az elejèn mèg együtt fogunk tanulni, szüksège lesz segìtsègre.... viszont azt nem szeretnèm, hogy kèsőbb csak ùgy tanuljon, hogy mellette ûlök!

2023. júl. 27. 21:09

Köszönöm szèpen a hozzàszòlàsokat!

Igen szeptemberben kezdi a sulit ezèrt voltam kìvàncsi....🙂

5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Sole08)
2023. júl. 27. 19:54

Szia!

Gondolom, idén szeptemberben kezdi a gyereked az iskolát.

Úgyis te fogsz dönteni, de ha már kérdezted, én is mondom, hogy szerintem mi a jobb megoldás. Bár nincs 6-7 éves gyerekem, de ismerősöm bőven van, aki tavaly szeptemberben kezdte a sulit. Sajnos túl vannak terhelve a gyerekek. Nem tudom, hogy ez mennyire általános, de a mi településünkön a kis elsősöknek hetente kétszer van 6 tanítási órájuk. Jól látod, nem elírás. Ez agyrém!


A helyedben mindenképp hagynám a gyereket pihenni tanítás után. Szusszanjon egy jó nagyot! Semmiképp nem erőltetném a tanulást egyből, miután hazaértetek. A pihenés formája mindegy. Te ismered a gyerekedet, te tudod, mitől tud kikapcsolódni. Szerintem sokkal jobban tudsz majd vele házi feladatot csinálni, ha tud egy kicsit lazulni tanítás után.

4. libikóka (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2023. júl. 27. 19:50
-vagy épp:)
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Sole08)
2023. júl. 27. 19:49
Nekem is régen volt,,de szerintem észreveszed rajt az első napok után hogy élénkebb vagy épp vagy épp lazítana cseppet és úgy már könnyebb lesz kialakítani:))
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Sole08)
2023. júl. 27. 19:44
Az enyém bár napközis volt és már elég régen volt, de neki inkább az jött be, hogy ebéd után egy hosszabb szünet, majd lecke és hosszú pihenés.
2023. júl. 27. 19:37

Sziasztok!

Akinek a gyermeke első osztàlyos volt ès nem napközis az el tudnà mondani, hogy nekik mi vàlt be?

Èrtem ezalatt, hogy ebèd utàn egyből tanulàs vagy jàtèk ès utàna.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook