Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írországi kismamák fórum

Írországi kismamák (beszélgetős fórum)


1 2
25. EgylányÍrországból (válaszként erre: 23. - 9678a02221)
2012. nov. 18. 00:10
Igen, valószínüleg túlbonyolítom ezt az egészet (mint minden egyebet) de nem akarom sokáig halogatni, már 29 vagyok...
24. EgylányÍrországból (válaszként erre: 22. - Szabinka03)
2012. nov. 18. 00:03
Mi Dublinban lakunk, de én még egy orvosnál se jártam mióta itt vagyok :O Sokan azt mondják , hogy itt jobb szülni mint otthon mert itt kedvesek a nővérek meg az orvosok, modern jól felszerelt kórházak vannak. Megmondom őszintén még kórházba sem voltam soha (csak látogatóban) életemben, szerintem ezért félhetek..
23. 9678a02221 (válaszként erre: 21. - EgylányÍrországból)
2012. nov. 17. 23:22

Szia

Nekem koraszulott ikreim voltak,es itt vagyok:)Raadasul az elejen a ferjem reggel 7 tol este 6 ig dolgozott,tehat gyakorlatilag egyedul voltam napkozben 2 ujszulott babaval..Az elso napok voltak gazosak,utana belerazodtunk:)Mikor anyu eloszor kijott,a picik 3 honaposak voltak,es kufejezetten bosszantott,hogy segiteni alarm,addigra mark megvolt a jol megszokott napirendunk..Nem kell ezt a baba dolgot tulmisztifikalni,elobb utobb mindenki megtalalja a napi ritmust ami mukodik mind a babanak,mind a mamanak..

22. Szabinka03 (válaszként erre: 21. - EgylányÍrországból)
2012. nov. 17. 19:09
Szia! En most vagyok a 31-ik heten. En is csak a férjemmel vagyok itt, de tudom, hogy megoldjuk....:) Ti merre laktok?
2012. nov. 17. 18:51
Sziasztok, de jó , hogy van itt egy ilyen fórum. Habár én még nem vagyok kismama, de a párom folyamatosan kérdezgeti, hogy mikor lesz már babánk. Mi 3 és fél éve vagyunk kint, de én még mindíg egy kicsit félek az itteni szüléstől. Mindig kitalálok valami kifogást,pl: "majd ha hazaköltöztünk, majd ha ezt-vagy-azt megcsináltuk, de tudom hogy ez csak kifogás...lehet, hogy csak én vagyok túlságosan aggódó típus..de hát itt kint nincs senkink..nektek ki segített az elején?Hogy bírtátok a baba születése után egyedül?
20. 9678a02221 (válaszként erre: 19. - Szabinka03)
2012. nov. 12. 16:11
Kibirtam:)Koszi szepen nektek is gratulalok!
19. Szabinka03 (válaszként erre: 18. - 9678a02221)
2012. nov. 12. 12:49
Biztos nem volt egyszeru, így meg hogy még rosszul is voltál.....rám ha evente egyszer rámjon a hányás is azért imádkozok, h ne torténjen meg...:) nemhogy egy egész terhesség alatt...Gratula az ikrekhez! :)
2012. nov. 12. 11:54

Sziasztok

Olvasgatlak itt benneteket,es mosolygok:)En vegighanytam az ikrekkel az egesz terhessegemet,6 honaptol olyan fajdalmaim voltak a csipomben hogy sem ulni sem allni nem tudtam:)Vegig dolgoztam 33.hetig,35 hetesen szulettek:)Egy szupermarketben dolgoztam supervisorkent,ami azt jelentette hogy az egesz deliert en volta a felelos,aru rendeles,stb..Ma mar orulok hogy vegigcsinaltam,nem adtam fol,es mentem el tappenzre:)Kitartast nektek es sok egeszseget.

17. Szabinka03 (válaszként erre: 16. - Ginaa83)
2012. nov. 10. 16:55
En is így tettem. Eleinte teljes munkaidoben voltam, utána csak heti 3 napot! :) Kitartás! :)
16. ginaa83 (válaszként erre: 15. - Szabinka03)
2012. nov. 10. 16:53
Ameddig birom.Most teljes idoben dolgozom,1-2 honap mulva szerintem atkerem megam reszidore.Ne haragudj de most el kell rohannom,egy ujabb rosszulleti roham,megtamadom a furdot.Legyen szep ested,vigyazz a babocara!
2012. nov. 10. 16:48
En is itt fogok szulni, január 19.-én elvileg, aztan majd o eldonti. :) Már nincs messze az biztos :). En a 25ik hétig dolgoztam...egy óvodában voltam, igazából a bolcsi reszlegen, a legfiatalabb 1 eves volt, a legidosebb 20 hónapos. Nekem is megterhelo volt már, mert állandóan szaladgálni utánuk, etetni, pelenkázni ( ugye nem 1-2 gyerekrol van szó)a munkahelyem elég stresszes volt, sokat kellett oket emelgetni, meg a placentám miatt tobbet kellene pihenni, szóval akkor úgy dontottunk, h elég...nem er annyit, h kockáztassunk. A te munkád sem egy lányálom ilyen szempontból.....meg a sok állás, biztos fognak jól fajni a lábaid, derekad. Meddig tervezed a munkát?
2012. nov. 10. 16:40
Pontos datumot meg nem adtak,mivel menstruacio szerint mar 9 hetes lennek,viszont a picur meretei alapjan meg csak 7hetes vagyok.Ugyhogy szerintem majd a 12.heti uh alapjan mondanak idopontot,de valamikor jun kozepe-vege korul.Szulni itt fogok.es te?Neked mar igencsak kozel az ido:).Dolgozok,bar meg csak az elejen vagyok,de mar most erzem hogy megterhelo a munka,foleg a rosszulletek miatt.Te meddig dolgoztal?Es mit ha megkerdezhetem?En egy szupermarketben vagyok,a munka nem nehez,penztar meg kis pakolas,csak az a baj hogy allo munka,szoval napi 8 orat kell tapon lennem,ket 15 perces szunettel.Szoval nem tudom meddig fogom birni
2012. nov. 10. 16:31
En a szerencsések kozé tartozok, semmi bajom nem volt, egy pici gyomorégés, de ennyi, na meg, h faradtabb voltam az elején. ;) Nekunk kisfiu lesz :) Már nagyon várjuk....pont ma kezdem a 30ik hetet :) Nagyon elrepult az ido. Most már nem dolgozok egy hónapja, gondolom te igen, úgy sokkal gyorsabban telnek a napok, hetek, hónapok. :)Elvileg az elso 3 hónapot kell "túlélni", aztán jobb lesz, persz vannak olyanok, akik sokkal tovább vannak rosszul...de remélhetoleg te nem leszel. :) Te mikorra vagy kiírva? Itt kint fogsz szulni?
12. ginaa83 (válaszként erre: 11. - Szabinka03)
2012. nov. 10. 16:25
Es azt mar tudod hogy kisfiu vagy kislany lesz?Te hogy viselted a terhesseged elejet?Voltak rosszulletek?Mar nagyon varom hogy tul legyek az 12.heten,mert mindenhol azt olvasom hogy utana megszunik a hanyinger,emelyges,es hogy a kismamak jobban erzik magukat.Remelem ugy lesz es nem kell vegigszenvednem a 9 honapot
2012. nov. 10. 16:07
Itt az elso ultrahang a 20-21ik héten van ( ami meglehetosen késo). De mi elmentunk privátba, mert mindenképpen szerttuk volna tudni, hogy ott van a baba, meg minden rendben, szóval ez az elején volt, ha jól emlékszem a 9ik hét kornyékén. Ezert persze fizetni kellett. Meg megcsinaltattuk ezt a kombinált tesztet (down szindróma, stb) ezért is fizettunk. Elmentunk 4D-re ami szinten magánúton volt. A legelso kórházi ultrahangom a 20ik heten volt. Es ennyi. Akkor kaptam még egy idopontot decemberre, mert a placentám lenti fekvésu, megnezni, hogy mozdult-e valamerre, de egyébként a legkozelebbi szerintem csak a szulés elott lett volna. Szóval itt nem ugy mukodik, mint otthon. Pedig olyan jó lenne megint látni. :)
10. ginaa83 (válaszként erre: 9. - Szabinka03)
2012. nov. 10. 15:53
Egy hete elegge rosszul vagyok,emelyges,hanyinger,szedules,de hat ezen tul kell esni.Tegnap voltam uh-on,lattuk a pici szivet dobogni:).Te hany uh-on voltal eddig?Csak mert ha jol tudom itt kicsit lazabban veszik a terhesseget,nem viszik tulzasba a vizsgalatokat.Bar en meg csak 7hetes vagyok,mar 2 uh-om volt,de csak azert mert mar tul vagyok egy vetelesen es ez a terhessegem sem kezdodott problemementesen,szoval kicsit tobb figyelmet kapok.De az elso terhessegemnel az elso uh idopontot a 12.hetre kaptam,ami szerintem eleg keso.Es van egy kismama ismerosom akinek volt egy uh a 12.heten,es azota semmi,pedig mar a 7.honapban van.Nalad hogy van ez?
9. Szabinka03 (válaszként erre: 8. - Ginaa83)
2012. okt. 30. 18:37

Szia!


Gratulálok! :)

En 28 hetes vagyok, szombaton toltjuk a 29et! :) Nekem csak a hormonjaim "rendetlenkednek" neha ( elég érzékeny vagyok az utóbbi napokban). :)

Sokat vagy beteg? Hogy viseled?

2012. okt. 30. 17:46

Sziasztok!

Bar meg csak a 6. hetben jarok azert mar kismamanak szamitok:).Nem Dublinban lakom,co Mayoban.

Hogy megy a babavaras?

7. Szabinka03 (válaszként erre: 6. - 9678a02221)
2012. szept. 26. 22:43

Nekem így csak jobb, ha nem kell! :)

Oszintén szólva orulok neki, mert fogalmam sem volt róla, h illik vagy nem, vagy elvárják esetleg...meg ugye, hogy mennyit, de ez a legtisztabb. :)

A National Maternity Hospitalban, Dub.2.

6. 9678a02221 (válaszként erre: 5. - Szabinka03)
2012. szept. 26. 14:37
Eszedbe ne jusson!Ha megszeretned koszonni a munkajukat vegyel egy doboz bonbont egy Thank you kartyat es kesz.Ha extra kiszolgalasra vagysz,mehetsz privat korhazba (ha van maganbiztositasod az fedezheti kerdezz ra).itt a csuszopenz az allasukba kerulhet a novereknek orvosoknak.Megprobalhatod ha akarod,de szerintem folosleges.Melyik korhazban fogsz szulni?
2012. szept. 26. 13:34
Otthon ugye illik penzt adni az orvosnak, szulesznonek. Itt hogy mukodik? "Kell" vagy szokás pénzt adni annak aki segített a szulésnél? Vagy ez változó?
4. 9678a02221 (válaszként erre: 3. - Szabinka03)
2012. szept. 25. 23:48

Abszolut elter a terhesgondozas itt nem 'lihegik' tul a dolgot,aminek vannak hatranyai es es elonyei is.En inkabb az elonyeit elveztem.

A Rotundaban szultem,es 120%-ban meg voltam elegedve veluk.A noverek foldre szallt angyalok,tunderiek es segitokeszek voltak.(Zsebbe csusztatott penz nelkul.)

3. Szabinka03 (válaszként erre: 2. - 9678a02221)
2012. szept. 25. 22:23

Szia!


Akkor te már tapasztalt vagy! :)

En januárban fogok szulni, még van idom...de néha elojon bennem a felsz,hogy csak nem otthon szulok majd, ami nem feltétlen baj, csak az itteni egészségugy kicsit más ( a terhesgondozás is eltér). Megkérdezhetem, hogy melyik kórházban szultél? Es hogy voltál megelégedve vele?

2. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Szabinka03)
2012. szept. 25. 22:05

Szia

Nem vagyok kismama de itt elek.Itt is szultem,ha van kerdesed szivesen valaszolok.

2012. szept. 25. 21:55

Sziasztok!


Dublinban vagyok kismama és szívesen "csevegnék" dublinban, illetve itt élo kismamákkal. :)

Remélem nem vagyok egyedul....:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook