Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írországi kismamák fórum

Írországi kismamák (beszélgetős fórum)


1 2
55. 2hounds (válaszként erre: 54. - Szabinka03)
2013. márc. 4. 08:40

Hát, nagyon fárasztó, azt biztos, elhiszem! Nem is tudom, mi lesz, ha a mienk is sírós lesz, a nagy nem volt az, sőt. És még úgy is folyton kivoltam. Oké, vele mondjuk nagyon bizonytalan voltam, fogalmam se volt, hogy mit kell csinálni, 5-en 10 féle tanácsot adtak, fizikailag meg pocsékul voltam, ettől meg lelkikeg még pocsékabban. Most eleve azzal a tapasztalattal indulok neki, aztán persze majd meglátjuk, a baba mit szól ehhez. :)

Nagytesó nagyon készül, nagyon várja, egész biztos, hogy nagyon nagy segítség lesz, már olyan okos, ügyes, ha csak annyit segít, hogy odaül a kicsi mellé, a kicsi meg nézi, már nyertem. :) Meg hát emellett már tök önálló, nem nekem kell etetni öltöztetni, wc-re vinni, altatgatni, stb.

54. Szabinka03 (válaszként erre: 53. - 2hounds)
2013. febr. 27. 18:12
Jaj, csak olyan fárasztó ez az állandó hasfájás, nem mintha enélkul nem lennék fáradt, de ez még az extra....na majd csak elmegy ez az ido.Akkor mar a terhesseg felénél jarsz! :) Gondolom nagy az izgalom a tesónal, o már tényleg nagy.
53. 2hounds (válaszként erre: 51. - Szabinka03)
2013. febr. 26. 13:32

Hat, kitartas... Tenyleg jobb megy könnyebb lesz! Enyem nem volt hasfajos szerencsere, de en is kivoltam az elsö 3 honap alatt. En is ugy tudom, mikor mar tud majd kicsit döntve ülni (pihenöszek, stb), akkor jobb lesz, meg ha vegre rendesen tud ülni majd, akkor teljesen elmulik a hasfajas - hat az sajna legalabb 6 honapos kor...

Pocakom növöget, most csütörtökön leszek 20. hetes. Elvagyunk, igazabol semmi extra, msot talan jobban viselem, mint az elsövel, nem vagyon allandoan zombi, csak siman faradt. Mar kezd nagyon ficankolni, ma reggel oriasi bulit csapott, most meg keresztben feszit, mar most kenyelmetlen kicsit, mi lesz itt, ha meg 2 kilot felszed. :) Nagyteso 4 eves, majusban lesz 5. :)

52. Szabinka03 (válaszként erre: 50. - Ginaa83)
2013. febr. 26. 12:11
En is voltam úgy, hogy már jó lenne túllenni rajta,ez szerintem mindenkinél elofordul. :) En is aggódtam sokat, vettunk is szívhangfigyelot, csakhogy itthon is tudjuk figyelni a picit. :)Hogy telnek napjaid?
51. Szabinka03 (válaszként erre: 49. - 2hounds)
2013. febr. 26. 12:08
Szia! Oszinten szólva jó fáradtak vagyunk. Persze hasfájós a pici, éjjel-nappal kuzdunk ezzel. Pont ma vagyunk 6 hetesek. Mindenki azt mondja az elso 3 hónap lesz ilyen.....úgyhogy idonk, mint a tenger. De jó nektek, hogy mentek haza nemsokára, mi majd csak május végén megyunk. Hogy telnek napjaid? Alakul a pocak? Hány éves a nagyteso? :)
50. ginaa83 (válaszként erre: 46. - Szabinka03)
2013. febr. 4. 10:49
Gratulalok!De jo neked hogy mar tulvagy rajta!Elvezem a terhesseget de neha szeretnek mar 'tullenni' rajta s vegre karjaimban tartani babocankat.En is az aggodosabb kismamakhoz tartozom,ha lehetne naponta elmennek szivhangot hallgatni.Sok oromot pici fiadhoz!
49. 2hounds (válaszként erre: 48. - Szabinka03)
2013. jan. 28. 15:51

Remelem, tovabbra is ilyen jol birjatok! Pihenj sokat nagyon!! Kipihent anyuka=boldog baba. :)

Mi megvagyunk, 15+4-nel. "Esemenytelen" terhesseg, ahogy mondani szoktak, vagyis semmi gond, ill. ami gond van, az is inkabb csaj az en tulaggodasom, de hat mar mit tegyek, ilyen vagyok. :)

Mindenki nagyon örül, föleg a nagyteso, nagyon varja, keszül, minden nap beszelgetünk a babarol, konkretan kepzi magat, hogy neki mi lesz majd a feladata, ha megszületik a "babaja", hogy fog nekem segiteni. :)) Marc.-ban megyünk UH-ra, alig varom, jo messze van meg! Husvetra meg haza megyünk 3 hetre, azt is alig varjuk. Ott el szeretnek menni 4D-re is. :)

48. Szabinka03 (válaszként erre: 47. - 2hounds)
2013. jan. 28. 14:04

Koszi szépen! Minden rendben van, csak kicsit hasfájós a drága. Szopizni is szépen szopizik, nyugodt baba egyébkent. Csak hozzá kell szoknom az éjszakázáshoz. :) Már nem aludhatok egyhuzamban végig.

Te/ti hogy vagytok?

47. 2hounds (válaszként erre: 46. - Szabinka03)
2013. jan. 26. 11:35

Jaj, már nagyon vártam, hogy írj! Gratulálok!!

A barátnőm pont így szült 2 éve, jan. 15., 30 órás vajúdás. :))

Jelentkezz majd, hogy hogy mennek a dolgok, hogy vagytok!

Gratula még egyszer!

2013. jan. 26. 11:04

Sziasztok! Megszuletett a mi kisbabónk Noel Dylan, január 15.-én reggel 7:34kor. :)

A vajúdás nagyon hosszú volt, kozel 30 óra, de megérte. :D

Gratulálok labonita! :)

45. 2hounds (válaszként erre: 44. - Labonita)
2013. jan. 14. 11:57
Üdv itt! Sok szerencset a fönökkel!
2013. jan. 14. 10:56
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot :) mi Waterfordban élünk és most léptem a 9. hétbe. Múlt héten voltam GP-nél, aki kiszámolta a szülés várható időpontját,vérnyomást mért, aláíratta a papírt amivel a többi vizit ingyenes lesz. Majd mondta, hogy a kórháztól fogok kapni levelet, hogy jelenjek majd meg a 13. héten scan-re stb stb. Kb. ennyi történt. Reggeli rosszullétek vannak, bár mintha az elmúlt napokban kicsit jobb lenne már :))) ma tervezem elmondani a munkahelyen, de sajnos nem várok túl jó reakciót a főnök részéről :( nem a legkedvesebb fajta, semmi jó hírnek nem örül,aminek elvileg kellene, szóval nem lesz könnyű...
43. 2hounds (válaszként erre: 42. - Szabinka03)
2013. jan. 9. 11:36
Azert ha mesz szülni es van elötte idöd/eröd, irjal, hogy na most kell majd szoritani nektek! :)
2013. jan. 8. 09:02

Engem is csak midwife "vizsgált", ami a vérnyomás, vizelet, esetleg súly, meg a hasam megtapogatása volt, ja persze meg a szívhang. Ugyanezt csinálta a háziorvos is. Nekem se néztek soha méhszájat, ultrahangom is ketto volt, de az utolsó a placentám miatt. Mondjuk én voltam az elején privátba, csak hogy megnyugodjak, hogy minsen rendben.

Nekem is meglepo volt eleinte, hogy nem igazán vannak vizsgálatok, foleg, h olvastam, h otthon mikre járnak, de itt ez a normális.

Ez csak nekunk furcsa. :D

41. 2hounds (válaszként erre: 40. - Ginaa83)
2013. jan. 8. 08:50
Itt nem nagyon van nőgyógyász. A kórházban 1-2x megnéz majd "orvos", ezek szülész-nőgyógyászok, de kb. megnézi a mappádat, megtapogatja a hasad, megkérdezi, hogy vagy és kész. Nekem az első vizsgálatom a due date-n volt, ezer bocsánatot kértek, hogy most már előírás, kb. fél percig tartott, megállapította, hogy minden zárt. Ennyi. Jöjjek vissza 1 hét múlva, ha addig nincs baba. Így tettem. Akkor is nagyon kérték a bocsánatokat, és megkérdezték, hogy kicsit "rásegíthet"-e a doki, mondtam, oké. De nagyon kellemetlen lesz, ne haragudjak, stb. Hát, nem volt túl jó, de semmi vészes, és volt jó hír, 1 cm-re nyitva voltam, lassan lesz majd baba is. Még 3 nap kellett neki. :) A szüléskor vizsgáltak belülről, nyilván, többször is, ennyi volt. Szóval ez itt tök normális, mikor én kérdeztem, hogy nem akarják-e útközben csekkolni, hogy esetleg nem nyílik-e meg korán a méhszáj, akkor teljesen furán néztek rám, hogy minek??? 6 hetes kontrollon se nyúltak be, úgy emlékszem, csak megnézte a gátsebet, azt ennyi. Amúgy a midwife-ok is vannak annyira szakképzettek, hogy simán megvizsgálnak, és ha indokoltnak látják, hívnak egy dokit. Nekem sokkal szimpibbek is, mint a dokik voltak...
2013. jan. 7. 21:41
Sziasztok lanyok!Azt szeretnem kerdezni toletek hogy nogyogyasz hanyszor latott titeket?Csak mert en 15 hetes multam eddig doki meg nem latott es nem is nagyon esedekes.A 17.heten lesz ultrahangom,de nem doki csinalja,majd a 20. heten kell mennem a GP-hez.Vagy itt csak privatban lehet nogyogyaszhoz menni amugy csak szulesnel lat a doki?
39. 2hounds (válaszként erre: 38. - Szabinka03)
2013. jan. 7. 21:21

Én tuti biztos voltam, hogy sima csillapítót vagy gázt nem fogok kérni. Az epidurállal meg úgy voltam, hogy meglátom, rettegek a tűktől, és hát ott van tű :) Ehhez képest az első 3-4 óra vajúdás végére ájuldoztam, hánynom kellett, irtó hasmenésem volt - mint a menstruációs tüneteim, csak sokszorosan. A fájdalom részére annyira nem is emlékszem (alig voltam magamnál, beszélni is alig tudtam értelmesen), csak arra, hogy irtó rosszul vagyok, és ágyat akarok, hadd aludjak. Mikor nekifogtam hányni, akkor tudtam, hogy ez itt gáz lesz, mert nem fogom tudni abbahagyni órákig, utána meg hogy nyomom ki a gyereket kimerülten? Epidurál be, 15 perc alatt hatott, elmúlt a zöld színem, minden rosszulléti tünetem, aludtam hamar 5-10 percet és frissen ébredtem. Mindent éreztem, csak nem fájt. A lényeg (nekem) viszont ez volt: mikor végre kibújt a baba feje, akkor megláttam egy pillanatra az arcát: csukott szemmel volt, tök nyugodt arccal, semmi kín, semmi ijedtség, semmi agyonnyúzottság, az első gondolatom volt, hogy jé, milyen békés! Valahogy úgy érzem, neki is jobb volt, mikor annyira szarul voltam, akkor őt is olyan feszültnek, riadtnak éreztem, de hogy nekem semmi bajom nem volt, nem fájt, nem ordítottam kínomban, ő is mintha nyugodt lett volna.

Úgyhogy most úgy megyünk be, hogy epidurált ide nekem, remélem, nem késsük le, vagy ilyesmi!!! :) Szerintem a világ legjobb találmánya! (Ja, semmi rettegett utótünetem nem volt, a szülés után fél órával szép csendben elájultam kicsit, de azt a hirtelen leesett vérnyomástól meg a vérveszteségtől, ennyi volt a nagy izgalom, minden más szuper volt.)

38. Szabinka03 (válaszként erre: 37. - 2hounds)
2013. jan. 7. 17:07

Igen a Holles St-en szulok majd. Tobben is pozitívan nyilatkoztak a hozzáállásukról éshogy nagyon rendesek. Ettol fuggetlenul van bennem félsz, de szerintem ez normális, pláne, hogy tudom, hogy már csak napok kérdése.

Ugy állok hozzá, hogy nem kérek fájdalomcsillapítót, de ezt nem jelentem ki 100%ra. Mindenesetre jó lenne elkerulni. Te kértél? Vagy most fogsz?

37. 2hounds (válaszként erre: 36. - Szabinka03)
2013. jan. 7. 16:01

Gondoltam is rad, hogy egyben vagy-e meg! :) Ne aggodj, minden rendben lesz biztos! Nagyon rendesek itt, legalabbis nekem nagyon pozitiv elmeny volt, es mindenki mastol is ezt hallottam! Holles St-en vagy ugye? En mondjuk a Rotundaban szültem, meg most is oda jarok, de tenyleg nagyon pofik, es ami sokszor meg lenyegesebb, embersegesek!

Kersz majd fajdalomcsillapitast, vagy meg nem tudod?

2013. jan. 7. 14:28

Sziasztok!

Nekem meg még van elvileg 12 napom szulésig, persze ha rá nem húzok majd ( remélem nem fogok).

Már lassan két hete vannak jóslóim, amik napról napra egyre rosszabbak, aludni is ossze vissza alszok, hol jobban, hol kevésbé. Már annyira szeretnék túlleni a szulésen, valahogy most nagyon félek tole, meg minden mástól is. :)

Nekem elso baba, és én a 16ik héten éreztem legeloszor. :)

Ti hogy vagytok? Nem vagytok betegek?

35. 2hounds (válaszként erre: 34. - Ginaa83)
2013. jan. 7. 12:32

Szia, nekem masodik.

Az elsöt is viszonylag koran ereztem, 15. hetesen. Most igen, erzem, neha többször is naponta, hogy esetleg megmozdul - ez meg nem a konkret pillango szerü rebeges vagy buborekozas -, de hatarozottan valami mas erzes, nem a sajat belsösegeim. 1-3 naponta meg erzek valami vakaraszast, mintha egy lab vegigszantana belül. :) Es parszor volt mar pillango szerü is, meg böködes is. En is nagyon meglepödtem, mert komolyan, mar a 9. heten ereztem "valamit", ami nagyon gyanus volt, utana olvastam a neten, es eleg sokan vannak igy. A 10. heten meg egesz biztos öt ereztem, nyilvan sokkal kevesebbszer, mint majd kesöbb, most napi 1-3x max, vagy annyiszor se, kesöbb meg a napi 10 a minimum, amit erezni kell, hogy ne aggodjal!

Attol is függ amugy, hogy milyen a "belsö szerkezeted", gondolom, hol es hogyan van a mehed, hol tapad meg a lepeny (pl. ugy tudom, ha elöl a hasfal elejen tapad, akkor sokkal kesöbb erzed, mert a lepenyen is at kell rugnia), mennyire vagy erzekeny ilyesmire. Sokan meg a 20. het utan se erzik meg, ekkor se kell aggodni, mindenki mas! Amig az UH-n jol van a baba, addig minden oke. :)

34. ginaa83 (válaszként erre: 33. - 2hounds)
2013. jan. 5. 21:41
Szia,12 hetesen mar erzed hogy mozog??En 15+2 vagyok de meg nem erzek semmit.Meg azt olvasom mindenhol hogy elso babanal csak 18 het korul erezni az elso mozgasokat,tobbedik babanal is csak 16 het utan.Amugy gratulalok a pocaklakohoz :)
2013. jan. 5. 11:27

Nagy a csend, hogy vannak a kismamak? Esetleg uj versenyzök?? :)

Mi megvagyunk, 16-an megyek az elsö hivatalos UH-ra, aprobb ijedelmek miatt voltam mar 2x bekukkantason a korhazban (csak annyit neztek, hogy megvan-e meg jol van-e a bebi), meg Mo-n probalkoztunk a 12. hetes szüressel, sajnos meg csak 11+1 voltam, eppen nem volt meg eleg nagy a baba a pontos meresekhez. De jol van, mozog (mar erzem is egy ideje!), szive szepen ver, megfelelö szamu vegtagja, testresze van. :) Ma vagyok 12+2.

2012. nov. 21. 08:49
En teljesen megértelek. :) Nekem is fontos volt az, h elmenjek erre a vizsgálatra....valahol megnyugszik az ember ha megmondjak, h nem kell aggódnod, minden rendben van. :)
31. 2hounds (válaszként erre: 30. - Szabinka03)
2012. nov. 20. 11:35
Ha nem jön össze a mo.-i idöpont karacsonykor, akkor biztos elmegyek. Nagyon kell nekem az a megnyugvas, parazos kismama vagyok. :) Köszi szepen az infot! :)
30. Szabinka03 (válaszként erre: 29. - 2hounds)
2012. nov. 20. 00:31
Igen, szerencsére itt megmondják, hogyha valami nincs rendben a babával, de persze minden rendben van/lesz. Igy kell hozzáállni, mindenesetre megnyugtató tudni szerintem, h tutira minden oké. :)
29. 2hounds (válaszként erre: 28. - Szabinka03)
2012. nov. 19. 20:47

Szia, szuper, nagyon köszi!! Itt annak ellenére csinálnak Down meg egyéb szűrést, hogy ír klinika? 2. gyerek, az elsőnél teljesen hülyének néztek, hogy 16. hét előtt UH-t akarok (azt konkrétan közölték, hogy Down szűrés nincs, sőt, ha esetleg a szakorvos lát is valamit, nem fogja közölni velem a magánrendelésen sem, még 200 euro ellenében sem, nem teheti), ültem is fel a gépre, és húztam haza... Most épp jókor leszünk otthon a Down szűrésre, de két ünnep közt, nem tudom, sikerül-e időpontot szerezni. Ha igen, otthon megyek.

Eddig egész jól viselem, még nem ért el a rosszullét, az elsővel 6 hetesen kezdtem, 5 kerek hétig tartott éjjel nappal. Nem volt valami fantasztikus... Most csak az alvással van gondom, sehogy se kényelmes feküdni (ez az elsővel nem volt így), meg 3 napja szörnyen fájnak a melleim, na ez ismerős, a múltkor is 1 hét alatt 1 kosárméretet nőttem! :-O :)))

Jövök még, nagyon örülök, hogy rátok találtam! :)

28. Szabinka03 (válaszként erre: 27. - 2hounds)
2012. nov. 19. 18:38

Szia! Mi a National Hospital melletti épuletben csináltattuk, ez Dublin 2-ben van, bár biztos tudod. :) Itt van a honlapjuk, megtudod nézni hogy milyen vizsgálatokat csinalnak és hogy mennyiért. [link]

Gratulálok a babához. Hogy viseled a terhesseget? Elso baba?

2012. nov. 19. 14:36

Sziasztok, csatlakoznek Dublinbol, 5+4 hetesen.

Szabinka03, hadd kerdezzem meg, hol csinaltattatok Down szürest?

26. Szabinka03 (válaszként erre: 24. - EgylányÍrországból)
2012. nov. 18. 23:10

Mi majd tavasszal lesz 5 éve, h itt vagyunk kint. Az orvosokat én se jártam ( szerencsére ) ezelott, de nekem is sokan mondták, h az orvosok rendesek. En egyáltalán nem tartok tole, h majd itt kell szulnom. :) Nekem majd anyukam kijon egy pár hétre segíteni, de ennyi.

Szerintem nem rosszabb itt, mint otthon. ( Bár az otthonit nem tapasztaltam, csak hallottam róla).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook