Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Irodában sosem veszem le a cipőmet, csizmámat, bakancsomat... fórum

Irodában sosem veszem le a cipőmet, csizmámat, bakancsomat... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
64. New(l) (válaszként erre: 59. - Csillagszem38)
2023. febr. 16. 13:25

Lehet én kevésbé vagyok érzékeny erre a témára, de nálam a tiszteletlenség nem a bakancs hordásnál kezdődik. Volt dolgom tiszteletlen vezetővel, úgy ki volt nyalva mindig mint Szaros Pista Krisztus neve napján, aztán mikor kinyitotta a száját, elsötétült a világ.

A koszos ruhát vagy redvás lábbelit viszont én is gáznak tartom.

2023. febr. 16. 13:07
Mellesleg volt rendes cipője is, csak ő azt nem szerette. pfff
2023. febr. 16. 13:05
az más, ez a csaj mindig, mindennap ebben jött az irodába XDDDD nagyon gáz volt. Nekem volt kellemetlen.
61. Channa* (válaszként erre: 59. - Csillagszem38)
2023. febr. 16. 12:48

Nem értem, hogy miért tartod tiszteletlenségnek.


Én nem vagyok cipőmániás, alig van cipőm.

Télre összesen 4 db.

1 bőr elegánsabb boka csizma, 1 bőr lapos talpú, ami kicsit bélelt és rövid szárú, 1 hótaposó, 1 bakancs.


Nem cserélek cipőt az irodában, abban vagyok egész nap, amibe megyek és ahhoz a lábbelihez öltözök. Ha épp bakancsos cuccom van, akkor abba megyek és nem cserélem le azért, mert megbeszélés van. Nem vagyok trampli bakancsban sem, ahogy hótaposóban sem. Egy jó farmer+bakancs+pulcsi miért ne lehetne akár még elegáns is?

Ja, egyébként rövid szoknyához (farmer, kord) is felveszem a bakancsot és egészen elegáns is vagyok benne. Még soha senki nem gondolta azt, hogy alulöltözött lennék a bakancs miatt.

Ha a stílusod olyan, akkor simán vehetsz fel bakancsot, mert semmit nem ront az igényességen;)


Szerintem nem néz ki rosszul:


[link]


[link]


[link]


Nem értem, hogy ezek miért lennének tiszteletlenek?

2023. febr. 16. 11:48
Elvárni el lehet, és jó is ha tesznek érte, főleg ha anyagilag sem megterhelő. Mondjuk pont ez történt velem is, hogy külföldön voltam és pont egy dec. túrabakancsban voltam végig. Északi hideg ország kb hóvihar, hát legkevésbé arra tudtam gondolni, hogy kinek mi a véleménye a bakancsomról. Ha meg melegem van úgyis átváltom másra.
59. Csillagszem38 (válaszként erre: 58. - New(l))
2023. febr. 16. 11:34

Igen, erről beszéltem mikor a "putri" szót megemlítettem... A főnökünk normálisan öltözött, és el is várta ezt tőlünk is, de mindenki más....pff.... olyan ruhákban jöttek-mentek, én még ilyet nem láttam.. :O

Tiszteletlenség bakancsban ülni egy nőnek bármilyen értekezleten, bár sehol máshol nem láttam olyat, hogy tényleg dec...-os túrabakancsban jelent meg a jegyzőkönyvvezető, csak itt.. dehát ez a közigazgatás.. :O

58. New(l) (válaszként erre: 54. - Csillagszem38)
2023. febr. 16. 10:16
Nálunk senkinek semmi gondja a bakanccsal a testületin. Aztán lehet ez itt egy igénytelen hely, de senkit nem érdekel, ki miben ücsörög itt éjjelig.
2023. febr. 16. 09:54
Most akkor mi az álláspontod? Mehet a bakancs vagy mégsem...?
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. febr. 16. 08:11
Dettó mintha én írtam volna. Nálunk is nézték a nadrág hosszát, illetve hogy jé a légkondi ügyfél nélküli irodába merek szandi felvenni. Most nemzetközibe csinibe vágom magam én is, nahát ott meg pont az északiak bakancsoskodnak. Önkoritmeg inkább hagyjuk is.
55. Channa* (válaszként erre: 54. - Csillagszem38)
2023. febr. 15. 22:41

Csak akkor lehet dresscode, ha adnak ruhapénzt.


Bankban dolgozom, már nagyon régen. Az elején még volt ruhapénz, akkor kiskosztümben/öltönyben, stb-ben jártunk dolgozni, azaz elegánsan öltöztünk.


Utána megszűnt a ruhapénz, de maradt a szokásos öltözködés. Már nagyon régen nem adnak ruhapénzt. Volt olyan munkahelyem, ahol nekem szóltak a fehér farmer szoknyáért, hogy farmert nem lehet felvenni! És másoknak a spagettipántos felsők miatt, valamint a hátul mélyen kivágottért, váll nélküliért, a fiúknak a rövid nadrágért, de senki nem vette őket komolyan, hiszen nem szabhatják meg, hogy milyen ruhákat vegyünk a fizetésünkből;)

2023. febr. 15. 22:24

Nem tudom te hol dolgozol, de jobb helyeken vagy van ajánlott dresscode, vagy ha nincs, illik tudni miben kellene megjelenni.


Igen, egy túrabakancs egy önkormányzati testületi ülésen nem állja meg a helyét! 😬😬😬🙈

53. Channa* (válaszként erre: 50. - Csillagszem38)
2023. febr. 15. 22:19

Nekem van olyan kollégám (egy férfi és egy nő), akik 5 ujjas cipőt ( [link] hordanak télen és nyáron is. Senki nem szól nekik. Én időnként megkérdezem tőlük, hogy nem fázik e a lábuk ebbe vagy, hogy kényelmes e?


de senkit nem zavar, hogy ilyet vesznek fel. Én is szoktam akár bakancsba is menni dolgozni és tornacipőbe is, attól függ, hogy mit veszek fel;)

2023. febr. 15. 11:22
Ezt a túrabakancsot most tényleg nem értem? Az volt a bajuk hogy abban van valaki? A magas beosztású emberről, hááát talán ha annyi pénzt fizetnek, hogy előfűtött autóval járhatok akkor majd nem túrabakancsozom. Ezt tudnám rá mondani :)
51. globus (válaszként erre: 48. - Simple)
2023. febr. 15. 10:42
Még mindig nem tudom felfogni, miért bonyolult összepárosítani az utcai meleg lábbelit munkahelyi váltócipővel...
50. Csillagszem38 (válaszként erre: 48. - Simple)
2023. febr. 15. 10:31

Volt egy kolléganőm, aki tényleg szó szerint túrabakancsban jött mindig dolgozni. Jó, a hely is elég putri volt, izlésficamos nők tömkelege minden osztályon.


Na azért neki szólt a főnök, hogy talán normálisabb cipőben kéne jönni, mivel még ülésekre is jártunk... ahol elég magas beosztású emberekkel találkoztunk... a mostani helyemen szoknya, körömcipő, blézer az alap.

49. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 15. 10:29

Van bent váltócipőm-papucsom, ha beérek valamelyikre váltok.

Télen csizmát húzok munkába menet-van bőr és van jó bélelt, mert mentem én 2017. januárjában közel -20 fokban a buszhoz... illetve bármi történhet az úton, ne fázzak.

48. simple (válaszként erre: 46. - Kótyomfity)
2023. febr. 15. 08:34

Igen, számomra furcsa, mikor úgy indul el valaki dolgozni egy irodába! mintha a Mount Everest-et készülne megmászni. Nem nyári szandált, hanem bőr csizmát, bőr bokacsizmát, vagy körömcipőt viseltem az irodában, azt vettem fel otthon mikor elindultam, és abban voltam egész nap.

Bélelt csizmát maximum akkor vennék fel, mikor megyek ki a kutyával az erdőbe, de mostanában oda is bőven elég egy téli bakancs. Sapka meg utoljára gyerekkoromban volt rajtam, de el nem tudom képzelni, minek kéne ahhoz történnie, hogy kötött sapkát vegyek fel.

2023. febr. 14. 11:49
Nem tudnék egész nap csizmában, bakancsban lenni bent, utálom, mikor melege van a lábamnak. Van egy cipőm az irodában, arra szoktam lecserélni. Ha cipőszezon van, akkor általában már nem cserélgetem. De mi nem ügyfelezünk, és nem is kell kiskosztümben' járni, sokan papucsoznak nálunk.
46. Kótyomfity (válaszként erre: 34. - Simple)
2023. febr. 14. 11:06

Igen, télen csizmába járok és bizony, van benne pihe-puha bélés. Sőt, képzeld a kabátom is bélelt és ha hideg szél fúj, akkor még kötött sapkát is felveszek. Hozzáteszem a munkahelyemen ezeket is leveszem. Furcsa, mi?


Te nyári szandált használsz télen a 0 fogban?


És igen, irodában dolgozom.

Aki irodában dolgozik miért ne hordhatna télen csizmát, vagy bélelt cipőt? Őszintén nem értem az összefüggést a munkahelyi környezet és a téli ruházat között.

45. Csillagszem38 (válaszként erre: 41. - Globus)
2023. febr. 14. 10:16
Persze, nekem is három valtocipom van bent. Mindig is volt.
44. Csillagszem38 (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. febr. 14. 10:15
Nyilván az más, ha azért nem veszi le az ember, mert fázik a lába.
2023. febr. 14. 07:55

Én se cserélgetem a cipőimet. Abban vagyok, amibe megyek.

Nem lesz sáros a cipőm, csizmám és semmi mire beérek, ha meg mégis (esik az eső), akkor úgy is megtörölgetem, mert az halálra idegesítene, hogy koszos a cipőm.


Nálunk se cserélgeti senki, mi nem is ügyfelezünk. Ráadásul mi IT-sok vagyunk és sokan, ahogy kinéznek, az egyik 'dresszkódba' se férne bele:DDDD


Van bélelt csizmám is, de ilyen időben se ezt, se a hótaposómat nem tudom felvenni, és hosszú szárú csizmát se hordok, ahogy harisnyát se veszek fel a nadrág alá.


Nem, nem fülled be a lábam, így nem lesz büdös sem;)

Egyébként a nagy spórolós időszak miatt lehetetlen is, hogy befülledjen...

42. Channa* (válaszként erre: 13. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 07:45
Nálunk, amikor az általános kezdtem, nem kellett levenni a cipőt (csak torna órán), de a cipőnkre fel kellett vennünk egy filcből készült mamusz jellegű valamit.
41. globus
2023. febr. 13. 22:17
Azért át lehet cserélni télvíz idején a sárban becaplatós csizmát-bakancsot egy csinos belsős cipőre. Nem csak papucs lehet alternatíva. Szerintem.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Csillagszem38)
2023. febr. 13. 20:25
Most értem haza, és jelentem szagmentes, nem fülledt bele a lábam
39. fülemüledal (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 16:56
Hülyén is tud kinézni a papucs mondjuk kiskosztümmel :)
38. Főnix3 (válaszként erre: 5. - Csillagszem38)
2023. febr. 13. 16:05
12 órát dolgozom egy laborban. Ott nem lehet levenni a cipőm. Semmi baja nincs a lábamnak. 🤷🏻‍♀️
2023. febr. 13. 15:55

24 òrázom.

Csak èjjel veszem le a cipőt.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Bichi)
2023. febr. 13. 15:47
Meleg van itt is, és nézhet ki jól persze. Sokszor itt a csajok balerinában vannak, de nem hiszem hogy az jobb volna egész nap egy műanyag harisnyával.
35. Bichi
2023. febr. 13. 15:44

Mondjuk iroda és iroda között van azért különbség.

Nálunk kis családi cég, konkrétan futáron kívül senki nem jön be, és van vagy 25-26 fok a távfűtés miatt, szóval egy bélelt csizmában tuti lerohadna a lábam 8 óra alatt.

Egyébként ha egy nem színében kirívó strandpapucs van az emberen, hanem harmonikus a ruházattal, akkor észre sem venni. Persze más egy ügyfelezős munka ott én is mindig magassarkúban nyomtam, de azért nem bánom, hogy nem kell egésznap abban lennem :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook