Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Írjak vagy sem? fórum

Írjak vagy sem? (beszélgetős fórum)


2022. okt. 2. 11:10
Na írtá, szótá má nekik?
22. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 06:33

Sok függ attól, hogy milyen hangnemet ütsz meg, s persze, attól is, mennyire érzékeny a címzett a kritikára.

Az én számomra a rossz helyesírás itt azt jelzi, hogy ebben a vendéglőben, amely így reklámozza magát, igénytelenség uralkodik. (Remélhetőleg csak a hirdetményekben, és nem a konyhán.)

Én tennék egy próbát a helyedben, bár lehet, hogy jó lenne felkészülnöd arra (is), hogy ledorongolnak a bármennyire is nyilvánvaló jószándékod ellenére.

21. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 06:24

Talán azt kellene először megtudni, hogy ki a tulajdonos. Külföldi, vagy magyar? Ha magyar, akkor határon belül élt-e eddig is, vagy éppen határon kívüli. Esetleg több évtizedig külföldön élt, és most hazatelepült?


Ha minden bántás nélkül fel lehetne neki ajánlani, hogy szerkeszted az oldalát, mert a sok helyesírási hiba bizalmatlanságot kelt, és be sem térnek az étterembe.

Aztán majd válaszol rá valamit.

20. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 19. - Cidanoi)
2022. okt. 2. 00:27

Persze a reakció lehet vegyes, de sebaj :)


Én már öreg vagyok, nem futok le a völgybe csak úgy a tehenek után...megvárom míg ők jönnek fel hozzám.-))

19. Cidanoi (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 2. 00:08
Kötelező, csak van aki nincs a tudás birtokában, hogy átérezze jó vagy sem, amit csinál. Abban a hitben van, hogy jó amit csinál. Szoktam szólni, mert a jóindulat vezérel. Persze a reakció lehet vegyes, de sebaj :) Ha lehurrognak akkor így jártam, de a lelkem nyugodt mert mindent megtettem, hogy változás álljon be.
2022. okt. 1. 23:56

Teljesen egyetértek veled, de hát ahány cég annyi féle a hozzáállás.

Az sem árt, ha az ember tud egy két más nyelven megmukkanni, de az anyanyelv helyes tudása szerintem mindenkinek kötelező.

17. Cidanoi (válaszként erre: 14. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 1. 23:49
Nemrég egy induló cég, - hozzánk hasonló profilú - reklám tervezet dolgait néztem át. Szóltam, hogy nem ok a helyesírás. Jó néven vették, korrigálták a hibát mielőtt nyomdába ment volna az anyag. Persze meg is lehet sértődni, de a helyesírásra törekedni kell. Én örülök, ha belátják, hogy hiba van és javítják. Persze bólogathattam volna, hogy ok, és ne sértődés legyen belőle, de nem szeretnék megalkuvó lenni. Legfeljebb fuccs a barátság, de korrekt voltam, és öröm, hogy a barátság is megmaradt. Egyszerűen vannak akik, nem látják be, hogy hibáztak. De ez emberi dolog, nem jó meghagyni a tudatban sem, hogy jó amit csinál, mert épp hiányzott az iskolából, mikor azt a részt tanították. De nem könnyű az biztos. Van aki segít, van aki nem.
16. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2022. okt. 1. 23:16
Nem tudok mit hozzátenni, nekik ez a munkájuk, és nagyon kedvesen írt nekem, nincs is vele semmi bajom, csak dicsérni tudom érte.
15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 15. - Sütikee)
2022. okt. 1. 22:52

hasonlóan gondoltam ezt én is Süti, a muszáj az pontos jé, általánosban tanítják.

A magyar nyelvben is vannak szabályok aztán valaki vagy megtanulta, vagy nem.


De szabályok mindenhol vannak, amiket be kell tartanunk a hoxán is, akár tetszik nekünk, akár nem.

14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 1. 22:13

Engem is zavart a "ly" betű ,mert az anyanyelvét illik mindenkinek tudnia helyesen, de aztán a hölgy töröltette a hozzászólásomat.

szóval ne szóljunk, csak sértődés a vége.

13. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 21:41
Engem is zavar, hogy legalább hivatalos helyeken nem figyelnek erre. Ez igénytelenség. Én nem írnék, mert nem érdekelne a sorsa annak, aki szolgáltatóként nem veszi a fáradtságot erre figyelni.
12. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 20:59
Írj nyugodtan. Ez egy jóindulatú segitség és figyelem, remélhetőleg örülni fognak neki.
11. Józsibirka (válaszként erre: 8. - Leoborta)
2022. okt. 1. 20:14
😉
2022. okt. 1. 20:10

Én ma tanultam itt a hoxán, hogy például a muszáj vagy muszály helyesírási hiba miatt nem illik szólni még viccesen sem.

A helyesírásáért senkit sem érdemes bántani, sosem tudni, mi van a hátterében.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 18:16

Nem, főleg ha külföldi a tulajdonos.

Amennyiben magyar és ennyire igénytelen, hagynám.

8. Leoborta (válaszként erre: 2. - Józsibirka)
2022. okt. 1. 18:10
Irjá nyugottan! - hejessen
2022. okt. 1. 18:09
Írnék kedvesen.
2022. okt. 1. 18:06
Rögtön küldd a javítást is, akkor hátha...
5. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 18:05
Naná! Én szerintem be sem tenném oda a lábam ilyen esetben! Nekem nagyon zavaró! Írj nekik persze!
2022. okt. 1. 17:53
Persze. Írj mindegyiknek.
3. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 17:52
Nem bunkosag. Szerintem meg meg is koszonik.
2. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 17:43
Írjá nyugodtan!👍
2022. okt. 1. 17:41
Van egy újonnan nyílt étterem a közelemben, de egyszerűen zavar az oldalán a rengeteg helyesírási hiba. Arra gondoltam, hogy kedvesen írok nekik, hogy számomra igényesebb lenne, ha erre odafigyelnének. Szerintetek bunkóság lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook