Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia terhesség fórum

Inzulinrezisztencia terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
24. gekko
2012. szept. 19. 16:47
Sziasztok .egy hete nekem is kiderült hogy inzulinrezistens vagyok ,meforal nevü gyógyszert kaptam ,dehát ez borzalom,rosszul vagyok tölle .hasmenés émelygés.nektek is volt ilyen?meddig tart amig megszokom vagy mást szed e valaki helyette?köszi
23. Aniho
2011. jún. 23. 15:26
Nem, nem vagyok kismama, sajnos. Több, mint 2 éve próbálkozunk már...
22. Hencsi28 (válaszként erre: 21. - Aniho)
2011. jún. 18. 08:24
Ja, Te most kismama is vagy? Lehet, hogy akkor azért vagy rosszul nem?
21. Aniho
2011. jún. 17. 21:57
igen, én is 1-gyel kezdtem, 1 hétig, pár napja emeltem 2-re, de nem bírom. Nekem is fáj a gyomrom és hányingerem van, fejfájás, hányás...ahhoz képest, hogy a doki azt mondta, tök ártalmatlan gyógyszer,a terhesség 12. hetéig kellene szednem...az értékem 53.8. Elvileg nem nagyon durva, de pont elég, hogy minden más bajom is legyen.
20. Hencsi28 (válaszként erre: 18. - Aniho)
2011. jún. 17. 21:34
Mennyi lett az inzulin értéked?
19. Hencsi28 (válaszként erre: 18. - Aniho)
2011. jún. 17. 21:34

Szia!


A Meforált egyből 2X1 darabbal kezdted? Én úgy tudom, hogy a szervezetet folyamatosan kell a gyógyszerhez hozzá szoktatni! Nekem a doki azt mondta, hogy egy két hétig egy darabot szedjek, utána két darabot és kb. egy hónap eltelte után szedjem a három darabot! Most már hármat szedek, de sokszor érzem magam rosszul, gyomor fájás, hányinger! :(

18. Aniho
2011. jún. 17. 18:40

Sziasztok!


Új vagyok itt, sajnos 2 hete derült ki a PCOS és az Inzulinrezisztencia. Nekem nincs túlsúlyom, inkább csak ingadozik. Meforalt írt fel a doki, de pont most szándékozom abbahagyni, vagy szüneteltetni, mert 5 napja szétszakad a fejem, hányok és hasmenésem is van. Nálatok volt ilyen tünet 2X1 tablettánál? Mi is babát szeretnénk, több, mit 2 év és 1 vetélés van a hátunk mögött. Hencsi28, szerintem ne aggódj, megy majd lejjebb a súlyod! Túl gyorsan fogytad le azt a 14 kilót, szerintem most pihen a szervezeted és próbál beállni az új helyzethez. A fogyás amúgy is rapszodikus, ritkán megy folyamatosan. Diétázz kitartóan és pontosan, és akkor rendben leszel!

17. Hencsi28 (válaszként erre: 16. - Abarta)
2011. jún. 15. 18:53

Köszi! Nagyon reménykedem, hogy júliusban azt mondja a doki, hogy lehet próbálkozni! :D

De még egy 10-15 kg-t jó lenne, ha sikerülne lefogyni, de sajna április óta nem mozdul a mérleg! :(

16. abarta
2011. jún. 15. 15:47

Szia,

Van remeny! En most lettem terhes inzulin-rezisztanciaval. Legy kitarto a dietaban! A gyogyszer hatasai idovel elmulnak majd. A doki nem a fogyassal nezi az eredmenyedet hanem a jo terheleses vercukor/inzulin es a jo hormonpanellel.

Udv, Adrienn

2011. jún. 15. 13:25

Sziasztok!


Nincs valakinek valami ötlete??? Inzulinrezisztenciám és PCO-m van. Január óta csinálom a diétát, áprilisig sikerült is ledobnom 14 kg-t! Azóta semmit! :( Nagyon szeretnénk már babát!!!! Meforal 850-et szedem, napi 3X. A gyógyszertől elég rosszul érzem magam, sűrűn van hányingerem. Tud valaki nekem tanácsot adni, július 14-én kell vissza mennem a dokihoz, és addig jó lenne fogyni egy pár kg-t, hogy lásson rajtam eredményt, bízom benne, hogy azt mondja, hogy neki állhatunk a babának!

14. kimi80
2011. márc. 6. 19:18

Sziasztok!

3hete derült ki nálam, hogy IR-es vagyok! 5 éven át kezelte minden féle hormon készítményekkel a teherbe esés érdekében.Természetesen semmi eredménnyel.És konkrétan 30kg híztam ez idő alatt.1 évet pihentem és most mentem el egy meddőségi centrumba, ahol az első 5p megmondta a dr.nő a sejtése az h iR-es vagyok , mert az tud igy minden hormonszintet felborítani, amit nálam lát. Azt mondta amíg helyre nem áll az inzulin (kb 2 hónap) addig várnunk kell és diétáznom. A mostani belgyógyászom merkformint javasolt amit 3 hete szedek. Bizok benne hogy hamarosan lehet végre egy babám.

2011. márc. 2. 11:49

Sziasztok!latom sok mindenkinek meggyult a baja az inzulinrezisztenciaval,nekem is.tavaj junuisban deritettek ki,es oktober ota dietazom es szedem 2x1 metforal 1000 mg, sikerult fogynom 5 kg, de meg kene nagyon sokat. Tudna e valaki segiteni abban, hogy hogyan kuzdheto le a dieta soran jelentkezo allando ehsegerzet es fejfajas?

elore is koszonon.

12. K Liza
2011. jan. 24. 10:41
Sziasztok! Sajnos úgy néz, hogy én is csatlakozok hozzátok. Valószínűleg nekem is inzulinrezisztenciám van. Most fogom kivizsgáltatni. Az UH alapján az orvosom valószínűsítette a pco-t, de mielőtt vérvételre mentem volna teherbe estem. Sajnos a baba elment, missed ab volt január 13-án. Most már mindenképp kivizsgáltatom magam, félek, hogy még egyszer előfordul majd.
2011. jan. 22. 20:13

sziasztok!

Én is IR-es vagyok és a 2. lombikunkra várunk.

Sokan dícsérik a Mensmentisben Tűű dokit.

nagyon nehéz dolog ez amiről írtok, mert egy dolog, hogy sikerül a baba, de sokat olvasok arról, hogy a 8-9. héten elvetél. A mensmentisben nagyon kedvesek és oda járok IR kontrollra. Érdemes őket felhívni, biztos tudnak segíteni.

2010. máj. 12. 13:00

Szia


Kívánok neked sikeres terhességet de tudom mi újság veled mert naponta olvaslak:P

remélem nem vagy az!!!Holnap várunk a fejleményekkel

2010. máj. 12. 12:55

sziasztok!

Nekem ma volt az inzulinrezisztencia vizsgálatom, a dokim erre van specializálódva meg a PCO-ra(priviben megírom az elérhetőségét, Bp és Debrecen). Én két babát veszítettem el, a progeszteronom igazoltan alacsony, de ez kapcsolatban állhat az inzulinrezisztenciával, ezért is nézik, meg anyai ágon mindenki diabeteses, szóval megvan az esély h bennem is lappang.

Holnap írok h mit mondott a dokim. Mi majd a mostani mensi után próbálkozunk a babával, clostyt szedek még amúgy, mert a peteérésem sem az igazi. :-S

sok sikert, és egészséges terhességet mindenkinek!

2010. ápr. 13. 14:54

sziasztok


Csatlakoznék.

Én endometriosisban szenvedek 5x mütöttek vele 5 év alatt.

volt 2 sikertelen lombikom.

most csináltattam meg én ,mert a dokiknak eszébe sem jutott a dolog és kiderül inzulin rezisztens vagyok.

0' 19 volt a 120 perces 148 volt.

ma voltam endokrinologusnál,irt metformint.

2 hétig 1x 500mg

Másik két hét 2x500mg

majd 3x500 mg lesz 3 hónapig aztán kontroll.

ti mint kismamik szeditek a metet terhesség alatt??

sajnos nekem emiatt sem sikerülhetett a lombik és az endometriosisomra is elég jól hat.:(

remélem sikerül fogynom és rendbe tenni és sikerül nekem is kismamának lennem!!:)

7. tigri33 (válaszként erre: 6. - Vuska55)
2010. márc. 30. 12:57

Kedves Vuska!

Ezer hála és köszönet a válaszért. Pont tegnap találtam meg én is a Tűzkő doki honlapját. Valószínűleg oda megyek én is. Amúgy érdeklődhetek, hogy hogy tetszett az orvos?

2010. márc. 28. 10:30

Szia Tigri,

hasonló helyzetben vagyok mint te, BMC-s vagyok, 7. hetes kismama:) és a BMC ugye csak a 3. hónapig van velük, után keresni kell szülész-nőgyógyászt. Én épp pár napja voltam egynél, ajánlom neked: Dr. Tűzkő Nándor, 3. ker-ben van a magánrendelője. Web: [link]

Szülész-nőgyógyász, endokrinológus. Én is azért keresek olyat aki jártas az endokrinológiában is, mert szintén IR-es vagyok.

2010. márc. 23. 16:03
Remélem valaki tud segíteni nekem! 9 hetes terhes vagyok, végre 4 év próbálkozás után. Miután megállapították, hogy inzulinrezisztenciám van fél év alatt spontán estem teherbe. Sajna a medőségi centrum, ahol megállapították a problémát nem foglalkozik terhesgondozással. Akit meg ajánlottak, az meg nem hisz az inzulinrezisztenciába. Tudna valaki egy jó nőgyógyászt ajánlani?
2009. okt. 7. 12:17

Csak az a baj, h nem találom a megfelelő orvost.

:( Már 5 nőgyógyásznál jártam, de mindig volt olyan ok ami miatt újat kerestem.

Tud valaki lelkiismeretes, kedves, türelmes dokit? Aki a cukor ill inzulin problémákra specializálódott?

3. Orsi86 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 28. 14:30

Köszönöm, ez reményt adott. :) Nem bírnám ki ha őt is elveszíteném...

Holnap majd beszélek az orvossal.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Orsi86)
2009. szept. 28. 09:21

Természetesen, sokan szülnek egészséges babát.


A megfelelő kórházat kell megkeresned akik specializálódtak erre is.

2009. szept. 28. 09:02

Sziasztok!


1éve már voltam egyszer terhes, de elvetéltem.

Kivizsgálások után 3hete derült ki,h inzulinrezisztenciám van. És mielött kezelni tudtak volna kiderült, h terhes vagyok.

Nagyon félek, h a betegségem miatt újra elveszíthetem a babám.

Valki van vagy volt hasonló helyzetben? Sikerült kihordani a babát?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook