Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Intelligencia. (Nem a szó klasszikus értelmében...) fórum

Intelligencia. (Nem a szó klasszikus értelmében...) (beszélgetős fórum)


1 2
3. e71af41436 (válaszként erre: 1. - Böske)
2007. máj. 5. 08:18
én ezt elegánsnak hívom. cseppet sem érzem magam azért kevésbé intelligensnek mert szoktam vitázni. viszont tény hogy emiatt nem vagyok túl elegáns.már viselkedésileg értem.
2007. máj. 4. 13:47
Az intelligencia fogalma alatt általában az érvelés, tervezés, problémamegoldás, absztrakt gondolkodás, tanulás, valamint a gondolatok és nyelvek megértésének képességét értjük. Bár a szó hétköznapi értelmében bővebb jelentést is kaphat, a pszichológia intelligencia alatt a kreativitástól, személyiségtől, karaktertől és bölcsességtől eltérő viselkedési jellegzetességeket ért.
2007. máj. 4. 13:05

Ki intelligens? Nem kötődik diplomához. Szerintem érzék, tapintat, finomság, kultúráltság. Önuralom.

A kultúráltságnak a viselkedés terén is meg kell jelennie. Aki magát intelligensnek mondja, legyen nagyvonalú és bizonyos dolgokat tudjon elengedni anélkül, hogy veszekedésbe, kis-stílű, lealacsonyító vitákba bonyolódna. Intelligens, aki ismeri a mértéket, és tud figyelni másokra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook