Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Inkasszó fórum

Inkasszó (beszélgetős fórum)

1 2
2012. jan. 22. 16:17
Magánszemély adós esetén a fenti szabály nem alkalmazható, csak az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszeresét meghaladó rész zárolható. A végrehajtás alól mentes az öregségi nyugdíj legkisebb összege.
10. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 9. - Murva)
2012. jan. 22. 16:11
A végrehajtó biztos. Nálam így van,a minimálbér feletti összeg lenne csak az övéké. Az alatt mindent felvehetek,de nem csak úgy kártyával!Mert azt inkasszónál letiltják nyílván.Bemész a bankba,kérsz a számlazárásra feloldást,ez kb. 5-10perc és ott helyben a bankban felveszed a pénzt.Sajnos nagyon rutinos vagyok ebben... :((
2012. jan. 22. 16:06
Azt hittem akkor semmit nem lehet róla levenni ha inkasszó van rajta,tehát a minimálbérnek megfelelő összeget rajta kell hagyni a számlán és csak az e fölöttit inkasszálhatják?Azt tudja valaki,hogy a végrehajtó és a behajtós cégek inkasszálhatnak e?
8. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 7. - Murva)
2012. jan. 22. 15:42
Nekem jelenleg is van a számlámon,az APEH tette rá.Minden hónapban felvehetnék annyit,amennyi a minimálbér összege,az a feletti részt kapná az APEH.De ennyi pénzt nem megy a számlámra,így mindent levehetek :))
7. murva (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2012. jan. 22. 15:40
Én már most levettem az összes pénzt,de a nyugdíjam rá megy és ha most kérem a postai utalást a jövő hónapit sajnos még a szlára utalják.Kezes voltam a gyermekem gépkocsi vásárlásánál amit sajnos elvitt a ban.A végrehajtó már lefoglalta az én autómat és nem tudom a számlámra nyújthat e be inkasszót ezért érdeklődöm tőletek,valakinek hasonló tapasztalat a végrehajtást illetően ha van kérlek oszd meg velem
2012. jan. 22. 14:28
Nyilván nem értesítenek előtte, hiyzen akkor levennéd az összes pénzt előtte a számládról, ők meg hoppon maradnának!!
2012. jan. 22. 14:15
Csatlakozom. Kiderül., ha nem tudsz levenni pénzt. Úgy tudom, hogy aztán levélben értesítenek, hogy melyik hatóság tette rá a kezét.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. jan. 22. 14:11

Majd észreveszed.

Ha előre értesítenék az embert, gondolom már lenne pénz a számlán...

3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. jan. 22. 14:10
Ha hatóság inkasszál, akkor nem. Egyéb esetekben megvétózhatod.
2. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. jan. 22. 14:07
Én szimplán észrevettem,mikor nem tudtam felvenni a pénzt :))
2012. jan. 22. 14:05
A folyószámlámra ha inkasszót nyújtanak be arról értesít a bank,vagy csak akkor veszem észre,ha nem tudok levenni róla?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook