Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanjogi kérdés... fórum

Ingatlanjogi kérdés... (beszélgetős fórum)

1 2
30. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 14:24

Bocsi,de ezt elcseszted:(

A szerződésbe bele kellett volna írni hogy 75eFt bérleti díj+25eFt a rezsi.

Csodálkozom hogyan írhattál alá egy ilyen szerződést.Vagy a fennt említet módon vagy tételenként szoktuk a szerződésbe írni hogy a bérlőt mi terheli.

Szó elszáll,az írás megmarad.

Mit tehetsz?

Kinek a nevén vannak az órák?Te vagy a "számlafizető" vagy a tulaj kapja a számlát Te pedig fizeted?

Gondolom kauciót tettél le...

Ha perre kerül a sor,akkor sajna behajthatja rajtad.De csak akkor,ha Ő is adózott,tehát nem feketén adta ki a lakást.

29. puritan (válaszként erre: 27. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 14:23

hát tényleg nem túl érthető amit leírsz...próbálom kibogozni....


ezek szerint a 25ezer nem a teljes rezsi, hanem csak a gáz a víz és a közös költség?


szerintem tételesen próbáljatok meg elszámolni, próbáld meg kinyomozni, hol mérhető a fogyasztás, ha egyáltalán mérhető, ha a hirdetés szövegében benne volt a 25ezer forint rezsi, akkor nem akkora probléma, hogy a szerződésben már csak rezsi szerepelt, csak jó ügyvédet kell keresni...semmiképpen ne fizesd ki a 300ezer forintot, amíg nem tisztázódik a helyzet, mert azzal elismered, hogy jogosan a te tartozásod, onnan nehéz volna visszaperelni az összeget...

2010. jún. 30. 14:23

Tehát a tény az,hogy azt ti fogyasztottátok el, tehát jogosan kéri.

Viszont abban neked van igazad ,hogy nem lettetek tájékoztatva pontosan,viszont abban meg a tulajnak,hogy ha te laksz ott és ott van az óra is, akkor már az első hónap után kitudtátok volna számolni,hogy sokkal kevesebbet fizettek mint kellene igy fel lehetett volna mondani az albérletet.

Nekem is ki van adva lakásom és minden hónap utolsó napján az albérlő leolvassa az órákat, elküldi sms-ben,én kiszámolom, meg persze ő is magának, és amikor 10.-én megyek a pénzért, mutatom a számlákat is. Igy pontosan annyit fizet amennyit fogyaszt. Nincs vita, nincs átverés.

27. Szasz23X (válaszként erre: 25. - 3521a947d3)
2010. jún. 30. 14:16
Most hívtam, tanúskodni is hajlandó, mert neki is úgy volt benne a gépben,hogy 25 ezer a rezsi...
26. Szasz23X (válaszként erre: 23. - 3521a947d3)
2010. jún. 30. 14:16

Az első 3 hónap után még vissza is kaptunk túlfizetés miatt... Bocs, ha nem vagyok érthető, de szétrobbanok az idegességtől...

Átalányt számoltak a tulaj elmondása alapján a nm-re. És mivel első volt, hogy nem saját lakás, eszünkbe sem jutott, hogy ez nem annyi.

25. 3521a947d3 (válaszként erre: 22. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 14:15
az ingatlanos is csak vetít, hiszen érdeke,hogy kivegyék...jutalék miatt.
24. Szasz23X (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 14:15
Hihetetlenül inkorrektek az emberek... Mert ha még ide jött volna a számla, azt mondom, az első után kapcsolok, és szólok...De a fűtési szezon végén történt egyben egy leolvasás, amiről nekem a tulajdonos nem is szólt, nem ám hogy számlát láttam volna... Pedig szinte minden számla ide érkezik. Ez nem....
2010. jún. 30. 14:14
átalányokat? vagy hogy volt mindig annyi?
22. Szasz23X (válaszként erre: 19. - 3521a947d3)
2010. jún. 30. 14:13
utólag én is okos vagyok, csakhogy nekünk az ingatlanos, akitől kivettük, az is ugyanezt mondta, ergo 3 embernek már csak hiszek. Hát, már meg fogom nézni. Első albérlet, eddig saját volt, szóval legközelebb okosabb leszek, de ezt nem hinném, hogy annyira normális dolog lenne, hogy a tulaj ezeket nem mondja.
21. Szasz23X (válaszként erre: 19. - 3521a947d3)
2010. jún. 30. 14:12
Nem számlák voltak, hanem leolvasási értékek, amit ő nekünk sosem küldött át, erről mi nem tudtunk, semmi ilyen nem érkezett a címre, mi a 25 ezres csekkeket fizettük minden hónapban...
20. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 14:10
akkor nm-re számolják,ahogy írtad. Barátnőménél is így van. Csak ezek szerint , hogy albérlőt fogjon a tulaj, jelentősen lekicsinyítette ezt az összeget! (vagy a nyári értéket mondta, amikor csak az alapdíjat kell fizetni)
2010. jún. 30. 14:10
Szerintem alap,hogy minden hónapban számlákat kell mitatni és az alapján fizetni. Nagy felelőtlenség ugy kivenni egy lakást,hogy nem tujátokmennyi pontosan a rezsi, a z óra állást is le kell olvasni mikor beköltöztök,igy simán ki lehet számolni,hogy mennyit fogyasztottatok, és ebből mennyi lett kifizetve. Nem bonyolult az ügy annyira....ha ti fogyasztottátok el,akkor ki kell fizetni. ha pedig a szerződés ugy van megírva ,hogy +rezsi akkor és az a ti saratok akkor nem a főbérkő a hibás. Egyébként ez relatív mert ha monjuk nyáron vettélet ki, akkor valóban kijön 25 ezerből,de télen a duplája. Ezt tudni kellett volna és nem mást hibáztatni.
18. Szasz23X (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 14:09
A nem túl korrekt enyhe kifejezés... Hihetetlenül ki vagyok akadva. Ugye ha ezt előre tudom, hogy nem 100+ upc, hanem 130+upc, eszembe nem lett volna kivenni a lakást... Horror.
17. Szasz23X (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 14:09
Nem, házközponti fűtés van. De nem tudom hol olvasták ezt le, mert nálunk bent nem jártak...
16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 14:08

külön cirkótok van a lakásban? ha igen, ott bizony a gázfogyasztás leolvasható, követhető.


Mindazonáltal a tulaj nem tűnt túl korrektnek.,

15. Szasz23X (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 14:07
A fűtést a tulaj elmondása alapján nm-re számolják, ennek ellenére most azt mondta a közös képviselő, hogy erről tudott a tulaj, már előttünk is volt ebből bonyodalom, hogy nagyon sok a fűtés. Ezt nekünk ugye egy szóval sem mondta, ezért érzem átverve magam.
14. Szasz23X (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 14:06
Megnéztük tételesen, csak mivel egész télen 18-20 fok volt a lakásban, mert langyosak voltak a radiátorok, eszünkbe sem jutott, hogy a havi 10 ezer gázszámla, ami csak a fűtés, mivel villanytűzhely van, ez kevés lenne egy ekkora lakásra...
13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 14:05

ja, így már kicsit másképpen hangzik!

kicsit fura: a víz+közös költség tényleg egyösszegű szokott lenni,ha nincs külön vízóra, de a fűtés az egyéni

12. Szasz23X (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 14:03

Összességében a rezsi a upc-vel együtt olyan 40-45 ezer forint volt havonta... De ez ezek szerint úgy nézett volna ki, hogy 75 bérleti díj+ 55 rezsi+villany+upc...........

Bocs, ha nem vagyok érthető, nagyon ideges vagyok.

2010. jún. 30. 14:03

csodálom, hogy nem keveselltétek annyira rezsi összegét és nem kérdeztétek meg tételesen akkor,mikor kivettétek!

Ez annyira szemet szúróan kevés!

Ráadásul nincs sehol fix összegű rezsi, hiszen az a fogyasztástól függ, tehát minden tényezője havonta más.

10. Szasz23X (válaszként erre: 8. - 26f998f9d0)
2010. jún. 30. 14:02
A 25 ezres rezsiben csak a gáz, a víz és a közös költség van benne. E fölött fizetjük a villanyt, és a tv, internetet. Így összesen kb. 30-32 + a tv, internet... Ezért nem tűnt fel, hogy ez ennyire kevés lenne...
2010. jún. 30. 14:02
Én a villanyt is a rezsihez soroltam + vezetékes telefon + internet + kábeltévé.
2010. jún. 30. 14:01

Jogilag sajnos nem tudok segíteni.

Ám a 25 ezres rezsit enyhén szólva kevésnek találom, panel ide vagy oda.


Önmagában a távfűtés szokott ennyi lenni havonta, minimum, ha már egyedi a fűtés, akkor nem tudom.

És akkor még ott a villany, az ilyen helyeken van egy summás közös költség is, amiben a vízdíj benne szokott lenni, ha nincs óra, ha van óra, akkor meg vízdíj is külön. Én sok helyen laktam Bp-en az elmúlt 13 évben, és a rezsi átlagosan 35-40 ezer volt alsó hangon. És akkor még ha van tévé, internet stb, arról nem is beszélve.

2010. jún. 30. 14:00
Ja, és NEM PANEL, HANEM ÚJ ÉPÍTÉSŰ LAKÁS!!! Nem távfűtés, hanem házközponti...
6. Szasz23X (válaszként erre: 4. - Szilvamama)
2010. jún. 30. 14:00
A 25 ezer forintból 10 a gáz, (fűtés) 9 a közös költség, 6 pedig a víz... Ez egy ekkora lakásra nem kevés. A villanyszámla e fölött érkezett.
5. Szasz23X (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2010. jún. 30. 13:59
Hát, erre mondom, hogy lehet próbálkozni, perelhet. Mire az pénzt lát ebből... Hihetetlen egy nő!! Lazán elfelejti megemlíteni, hogy nem 100at fizetek havonta, hanem 130at...egy 48 nm-es lakásra?! Irreális...
2010. jún. 30. 13:59
Az a 25 ezer Ft rezsi eleve kevés egy lakásra, ha az összes fogyasztást beleszámoljuk, nálunk ez kb. havi 40-50 ezerre jön ki. Ha ti fix összeget írtatok a szerződésbe, szerintem alaptalan a tulajdonos követelése, eleve 75 ezer + rezsivel kellett volna meghirdetnie.
3. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Szasz23X)
2010. jún. 30. 13:58
Nem vagyok ingatlanjogi szakértő, de így első olvasatra, mivel nem volt kikötve a szerződésben, hogy rezsi mit takar és konkrétan hány ft-ot, így valószínűsítem, hogy be tudja hajtatni rajtatok :S
2010. jún. 30. 13:56
mert szerintem ilyen szerződéssel b@chatom...
2010. jún. 30. 13:55

2009. áprilisában kivettünk egy lakást bérbe 75ezer forintért plusz 25 ezer forint rezsivel. A lakás 48 nm-es, tehát ez még teljesen átlagosnak is tűnt. A tegnapi nap folyamán azonban kézhez kaptam egy rezsiszámlát, amin 300 ezer forint szerepel, mint elmaradás a fűtésre, vízre, stb. Ami a leolvasás alapján jött ki, a 25 ezer forintos havi rezsin felül. Ez számomra azt jelenti, hogy a havi rezsi nem 25 ezer forint lett volna, mint amennyiről mi a tulajdonostól (SZÓBAN) tájékoztatást kaptunk, hanem 55-60 ezer ft. Ami természetesen egy ekkora lakásra irreális (nem panel, új építésű). A tulajdonos most a 300 ezer forintot rajtam követeli, amit elvi okokból sem vagyok hajlandó kifizetni, mivel nem ekkora rezsivel vettem ki az ingatlant. Véleményem szerint a bérbeadáskor a tulajdonosnak pontosan tájékoztatnia kellett volna arról, hogy a lakásnak ekkora a rezsije. Ellenben szerintem a szerződés problémás, mert abban a 75 ezer forint + a rezsi szerepel, nem tételesítve. Ezt, ha peres útra tereli a tulajdonos a dolgot utólag (mivel én el fogok emiatt költözni 2 héten belül) be fogja tudni ez alapján hajtani? Ha perre kerül a sor, mik a kilátások?

Köszi előre is...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook