Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanértékesítőnek lenni vagy nem lenni? fórum

Ingatlanértékesítőnek lenni vagy nem lenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
15. 68f3da251d (válaszként erre: 12. - Pintyőke72)
2009. jan. 6. 23:02
A City cartel szervez kb. 80 ezerért OKJ-s tanfolyást. (Mustos Mariann, 06-1-299-0229)
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - Vargaanya)
2009. jan. 6. 22:59

Így terveztem. A további terveimhez volt szükséges, hogy megtanuljam. De hogy pont akkor hagytam abba az részint azért is volt, mert a piac akkor kezdett leülni. Többnyire külföldi ügyfelekkel dolgoztam, leginkább angolokkal, írekkel és ők most egy kicsit visszahőköltek.


Ha van még kérdésed, nagyon szívesen válaszolok.

13. kiscsirke (válaszként erre: 12. - Pintyőke72)
2009. jan. 6. 22:20
Én az EFEB-re járok! Nézd meg. Keress rá neten.
12. pintyőke72 (válaszként erre: 7. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 6. 21:28

Engem is érdekel ez a szakma.Napok óta gondolkodom rajta,hogy bele kellne vágni egy tanfolyamba,ami bizony elég húzós (kb. 200 ezer).Biztos szívesen csinálnám, szeretek vezetni,türelmem is van a emberekhez.

Estleg valaki tud kedvezőbb áru tanfolyást Bp-n?

11. kiscsirke (válaszként erre: 6. - Vargaanya)
2009. jan. 6. 20:19

nekem most is olyan a szakmám, hogy ügyfelekkel foglalkozok személyesen, telefonon. Bár most Gyeden vagyok. Úgymond van benne tapasztalatom. Bár itt nem kell rátutymálnio senkire semmit, mert ez egy fénymásoló, tehát inkább szolgáltató cég. De az emberekkel megtanított bánni.

Hogy mi alapján? Hát nem fogok senkire sem rátutymálni semmit, és nem azt akarom nézni, hogy most nekem mennyi jutalék jön le. Meg azér tmégiscsak eg yotthonról beszélünk, egy menedékről. De persze ezt a kettőt, hogy megéljek belőle, de tekintettel legyek másokra, nehéz összehozni, de sikerülhet.

10. vargaanya (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 6. 18:46
Bocsánat, de sorban jutnak eszembe a kérdések: igaz, hogy főállás, de mennyire az? Úgy értem, megállás nélkül, vagy azért létezik család és kötelezettség is mellette? Rettentő hálás vagyok a válaszért.
9. vargaanya (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 6. 18:41
Köszönöm a hozzáértő mondatokat, sokat segít majd a döntésben! Még egy kérdés, de nem kötelező válaszolnod: miért hagytad abba?
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 6. 18:02

Még annyit, hogy a szakma megítélése a béka hátsója alatt van, s ennek jórészt az az oka, hogy nagyon sok szerencselovag kipróbálja, összehordanak hetet-havat, aztán pár hét és eltűnnek.


Viszont ha valaki profin műveli, annak nem lesznek gondjai, egymás kezébe fogják adni az ügyfelek.

7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Vargaanya)
2009. jan. 6. 17:45

Két évig éltem ingatlanok eladásából. 2006-ban kezdtem. Rögtön az elején "rámesett" két eladás. Azt hittem, mindent tudok a szakmáról, jöttek is a nagy pofonok. Aztán egy igazi nagyágyú érkezett irodavezetőnek, aki nagyon megtanított ügyfélkezelésre, tárgyalásra, mindenre ami fontos.

Már-már abba akartam hagyni, mert hónapokig egy fillért sem kerestem.


Aztán amikor már tudtam is hogy mit csinálok, nagyon jól kerestem, meg tudtam állapítani ki ügyfél és ki az aki úgysem fog venni. Általában három megmutatott lakásból egyet megvettek. De a helyszíni bemutatást mindig megelőzte egy jó alapos beszélgetés az irodában. Kifaggattam az igényekről, a lehetőségekről, megtudtam, van-e valóban pénzük. Ha többen is költöztek, csak úgy mutattam lakást, ha minden döntéshozó jelen volt.


Persze az elején jó néhányszor rácsúsztam hogy hülyét csináltak belőlem. Olyanok is jöttek, akik még el sem adták a saját lakásukat, de már nézegettek. Pár hónap múlva viszont az ilyeneket már simán ki tudtam szűrni.


Szerintem nagyon szép szakma, de most nem a legideálisabb belekezdeni. Illetve ha van elég tartalékod, bátran vágj bele, mire magához tér a piac, megtanulod. Nagyon sokat lehet vele keresni, ha az ember jól csinálja.

2009. jan. 6. 17:35

Köszönöm a hozzászólásokat, de némi előítéletet olvasok ki belőlük... A sors fintora, hogy én is árulom a házamat, és tényleg nem találkoztam eddig "kedves" hozzáállást ingatlanos részéről, de talán ez csak a kisebbség tapasztalata. Jó oldaláról a dolognak senki sem tud?

Kiscsirke, Te például mi alapján akarsz belevágni?

5. kiscsirke (válaszként erre: 4. - Kiniand)
2009. jan. 6. 15:47
Én most pont ennek tanulok, érdekesen olvasom a hozzászólásokat. Én majd úgy szeretném csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. De annak örülök, hogy nem most kell belevágnom ebbe a szakmába, csak max 2 év múlva, és csak reménykedem, hogy addigra rendeződik a helyzet.
2009. jan. 6. 13:13
Szia, én csak a másik oldalt ismerem. Hónapok óta keresünk, de amilyen árak vannak egy átlag családnak lehetetlen bármit is találni a piacon. És az ingatlanosok egyáltalán nem úgy dolgoznak, ahogy azt elvárná az ember. Az az érzés, hogy csak azért jön egy-gy címre, hogy aláírasson egy papírt. Szolgáltatás 0! Nem segít keresni, nem ajánl alternatívát, nem beszél le időpontokat egy környékre többet, hogy egyszerűbb legyen. Ameddig ilyen a hozzáállás, addig egy ingatlanos ne csodálkozzon, ha kevés az üzlete. Kérdés, Te mennyire tudnád teljes átéléssel csinálni? Mert szerintem anélkül tuti ne vágj bele.
2009. jan. 6. 12:43

pláne nem a jelenlegi helyzetben(ingatlan piac apad,hitelt nem tudnak felvenni,stb,stb)


bár hozzáteszem,én nem ezzel foglakozom,csak ismerősem,és látom,hogy mit össze szenvednek:(semmiképp sem ajánlom. Bizonytalan a fizu,mint a kutya vacsorája. Legyen inkább kevesebb,de havi fixem,mint egyszer kaszáljak,majd hónapokig ki tudja mi lesz...

2009. jan. 6. 12:42
szerintem "nem lenni"
2009. jan. 6. 12:23

Sziasztok!


Kaptam egy nagyon jól hangzó munkaajánlatot, de ha van köztetek, aki tud elriasztó végkifejletekről..., jó lenne belelátni.

Van itt olyan, aki ingatlanértékesítéssel foglalkozik? Mik a buktatók, árnyoldalak?

Köszi mindenkinek

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook