Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Inception, Eredet c. film fórum

Inception, Eredet c. film (beszélgetős fórum)


2010. dec. 7. 09:11
2010. aug. 22. 23:21

Félreértés ne essék, a film érthető volt számomra(is),és az elején is rendben volt,de egyszerűen nem tetszik maga az egész.Ja,és a Mátrix sem jött be anno.

De így van ez rendjén,nem kell mindenkinek tetsszen.

2010. aug. 22. 22:13

Na ugye h Mátrixos..

Szerintem is:D

Na, örülök, hogy tetszett.

Én is meg fogom még nézni, hátha megértem méginkább.. És hátha rájövök, hogy ki melyiket álmodta, és miért pontosan ő..

Na majd meglátjuk:D

2010. aug. 22. 21:50
Ez a film szerintem szuper. Az, hogy elsőre nem értjük egészen, valószínűleg abból adódik, hogy az első tíz percben valahol elszórtak valami infot, amire figyelni kellett volna. De mivel ilyenkor még csak "hangolódik" az ember a filmre, hát nem figyel eléggé. A végén tényleg nyitva maradt, mert pörög a pörgettyű és lassulni kezd, de nem látjuk, hogy eldől-e. Több jelenet volt ahol eldőlt, akkor itt miért nem? Én azért arra szavazok, hogy nem dől az el... így nyitva maradhat a story egy következő résznek is. Biztos, hogy ott lesz az eredeti dvd-im között a polcon, és még jó néhányszor megnézem. Eredetiben is, szinkron nélkül, mert azért úgy sok minden más. Egyébként a Mátrix is ilyen volt: elsőre az ember azt hinné, hogy a gépek harcolnak az emberek ellen... aztán rájön, hogy a film teljesen másról szól. Aki azt szerette, ezt is imádni fogja, aki a Mátrixtól falra mászott, az be se üljön az Eredet-re. :)
2010. aug. 22. 13:23

Azért én ezzel nem értek egyet..

DiCapriót meg nem szeretem, de nem rossz színész..


Miért hülyeség az egész? Ezt nem mondanám.. Minden úgy van, ahogy bemutatták.. Kivéve a 3. szintű álomrészt.. Azt meg még nem tudhatjuk, hogy úgy van-e..

Azért köszönöm a véleményt!

2010. aug. 22. 12:56

Nagy várakozással ültem be a filmre a Párommal...és háromnegyed óra elteltével már menekültünk volna kifelé.

Nem tetszett.

Ennél sokkal jobb filmeket készített DiCaprio,sőt csak jobbakat.Ez nem az én világom,mindent megértettem , de azért mégiscsak egy hülyeség az egész,az is sok lövöldözéssel,verekedéssel összerakva :(

2010. aug. 22. 11:06
Meglátjuk. Kössz a segítséget..
19. rohiani (válaszként erre: 18. - 5bfba16667)
2010. aug. 22. 10:36

Szerintem nem lesz, ennek így van vége.

A végébe is azt magyaráz bele mindenki amit akar.

Nekem az tetszik, hogy az egész csak egy álom és Cobb(leó) egyszerűen nem vesz róla tudomást, végre otthon van és ennyi elég neki.

van olyan aki pedig úgy néz végig, hogy na totem a végén kibillent tehát el fog dőlni és ez a valóság, milyen happy minden.

2010. aug. 22. 10:34
Vajon lesz 2. rész?
2010. aug. 22. 10:33

De mért lassult a végén a pörgettyű?

Ez jól hangzik amúgy..

2010. aug. 22. 10:27

Közben rájöttem az a szintenek az álmodója aki nem megy lentebb, tehát az elsőnek a vegyész, a másodiknak Artur, a havasnak pedig aki ottmarad fisherrel és elhelyezi a bombákat.

De a fő álom leóé,amiből nem ébred fel, számomra csak ez a kérdés, hogy ki az extractor ekkor, mert hogy leó alszik a végén az tuti.

2010. aug. 22. 10:27

Amúgy a végén az a pörgettyű rohadtul elkezdett lassulni, és pont úgy vágták le a filmet, hogy nem tudtuk meg, leáll-e..

Tehát nyitvamaradt a dolog...

2010. aug. 22. 10:23

Azt tudom, de a csaj is álmodhatott.. És a havas cuccost mindenhol ő irányította.. Hátha.. Aztán végülis amikor a Mol-szintre került, az tuti, hogy Leóé volt..

Minek kellett ilyen rohadt bonyolultra csinálni...

2010. aug. 22. 10:21
Szerintem vissza lehetne görgetni, csak reméltem, hogy valaki meg tudja magyarázni. De ezek szerint mégsem.. Kár..
12. rohiani (válaszként erre: 11. - 5bfba16667)
2010. aug. 22. 10:18

Nem a csaj az építész volt, ő tervezte meg az összes szintet.

Szerintem én értem a filmet, legalább is nekem lejött az egész, de ez is olyan mint egy vers, mindenki azt magyaráz bele amit akar. Talán még Nolan sem igazán tudja, hogy mit akar a film mondani, ha egyáltalán akar.

2010. aug. 22. 10:14

Jah, a havas rész a csajé volt, talán..

Vagy nem..:S

2010. aug. 22. 10:14

A legelső álom nem a fischeré volt?

Aztán az arthuré, aztán az uccsó 2 nemtom kié..

Most komolyan, téged nem zavar, hogy nem érted???

Oké, hogy szórakozás, nade azért tök jó, ha az ember érti is amit bámul majd 2,5 órán keresztül..


León szerintem nem látszott, hogy öreg, de mindegy. a japánon igen..


Ezt mondták a 3 éve készített legjobb filmnek..

hát passz.. Jó,jó.. nade ennyire sztem nem..

9. rohiani (válaszként erre: 7. - 5bfba16667)
2010. aug. 22. 10:10

Leó és a japán csóka úgy "ébredtek" fel, hogy lejárt az idő a váróban, hisz látszott rajtuk, hogy eléggé megöregedtek.

Az álom pedig nem fisheré volt, mindig másé, minden szinten más volt az irányító, a fisher csak egy szereplő volt benne akit irányítonak és belevittek valaki más álmába.


Számomra pont az nem derült ki, hogy leót ki vitte be, talán az apja.

8. 5bfba16667 (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2010. aug. 22. 10:05

Najó, de ha már nézek valamit, akkor nem hátrány, ha értem is, nem?

Tehát a végén akkor csak 2 álommal feljebb mentek?

De nem a valóságba?

2010. aug. 22. 10:04

Najó, de hogy ébredtek fel???

Az egész álom a fischeré volt..

Ott beszélgettek a végén dicap meg a japán. Majd visszakerültek..

Csak úgy nem ébredhetnek fel.. Hogy sikerült?

6. rohiani (válaszként erre: 4. - 5bfba16667)
2010. aug. 22. 10:04

Először is nem a valóságba jutottak vissza. A végén leo pörgettyű valamilye nem dőlt el csak pörgött. Szóval az egész álom az álomban volt, csak az nem derült ki legalábbis számomra, hogy ki álmodja az egészet és ki befolyásolja leót.


Nekem egyébként tetszett a film, tudtam, hogy ilyen elgondolkodtató, de én nem azért mentem, hogy utána ezen filózakk, hisz ez csak egy film és csak a szórakoztatás a célja, szerintem.

5. tavaszilány (válaszként erre: 4. - 5bfba16667)
2010. aug. 22. 10:01
Felébredtek az álomból... A havas rész volt a legsz..rabb, ott azt nem értettem, hogy a sok fehérruhás katona ki az istenre lövöldözik, mikor nincsenek is ott a Dicaprioék...ráadásul kb. 5en voltak, fehérruhás meg egy hadseregnyi..:)..
2010. aug. 22. 09:51

Oké.. Hogy jutott vissza dicaprio, meg a japán/kínai csóka a valóságba?


Amúgy a havas rész nekem sem tetszett, mert nem lehetett tudni, hogy ki-kicsoda, mit akar, annak a résznek nem volt értelme sztm..

3. tavaszilány (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2010. aug. 22. 09:50
Amúgy igazad van, kissé túl bonyolult is volt...
2010. aug. 22. 09:49
Nekem nem tetszett, sőt, halálra szenvedtem magam a végén...maga az ötlet jó volt, a színészek is, értettem a történetet, csak baromira el volt nyújtva...
2010. aug. 22. 09:45

Sziasztok!


Tegnap láttam a filmet, és nagyon tetszett volna, ha értettem volna..

Kicsit bonyolult a dolog, kis családommal néztem meg, és a végéről mindenki mást mondott, hogy szerinte ezért történtek a dolgok, szerinte meg azért..


Nektek hogy tetszett? Értettétek telejsen?

Nem volt picit túlbonyolult?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook