Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Imádom a bőröm bársonyosságát, miután őrölt kávéval bőrradírozom. fórum

Imádom a bőröm bársonyosságát, miután őrölt kávéval bőrradírozom. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
14. timycat (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. aug. 15. 06:52

Az én bőröm is érzékeny, de azért nem annyira mint a tiéd 😕


C vitaminos cuccot használok, tényleg jó, bár hogy mennyire feszesítő hatású azt nem tudom. Mivel nem megy a mozgás kipróbálnám ezt a kávés akármit combon, fenéken, karon, állítólag csodásan feszesít a kávé, nyilván nem olyan mint a mozgás, de egy bevált recept egy próbát megér.

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Globus)
2023. aug. 15. 06:48

A zacc savanyítja a földet. Ezt mostanában tanultam;)


Ültettem 2 hortenziát és nem nagyon tetszett nekik a helyük és a tesóm barátnője mondta, hogy a hortenziáknak savanyú föld kell, így szórjak köréjük kávézaccot, mert az savanyítja a földet.

Igaza lett! Teljesen rendbejöttek és azóta aránylag szépek.

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. aug. 15. 06:46

Igen, kávézaccal írják a radírozást és nem kell bele semmi, csak utána.

Szerintem pont az a lényeg, hogy már kifőtt belőle, de annyira nem értek hozzá.


Én sajnos nem tudok használni bőrradírt sem, mert apró sebek lesznek rajtam ha ilyet használok, majd a sebeknek megmarad a helye több hónapig vagy évig és olyan mintha szeplős lennék.


Szerintem, a C vitaminolajtól is pont olyan bársonyos a bőr.

11. globus (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. aug. 15. 00:56
Virágokra nem tudom, hogyan lehet használni. Én csak rátettem felső rétegként, de utána másképpen viselkedett locsoláskor, sose tudtam, most vizes-e vagy száraz 😀
10. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 15. 00:48

Mivel ütöd fel? Mármint miket adsz hozzá?


És ugye nem lefőzött kávéval készíted?

Sok helyen zaccal olvastam bőrradírt, na de elméletileg abból már kifőtt a lényeg nem?

9. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 15. 00:40
Csak a kádban, utána súrolás. Pláne ha egy csepp olíva- babaolajjal kevered.
8. globus (válaszként erre: 5. - Timycat)
2023. aug. 15. 00:38
Az a kis gyűszűnyi, amit kavézóban adnak, tényleg olyan testes, aromás, krémes, mint az olvasztott csoki. Sokáig érződik az utóíze. Lehet, hogy állítgatni kéne még a víz mennyiségén, szemcseméreten, mondjuk van egy határ, ami nem csöpög ki, ha túl finomra őröl. Annyi kávés fórumot összeolvastam már.
7. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 15. 00:29

Én erre a célra testradirt veszek de hallottam már hogy a kávé zacc hasonlóan jó

Én is szeretem az érzést 😊

2023. aug. 15. 00:28
Sárga Tchibo Family őrölt kávét használok! Többnyire az arcomra használom. Rá fogsz kapni, mert isteni puha lesz a bőröd!
5. timycat (válaszként erre: 4. - Globus)
2023. aug. 15. 00:15

Én bevált márkákban, fajtákban csalódok egymás után sorozatban. Olvastam hogy a kávé nagyon rosszul reagál a globális felmelegedésre, lehet ez van mögötte. Én tényleg nem tudom, nem értek hozzá, de finnyás vagyok és jót mostanában nem ittam. Kibontom a zacskót és az illat sem olyan, de szemek sem szépek, nem is homogének. Márkától függetlenül.

Van itt egy helyi kávézó na náluk király a kávé, de mondjuk az a gép lehet bármiből is jót főzne. Viszont ott tartok hogy meg fogom kérdezni milyen kávét használnak. Ha pechem van akkor valahonnan külföldről hozatják, az meg gáz, hogy bepofátlankodok hogy dobjanak rá még egy zsákot a rendelésre.


Őrölt kávét nem szoktam venni, azokat ennyire sem ismerem, de gondolom ha már a szemes gáz, abból őröléssel nem lehet csodát kihozni.

4. globus (válaszként erre: 3. - Timycat)
2023. aug. 15. 00:03

Én is mindig újat, másmilyent veszek. Most éppen Pellini vivace, várakozik a cremoso. Rendeltem netről 12 ezrest, hát semmi különös, de az jó sok...

Valahogy nem érzem azt a csupa jót, amit a kritikusok összehordanak.

3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 14. 23:57

Van bevált recepted?

Arcra is használod vagy csak testre?


Márkát ajánlasz?

Szemes kávét szoktam venni (sajnos annak is laikusként észrevehetően romlik a minősége 😕) de kaptunk 1 kg Eduscho (valami, zöld csomagolású) őrölt kávét, na az annyira pocsék már szag alapján, hogy meginni biztos nem, bőrömre se kenném, de még a virágföldet sem ütöm fel vele. Szóval ezért vagyok kíváncsi melyik márkát használod.

2. Myra
2023. aug. 14. 23:23
Érdekes, ilyet se hallottam még😀
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook