Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Imádom a bőröm bársonyosságát, miután őrölt kávéval bőrradírozom. fórum

Imádom a bőröm bársonyosságát, miután őrölt kávéval bőrradírozom. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
44. fincsi5 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 20. 11:23
Köszi szépen.:)))
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2023. aug. 19. 19:11
Nem hagyom az arcomon, csak átradírozom vele.
42. globus (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2023. aug. 19. 17:25
Esetleg a nevét, típusát meg tudnád mondani? 🙂 Felcsigázott.
41. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 19. 17:24
S meddig van az arcodon?
40. 820e00bff1 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. aug. 18. 21:34
Ez jó 😀
39. michelle.r (válaszként erre: 38. - Globus)
2023. aug. 18. 21:00
Igen, igen.
38. globus (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2023. aug. 17. 14:05
Házilag be lehet ezt szerelni, kapható?
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2023. aug. 17. 13:22

Még sosem nyírta ki vízkő a gépeimet. Nem is használok sem calgont, sem mást. Néha egy kis ecet és kész.

Nálam inkább a kopó alkatrészek mennek tönkre és nem a vízkőtől.

Láttam már kivéve a dobot, ami csillogott-villogot.


Szerintem ez, teljesen igaz:

"- Móni vagyok, 15 éve használok Calgon-t, ami eddig 435.132 forintomba került!

- Sára vagyok, szarok én a Calgonra, inkább háromévente veszek egy új fűtőszálat 4000 forintért..."

36. michelle.r (válaszként erre: 31. - Timycat)
2023. aug. 17. 11:32

Van egy apró kütyü, tizenvalahányezer forintért, miután a harmadik mosógépet nyírta ki a vízkő, beadtam a derekamat ennek a "faxságnak", és úgy voltam vele, olcsóbb mint a szerelő, meg a gépcsere. És láss csodát, Azóta nincs vízkőképződés.


Amikor cserélik a szűrőbetétet, van szerencsém látni, hogy miket szűr ki 😳

35. globus (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2023. aug. 15. 13:39

Iszok instantot is, munkahelyen nincs főzési lehetőség. Abból viszont csak Jacobsot, a Nescafénak őrülten égett mellékíze van.

Nem rémlik így. Csomó kávé nevében szerepel a "crema", csak éppen az nincs.

2023. aug. 15. 13:34
Kavézaccot használok olivaolajjal vagy anélkül, mikorhogy. Arcra, testre nagyon jó. De kimondottan szeretem a dove gránátalmás testradirját is.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Kaffma)
2023. aug. 15. 13:23
Semmi bajom sincs. Az arcbőröm olyan selymes, puha amit eddig egy arc radírral sem sikerült elérnem. Ráadásul azóta egy ragyám sincs. Nem használhatok akármilyen krémet, mert akkor rögtön kijön valami pattanás, gyulladás. Ez bevált nekem, tehát bármelyik kozmetikus fújhatja ezt a nótát. :)
32. kaffma (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 15. 12:58
Kozmetikusok kimondottan óva intenek az arc kávézaccal való radírozásától, mert túl durva arra...
31. timycat (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2023. aug. 15. 12:38

Én ioncserélt vizet veszek kávéfőzésre, gőzállomáshoz, gőzfelmosóhoz, párologtatóhoz. Nálunk hiába van víztisztító a házban, és 1-1,5 havonta pakolja is bele az ember a cuccot undorító köves a víz.


Macskák ivókútján látom először mikor kell víztisztítót bactatni (fogalmam nincs mit hogy kell vele csinálni, nem az én "dolgom"). Cicákat nem akarom ioncserélt vízzel itatni, elméletileg abból minden nyomelem vagy mi hiányzik, így inkább cserélem az ivókút szűrőit és tisztítom a tisztíthatatlant. Bele sem merek gondolni milyen retyó jönne a csapból víztisztító nélkül 😱

30. timycat (válaszként erre: 18. - Channa*)
2023. aug. 15. 12:32
Ja, preventív gondoltam. Mindig egyszerűbb megelőzni, mint carból várat építeni
2023. aug. 15. 12:14
Kristálycukorral keverve használom, szeretem én is. De csak testet,arcot nem radírozok.
28. tien (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. aug. 15. 10:05
Ezzel nem leszek népszerű,de ha túltoltam pl.a hámlasztást és vörös az arcom ,csak a nívea krém (hagyományos)hozza rendbe.Pedig abban van minden ami nem tesz jót a bőrnek.De pont letojom,ha bevált.
27. zena01 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 15. 09:40
Simán rákened vagy összekevered valamivel? Zaccot vagy őrölt kávét használsz?
2023. aug. 15. 09:02
A zaccot magamra kenni még nem próbáltam, de mindenféle növény nagyon szereti.
25. Amaunet (válaszként erre: 4. - Globus)
2023. aug. 15. 08:59

Tchibo Barista Caffé crema-t próbáltad már?


Évekig csak instant kávét ittam, mert nem bírtam a hagyományosan (kotyogó, szarvasi) főzött, hagyományos (Omnia, Karaván és társaik) kávékat.

Sokat kávézom. Szinte mindig itt a csésze az asztalomon. Szeretem a lágy, habos kávét.

Tavaly sikerült egy gépet is nagy kedvezménnyel vennem. Annyi variáció van rajta, hogy sok. (Philips, szülinapi kedvezmény)

Elkezdtem a számomra legfinomabb kávét keresni és ez a Tchibot találtam.

24. michelle.r (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. aug. 15. 08:20
Érezhetően javult a kávé minősége is, miután beszerelték a víztisztítót.
2023. aug. 15. 08:18
Az én bőröm is érzékeny, ezért a tiszta, sima, őrölt kávét vetem be. Csak egy kis vizet adok hozzá.
22. michelle.r (válaszként erre: 3. - Timycat)
2023. aug. 15. 08:17
Én a kapszulákat szoktam kibelezni, annak szuper az állaga kozmetikai célokra is 😀. A darált kávéval nincs tapasztalatom.
21. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 15. 08:16
De jóóóóóó, én is ezt csinálom. Kókuszolajjal keverem, jó alaposan ledörzsölöm a testem, majd lezuhanyzom tusfürdővel. Bársonyos, hidratált, testápolóra sincs szükség. Hajmosás előtt a fejbőrömet is át szoktam masszírozni így, hetente egyszer.
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Tien)
2023. aug. 15. 08:02

Már próbáltam, de ugyan az. Nem tudom pontosan, hogy mi irritál a krémekben, de szinte az összestől lesz valami bajom. Volt olyan, hogy naptejet, arckrémet, stb. kikevertettem patikában, amiben sem illat, sem színezék, stb nem volt. Azt mondták, hogy ez tuti jó lesz.

A naptej kb. 30 másodperc után kiütött rajtam, pedig lanolin sem volt benne. Lanolinra tudom, hogy nagyon allergiás vagyok.

19. tien (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. aug. 15. 07:41

Extra érzékeny bőröd van.

Érdemes lenne gyógyszertári krémeket hasznàlnod.

18. Channa* (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. aug. 15. 07:13

Sok ismerősöm, csak simán a lefőzött kávézaccal dörzsöli a bőrét, minden nélkül, majd lemossa és bekeni a szokásosokkal.


Combra és fenékre inkább kész krémeket vennék. Nekem van valami nívea ilyenem, de azt sem használom, mert bár az nem dörzsöl, de attól is kiütéses leszek. Ez kifejezettem feszesítőkrém. Én mondjuk nem hiszek ezekben, de ettől lehet, hogy hatásos.


Nem tudom, hogy mit kellene tenned, mert ahhoz, hogy a bőröd ne legyen feszes, még fiatal vagy. Abban is biztos vagyok, hogy csak téged zavar, még nem lehet látványos.


De ismerem az érzést, mert hiába mondják, hogy milyen szépek a fogaim, nekem már régen nem tetszenek, én a fogaimon is látom a koromat...:(

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Tien)
2023. aug. 15. 07:03

Olyat is vettem, de attól is sebes lettem:(

Már nem merek semmit kipróbálni.

Pedig még ifjú lányka koromban, nagyon bírtam a Milla duót is:D

16. tien (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. aug. 15. 06:57

Én meg The Ordinary aha 30% savas hámlasztót használok ősszel -télen.Na az lepucol minden sz@rt az arcomról.

Sajnos én sem merek kávés cuccot használni ,mert nekem is sebes lesz az arcom tőle.

Sőt ,ami bőrradírt lehet kapni ,az sem használt.


Ez kémiai hámlasztó ,csak nagyon óvatosan kell vele bánni.

15. timycat (válaszként erre: 11. - Globus)
2023. aug. 15. 06:57
Én ültetésnél elkeverem a földdel, nem csak a tetejére rakom, plusz az a víz amit a kávégép lötybölésre használ az is megy a növények földjére, nálunk az avokádók nagy "kávésok".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook