Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi vs. Hauschka fórum

Ilcsi vs. Hauschka (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 29. 11:18
mancika! használsz a mélytisztító után vmilyen ilcsi tonikot? mert olvastam, h méyktisztító után muszáj tonikozni, mert kinyíltak a pórusok a használata után, amit muszáj bezárni. Te mit használsz?
2010. nov. 28. 19:40
Én is lehet h újra használnám a mélytisztítót, csak drága és hamar elfogy. Meg úgy lenne az igazi ha csak hauschkát használnék mellé, mert ezek a termékek kiegészítik egymást. Eddig én úgy használtam, h mélytisztító, ilcsi csipkebogyó tonik aztán csipke habkrém és jó volt így is, de az igazi a komplett hauschka csomag lenne. Csak hát nem vmi olcsó. Meg aztán szeretem az ilcsit. Valamiért nem hagynám el. De közbe piszkálja a fantáziám a hauschka. Talán majd ha lesz annyi pénzem, h ilyenekre költsek. Az ilcsivel meg nekem könnyű, mert anya kozmetikus és ilcsivel dolgozik, úgyhogy olcsóbban is be tudom szerezni. :)
2010. nov. 28. 09:56

sziasztok!

én kb 2 hete használom a hauschka mélytisztítót, amivel nagyon megvagyok elégedve. előtte az ilcsi feketeszappanját használtam, amitől nagyon kiszáradt a bőröm. egyébként ilcsitől használok: kövirózsa zselét, amit nagyon szeretek, most csipkekrémet kezdtem el, egyenlőre tetszik, görögszénás szemránckrémet, pakolásból a karottásat. az összeset nagyon szeretem, egyedül a feketeszappant nem :)

az a helyzet, hogy bele vagyok bolondulva az összes ilcsi illatába :)

körülbelül 2-3 hónapja kezdtem el a natúr vonalat, az összes többit kidobtam :) jó drága kencéket.. de úgy érzem tényleg sokkal szebb a bőröm, nagyon ritkán van egy- egy pattim, inkább a miteszeres a bőröm, és egy kicsit tágpórusú valamint pirososodásra hajlamos, tehát érzékeny.

egyenlőre kísérletezem mi a jó, de a hasuchka nagyon jól rendbe hozta a bőröm zsírháztartását, pont annyira zsíros, amennyire kívánja (nagyon picit)

egyébként nemcsak a hatásuk, hanem az illatuk is boldoggá tesz :)

16. Cippora (válaszként erre: 15. - Nimrod08)
2010. nov. 28. 09:14
Nem tudom :) Az aloé nem annyira savas,erre tudok még gondolni.
2010. nov. 28. 08:06
Abba végülis nincs gyümölcs, lehet, h azért. Bár ez nekem még mindig fura :D Akkor neked a hidratálói jobban bejönnének talán.
14. Cippora (válaszként erre: 13. - Nimrod08)
2010. nov. 27. 22:40

Nem bírja a csipke habkrémet :(

Most egyébként eszembe jutott,hogy az aloés az úgy ahogy jó volt.

2010. nov. 27. 22:26
Csipkebogyó habkrémet nem próbáltad? Az szinte minden bőrállapotot rendbehoz. Nekem is és tesómnak is rendbetette a bőrét.
12. Cippora (válaszként erre: 9. - Nimrod08)
2010. nov. 27. 17:22
Én lassan 24 leszek,de még most sem tudom kikerülni a pattikat,miteszereket :S A terhesség meg még rádobott egy kalappal....
11. Cippora (válaszként erre: 9. - Nimrod08)
2010. nov. 27. 17:21

A Hauschka egyik nagy baja (az áron kívül) hogy nem gazdaságos.Míg a tonik nagyon sokáig elég,a mélytisztító elmegy 3 hét alatt,és a krém sem tart sokkal tovább.Ezért nem használom,mert nekem erre nincs pénzem minden hónapban.Pláne kúraampulla stb.


Én a szappan miatt nem aggódnék.80%-ban szappannal tusolok,bababőröm van (bár az arcomon is az lenne) sose kell testápolót használnom (kivéve most a terhesség miatt)a miteszerek meg sajnos visszatérnek.Úgyhogy használd a szappant,az csak használhat.

10. Cippora (válaszként erre: 8. - Nimrod08)
2010. nov. 27. 17:18

Nem is a könnyűséggel volt a baj.Elkezdtem használni,és napról-napra több pattim-miteszerem lett,mikor abbahagytam akkor viszont egy-két hét múlva ezek eltűntek.Ezt kétszer ismételtem meg elég hosszú ideig próbálkoztam,de mindkétszer ez volt.

Nekem a gyümölcssavat nem bírja ilyen dózisban a bőröm,hiszen erősen hámlasztó hatása van ezeknek a gyümölcssavaknak,és az arra érzékenyek nem bírják.Mondjuk nekem hiperézékeny hófehér bőröm van.Hauschkával nem volt gondom,gondolom azért se,mert hiába bio,nincs benne olyan dózis,ezért is fehérek ezek a krémek,ellentétben az Ilcsivel,ami meg ugye olyan,mint a gyümölcs-zöldség amiből készül,de nagyon sok más kozmetikummal volt gondom.De persze ez az Ilcsivel kapcsolatban lehet egyéni érzékenység.Most épp nem Ilcsizek,de lehet egyszer még visszatérek,és fogok próbálkozni tovább,mert jó lenne,ha jó lenne :) Egyébként volt szerencsém járni Ilcsi néniéknél,láttuk hogy keverik a krémeket,beszéltek a filozófiáról,mrgnéztük a "műhelyüket",nagyon érdekes volt.Sajnos Ilcsi néni akkor pont nem volt.

2010. nov. 27. 17:14
De egyébként nekem is a pénz inkább a baj...:D Nagyon drága. Egy alapcsomag, amiben csak a tisztító, tonik és krém vagy olaj van, az kb 13 000 Ft és akkor még ehhez kéne vmi pakolás vagy maszk, meg ott vannak ezek a 28 napos kúraampullák, meg intenzívkúrák, amiket 1 évben 4x alkalmazni kéne. Úgyhogy nem egy olcsó mulatság. Én próbáltam a mélytisztítóját a hauschkának, és nagyon jó volt...bár egy idő után úgy éreztem, h van egy bevonat az arcomon és úgy éreztem, h leradíroznám. De valahogy mégis jó volt a bőröm minősége. De az ilcsitől is jó. Én meg vagyok elégedve, csak 19 éves vagyok és még hormonálisan vannak kisebb pattanásaim, komedóim t-vonalban, amik a kozmetikus kitisztítása után pár héttel már megjelennek újra. És gondoltam, h mi van ha a szappan miatt, mert az oldja a szaruréteget és mi van, ha már egy idő után tényleg túlzott koptatás miatt még több faggyú termelődik. Vagy most ebben a korban úgysem tudom kikerülni a kis mitesszereket, pattikat mi? :D
2010. nov. 27. 17:08
Ez fura. A habkrémek pedig nagyon lágyak, könnyűek. Úgy tudom a hauschka krémei olajosabbak, nehezebbek, több cucc van bennük mint az ilcsiben. De a természetes kozmetkumoknál tényleg lehetnek érzékenységek. De nem hiszem, h ez konkrétan az ilcsire róható fel. Ugyanúgy pl. a hauschkánál is hallottam már ilyet, hogy valaki kiütéses lett. De a legtöbb ember mondjuk ha áttér egy natúr kozmetikumra egy olyan után, ami tele volt minden sz@rral, akkor kicsattoghat a méregtelenedés miatt. De igen, lehet, h a gyümölcsavakra érzékeny vagy. De lehet, h nem találtad meg a megfelelő ilcsi krémet. Mert a hauschka krémjeiben is benne van a gyümölcssav, ugyanis ha gyümölcsöket használnk, akkor belekerül az is. Márpedig használnak. Pl. birs.
2010. nov. 27. 16:58

Nem, eddig nem volt okom váltani. Nincsen semmilyen bőrproblémám. (Kop-kop)

Ha találsz valami nagyon szuper szappant az Ilcsinél, írd meg! :)

2010. nov. 27. 16:57

Én használtam mindkettőt.


Ilcsi jó,viszont én mindennapra habkrémet vagy sima krémet nem tudok használni,mert kiömlik tőle a bőröm,valószínüleg a túl sok gyümölcssavat nem bírja.A zöld szappant,a radírokat,és a csipke tonikot viszont nagyon szerettem.Szóval egyedül csak a krémeit nem bírom,hiába próbálkoztam velük,mert elég kitartóan szerettem volna lerakni a voksom az Ilcsi mellett.


Hauschka:Én imádom,és ha lenne pénzem rá,csak ezt használnám.Igaz,és az arcolajat nem mertem (vegyes bőröm van) de van már rózsa light krémjük,ami könnyebb mint a sima,az nekem nagyon jó volt,ahogy a mélytisztító,meg a tonik is tuti.


Szóval mindkettő jó,csak ki kell tapasztalni,illetve az Ilcsinél nem árt bőrpróbát végezni,mert sok embernek nem bírja a bőre.

2010. nov. 27. 16:36
Ilcsi szappant nem használsz?
2010. nov. 27. 15:02

Én elég szerencsés vagyok, mert nem ráncosodó normál bőröm van, amit az Ilcsi és az alvás remekül szinten tart.

Én a Niveának tusoló olaját, vagy nem is tudom mi magyarul a neve, használom. [link]

Lehet, hogy van benne káros összetevő, de nagyon szeretem. Szép emlékeket idéz fel bennem. :)

Ezt szoktam használni szappannal váltogatva. Csak olyan szappant használok, amiben nincsenek káros anyagok, pl. sodium laureth sulfate.

Hetente egyszer szoktam a bőrömet leradírozni mechanikus módszerrel.


Én azt hiszem, az igazság valahol a kettő között van. Nem szabad minden másnap radírozni, de szerintem a heti egy az nem árt hosszú távon sem.

A szappan kérdésben nem tudok tanácsot adni. Azt biztos, hogy szappan és szappan között hatalmas különbség lehet.


Igen, az Ilcsi meglehetősen drága külföldön. Én Angliában élek, egyszer megnéztem az itteni Ilcsi árakat. Inkább otthonról küldetem. :)

2010. nov. 27. 14:45

Igen, én is drágállom a termékeiket. De pl. az arcápoló termékeikben nagyon sok összetevő van, amit azért meg kell fizetni. Meg ugye azt is bele kell kalkulálni, hogy nem magyar termék, így a beszállítási díjat is ráteszik. Az ilcsi meg azért olcsóbb, mert ugye magyar. Küldölfön az Ilcsi is húzósabb áron van, láttam. Egy habkrém 10-15ezer között van.


A hauschkának és ilcsinek elég más a koncepciója. Azért sem tudom eldönteni mi lehet a jobb. Hauschka azt mondja, h ne radírozd a bőröd és ne használj szappant, meg ilyen szarukoptató dolgokat, mert lehet, h pillanatnyilag jót tesz a bőrrel, de később, 1-2 hét múlva már újra igényli a koptatást, egyszóval függővé válik és ha nem használod a koptató, szaruoldó kencéket, akkor idő előtt, gyorsabban felvastagszik a szaruréteg.. A zsíros bőrre pl olajat adnak, mert ha a bőr olajat kap, leállnak a faggyúmirigyek, így a bőr megtanul önállóan szép lenni. Szóval elég érdekes filozófia és megközelítés, és logikus is, mert nem a tüneteket kezeli, hanem helyreállít.

Míg az Ilcsi szerint radírozz, koptass, szappannal mosakodj, mert ez a legfontosabb. Szóval tök ellentétes a kettő. Bár nekem is bevált az ilcsi nagyon. Csak ezzel a szappan és radír témával vagyok bajban, vagyis nagyon beleültette a borgarat a fülembe a hauschka. Mert lehet, h a szappan is hosszú távú használat mellett, a szárító hatás miatt jobban serkenti a faggyútermelést.

Te szappant használsz?

2010. nov. 27. 13:34

Szia!

Én Ilcsit használok kizárólag az arcomre és nagyon elégedett vagyok. Még nincs nyoma ráncnak. :))

A Hauschka is nagyon jó, minőségi termék. Még régebben gondolkodtam, hogy veszek testápoló terméket tőlük. Lehet, hogy azóta már válozott a helyzet, de akkor sokszor olyanok voltak az összetevők, amiket simán be lehet szerezni (különböző növényi olajok) plusszban pár illóolaj hozzákeverve. Az árukat viszont emiatt nagyon sokaltam, így inkább vettem hozzávalókat és magam kevertem be testápolót töredék pénzért.

Azóta már biztos vannak új termékeik.

2010. nov. 27. 12:00
Én mindkét márkát szeretem. De mindkettőnek más a koncepciója. Olyanokat várok a fórumba akik vagy az egyiket vagy a másikat használták már. :) És kinek mi vált be.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook