Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi vs. Hauschka fórum

Ilcsi vs. Hauschka (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 31. 09:42
De az 5.5-ös pH az nem igaz. Az emberek bőre átlagosan 6 vagy 6.2 Ph. Persze ez változó, attól is függ mit eszel, milyen napszakban vagy, stb. Egyébként az pedig érdekes, h a magzatvíz 9-es ph-jú és a magzat 9 hónapon át abban van. A hajdúszoboszlói víz és a különféle gyógyfürdők vizei,iszapok, mind lúgosak és azok gyógytják legjobban a sebeket, mindent. A bőr a pubertáskorban kezd el savasodni, ami később visszaesik. Ezért máris megdől a lúgosság káros hatása a bőrre. Sőt, álltólag a szappan lúgos hatása, amivel oldja az elhalt szarulemezeket, megújulásra készteti a bőrt és az sokkal ellenálóbb és erősebb lesz. Szóval nem káros az, h a felső réteget enyhén eltávolítja. Lehet, h Hauschka ezt másképpen látja, de nem biztos, h mindenben igazuk van. Most viszont kiváncsian várom a hauschka arcolaj mintámat, ami jövőhéten érkezik meg.
2010. dec. 30. 22:04

Nehéz okosnak lenni, ez tény. De most te is látod, hogy Hauschkának sincs mindig igaza. Szerintem ő az egyetlen, aki elutasítja a radírozást. Legalábbis hivatalosan. Ugyanis a mandulaőrlemény pontosan a radírozást hivatott elvégezni. Na, erről ennyit. A házilag készült radírokba pont ezért teszünk mandula, dió, barackmag, akármi őrleményt, vagy barna cukrot, tengeri sót, testradírba kávézaccot, szappanokba virágszirmokat pl. A mandula olaj egy viszonylag semleges olaj, de zsíros bőrre jobb pl egy bioszőlőmag olaj. Igaz, az ára miatt leginkább nem bázisnak tesszük, hanem hatóanyagnak. Illóolajnak pedig a teafa igen jó fertőtlenítő és /vagy a levendula. Nekem nagyon szépen megnyugtatta a bazi ronda gyulladt ragyáimat a rózsafa, a rose geranium vagy a geranium illós krém. Persze a rózsa is jó, csak eszelős drága.

Igen, ez az 5.5 is vitatott itt-ott.

Szerintem radírozz nyugodtan. Nem kell ész nélkül, de kell. Próbáld ki. Nincsenek örökérvényű receptek. Van akinek ez jön be, van, akinek az.

2010. dec. 30. 16:19
"az 5.5-ös értékkel túlsavasítják a bőrünket, amitől az kiszárad, viszket, hámlik, érzékeny lesz" a hauschka termékei kb ilyen ph értékűek.
2010. dec. 30. 14:17
A mandulaolaj meg pl. zsírozó hatású, nehezebb olaj. Ez is van a mélytisztítóban.
2010. dec. 30. 14:11
Bár azt is tudom, h a növényi olajok nem zárják el a bőrt, nem tömítik el a pórusokat és engedik szabadon lélegezni. De valahogy mégis előjöttek nálam ilyen problémák.
2010. dec. 30. 14:07
Bár most raktam fel Ilcsitől AHA-t és most tök jó. De ez nem olyan hatású, mint a többi mélyhámlasztó. Ez teljesen veszélytelen, mert csak a felszínen dolgozik és nem intenzív. Egész évben lehet alkalmazni, nem úgy, mint a többit.
2010. dec. 30. 13:51

Nem baj, sztem nem volt benne túl nagy ismétlés. Így is jó volt olvasni. :) Most az a problémám, h mióta a hauschka mélytisztítóját használom, ami ugye olajokkal teli, most kiszáradt az orrom és hámlik, valamint a homlokomon is érzem, h vastagabb a szaruréteg és az 1 hete kinyomott pattanások helyei még abszolut nem akarnak múlni, sőt egyre csak kiújulnak és pirosak. Gondolom ez a szaruréteg miatt van. De mindemellett pedig zsíros a bőröm. Olvastam, h ezeknél a korpás szeboreás bőröknél a koptatás, a radírozás és mindenekelőtt a szappanos arcmosás a legfontosabb, mert így tud ürülni a faggyú és nem dugul be a vastag szaruréteg koptatása miatt. Na most a hauschka ugyebár nem engedi ezeket a dolgokat, merthogy a mélytisztító magábaszívja ezeket a dolgokat. DE ha jobban átgondolom ez egy olajos tisztító, amiben van mandulaőrlemény. Na most a növényi olajok javarészt tisztításnál felszívódnak, mert ilyen a tulajdonságuk, szóval a szennyeződések akár fel is szívódhatnak vele. De ez egy másik dolog. A lényeg, amit akartam, h az olajok miatt nem biztos, h olyan jól oldja ez az elhalt szarulemezeket és igenis felvastagodik. Ha jól sejtem. Meg ahogy tapasztalom. Lehet, h ez csak egy kezdeti idpőszak, mert kicsivel több mint egy hónapja használom csak és lehet, hogy most még így reagál a bőröm, de ami még érdekesebb: Ilcsi néni nagyon az elektrokozmetika híve. Van egy gépe amit használni szoktam pattanásokra és mindig iszonyat jól visszahúzza őket és segít a hegesedési folyamat felgyorsításában is. Na most az köztudott, h a szaru az szigetelő réteget alkot ilyen esetben valamint a zsírok is. Eddig minden simán ment és mindig éreztem a gépnél ezt a rázós érzést..mert ugye elektromos töltéssel kezelem a bőrt. Most viszont, h csináltam, az ég világon semmit nem éreztem. Teljesen le volt szigetelve a bőröm. Akármennyire felhajtottam, csak bizonyos pontokban lehetett egy kisebb csípő érzést érezni.

Azt gondolom, h a hauschka mélytisztító valahogy felvastagította a szaruréteget és letapasztotta azt a bőrömre. Így nem tud tisztulni rendesen. De ez csak egy feltevés. És radírozás után pedig szerencsétlen hámlik, mert nem tudott még akkor sem feloldódni. :S

Lehet h csak én vagyok ilyen egyéni eset, mert általában a hauschkát mindenki dícséri és eddig nekem is úgy tűnt, h bejött, de valahogy vannak kétes érzéseim.

Ja és még egy dolog jelentkezett nálam, ami eddig soha. Ha izzadok vagy melegem van, akkor a bőröm viszketni kezd és pirosan foltosodik. Ami állítólag annak az eredménye, h a bőrről a verejték nem tud ektávozni és benntragad a két réteg között. Szóval ez is csak most jelentkezett, mióta használom a hauschkát.

Én abszolut nem ellene vagyok, mert szeretném ha beválna, csak tapasztalatokat írok le és szeretnék segítséget várni az ügyben, h ki mit gondol erről?

42. scara.bosco (válaszként erre: 41. - Scara.bosco)
2010. dec. 30. 10:33
Bocsánat jól ismételem magam, nem olvastam vissza miket írtam már. Régen volt :-)
41. scara.bosco (válaszként erre: 40. - Nimrod08)
2010. dec. 30. 10:30

Ez azért van, mert a természetes zsíroknál és olajoknál nem az a lényeg, hogy ők olajok, vajak, vagy viaszok, hanem a zsírsavösszetételük és hogy milyen zsírkisérő anyagokat tartalmaznak. Ezért ne úgy képzeld el, mint egy poharat, ami már így is teli van vízzel és te még bele akarsz tölteni. Mi több, ha nem nedves bőrre kenegetsz vízmentes készítményeket (tisztán zsír és olajtartalmúakat) idővel száríthatnak. Mert a természetes emulziónknak a víz is része. Célszerű ezt becélozni.cosmio.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=20. Csinálj belőle a megfelelő kezdéssel webcímet. Lehet, hogy így is törlik, pedig semmi érdekeltségem nincs benne, csak egy nagyon összeszedett oldal a témában.

Szappannal én sem mosom naponta az arcomat, mert nincs olyan problémám, ami miatt kellene. De a problémás bőrűek, akiknek adtam, mind pozitívan jeleztek vissza. De ilyen alapon akkor fürödni sem lehetne szappannal. Ezzel együtt azt mondom, hogy egy jó növényi szappan lényegesen kevesebb hasznos anyagot távolít el a bőrről, mint egy hagyományos tusfürdő. Nagyon sok olyan visszajelzést találsz, hogy amióta "növényi szappannal fürdöm, heti max 1-2x kell testápolót használnom, pedig előtte majd leesett a bőröm". Tehát a pH nem minden.

Az arcnál pedig úgy állítom össze az arckrémemet, hogy tejsav is legyen benne, ami a természetes bőrfelszíni emulzió része.


Ezt nem tudom megítélni mennyire van igazuk, és mennyire akarják eladni ezt az elméletet. De akkor már inkább zöld agyag, ami filléres tétel. De gondolom iszapot is töredék áron lehet venni a Hauschkához képest:-). Próbálok minél egyszerűbb és olcsóbb megoldásokat találni. Valamelyik nap kiszámoltam, mennyibe kerül nagyjából egy krém előállítás itthon tégellyel, tokkal vonóval, igen magas minőségű, bio alapanyagokkal, és sok-sok hatóanyaggal. Nagyjából az Alverde ára reális. Sőt, az még túl olcsónak is tűnik, ha hozzáteszem a nagy céges költségeket, amik itthon nincsenek. Igaz, ők az alapanyag árakon tudnak talán spórolni a nagy tétel miatt. És feltételezem, még azokban sincs annyi hatóanyag. Nem mindegy, hogy egy olcsó, de tiszta kozmetikai olaj alapba teszem a dolgokat (én ebbe nem teszem), vagy egy jojoba, sárgabarackmag stb olajba.

2010. dec. 24. 09:58
Scara, jókat írtál. Amúgy azon gondolkoztam, hogy lehet, h vannak olajok amik faggyúmirigy normalizálók, DE ha tömény olajat kenek, az ígyis olajos bőrömre, akkor az, h fogja beszívni? Mert ha belegondolok, egy zsíros bőrű tele van olajjal és, hogy kellene még oda be plusz olaj? Bár mivel sokan beszámolnak arról, h pl a hauschka arcolaj rendbetette őket és a faggyúmirigyek is kevesebb olajat termelnek, akkor valószínű, h működik, csak ezen elgondolkoztam. A szappan dologról pedig azt gondolom, hogy a szappan jó dolog, de úgy gondolom, h arcra nem feltétlen jó minden nap használni, vagy legalábbis 1 nap 1x elég lenne ,mert a szappanok lúgosak és mivel ezek a védőköpenyt leoldják, a bőrnek újra kell termelnie ezt. Igaz, h a bőr ezt szinte villámgyorsasággal meg is teszi és a hidratálókrém is jobban felszívódik, de ha jobban átgondolom, akkor miért kellene nekem minden nap megbontani a bőröm egyensúlyát és miért dolgoztatom feleslegesen? A hauschka azt mondja, h nem csak az elhalt szaru jön le ilyenkor, hanem minden olyan is lejön, ami még fontos lehet a bőrnek. Most, hogy ez mennyire csak ilyen hóuszpókusz azt nem tudom. Lehet, h hauschka is túlgondolja és túlidealizálja a dolgokat és amit elképzelnek, lehet, h gyakorlatban nem feltétlen úgy igaz. Mindenesetre nehéz rájönni, hogy mi az ami igazán jót tesz a bőrnek. Mi a legjobb. A hauschka meg az elhalt hámsejtek eltávolítására az alapos gőzölést javasolja és aztán a tisztító maszkot, ami iszap és magábaszívaj ezeket a nem oda való dolgokat. És olyan hatóanyagokkal dolgozik egyébként is, amik a bőr megújulását, szaruképződés csökkentését hivatottak normlizálni.
2010. dec. 23. 11:05

Én ugyan egyiket sem használom, mert magamnak keverem a dolgaimat, de van néhány tapasztalatom.

Nem radírozgatok mindig, de jót tesz. Sokkal jobban felszívódnak a hatóanyagok, ha nincs a bőröd eltömítve elhalt hámsejtekkel. Azok így is úgy is keletkeznek. Nem teljesen értem ebből a szempontból a Hauschkát. AZért mert nem radírozol, attól ott vannak. Ez egyszerű anatómia élettan. Emellett egy radírozás (persze nem ész nélkül) serkenti a bőr keringését, ami megint csak jó nekünk. Senkinek sem lett még ettől rinocérosz bőre.

Azonban ma már Ilcsin is érdemes elolvasni az összetevőket. Orvul belekerült ez az. Konkrétumokat ne várjatok, mert mint mondtam nem használom.

A szappan (persze kizárólag növényi jó minőségű) csak jót tesz a bőrnek. Ne dőlj be a nagy kézzel készült márkáknak. Kíváncsiságból szétbeleztem a Stenders papírját. Bizony ott figyel az SLS és társai. Ahogy pl. a Nestiben is. De olyan szép a papírjuk és olyan természetesnek hangzik, és a nagy mese is a gyártásról, hogy Luigi vagy Samuel kavarja a bödönben a szappant, olyan megható. Kár, hogy nem az. Lush ugyenez. Azért nekem fura ártalmatlannak bélyegezni egy SLS-t.A honlajaikon megtaláljátok, ellenőrizzétek le nyugodtan.

Az olajnak pedig nem az a lényege, hogy olaj. Vannak olajok, amik zsíroznak, és vannak olajok, amik éppen a faggyúmirigyek működését állítják helyre. Éppen ezért te kenhetsz a zsíros bőrödre tömény olajat vagy pl. sheavajat is, akkor sem fogja tovább zsírozni. Hozzáteszem tömény olajat, vízmentes készítményt kizárólag nedves bőrre kenünk.Kivéve az ajakbalzsam.

Arctisztításra az agyagok nagyon jók. Ahogyan pakolásnak is. Az agyag magához köti a szennyeződéseket. Többféle létezik. Zsíros, pattanásos bőrre pl. zöld agyag. Töredék áron, mint a Hauschka. De még én is sokszor zöldet használok, pedig már nem vagyok tini. Nagyon jót tett, amikor tiszta kozmetikumokra váltottam, mert egyik pillanatról a másikra brutálisan nézett ki a bőröm.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd még néha benézek :-).

Addig is Boldog karácsonyt mindenkinek!

2010. dec. 13. 14:58
Okay. :) De a mélytisztító használata nem tanács...az a helyes használat. A dörzsölés nagyon nem jó! :) A krémről meg majd mesélj, hogyha esetleg kipróbálod. :)
2010. dec. 13. 14:55
okok, köszi a segítséget!! megfogadom taáncsaid és majd leírom hogy menyire vált be :)
2010. dec. 13. 14:55
Egyébként az tény, h drágább, mint az ilcsi, így nem egy olcsó mulatság minden hónapban mélytisztítót, meg 2 havonta krémet venni, mert a mélytisztító 3800, a krém pedig kb 6000. Az ilcsiben pedig 6000-ért tudsz venni szappant, tonikot és talán még krémet is és nem rosszabb, csak más a koncepciójuk.
2010. dec. 13. 14:51
Arcára.. és nem árcárá....:D Csak véletlen volt. :D
2010. dec. 13. 14:51
Amit az árcára fúj, az a hauschka speciál tonik. Az a koncepció h a tonikot így kell felvinni az arcra és nem vattakoronggal, mert akkor letörlöd vele a mélytisztító vékony olajos rétegét, ami véd. Sztem látogass el a hauschka honlapjára és olvasgass róluk. Sztem sok információt megtudhatsz és sztem próbáld ki a rózsakrémet így télen. Sztem helyreállítja a piros foltokat.
2010. dec. 13. 14:49
Vákumot képzel a kezeddel, és közbe nyomkodod is...nem tudom mennyire látszik a videón, de lenyomja az ujjait. És ezzel a módszerrel beivódik a pórusokba a tisztítókrém és felszívja a szennyeződéseket, aztán le kell mosni meleg vízzel, majd hideggel kell leöblíteni. Az a baj, h sokan nem tudják, h ezt így kell használni. A honlapon írja is, h tilos dörzsölni, mert nem finomszemcsés és felsértheti a bőrt. Ez olyan mintha minden nap radíroznád a bőröd és az gáz. A szemcsék nem azt a szerepet töltik be ezesetben, h radírozzanak, hanem az mandulaőrlemény és ez szívja fel a szennyeződéseket. Nehogy tovább dörzsöld. A hauschka egyébként ellenzi a radírozást. Lehet, h most úgy fogod érezni, hogyha nem dörzsölöd, akkor vastagabb lesz a szaruréteged...mert a folytonos dörzsölés, ezáltal pedig a koptatás miatt, gyorsabban vastagszik fel. De majd helyrejön.
2010. dec. 13. 14:23
egyéként nem tudom elképzelni, hogy ezzel a módszerrel, hogy lehet mondjuk a miteszereket eltűntetni, neked bevált rá? én eddig csak a nyomkodásos módszerbe hittem.
2010. dec. 13. 14:18

juj egyáltalán nem így használom :S dörzsölöm körkörösen... stb.. biztos vagyok benne, hogy a gyulladásra hajmalos bőrömnek ez nem jó

át fogok erre térni és veszek nagy kiszerelést! köszönöm a videót! mivel fújta le az arcát? krémet nem tudom, hogy merjek-e váltani, annyira belezúgtam az ilcsibe, de lehet veszek próba rózsakrémet és majd kiderül.

sztem a pöttyök nem a hauschkától lettek, mert előtte is voltak.

hát most teljesen ledöbbentem :)

2010. dec. 13. 13:55
Itt a használata: [link]
2010. dec. 13. 13:49
Sőt, sztem ezt igazából ki kéne próbálnod most télen, mert kell egy védőbb krém a csipkebogyónál. És ez a rózsakrém olyan, h egy kisebb védőréteget képez a bőrön, így védi a téli hideggel szemben. Igaz a sima rózsakrémet ajánlja télre, de az túl nehéz azt hallottam és kicsit zsírosabb bőrre ez való inkább...annak ellenére, h száraz bőrhöz írja ezt. [link] Sok jót hallottam róla.
2010. dec. 13. 13:44
A hauschka egyébként érzékeny bőrre a tisztító tejét ajánlja a mélytisztító helyett és a könnyű rózsakrémet nappali krémnek. De sztem a csipkebogyó is nagyon jó. De lehet, h megérne egy próbát neked ez a hauschka krém, meg a tej is.
2010. dec. 13. 13:41
Hogyan használod a mélytisztítót? Úgy ahogy le van írva? Elegyíted vízzel és nyomkodó mozdulatokkal felviszed? Van róla videó is youtube-on, hogy kell. Mert elég szakszerűen kell használni. Az meg elég durva, h a próbakiszerelés van meg 1 hónapja. :O :D Akkor nagyon keveset használatsz. De ugye nem dörzsölöd meg nem körkörös mozdulatokkal viszed fel? Mert az nem jó. Ha most jöttek ki a piros pöttyeid akkor ettől is lehet....Ezt írták is egy oldalon, h idézhet elő ilyesmit, ha nem jól használod.
2010. dec. 13. 13:06

Nimrod! én nagyon picit használok, de lehet hogy úgy nem olyan hatásos. nem tudom. én nagyon keveset nyomok ki és nekem már 1 hónapja csak a próba mélytisztító van meg, ami sokkal kisebb, mint az eredti. főként a problémás területekre rakok így oldom meg. inkább zsírháztartásomat szabályozza nagyon jól, mint sem tisztít, de leaglább újabb miteszerek nem nagyon keletkeznek.

nekem most az a problémám hogy nagyon érzékeny a bőröm mindentől piros pöttyök vannak rajta :S ez vajon rozacea? nem tudom mi lenne jó rá. csipkés habkrémet használok, szeretem de nem javított rajta. egyenletes nyugodt bőrre vágyom.

2010. dec. 12. 20:01
Azért durva, h két hét telt el és már alig van a mélytisztítómból...nem túl takarékos. Mostmár kevesebbet fogok kinyomni belőle...pedig azt írja, h kb 2 centiméternyit nyomjunk ki. Az így sehogysem elég 3-4 hétig. De ha csak egy borsónyit nyomnék ki, akkor az alig lenne elég az arcomra. Ti mennyit használtok belőle?
2010. nov. 30. 19:01
Próbáld ki, h nem kensz ma este semmit. Ha húzódik, akkor nem egészséges a bőröd. Ha nem, akkor örülhetsz, mert működik a bőröd minden funkciója. Akinem húzódik krém nélkül, az azt jelenti, h a mély rétegekből ki van vonva a nedvesség és igazából ki van száradva. És mindez a káros krémektől van, amik függővé teszik a bőrt. Kőolajszármazékok kivonják a nedvességet a bőr mély rétegéből és a felszínre hozza, így azt érzed elég nedves a bőröd és a ráncok is kisimulnak a krém hatására. De ha nem keni be az illető magát, egyből összeesik a bőre. Na ez már nem jó. Tégy egy próbát neked milyen a bőröd.
2010. nov. 30. 18:57
Én már majdnem 2 hete nem kenek semmit éjszakára és pozitív. Mert a bőr így magától dolgozik és nem lesz függő. Szóval ha nem kened be magad akkor is szép lesz a bőröd. A legtöbb ember pedig már krém nélkül nem is tudna élni. Főleg aki olyan terméket használ ami tele van minden káros anyaggal. Annak krém nélkül húzódik a bőre. De egyébként a mélytisztító hagy egy vékony viaszos réteget a bőrön, amit nem nagyon lehet érezni és az védelmezi a külső hatásoktól és éjszakára bőven elegendő ennyi táplálás.
22. mancika9201 (válaszként erre: 24. - Nimrod08)
2010. nov. 30. 17:47

lehet igazad van, gondolkodom még hogy kipróbáljam-e

majd írd meg ha neked bevált! én nagyon hozzászoktam eddig, nem tudom mennyire tudnák megválni az esti szertartástól

2010. nov. 29. 19:01
Esemény előttitől nekem a legszebb pedig.
20. mancika9201 (válaszként erre: 19. - Nimrod08)
2010. nov. 29. 17:27

Szia!

Sajnos nem használok tonikot, de majd beszerzek egyet :) így is javulást tapasztaltam, de rajta vagyok, hogy még szebb és jobb minőségű legyen a bőröm!

tegnap kipróbáltam otthon az esemény előtti pakolást, nekem nem lett szebb a bőröm, milyen eredményre kellett volna számítanom?

ahás pakolástól mit tapasztalatok?

és ezeket a pakolásokat milyen gyakran lehet alkalmazni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook