Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikres anyukák, beszélgessünk! fórum

Ikres anyukák, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1216. Leona79 (válaszként erre: 1215. - Babli)
2010. szept. 7. 14:42
Pont olvastam is erről és a bölcsi, ott is ennyi idő?
1215. babli (válaszként erre: 1214. - Leona79)
2010. szept. 7. 14:36
Szia az óviba a beszoktatás 2-3 nap szokott lenni nem jó a hosszú beszoktatás,mert akkor soha nem szokja meg a gyerek,hogy hol van úgymond a helye,általában az óvónők elbúcsúznak az anyukátóól/apukától s ha sír a gyerek akkor ők ölbe veszik s megvigasztalják s fel is oldódik a gyerek:-)
1214. Leona79
2010. szept. 7. 13:10

Sziasztok!

Betti: nálunk is a srácok egy ágyban aludtak, mikor már keresztben és hosszában is kicsi volt az ágy, akkor külön ágyban aludtak, utána fél éves koruktól meg külön szobában is.

Csajok, tök jó, hogy így leírjátok, hogy hogy megy a beszoktatás. Mennyi ideig tart elvileg? Gondolom, gyereke válogatja, de a gondozónők biztos mondtak valamit?

Alvás: Nálunk Milánom az a mászkálós típus, nagyon gyakran átjön Ő is hozzánk és én is úgy vettem észre, hogy mikor front van, vagy valami egyéb probléma akkor mászkál. Egy pár éjszakát még elviselünk, de utána rájuk csukjuk az ajtót. Hallom, hogy fel sír Milán, de észre veszi, hogy nem tud átjönni és visszaalszik magától.

2010. szept. 6. 21:46

Ma apával voltam,ami nagyon ritka!

Amúgy meg szabin vagyok,mert már egy éve dolgozom,csak eddig a csajok egy magánnapközibe jártak,ahol 5-en voltak egy csoportba,most meg 30-an vannak!EGYEDÜL??????Édes álom....)

1212. 43287dec91 (válaszként erre: 1211. - Badacsonyitimi)
2010. szept. 6. 21:36
és neked milyen volt egyedül?
2010. szept. 6. 21:05

Nagyon jól telt az első nap az oviban!

Ott is aludtak,csak fél 4-kor mentünk értük!

További szép estét mindenkinek!

1210. p1982 (válaszként erre: 1209. - Zezi)
2010. szept. 6. 16:01
Első nap 10-re mentünk a férjemmel, végig ott voltunk mellettük. Csak nézegették a játékokat. A gondozónő igazából csak figyelte őket. Aztán ebéd után hazajöttünk.
1209. Zezi (válaszként erre: 1208. - P1982)
2010. szept. 6. 15:56

Szia!

Mi holna kezdjük a bölcsit. Kittikével nincs gond, de Ancsa miatt félek. Rettenetesen anyás és nem tudom mi lesz. Nektek milyen volt az első nap?

1208. p1982
2010. szept. 6. 15:25

Sziasztok!

Ma volt a negyedik napunk a bölcsiben. Ma már kijöttünk a szobából, illetve az udvarról. A gondozónéni etette meg őket délben. Ezzel nem volt gond, már első nap is gond nélkül megették az ebédet, még repetát is kértek. :-)

Aztán ebéd után bementünk, és Ági sírt, ott akart még maradni. Holnap megpróbálunk ott aludni.

1207. 43287dec91 (válaszként erre: 1201. - 94786a70d9)
2010. szept. 6. 14:30
ismerős! nálunk inkább a fiam anyás! minden reggel kiköveteli magának hogy odavegyem, míg a lányom békésen alszik tovább a kiságyban...a nagy fiammal imádtam együtt aludni, de 2 gyerekkel már nem lehet, sajnos...
1206. 94786a70d9 (válaszként erre: 1205. - Maninka)
2010. szept. 6. 10:47
Nem szoktam hagyni sírni. Egyszer már előfordult,akkor mindig vissza tettem,persze sírt, majd adtam neki nurofent és bekentem az ínyét,majd megint letettem,nyöszörgött egy kicsit és vissza aludt.Akkor azért csináltam így,mert mellettem sem aludt,hanem játszani akart,birizgált és nyomkodta a cumiját a számba,visszatettem az ágyba (gondoltam megnyugodott),de megint sírni kezdett. Most szépen csicsizett mellettem.Azért fura ez a helyzet most nekem, mert eddig nagyon jól viselték a fogzást,mindegy, túl leszünk rajta, mellesleg nekem is jó volt ,hogy együtt keltünk fel és uda bújt hozzám,csak hiányzott a másik Kiscsibe:(
1205. maninka (válaszként erre: 1203. - 94786a70d9)
2010. szept. 6. 10:14

Nálunk szinte minden fogánál így van, most éppen a 12.-et várjuk. De nem szokott hozzá, hogy mellettük van. Minden este a saját kis ágyában alszik el, és ha baja van akkor jön közénk. Ha nincs, akkor alszik szépen a helyén.


Ne hagyd sírni! :(


A fogzás egy nehéz időszak, már rájöttem. Hunor nagyon szívós egyébként, csak ritkán sír, ha nagy fájdalma van. A védőnő mondta, hogy fogzáskor az egész fejre-fülre kisugározhat a fájdalom és persze mindez éjjel úgy 11 körül kezdődik, addig lassul le a vérkeringésük.

2010. szept. 6. 10:09
Sziasztok lányok!HÁÁÁÁÁT elkezdtük az ovit!Ma 9-re mentünk,és tőlük függ,hogy meddig maradnak?Tök arik voltak,mire kipakoltam mindent,már el is szaladtak,apának még kiáltottak,de ennyi!Kezdetnek nem rossz:)Ja,ők is külön ágyban aludtak a kezdetektől,L alakban.DE ritka az az éjszaka,mikor Petra nem jön át!!!!Ő felkel pisilni éjszaka,és csak mellettem alszik vissza,de egyébként is ő nagyon éber alvó.Flóra taln soha men aludt velünk,de ő a mormota,kivehetném az ágyat alóla ha alszik,azt sem venné észre!Puszi mindenkinek!!!!
1203. 94786a70d9 (válaszként erre: 1202. - Maninka)
2010. szept. 6. 09:46
Én is erre gondoltam, mert Nórinak az alsó negyedik foga nagyon nehezen bújik kifele. Ezek szerint a viburcol kúp most nem nagyon használ. Szóval nálatok is volt ez, de elmúlt és megint a saját ágyában tud aludni végig és nem szokott hozzá ahhoz, hogy anyunál tök jó és kiharcolom?
1202. maninka (válaszként erre: 1201. - 94786a70d9)
2010. szept. 6. 08:53

Nálunk sokszor ez van, de megfigyeltük, hogy csak akkor ha Hunornak jön a foga. Amint kibújik a fogacska alszik szépen. Eleinte nekem is lelkifurdalásom volt, de aztán úgy voltam vele, hogy neki így jó akkor legyen így.

Lehet ez még fordítva is, a lényeg, hogy biztonságban és jól érezze magát.


Egyébként kezdettől fogva külön ágyban alszanak és az ágyak össze vannak tolva. Így mindig látják egymást, amikor picik voltak, akkor egymást szórakoztatták, húúú de aranyosak voltak.

Szerintem az a jó ha minél közelebb vannak egymához, viszont de bántsák, piszkálják a másikat.

2010. szept. 6. 08:34

Sziasztok!


Nálunk a lányok külön ágy L alakba össze tolva külön szobában. Mostanában Nóri lányom éjszaka felsír, eddig elég volt a cumi a szájba és aludt tovább, de tegnap éjszaka ordított,kezemben aludt, ha vissza tettem megnyugtatás után,megint felült és sírt tovább. Ezután magam mellé tettem, és aludt tovább. Nem tudom, hogy mi lehet a baj, gondolom,ha a foga fáj,akkor mellettem is sírna, vagy csak anya hiánya van, nem tudom. A lényeg, hogy ha mellettem alszik az egyik lányom,akkor lelki furdalásom van és legszívesebben a másik bébit is magam mellé tenném, ami hosszú távon nem lenne jó, ugyanis félek attól, hogy leesik az ágyról.Találkoztatok már ilyen problémával? Ha igen,akkor hogyan tudtátok megoldani?

1200. 5b315db51e (válaszként erre: 1198. - 43287dec91)
2010. szept. 5. 22:28

Szia


Nekem hely hianyaban egy agyban aludtak 9 honapos korukig akkor koltoztunk es kaptak kulon agyat..Az alvasi szokasokon nem valtoztatott semmit..Ugyanugy folkelnek azota is ejszakankent legalabb egyszer;-)

1199. Zezi (válaszként erre: 1198. - 43287dec91)
2010. szept. 5. 19:48

Szia!

Én az elejétől külön altatom őket, de teljesen összetoltam a két kiságyat. Így szoktuk meg.

2010. szept. 5. 16:38

mikor tettétek külön ágyba a kicsiket? egyből külön alszanak?

az enyéim még éppen elférnek 1 kiságyban, persze lábtól egymásnak, de szerintem már nem sokáig, és nekem is kényelmesebb egy ágyhoz felkelni, mind kettőhöz rohangálni...

1197. 5b315db51e (válaszként erre: 1196. - Raniko)
2010. szept. 4. 23:30

Jo hallani hogy nem csak en vagyok a vilagon akinek neha elege van;-))) Es azt meg jobb hogy egy Anyos azt mondja igaza van a menyenek:-))) Az en Anyukam total ki szokott akadni ezen a kavezos modszeren mondvan hogy az Naaagyooon draga kisjanyom 5 euro 2 cappuccinoert URRRRIIIISTTEEEENNNN!!!!!!Hat meg ha azt is tudna hogy sutit is veszek;-)))De eskuszom ez az egyetlen modszer ami kikapcsolja az agyamat..

Gratulalok az ikerlanyokhoz valoszinu fantasztikus nagymamajuk van!!!

(Az anyosom ha eljon latogatoba nekem KOTELEZOEN el kell mennem vasarolni a baratnemmal..Meg fodraszhoz es egyebek..Mert szerinte ez nekem jar..)

1196. raniko
2010. szept. 4. 22:43

Sziasztok!

Nekem 25 hónaposak az ikerunokáim.Lányok,egypetéjűek.

Úgy látszik ez a "csak azt hallom meg amit én akarok" dolog népbetegség.Ők még nem beszélnek de mindent megértenek és meg is értetik magukat, csak amikor valami konkrét dolgot kérünk tőlük alkalmi süketek lesznek és nem hajlandóak megcsinálni semmit.

Kedves bee0304!Ez a berakom a kocsiba és elmegyek valahová módszer az ikres kismamák titkos fegyvere.A mennyem is ezt csinálja amikor már végkép nem bír velük.Ő is azt mondja 5 perc neki is jár,és teljesen igaza van.

Egyébként én nem vettem észre hogy kétéves kor körül valami megváltozott volna.Akkor vettem észre rajtuk nagy változást amikor egy hónapja haza jöttek a nyaralásból.Nagyon szembe ötlő változásokat produkáltak.

1195. Kistanítónéni (válaszként erre: 1191. - Maninka)
2010. szept. 4. 09:35

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de a 13 éves lányommal is hasonló a helyzet, mintha a falnak beszélnék, és csak azt hallja meg amit ő akar. :) Kiváncsi vagyok a két fiú milyen lesz. Most 24 hetes terhes vagyok, és képesek 24 órán keresztül mozogni. Nem tudom mikor alszanak.

2010. szept. 3. 23:33
Nem tudom csajok az enyemek holnap masfel evesek de a helyzet ugyanez..Tudjak mit mondok tudjak hogy nem szabad elismetlem ezerszer 2 nyelven ha Apa itthon van akkor megkapjak a 3.nyelven is eredmeny SEMMI..Max a vigyorgas megy egymasra..Anna neha visszaszol hogy no no Mummy ennyi..En azt mondanam hogy speciel nekem az egyeves koruli idoszak volt nagyon gaz mikor meg nem jartak meg a mostani mert egy percre nem lehet oket magukra hagyni...Turelem..En leginkabb szetrohogom az arcomat rajtuk mert ha ideges vagyok akkor ok is azok es az nagyon gaz...Tudom hogy nagyon nehez mindenkinek 2 kicsivel..En tok egyedul vagyok reggel 7 tol este 6ig semmi segitseg nelkul szuletesuktol fogva..Tuleltem;-)))Ha mar NAGYON kesz vagyok akkor berakom oket a babakocsiba es elmegyek egy kavezoba a baratosnemmel..A ket kicsi szetszedi a kavezot szetdobalja a sutit de hol erdekel???5 perc kikapcs nekem is jar;-))))
1193. Leona79 (válaszként erre: 1190. - 5b315db51e)
2010. szept. 3. 14:00
:D Nem semmi:D Ilyenekre én is számítok:D
1192. Leona79 (válaszként erre: 1191. - Maninka)
2010. szept. 3. 13:59
Én is így hallottam.
1191. maninka (válaszként erre: 1190. - 5b315db51e)
2010. szept. 3. 13:09

Nekem azt mondta egy ikres anyuka, hogy olyan 2 éves kor körül már könnyebb volt velük. Nagyon várom ezt az időt.

Most 16 hósak, de mintha a falnak beszélnék állandóan.Tudom, hogy megértik amit mondok, de csak azt hallják meg amit ők akarnak. Néha olyan kiborítóak, vagy csak én vagyok nehéz eset????


Vannak napok, amikor meg angyalok! :)

1190. 5b315db51e (válaszként erre: 1176. - Badacsonyitimi)
2010. szept. 2. 22:56
Szia!Huuu ne ijeszgess most talalkoztam egy anyukaval neki 3 eves ikrei vannak fiu-lany mint az enyemek O azt mondta ebben a korban mar konnyebb lesz..Hat nem tudom..Nekem a heten bezarkoztak a haloba illetve Aaron ort allt es mikor beszerettem volna menni a resnyire nyitott ajton bajosan kozolte bye-bye es becsukta az ajtot..ezt kb 5szor jatszottuk el en kopogtam O nyitott BYE BYE ajto becsuk..Kozben marhara beszeltek odabenn valamit..Mikor bejutottam az egesz szoba ki volt kenve popsikenoccsel..A padlo a tukor az ejjeliszekrenyek es ok meg ugy neztek ki mint a harcba indulo indianok..Anna ram nezett artatlanul es kozolte hogy Mami 1 perc volt..Hat hogyan tudnek rajuk haragudni???Feloraig gurultunk a rohogestol mind a harman..Ok azon rohogtek hogy en rohogok en meg azon a ket kikent edes pofijukon...Es minden napra jut valami moka..Egyszeuen IMADNIVALOAK...Mikor mar annyira faradt vagyok hogy semmihez nincs kedvem csak ragondolok mi is volt aznap es ez erot ad..
1189. p1982
2010. szept. 2. 21:40
Ok. Köszi.
1188. 43287dec91 (válaszként erre: 1187. - P1982)
2010. szept. 2. 21:34
ha van kérdésed nyugodtan kérdezz, én gondozónő vagyok!:o)
1187. p1982
2010. szept. 2. 21:33

Rosszul írtam, szerdán kezdtük.

Eddig játszottunk, és ebéd után hazajöttünk. Így, hogy mi is ott vagyunk a férjemmel minden rendben van, majd arra leszek kíváncsi, mi lesz, ha otthagyjuk őket.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook