Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy a gyermek nem lehet napközis az óvodában, ha az édesanyja gyeden van? fórum

Igaz, hogy a gyermek nem lehet napközis az óvodában, ha az édesanyja gyeden van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. ápr. 30. 07:05

Azzal egyetértek hogy kell/kellhet az ovi a nagyobnak, de csak ebéd utánig.

Szerintem sokkal-sokkal több időt lehet gyes-gyed alatt a játszótéren tölteni mint napi egy óra

Legalábis úgy gondolom ,ha anno én megtudtam oldani akkor másnak is sikerül :)

83. 9e7527505c (válaszként erre: 80. - **Rita**)
2009. ápr. 29. 18:51
Az enyém is du is ott van, mert panelban lakunk és ott legalább kinn vannak az udvaron.Picibabával nem tudok egy óránál többet a játszótéren lenni vele.
82. 9e7527505c (válaszként erre: 80. - **Rita**)
2009. ápr. 29. 18:50

Nálunk is oviban van a nagyobb.

Már rég ovis volt mikor szültem.

1. Azért jár mert nem biztos h az minden vágya h a tesóját hallja bömbölni egész nap

2. miért szakítanám ki a jól megszokott környezetből, hogy aztán ha a kicsi bölcsibe megy kezdhessük a naggyal is újra a beszoktatást egy új csoportba?

81. tixtina (válaszként erre: 77. - Mandula71)
2009. ápr. 29. 18:43
Ismerek olyan ovit,ahol 2 és fél évesen bevették a gyermeket,a testvére mellé.-Mivel szobatiszta volt,nem láttak más akadályt.Szerintem sem lehetne előbb vinni,de nem tudom a pontos szabályt.
2009. ápr. 29. 16:16
Ha az édesanya GYED-en van miért is akarja egész nap az oviban hagyni a gyerkőcöt?
2009. ápr. 29. 16:04
Szerintem ezt óvoda válogatja. Én itthon voltam a picivel GYED-en, GYES-en, a nagyfiam pedig egész nap oviban volt. Senkinek nem volt ellene kifogása.
2009. ápr. 29. 08:55
Én is itthon vagyok a kicsivel,a nagy egész nap oviban van.Nálunk ebéd után haza kell vinni a gyereket,ha az anya,anyasági segélyen van,de csak ebben az esetben!
77. Mandula71 (válaszként erre: 76. - Mandula71)
2009. ápr. 28. 22:10

Na és ugyan téged nem érint, de azért elmondom, hogy bár azokat a gyerekeket be lehet íratni, akik szeptember után töltik be a hármat, de csak a betöltött harmadik év után járhatnak óvodába.

Hogy érthető legyen, ha valakinek a gyereke október 20-án lesz 3 éves, az most beírathatja, de a gyerek nem kezdheti szeptemberben az ovit, csak legkorábban október 21-én.

76. Mandula71 (válaszként erre: 73. - Nemzsu)
2009. ápr. 28. 22:07

A 2009-2010-es tanévre az óvodákba csak azokat a gyerekeket lehet beíratni, akik 2009. december 31-ig betöltik a harmadik évüket. Mivel a kisfiad, csak jövőre lesz három, így teljesen jogszerűen jártak el.

Két dolgot tehetsz, az egyik, hogy jövőre bemész az óvodába és ha van hely, akkor felveszik a kicsit áprilistól. A másik megoldás, hogy most jelentkezel a bölcsődébe, ahogy azt javasolták neked. Ugyanis bölcsibe felvehető 3 évesen (is). Elvileg augusztus 31-ig járhat a bölcsibe és utána kezdhet szeptember 1-től az óvodát. Persze valószínűleg ez egy kicsit rosszabb megoldás a gyerek szempontjából, mert mire megszokja a bölcsis közösséget, éppen át kell vinned óvodába.

Úgyhogy gyorsan nézzél ki egy bölcsit, mert ott is ilyenkor, április-májusban zajlanak általában a felvételik. Aztán jövő tavasszal jelentkezhettek az óvodába.

75. zebracsikó (válaszként erre: 73. - Nemzsu)
2009. ápr. 28. 18:41

ha jól értem, amit írsz, akkor a gyermeked most márciusban töltötte be a 2 évet.

2 évesen persze, hogy nem veszik fel oviba!

74. 754c7e07c3 (válaszként erre: 73. - Nemzsu)
2009. ápr. 28. 13:29
5 éves kortól kötelező az óvodába járás a gyereknek, addig a vezető óvónő dönti el, mit tesz. Ha van hely, gondolom felveszi, ha nincs az alapján tovább küldi a gyereket, vagy elutasítja a felvételét. Bár azt nem értem, miért nem írathatod be most.
73. nemzsu
2009. ápr. 28. 13:21

Sziasztok! Tegnap volt óvodai nyílt nap, s bementem, mert a kisfiam jövő márciusban lesz 3 éves, s be szeretném iratni oviba, hogy áprilistól járhasson, én pedig mehetek dolgozni. A vezető óvónő kitessékelt, hogy semmillyen körülmények között nem engedélyezi a beirathatást, mert nincs 3 éves a gyerek, majd csak jövőre, addig adjam be bölcsődébe.

Kérdem én: egy 3 éves gyereket melyik bölcsődébe veszik fel??

A komoly kérdés felétek, hogy ilyenkor mi a teendő? Ezt ovi válogatja, hogy hány éves kortól veszi fel a gyerekeket, vagy mi van ilyenkor?

Köszi

2009. márc. 17. 21:51
Én utánanéztem, és teljesen törvénytelen. Az óvodavezetésnek semmi köze ahhoz, hogy hogy anyuka otthon van-e. Ilyen esetben azt hiszem, a jegyzői hivatalnál lehet panasszal élni. (Én olyanról is tudok, akit nem vetetk fel a körzetes oviba emiatt.)
2009. márc. 17. 20:10
nem hiszem, hogy ezt törvényesen lehet csinálni.
2009. márc. 17. 19:50
Elvileg ott lehet, hisz törvény van rá (idén januártól), hogy a gyereknek "jár" az ovi,bölcsi akkor is ha az anyuka otthon van...gyakorlatilag a legtöbb gyereket hazaküldik,vagy szépen célozgatnak az óvonők, hogy vigyék őket haza délben.
69. zsanidanyi (válaszként erre: 68. - 14775640c4)
2009. márc. 17. 18:47
én is hazutam hogy dolgozom és nem néznek utána
2008. jún. 17. 15:05
nem tudom nekem a nagy ovis volt mikor gyeden voltam ráadásul egésznapos. a bölcsibe meg hazudtam hogy dolgozom csak ugy vették fel a fiam, amit azért akartam hogy átessen a betegségeken mielőtt dolgoznom kell:)
67. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 66. - 8da8a563b7)
2008. jún. 16. 08:19
bölcsibe tényleg nem,az biztos...akkora a túljelentkezés hogy csak dolgozó szülők gyerekét tudják,nálunk volt pár aki rászorult,családsegítő tetette be a gyerekeket,egy siket anyuka kislánya,hogy elég megfelelő ingert kapjon....azontúl iszonyatos nehéz volt bekerülni,nekem egy darabig járt a nagy,orvosi igazolással,délelőttönként míg babát vártam.
2008. jún. 16. 07:56
nem bizony, sőt, 2 éves gyereket bölcsibe sem vettek be amikor anyuci szülte a másodikat.
65. falevel (válaszként erre: 54. - Lindike)
2008. jún. 15. 23:16
Valóban nem kötelesek felvenni a gyereket, még a délelőtti foglalkozásokra sem, ha a kismama gyeden/gyesen van második babával??? Tényleg örülnünk kel, ha ezt megteszik??
2008. márc. 10. 14:57
ÓVODÁJA VÁLOGATJA!
2008. márc. 10. 14:32

sziasztok!

nálunk is lehet egésznapos

a nagy 3 évesen ment oviba.

mikor megszületett a kicsi nem irattam bölcsibe a lányom mondván jobb ez igy mint reggelente a két gyereket cibálni majd menni érte ha vége a bölcsinek

betöltötte a 3-at menet abban az évben szept.be oviba

annyira szerette hogy másnap már ott aludt

és senki sem nyafogott hogy miért nem viszem haza

minek ha szereti a társaságot a barátait

otthon ugyis szalad minden

az oviba meg legalább játszanak egész nap

a kicsi tavaj szept.be ment bölcsibe azért mert idén lejár a gyes és kezdődik a munka

ő is ott aludt a bölcsibe másnap


szóval lehet van ilyen hely ahol kifejezetten kérik hogy a gyerek menjen haza délbe

de nálunk nem volt ez

talán csak annyi hogy nyári szünetbe szóltak hogy ne menjen a lányom oviba

mert összevont csoport van

62. Icus (válaszként erre: 61. - Kathlee)
2008. febr. 16. 07:09
Ovódája és vezetőnője válogatja!. Ha az anyuka a sarkára áll, nyugodtan viheti. helyre kell tenni az ilyen vezetőket!:( Senkinek semmi köze hozzá, hogy dolgozom-e vagy sem. Az a baj, hogy némelyik ember nagyon fontosnak érzi magát. Egy ilyen eset, pedig felháborító! Ha a picivel otthon vagyok, GYES-en GYED-en. A másikat nyugodtan vihetem egész naposra. Ha az adott gyermekkel van valaki GYES-en, GYED, -en akkor csak a foglalkozásokra viheti be (hivatalosan).
2008. febr. 16. 06:55
Egyik ismerősünk még otthon van a kislányával, és a fia ovis. Ebéd után haza kell hozni a gyereket. NEM maradhat! Szerintem ez gáz...
60. Jázminka (válaszként erre: 59. - E093cc56ee)
2008. febr. 15. 15:49

Szerintem semmi akadálya.Az én lurlóim is járnak oviba,bár még szülési szabin vagyok,utána gyeden leszek.-Tehát nem vagyok főállású-.

Nálunk azt mondták,hogy simán járhatnak oviba egész napra is.

2008. febr. 15. 15:38

Sziasztok!


Az egyik sógornőm nevében írok. Van egy kisfia most 2 éves. Neki a gyes-t kicsit később kezdték el folyósítani, ezért 2 hónappal később is telik le. Vagyis, jövő februárban betölti a 3-mat, és a gyes-e csak áprilisban jár le. Évközben is be lehet adni a gyermeket az oviba? (Ha az anyuka estin tanul az nem gond?-ettől még beadhatja oviba a gyermeket?)

Köszönöm előre is

2008. febr. 11. 17:03

Nahát,miket tudtam meg???

Azt hittem,csak a főállású anyáknak a gyermekei nem maradhatnak napköziben?

Akkor nekem is el kellene hoznom ebéd után a fiamat.Eddig még nem szólt senki az oviból,és úgy látom,hogy más gyeden lévő szülőknek is alszik bent gyermeke.

2008. febr. 11. 16:50
ugy tudom
2007. nov. 29. 15:26
Szeptembertől nem!minden oviba kint kell lenni,hogy a nyitva tartás alatt ott lehet a gyerek akár dolgozol,gyesen vagy!
2007. szept. 29. 20:45
Sajnos, általában ez így van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook