Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy a császármetszés után nem húzódik vissza az anyák hasa úgy, mintha természetesen szültek volna? Mi a tapasztalatotok? fórum

Igaz, hogy a császármetszés után nem húzódik vissza az anyák hasa úgy, mintha természetesen szültek volna? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 4. 07:59
az elsőt simán szültem a hasam két hónap után lapos deszka volt peddig nem csináltam semmit és terheség alatt 32 kg-t híztam rá alig egy évre sem szültem a másodikat császárral most fél éves és a hasam hát mit ne mondjak a vizbe nem merülök el utállom:( ezzel is 36 kg-t híztam ebből már 22 lement de az előző terheségemből is maradt itt ott egy kevés most kezdtem el a hasizmozást mert eddig borzasztóan fájt ha felüléseket csináltam szerintem még kell minimum egy fél év ahoz hogy szépen eltünjön a hájréteg,mivel a szoptatás miatt fogyókurázni nem fogok azonnal elmenne a tejem így csak szép lassan de elérem a 38-as méretemet...egyszer:)
2009. szept. 4. 07:11
Sziasztok!Nekem is császáros volt a második szülésem és nem éreztem,hogy nehezebben ment volna vissza.Minden nap kaptam a szurit,meg amikor az őrzőben voltam,homokzsákot tettek a hasamra.Csodálkoztam is,hogy ilyen még létezik.Azt nem mondm,hogy néha nem "érzem" a hasamat,de különösebb problémám nincs vele.A gondom az,hogy nem esek teherbe már fél éve.Jövő héten megyek dokihoz,hátha okosabb leszek,mi okozhatja ezt,lehet,hogy a hormonok felborultak egy kicsit.
2009. júl. 20. 15:17
Én is császros voltam és nagyon keservesen akar visszamenni.Sőt én is azt hallottam hogy a császárosoknak nagyon nehezen megy vissza,neke a vágás részénél olyan plötty hogy borzasztó,szerintem sosem lesz már a régi,hisz mindent átvágtak.Kb fél év után éreztem hogy van alhasam addig akár egy kést is belémszúrhattak volna mert az idegeket ,izmot mindent vágnak ilyenkor.
2009. júl. 20. 14:32

Nekem 1 sima és utána 2 császárom volt,és én köldöktől szeméremcsontig hosszában vagyok vágva.

Mindhárom szülés után napokon belül visszamnet a hasam,viszont a háj miatt elől is van egy plusz fenekem.... :(

2009. júl. 20. 14:31
Nekem az első terhességem császárral végződött. Mikor másfél éves volt a fiam, napi szinten tornáztam. Jól visszahúzódott. Most spontán szülés után sokkal nagyobb a hasam, bár még nem igen álltam neki sem a tornánka, sem a diétának. De ekkora sosem volt a hasam. Szerintem ez inkább alkati dolog, meg kor függő, tíz éve könnyebben fogytam le, ment vissza a hasam. Akarat kell, aztán menni fog.
2009. júl. 20. 09:45
Mivel keresztben szétvágják a hasizmokat, sztem is nehezen alakul utána.
2009. júl. 20. 08:59
nem igaz, csak sokkal nehezebben húzódik vissza. Nekem akkor volt igazán látványos a hasam visszahúzódása amikor elkezdett járni, futni a fiam, mert futkoshatok utána ezerrel. :-)
2009. júl. 20. 06:11

Hát, nehezen megy vissza az alhasam (nekem is császár volt).

A szülés után visszament a hasam, de az alhasnál kidudorodik. Edzeni nehéz rá, mert az alhasgyakorlatokat még mindig nem bírom csinálni, megterhelő ott (most 4 hónapos a bébi), pedig azoktól szerintem visszamenne... Majd eljön az ideje!

2009. júl. 20. 01:06

2 gyerkőcöm spontán született, nem maradt hasam utánuk... de a 3. sürgősségi csaszival, azóta akkora hasam van, mint egy kemence.

1 évig felüléseket sem tudtam csinálni utána, mintha nem is lett volna hasizmom, pedig 3 évvel a csaszi előtt még a 100 felülés is ment símán (sportoltam).

2009. júl. 19. 23:43
ez hülyeség bár én használtam haskötött.de 25 kg.-ot szedtem fel és császárral szültem pont olyan a hasam mint előtte 20 évesem...jo van egy kis háj de azt észre sem lehet venni sokak szerint tehát a hasam ugyanugy vissza huzodott.
2009. júl. 19. 23:41
Igaz, hogy a császármetszés után nem húzódik vissza az anyák hasa úgy, mintha természetesen szültek volna? Mi a tapasztalatotok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook