Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz az, hogy akinek RH-negatívos a vére nem szül egészséges gyereket? fórum

Igaz az, hogy akinek RH-negatívos a vére nem szül egészséges gyereket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. szept. 30. 13:31
Te az Rh összeférhetetlenségről beszélsz szerintem.Ez akkor áll fenn,ha az anya Rh negatív, a magzat Rh pozitív.A magzat és az anya vére normális terhesség esetén nem találkozik egymással.Ilyen találkozás lehet a szülés vagy a terhességmegszakítás.Ezután az anyai szervezet ellenanyagot kezd termelni,ami a következő terhesség esetén az Rh pozitív magzatot károsíthatja.Éppen emiatt, szülés vagy terhességmegszakítás után az anya ellenanyagtermelést kivédő injekciót(anti-D) kap.Így a következő terhességeknél nem lesz semmilyen probléma.Az elsőnél meg eleve nem lehet ilyen jellegű gond,mivel az ellenanyagtermelés csak az első szülés,terhességmegszakítás után indul meg.
2007. szept. 30. 13:22
Rh- összeférhetetlenségről beszélt a barátnőd, de ez így ebben a megfogalmazásban baromság! Mint már előttem leírták, ellenanyagot kap az anya, a babának pedig az az ég világon semmi baja nem lesz!
2007. szept. 30. 13:19
3 gyereke van anyunak, és mindhárman egészségesek vagyunk. Ez egy oltári hülyeség.
2007. szept. 30. 13:12
Személy szerint negatívos vagyok és van két gyermekem is, az egyik pozitív, a másik negatív.Mindegyik egészséges:))
2007. szept. 30. 12:58
Ez hülyeség! Hány rh-negatív nő van?Sok-sok millió,és mégis egészséges gyermeket szülnek.Születés után vércsopi vizsgálat és ha indokolt,kap ellenanyagot.
2007. szept. 30. 12:49

Miért ne szülne egészséges gyereket? Az ismerősöd elég buta. Az én sógornőm is negatívos és mégis egészséges gyereket szült.


Annyi az egésznek a lényege, hogy szülés után megnézik a baba vérét is és ha pozitív a baba vércsoportja akkor kap ellenanyagot.

2007. szept. 30. 12:10
Egyik ismerõsöm azt mondta, hogy az RH-negatív vérrel rendelkezõ nõknek kockázatos a gyerekvállalás. Vagy nem lesz egészséges a baba, vagy rendellenesség lép fel és abortuszt kell végezni. Nekem is RH-negatív a vérem, anyunak is ilyen, két egészséges gyereke van. Most akkor mi a valóság?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook